Захранване - въпроси и отговори - тема 8

  • 40 017
  • 846
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 921
Защото всички лекари ми казват да не давам плод преди 7ми месец...
Как да дам иначе сливата? Като цяло пюре между хранения или няколко лъжички?
Плода не замества хранене нали

Защо не въведете круша/синя слива за запичането?
Водата смесена с нещо пак няма да научи бебето да пие вода, то ще си търси тази смес, а чистата вода няма да я иска.

# 781
  • Мнения: 15 356
А кога ще я поиска?

# 782
  • Мнения: 7 716
аз дадох сшня слива няколко дни преди да навърши 6 месеца, разбира се след термична обработка.
ако бебето продължава да пие мляко, си набавя водата, но представете си и на вас да ви дават само сладки сокове, ще искате ли чиста, безвкусна вода ...

# 783
  • Бургас
  • Мнения: 10 361

Аз предлагам постоянно вода, откакто съм започнала захранване. Вече около месец и половина и едва от скоро започна да пие по 50-60 мл. Само един ден имаше рекорд - 100 мл. В началото хапеше накрайника на шишето, плюеше водата, но лека полека започна. Тя е и по-голяма от твоята, на 7 месеца е вече. Не знам дали и това няма значение.

# 784
  • Мнения: 3 124
Плод може да се даде преди 7месец,не виждам защо да не се.

# 785
  • Мнения: 921
И аз вече не знам. Колкото лекари, толкова и мнения. Вече тотално се обърках и не знам въобще какво правя

Плод може да се даде преди 7месец,не виждам защо да не се.

# 786
# 787
  • Мнения: 5 450
Аз на личната и нямам много много вяра за захранването, точно от както ми пробутваше вода с глюкоза на 1+ месеца и сокчета на 3+.
Слушам я, разбира се, но с едно на ум. И след това се допитвам или до приятели или до форума. Grinning
За плодовете, мисля да ги почна към 6++ месеца.

Аз друго се чудех. Смятам скоро да въведа оризова и царевичена каша в следобедното хранене.
Вие как сте процедирали когато сте замествали следобедната закуска?
На някои места виждам, че ако кашата е приготвена с АМ може от раз да замести храненето.
Как беше при вас?
Мога ли да добавям по малко Гхи в кашата?

# 788
  • Мнения: 7 716
а защо бързате с това заместване на хранене?

# 789
  • Мнения: 3 124
И аз това забелязвам, но всеки си решава.
За захранването има 100мнения, правиш си избор, аз четох на доста места, направих си 1 папка на тел с инфо и в движение си направих моя схема.Не е супер сложно ако не се забатачиш в тия 100мнения, груби грешки са малко, няма нужда да е стриктно всичко,но се водиш по основни правила.

# 790
  • Мнения: 921
Аз заместих, защото моята девойка хапва по 120-150 мляко. Като цяло пюрето й хареса, а и е с рефлукс.
Не бих казала, че бързам макар че малко така се получава, но искам да стопирам повръщанията :/
а защо бързате с това заместване на хранене?

# 791
  • Мнения: 5 450
Elle, аз съм преценила, че след навършване на 6 месеца мога да заместя 1 ядене.
Малкият е на АМ и нямам намерение да го тъпча до годинката основно с него. И без това не е естествен продукт като кърмата. Simple Smile

# 792
  • Мнения: 353
Ние сме на 6м 13 дни, имаме заместен обяд и от една седмица и следобедна закуска. Пробвах с каши ама хич не му харесаха и не иска да ги яде, поради тази причина почнах с плодовете. Въведох ябълка, круша ( на пара приготвени) и банан. Комбинирам ги с АМ и 1-2 бисквити без глутен. Понякига му правя каша от натурално царевично брашно.

# 793
  • Пловдив
  • Мнения: 1 365
Elle, аз съм преценила, че след навършване на 6 месеца мога да заместя 1 ядене.
Малкият е на АМ и нямам намерение да го тъпча до годинката основно с него. И без това не е естествен продукт като кърмата. Simple Smile
Аз само да се намеся малко в темата. Млякото е основна храна за бебето до 1 г, дали кърма или АМ, но е основна. Всичко друго е за опитване. Коремчетата тепърва ще се нагаждат с новата храна и от твърдата храна кажи речи нищо не усвояват все още. Ще видите сами в памперсите като почнете да давате и малко парченца в пюрето. Аз мачках с вилица и после в памперса имаше цели парченца от това, което е яла. Всеки решава за детето си, аз изказвам мнение като вече минала по този път на захранването. Заместването на ядене го прави детето само, родителя колкото и да настоява за твърда храна, то ще реши кога да е. Моето чак на 1г и 3 м замести ядене. Слушайте децата и го карайте по-бавно. Като ви чета, отстрани изглежда, все едно се състезавате коя колко неща е въвела. Не се обиждайте, така ми изглежда от страни.

# 794
  • Мнения: 5 450
Loveuu, мерси! Simple Smile
Аз оризовата каша ще я правя с АМ първоначално и ще му дам да опита чиста. Ако не му допадне ще я комбинирам с малко тиква.
После вече ще добавям и плодове.
Засега целта ми е до 10 месеца да няма непротеиново хранене, пък да видим. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт