Какво мислите за името Любодара?

  • 4 385
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 761
Любодара и Любозара не ми харесват. Предлагам Любов, а само с "Л" - Лора, Лара, Лина, Луиза.

# 16
  • Мнения: 686
Не ми харесва. Аз мразя такива измислени, накърпени имена. А и два варианта за обръщение. Аз харесвам името да си е едно цяло. В случая по-хубаво звучи направо Любина примерно. Но все пак важно е родителите да решават, мнения и вкусове всякакви.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 658
Не ми харесва, някак ми е "накаканизано", съчинено.
Пък и става малко - Дара, кръстена на баба си Люба.

Познавам Любена, с ударение на Е, красиво ми е, не е масово, но пък лесно се възприема от хората.

# 18
  • Мнения: 75
На мен Любозара ми звучи странно и не ми харесва особено. Защо не Любов, Лилия, Лора...

# 19
  • Мнения: 12 355
Ако ще е на Любка нека е Любов, Любомира, Любослава. Може и само Люба или Миролюба.
Любодара и Любозара са от типа на по-популярните Любомира и Любослава, но от четирите най-много ми харесва Любомира.

# 20
  • Мнения: 41 343
Нямам коментар - не ти харесва Любомира, но ти харесва напудреното и предвзето Любодара? Но, за вкусове не се спори.

# 21
  • Мнения: 3 922
От производните харесвам Любомила и Любена. Както и Люси.

# 22
  • Мнения: 3 040
Не ми харесва изобщо. Любослава ми е по-приемливо, но не бих го използвала за моето дете.
С "Л" ми харесва Лора и Лилия.

# 23
  • София
  • Мнения: 8 000
Не ми харесва нито Любозара, нито Любодара.
Бих взела просто буквичката и с нея Лора, Лилия, Лидия.

# 24
  • Мнения: 3 140
Не ми харесва.

# 25
  • Мнения: 41 343
От производните харесвам Любомила и Любена. Както и Люси.

Любена ми е малко странно име. Доколкото е в минало свършено време, то едното значение би било обичана, но вече не. А доколкото "любя се" е евфемизъм за "правя секс", то Любена е нещо като ...натакована.

# 26
  • Мнения: 977
От производните харесвам Любомила и Любена. Както и Люси.

Любена ми е малко странно име. Доколкото е в минало свършено време, то едното значение би било обичана, но вече не. А доколкото "любя се" е евфемизъм за "правя секс", то Любена е нещо като ...натакована.

Точно това си помислих,но някак си ме досрамя да го кажа..Joy да не обидя някой Blush

# 27
  • Мнения: 1 308
Звучи ми като Петрозар - подобно тъпо.

# 28
  • Мнения: 1 115
От производните харесвам Любомила и Любена. Както и Люси.
Обзалагам се, че Любомила навсякъде биха я писали Любомира, защото ще подозират, че просто не може да казва р Simple Smile
Люси обикновено е от Людмила, което не  никак лошо.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 3 631
Каква е логиката да е кръстена на баба си Любка и да й викате Дара?
Ако ви харесва Дара,просто така кръстете детето.Никога не съм разбирала галените имена.Водих борба в детската градина на каката ,за да не й викат Мони.Аз не съм я кръстила нито Мони,нито Моника.Казва се Симона.По-трудната борба се оказа с малката,на която съучениците викат Ради.А тя е Радина.Никога не им говоря с малки имена или измислени такива.
Не обичам и трибуквените имена-особено напоследък-Мия ,Миа,Ния,Рея и тн-малко са ми като за куче.
Има символика в името Любодара,но само това.Не ми харесва.

Общи условия

Активация на акаунт