"Момиченце е, нали?"

  • 3 395
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Мен, чак когато почнаха да ми личат гърдите спряха да ме мислят за момче. Ама аз се подстригвах доста късо  Wink

# 31
  • Мнения: 1 416
Маргарита все още я бъркат с момче... Честно казано, дразня се, в началото ми беше неприятно, но сега не си го слагам на сърце.
Прекрасна е идеята да обясняваме оригинално какъв е полът на децата ни... Ще събера малко свежи идеи от вас...  Peace

# 32
  • Мнения: 9 903
Изпробвано от баща ми, с брат ми като дете.  Laughing

сериозно? И какво се случваше?

# 33
  • Мнения: 6 206
И друго се сетих, понеже имам момченце и мисля за всички бебета като момчета, като няма ачик ачик отличителни знаци, някак си естествено ми идва да говоря на "той".
На няколко пъти разни майки ми се обиждат, и с право, но гледам винаги да запомня бебето и почти никога не бъркам втори път.
Веднъж една майка ме остави може би месец да си говорим за бебето й и аз да си мисля, че е момче. Един ден казвам
"ей, младеж, ти много си пораснал"
И тогава жената вече ме поправи, че е момиче. Simple Smile
Вчера ги видях, пораснала съвсем, дамичка вече, не можеш я обърка.

# 34
  • Мнения: 239
eeee, ма то си е нормално Twisted Evil на мен с дъщерята постоянно ми викаха  - ЕХАА, КАКЪВ ЮНАК Shocked

# 35
  • Мнения: 4 965
Хич не се ядосвай. Хората си плямпат, че да се намират на приказки.
Ето ти пример (писах скоро и в Близнашкия). Моите госпожици преди няколко дни бяха облечени ето така и със същите прически (само блузките бяха други, но пак розови):
http://community.webshots.com/photo/549871637/2559498800089660920TbWkBn#
Но една лелка/бабка ме попита дали са момчета или момичета и дори се поинтересува коя е каката и с колко месеца/години е по-голяма.
Всеки луд с номера си.

# 36
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Хич не се ядосвай. Хората си плямпат, че да се намират на приказки.
Ето ти пример (писах скоро и в Близнашкия). Моите госпожици преди няколко дни бяха облечени ето така и със същите прически (само блузките бяха други, но пак розови):
http://community.webshots.com/photo/549871637/2559498800089660920TbWkBn#
Но една лелка/бабка ме попита дали са момчета или момичета и дори се поинтересува коя е каката и с колко месеца/години е по-голяма.
Всеки луд с номера си.

 hahaha Ей това беше върна да не е била сляпа жената или с очила като лупи.

# 37
  • Мнения: 4 965

 hahaha Ей това беше върна да не е била сляпа жената или с очила като лупи.

Тцъ. Нямаше очила, а и добре виждаше - беше дистрибутор на някакви сладки и пишеше поръчките на сладкарката (ние бяхме отишли да поръчаме тортите за рождения ден) и дори чу, че поръчах 2 торти с надпис за 2-ри ден-ден. #Cussing out

# 38
  • На небето
  • Мнения: 5 530

 hahaha Ей това беше върна да не е била сляпа жената или с очила като лупи.

Тцъ. Нямаше очила, а и добре виждаше - беше дистрибутор на някакви сладки и пишеше поръчките на сладкарката (ние бяхме отишли да поръчаме тортите за рождения ден) и дори чу, че поръчах 2 торти с надпис за 2-ри ден-ден. #Cussing out

Както и ти писа луди хора всякакви. Явно е била от тях.  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 5 877
Ами моята логика е проста - не се пробвам да нацелвам пола, а като искам да разбера, питам "как се казва". Мисля, че не е "твърде личен" въпросът, а дава що годе представа от какъв пол е отрочето.

 newsm78 Ането никога не са я бъркали с момче, но мен като малка - редовно (къса тъмна коса, изподрани колене, панталонки, общо взето неутрални цветове). Брат ми пък го бъркаха с момиче (бял, рус, миловиден). Е, и - вече никой не ни бърка!  Joy

# 40
  • София
  • Мнения: 15 222
Иво редовно го докарват на девойка.
Наистина-има нежни черти /абе-направо си е красавец  Blush/, дълга му е косата-руса, на спиралки, обаче винаги е мъжкарски облечен. Според мен си личи, че е момче, но всеки ден се намира някой да го оприличи на момиченце.
В този случай просто пояснявам, че е мъж. Не се дразня, защото обикновено следва: "Ами той е толкова красив.".  Grinning
Как да се ядосаш на такива мили хора?  Mr. Green


Ако се затруднявам да определя пола на хорските деца, говоря за тях като за "детенцето", "бебенцето"..... и избягвам "той" и "тя"-много по-удобно ми е с "то".

# 41
  • Мнения: 781
Най-редовно бъркат дъщеря ми с момченце. На мен ми е забавно. Веднъж помолих 2 момчета д ами помогнат с количката и единия пита: как се казва? Ивана- отговарям аз и момчето казва: А, Иванчо много си кротък бе..... Нищо, че "Иванчо" беше в розово. Забавлявам се, не се дразня.

# 42
  • Мнения: 1 263
Ами според мен е приятно дори:това показва,че момченцето ви е толкова красиво и сладко(което по принцип е даденост на момиченцата),че само можете да заявите гордо"Момче е ,но е по-красив и от момиче".Мен също са ме питали дали е момиче и веднъж една жена ми каза"Ми много е красив за момче"-което просто ми оправи настроението за целия ден Laughing
Аре ся!  Shocked Моето като го бъркаха до скоро с момче да не е грозно и грубо Crossing Arms Поникна й малко косица и вече й правя две миши опашлета, та не са я бъркали наскоро Laughing
Не се сърдих много, все пак може и аз да съм си била виновна...къса косица, сини дрешки, ник'во розово Naughty, няма обици и финтифлюшки....Даже веднъж ме погледнаха със съжаление и направиха извода: "Сигурно момче сте чакали (искали)" Rolling Eyes

# 43
  • София
  • Мнения: 2 623
Това беше най-често задавания ми въпрос до преди няколко месеца. Дразни ме не друго, а като кажат " Ауууу ама той е чаровен като момиченце " и аз винаги ги питах " Нима е невъзможно да има чаровни момченца ? ", а те ме гледат като ............. Shocked

# 44
  • Мнения: 1 860
 И Габриел често го бъркат  Confused Аз все пояснявам, че е момче, а го обличам както Vivi писа мъжкарски, но пак. Тъкмо осъзнаят информацията и ме питат как се казва. Като кажа "Габриел" и следва въпрос "Ама това не е ли женско име?"  Tired

Общи условия

Активация на акаунт