Баница – как я правите?

  • 267 068
  • 447
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 363
Направо полудях за баница Grinning Hug

Тази рецепта ми я даде приятелка, много е вкусна, става мека и лееекичко клони към тутманик. Може да се прави по класическия начин с наложени кори, може да се навие на пурички.

4 яйца
1 ч.ч. олио
1/2 ч.ч. прясно мляко
1 ч.л. сода
1 ч.ч.брашно
250 гр (аз слагам повече) настъргано сирене (аз го разтрошавам с вилица)
2 пакетчета фини кори
1/2 пакетче масло

Яйцата се разбиват, добавят се олиото, прясното мляко, киселото мляко със содата, брашното. Сиренето се добавя с леко разбъркване. Всяка кора се намазва лекичко с 2-3 с.л. от сместа, от която се оставя малко за намазване отгоре. Нарежда се в тавичка, залива се с разтопеното масло и остатъка от сместа.

Искам да питам Морена и другите, които са правили нейната баница - Лабрекс сподели, че корите се били слепили. Как избягвате това?


Колко кисело мляко, че никъде не си споменала Simple Smile
Благодаря за рецептата Simple Smile))   chef  bouquet

# 406
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 242
! чаена чаша  Grinning

# 407
  • Мнения: 363
Благодаря ти, ще я направя   bouquet  bouquet  chef

# 408
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 242
Няма да сбъркаш Grinning. Аз застилам решетката на фурната с хартиени пликове от храна и слагам баницата, лекичко я пръскам със студена вода и завивам с кърпа. Като поизстине я нарязвам.

# 409
  • Мнения: 363
Аз съм я опитвала и става много вкусна, дано и моята да стане такава Simple Smile Благодаря за съветите и аз така ще направя Simple Smile   bouquet  bouquet

# 410
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 242
Последно уточнение - рецептата е стара и тогава корите бях с по-малък грамаж. Сега ще е достатъчен един пакет от 400 гр.

# 411
  • Мнения: 363
Добре, ще го имам предвид или ще направя 2 баници или пък една много голяма с двойна доза  newsm78 Joy  chef  bouquet

# 412
  • Мнения: 0
Това е рецептата по която правя баница. Понеже трябва да стои я правя от вечерта, а сутрин я слагам да се пече. Става много бързо, лесно и е много вкусна!

Това са необходимите продукти:
500 г кори за баница
4 яйца
500 г краве сирене
200 мл прясно мляко
200 мл вода
олио
сол

Начин на приготвяне:
Намазваме тавата с олио и наслагваме една върху друга 5 кори, като прегъваме краищата ако корите са по-големи от съда. Върху тях разтиламе ½ от натрошеното сирене. Пак слагаме 5 кори и останалата ½ от сиренето. Завършваме с останалите кори. Режем на квадратни парчета. Поръсваме с олио по процепите. В дълбок съд с тел разбиваме млякото, яйцата, солта и водата. Заливаме баницата. Поръсваме с олио и оставаме да престои в хладилник 24 часа. Аз обикновено я правя от вечерта и престоява в хладилника цяла нощ, а на сутринта я слагам да се пече. Пече се 20 мин на 230 градуса.

# 413
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
maq_mm - Каква марка кори ползваш? Интересна рецепта с престояване, супер е за неделя сутрин. Чудя се още каква консистенция има тази баница, след такова престояване не е ли много напоена и тежка?

# 414
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета. Имате ли мнение за някаква нова кора на Фамилия, домашна мисля, че се казва. Майка ми я е пробвала и беше доста wow, но каза, че е по-дебела от стандартната.
 Искам да се пробвам да направя баница (никак не ме бива с готвенето), а искам да изненадам приятеля си, който е любител.
Моля, споделете мнения, евентуално лесна рецепта (като за начинаещи :Д).

# 415
  • Пловдив
  • Мнения: 1 564
Моята рецепта за баница:
1 пакет кори, взимам фамилия или белла;
1 пакетче масло;
300 гр. натрошено сирене;
3 яйца.

Маслото разтопявам в купичка. В намазнена тава нареждам кора, разтопено масло, кора, масло и т.н. На две места, по цялата повърхност разпределям натрощеното сирене. Нарязва се на едри ромбове. Залива се със заливка, която се приготвя от разбитите три яйца и прибавям на тънка струйка завряла вода, голяма чаена чаша. Майка ми я прави вместо с завряла вода с газирана, но на мен с врялата вода ми харесва повече, надува се по-добре и става много вкусна и пухкавка. След като залеете, отново преминавате с ножа по очертаните ромбове, за да влезе заливката надълбоко, до дъното на всеки ред.

# 416
  • Sofia
  • Мнения: 21 642
... Искам да се пробвам да направя баница (никак не ме бива с готвенето), а искам да изненадам приятеля си, който е любител.
Моля, споделете мнения, евентуално лесна рецепта (като за начинаещи :Д).
Баницата с готови кори е лесна работа, не е до готвене.   Simple Smile
Моята рецепта я има в началото и за лесна лесна е, само е по-трудоемка от някои, но пък резултатът определено си заслужава, според отзивите.  Ето я рецптата за по-бързо намиране - http://morrennaa.blogspot.bg/2013/04/blog-post_2418.html

# 417
  • софия
  • Мнения: 25 478
Рецептата и баницата по нея на Морена е номер 1 в моята класация.
Баницата е едно от най-лесните неща за приготвяне. Трудно може да се обърка нещо.

# 418
  • Мнения: 9 991
Teмата е стара. Има и баница спечелила топ класациите виждам, тази на Морена Peace. Не виждам рецепти с дебели кори, затова ще кача моята:


Корите са от дебелите, печени на сач. Нарязват се на половина. Бърка се олио с прясно мляко 50:50. Подготвя се плънка, която може да е разнообразна. Било само сирене, било праз или спанак. Половинката кора се маже с течността, сгъва се на триъгълник. Слага се плънката, затваря се като плик, след което се навива на руло и се нарежда в тавата. На финал, остатъка от разбитите олио и мляко се намазват корите и отгоре. Пече се до зачервяване на 220 градуса.

# 419
  • Sofia
  • Мнения: 21 642
Аз с дебели кори карам по сходен начин на този с фините. Само че не слепвам корите разбира се и увеличавам и мазнината, и плънката. Ръся мазнина (масло и олио) на кората, след това плънката и завивам - както процедира мама с нейните точени кори. На наредените кори слагам парчета масло и пека.

Общи условия

Активация на акаунт