Ново строителство акт 14/15/16

  • 7 575
  • 84
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 41 507
Не вярвам договорът да има клауза, позволяваща връщане на парите. Евентуално само някаква клауза за пеналии с ограничен таван.

# 61
  • София
  • Мнения: 89
По договор имаме право на обещетение. Правихме договора с нает от нас адвокат. Просто не искаме да го ползваме за момента.

Иначе фирмата е голяма, има готови обекти, както и други, които правят.
Въпросът ми е по-скоро дали има по-голямо забавяне заради Ковид при всички обекти.

# 62
  • Мнения: 69 126
Ковид не оказва влияние на процедурата по въвеждане в експлоатация.

# 63
  • Мнения: 41 507
По договор имаме право на обещетение. Правихме договора с нает от нас адвокат. Просто не искаме да го ползваме за момента.

Не се съмнявам, че има. Въпросът е по колко на седмица/ден и колко най-много. Ти смятала ли си ги? Аз смятах на моя договор и не беше нищо съществено.

# 64
  • София
  • Мнения: 89
По договор имаме право на обещетение. Правихме договора с нает от нас адвокат. Просто не искаме да го ползваме за момента.

Не се съмнявам, че има. Въпросът е по колко на седмица/ден и колко най-много. Ти смятала ли си ги? Аз смятах на моя договор и не беше нищо съществено.

Да, по около 300 на месец, което мисля че не е малко.

# 65
  • Мнения: 41 507
Ми, ако мислиш, че 300 на месец, но не повече от 3000 например не е малко ( с оглед на цялата сума), значи всичко е ОК. За мен това беше отбиване на номера. Но и моите не закъсняха.

# 66
  • Мнения: 9 883
Не при всички строежи има забавяне заради Ковид, за А16 - същото важи. Някои са с минимално забавяне от 2-3 месеца, което си е в рамките на нормалното и без Ковид.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 1 558
При нас имаше забавяне от точно една година,но забавянето беше с акт.15.Не мога да кажа,че забавянето е било заради ковид.Просто строителя действаше бавно още с грубия строеж.След това се позабърза.Всъщност най-много неща се свършиха още по време на първата вълна.Между Март и Юни сложи дограма,запечата фасадата и пусна ВиК и Ел. Аз лично не видях във Варна някой обект да спира работа заради ковид.
След акт.15 взехме акт.16 за точно два месеца.

# 68
  • София
  • Мнения: 89
Ми, ако мислиш, че 300 на месец, но не повече от 3000 например не е малко ( с оглед на цялата сума), значи всичко е ОК. За мен това беше отбиване на номера. Но и моите не закъсняха.

На фона на цялата сума е нещо нищожно, да, но това е обещетение при забавяне, а не връщане на вноските.
При всички положения няма да изплатят и това, освен ако не потърсим пак адвокат. Както и да е, въпросът ми беше друг.

# 69
  • Мнения: 41 507
Няма да ти ги върнат, казах го веднага.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 1 558
ЧС,няма как да твърдиш дали ще ги върнат или не без да си видяла предварителния договор. В нашия имаше клауза,която гласеше,че при отказ на банка да финансира покупката,продавача се задължава да върне първата вноска( в нашия случай бяха две: на разрешително за строеж и на Акт.16) .И това беше по предложение на продавача.

# 71
  • Мнения: 41 507
Така е, но в първия си пост аз написах "не вярвам да има...", което е базирано на масовата практика в договорите, а и после твоето е друг казус, а тя говори вече за непосредствено преди акт 16. Никой не връща пари тогава без голяма неустойка.

# 72
  • Мнения: 1 047
И при нас строежа се бави. И понеже се обаждам често, често, извинението на строителя е - Ковид създавал проблеми. Моля, моля то с месеци почти нищо не е правил по строежа, но това му е извинението. В договора има клауза за солидна неустойка от негова страна, ала ми се струва, че ако не ни я плати и отидем на съдебна инстанция оправданието му с ковид епидемията ще мине.

Последна редакция: сб, 18 дек 2021, 07:13 от kriakla

# 73
  • Мнения: 642
Не, няма да мине. Вече знам, че има решение на съда, че Ковид не може да е оправдание за закъснение, защото строителите не са спирали работа.

# 74
  • Мнения: 1 047
Мими 75 ще пиша как са протекли нещата при мен. А има ли някой,  на когото строителя е изплатил заложената в договора сума при неизпълнен срок на акт 16.

Общи условия

Активация на акаунт