"ЗАЙО-БАЙО"-ДАВАТЕ ЛИ ГО НА ДЕЦАТА?

  • 4 161
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Хапвала е 1-2 пъти, но не купувам такива зрънчовци.
Затова пък давам кашкавалени солети, обикновени бисквити и обикновени ръжени вафли (доста рядко напоследък).

# 16
  • София
  • Мнения: 4 025
Давала съм около 10 пъти най-много до сега, последния път - преди 4-5- месеца цяла нощ повръща след това и сега не иска да го погледне.Сигурно е бил гранясал , а тя изяде цял пакет.Само като се сетя как се мъчеше цяла нощ  и вече не си го купувам и аз.Ядем обикновени солети, бисквити , желирани бонбони и шоколадови мечета чат-пат, а и вафли ако баба й даде или някой кроасан, но за мен това са си храни-боклуци.

Та мисълта ми беше да ги пробвате и вие, защото ако нещо не му е наред детето може да не разбере и да се получи като при нас.

# 17
  • Мнения: 11 003
Много са гадни всичките  Twisted Evil
Само Слабин-а е по-натурален.
Но детето като гледа как другите масово нагъват пръчици и солети, как да не иска и то.

# 18
  • Мнения: 3 576
НЕ!
Такива боклуци не купувам!

Ако го почерпят с тях - ок, няма да правя проблеми за 1 път, но като гледам как някои майки ги дават на бебета, които още нямат зъбки ...... ужас #Crazy

# 19
  • София
  • Мнения: 9 857
Давам много рядко-ако някой гост им донесе вкъщи или ако навън ги почерпят.Освен ,че са пържени,нашата стоматоложка ни обясни,че те са изключително вредни за зъбите-полепват по тях и могат да се махнат само с миене на зъби.

# 20
  • Мнения: 368
Против съм всичко пържено и до колкото мога ще огранича приема на нездравословната храна за моето дете.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 967
Давам. Не виждам какво лошо има в зрънчото. Аз по принцип също гледам да не яде боклуци, но конкретно Зайо-Байо мн го харесва.

# 22
  • Мнения: 356
      Давам, разбира се. Всички деца го обичат, а дори и да не го одобрявам, излезем ли навън, отидем ли на пързалката/люлката/пясъчника - все някоя майка ще донесе и всички дечица ще се нахвърлят като невиждали. Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 2 967
      Давам, разбира се. Всички деца го обичат, а дори и да не го одобрявам, излезем ли навън, отидем ли на пързалката/люлката/пясъчника - все някоя майка ще донесе и всички дечица ще се нахвърлят като невиждали. Peace



Това много често се случва и с други храни.

# 24
  • Мнения: 6 390
За мен по-голямото зло са всякаквите снаксове с различни вкусове ( бекони, сирена с подправки и тем подобни) , както и чипса - мазни, бъкани с оцветители, подобрители и консерванти, солени - крайно неподходящи за деца. Такива не купувам и не позволявам да й дават.
В диетичните магазини продават Трохо и други подобни - който са поне без сол, консерванти и оцветите ... но рядко стигам до тях
Всеки да си гледа детето както намери за добре...стига да не хранят моето дете - да са им живи и здрави техните.

# 25
  • Мнения: 712
Аз дълго казвах, че Боян не яде такива неща и един ден за моя изненада го видях на площадката как лапа като невидял. Другите майки бяха решили, че аз съм префърцунена и нарочно не му давам. После няколко пъти купувах и така си и оставаше. Изобщо не яде у нас. Само като види друго дете.

# 26
  • Мнения: 160
  също,малчо ги харесва

# 27
  • Мнения: 7 640
Давам много рядко-ако някой гост им донесе вкъщи или ако навън ги почерпят.Освен ,че са пържени,нашата стоматоложка ни обясни,че те са изключително вредни за зъбите-полепват по тях и могат да се махнат само с миене на зъби.
и аз това съм чувала от стоматолог и даже, че били по-вредни за зъбите от шоколада Rolling Eyes

# 28
  • София
  • Мнения: 9 857
Давам много рядко-ако някой гост им донесе вкъщи или ако навън ги почерпят.Освен ,че са пържени,нашата стоматоложка ни обясни,че те са изключително вредни за зъбите-полепват по тях и могат да се махнат само с миене на зъби.
и аз това съм чувала от стоматолог и даже, че били по-вредни за зъбите от шоколада Rolling Eyes
Точно такова сравнение ни даде и нашата стоматоложка-със шоколад.Според нея шоколада м/у зъбките може да се "изчисти" и от слюнката,но царевичните пръчици-не. И оставайки м/у зъбките им вреди много повече,отколкото сладкото.

# 29
  • Мнения: 7 640
като ти гледам местожителството, не сме го чули от един и същ човек Wink.
Въпросната дама зрънчовци не яде, но яде чипс, примерно. Коментарът й беше, че и те трябва да имат хляб Wink

Общи условия

Активация на акаунт