"Момиченце е, нали?"

  • 3 399
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 193
Въпреки откровено момчешките дрехи и моят син често го мислят за момиче, но това никога не ме е обиждало. Все пак са много малки за да бъдат супер мъжествени Sunglasses

# 61
  • Мнения: 1 680
Ева я мислят за момче и често ми казват "ААА мъжка мама", като им кажа, че е момиче, започват да я разглеждат и да се чудят, кое ли ги е объркало, а малката принцеса просто я постригах заради жегите и износва дрехите на брат си... Crazy

# 62
  • Мнения: 817
Абе това да ни е проблема!

# 63
  • Мнения: 2 755
Абе това да ни е проблема!
Абсолютно. Peace Laughing

# 64
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Редовно ми заявяват,че сина ми е прекалено нежен за момче Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 1 084
- Синът ми доскоро беше дългокос (както се вижда от снимката) и при нас подобни коментари  бяха ежедневие. Не се ядосвах, по-скоро се опитвах да приемам нещата от забавната им страна (в поведението му няма нищо женско, да не говорим за панталоните, цвета на дрехите и  "белезите" от юнашки падания). Когато някой в парка ми кажеше "Я, какво палаво момиченце!" Simple Smile), спокойно обяснявах, че "тя" всъщност е момче. Simple Smile) Най-забавно беше на плажа. Дечко се разхождаше по памперс между чадърите и всички казваха "Дай на момиченцето да си поиграе!" Накрая, когато решихме да го преоблечем, изненадата от "момиченцето" беше пълна. Сега, когато го подстригах, заблудените са много по-малко, но преди два дни беше с шапка и една девойка до нас дори се беше хванала на бас дали детето е все пак момченце. Simple Smile)

# 66
  • Мнения: 8 917
Синът ми е ...миловиден, да речем. Явно наистина прилича на момиче. Освен това му купихме чудесна червена шапка. Всеки ден поне един човек навън ни пита:"Момиченце е, нали?"
А после смутено казва:"Ъъъъ...ми то заради розовата шапка се обърках".

Като оставим настрани, че червеното не е розово, на вас случва ли ви се? А дразните ли се? На мен ми омръзна да отговорям нормално и все по-често на въпроса "момиченце или момченце е?" ми се иска да отговоря" Каквото дойде"  Mr. Green
или "Все тая"  Mr. Green

предложете ми по-оригинални отговори Simple Smile защото дори сините дрешки не помагат на заблуждаващите се Simple Smile

Нищо странно не виждам - и аз съм бъркала момченца за момиченца - но има толкова нежни и красиви, че приличат точно на кукли Mr. Green Не говоря за облеклото - там не виждам нищо общо с пола - някой мами обличат момиченцата си в синьо, както има и момченца, облечени в нежни цветове Peace При все, че Гери е с дълга руса коса, със сини очи - точно като кукличка и се е случвало веднъж- два пъти да я  бъркат за момче Mr. GreenНе им забелязвам въобще - ако ще се разделим бързичко дори не обяснявам, а ако ще говорим с този, който я е объркал - тогава казвам, че е ТЯ Mr. Green

# 67
  • Мнения: 5 228
Случвало се е и когато съм вързала две опашки на дъщеря ми, пак да питат момченце ли е, въпреки че от 100 км й личи, че е момиче. Отговарям с да. Една изкуфяла, но мила баба от съседния вход почти всеки ден ми задава въпроса. Често ми е идвало да й кажа, че продължава да бъде момиче, но засега се сдържам.

# 68
  • Мнения: 505
Моите деца постоянно ги бъркат. Имам момче и момиче. Дори и не се опитвам да отговарям. Това, което наистина ме дразни обаче, (понеже те са с 1 год и 2 мес разлика) е когато някой ме попита - еее близнаци ли са  #Cussing out Е какви близнаци бе - баткото е с 15 см по-висок...  ooooh!

# 69
  • Мнения: 2 567
Моите деца постоянно ги бъркат. Имам момче и момиче. Дори и не се опитвам да отговарям. Това, което наистина ме дразни обаче, (понеже те са с 1 год и 2 мес разлика) е когато някой ме попита - еее близнаци ли са  #Cussing out Е какви близнаци бе - баткото е с 15 см по-висок...  ooooh!

Това с близнаците е спомен и от моето детство  Simple Smile
Със сестра ми имаме разлика 1 год. и 10 дена. Аз обаче от малка вървя доста по едричка от нея. И в лицата никаква прилика почти нямаме, но редовно беше да ни питат "Вие момиченца сте близначета, нали?"
А сега да ни питат като тя е 50 кила, а аз 70  Wink Тя чернокоса, а аз червенокоса.

# 70
  • Мнения: 3 268
На моите деца никога не са бъркали пола.Калина още в родилното си беше малка женка,а Ицо беше толкова едър и така сериозно гледаше ,че няма как да мине за момиче.Аз обаче често не мога да определя пола на децата до към 10 месечна възраст.Затова  казвам "Какво хубаво детенце!Как се казва?".Така хем разбирам пола,хем не изпадам в неловка ситуация Crazy

Общи условия

Активация на акаунт