Брак по сметка?

  • 7 502
  • 79
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 268
До време са,но имаш това време,с неговите трепети,безсънни нощи,желание,от което те свива корема,разочарования и болка.Съжалявам всеки,който не е преживял това време.

# 46
  • Мнения: 2 439
Всеки брак е в някаква степен по сметка, нали трябва все пак да има нагласи за нещата от бъдещия живот, пък дории за миенето на чинии /уф, че неромантично/ Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 2 723
По това време обикновено вече е късно за разводи.

За развод никога не е късно Naughty

# 48
  • Мнения: 335
За развод никога не е късно Naughty

Е, да - ако си си урЕдил следващия брак.
Знам за един дядо - искал да се жени на 92 (не знам по сметка ли е това: "Не искам да си остана сам...").
Новата баба веднага се съгласила, обаче близките на дядото - не.
Накрая те победили (сега често ми го разказват, понеже сме роднини "по право", с дядото, де).



# 49
  • Мнения: 2 556
Не мога да си представя как ще обикна някой, когото познавам и уважавам newsm78 Брака по сметка е добро решение за някои хора, но за мен е невъзможен. Ще се побърркам за нула време, ако съм в такава ситуация.

# 50
За мен брак по сметка не е задължително свързан с материални
пеидобивки.Мисля че брак по сметка сключват много хора,които избират
да живетя например не с някой с който днес им е гот, а на който могат да
разчитат и познават.Истината е че всеки си прави сметка,даже и много
влюбените искат да се женят за да притежават другия,това не е ли по
сметка?Всеки иска нещо,но важното е да имаш реалистични очаквания.
Сметките едва ли са най-лошото в брака,все пак трябва и да се мисли.
За мен е по-лошо да си давате едни обещания преди барака, а после
тези обещания да се компрометират,това е доста по-пагубно.

# 51
  • Мнения: 4 362
Аз лично не виждам нищо лошо в такъв брак.



Когато има синхрон в отношенията,вероятността да се появи щастие е много по-голяма.Ако бракът не е по сметка,а по любов,то тази любов може да се изпари много бързо или да се трансформира в нещо много грозно, притисната от делничните несгоди.Примерно липсата на пари.Когато единият се ожени по сметка,по нататъка в брака си може с трезви очи да прецени партньора си и пак може да се влюби в него,дори да се влюби безумно.Ама ако се ожени влюбен и после прогледне...не виждам как ще стане.И без това в една връзка единият обича винаги повече от другият.И ако жената е умна,тя трябва да знае,че трябва да се омъжи не за този,когото тя най-много обича,а за този,който нея най-обича.

Това е и моето мнение!

# 52
  • Мнения: 239
Хубав е такъв брак,но да има и поне малко любов

# 53
  • Мнения: 73
Зависи от потребностите и ценностната система на човека!Всеки си знае....Аз лично не бих избрала подобна връзка,а какво остава за брак....

# 54
  • Мнения: 804
Може и да са по-трайни, защото обикновено липсата на средства води до дребнави разправий, вадене на кирливи ризи, намесване на "наш'те" и "ваш'те" и куп нелицеприятни драми, които могат да смачкат и най-голямата любов, ама все пак като я няма тръпката, то на ООД ми заприличва.

# 55
  • Мнения: 2 556
Радвам се, че се ожених за този, когото аз най-силно искам. Плюс това явно и той ме е искал достатъчно, след като ме е взел без никаква допълнителна изгода, освен мен самата.

Аз лично, ако живея с някой, който ме обича в пъти по-силно, отколкото аз него, гаранция ще се разведа, и то бързо. Така че не за всеки най-добрия избор е "който нея най-обича", защото въпросния обичлив господин може да е вманиачен психар или пък скучен чичка и т.н. и т.н. А това със съвместното съжителство само ще дразни все повече, вместо да предизвика нежни тръпки, у мен поне.

# 56
  • Мнения: 1 866
Аз не мога да разбера защо смятате, че в брака по любов непременно трябва да има парични несгоди и разочарования, а в брака по сметка - никакви проблеми. Проблемите в едно семейство могат да бъдат свързани и с други проблеми, не само с пари. Например може и много пари да има, но ако няма взаимно уважение, зачитане на личността на другия, взаимопомощ и т.н. какво ще стане с този брак? Да речем аз обичам много моя мъж, но един ден разбера, че той се е оженил за мен само заради парите ми. Трудно ще ми е да не го намразя. Липсата на каквито и да било чувства рано или късно си проличава. Иначе съм съгласна, че човек може и да се влюби в последствие. Това е идеалния вариант.

При всички случаи смятам, че любовта е за предпочитане. С мъжа ми сме имали много хубави и много тежки моменти, минавали сме през периоди на финансово благополучие и през такива на липса на пари, но точно любовта ни е направила така, че сме ги преодолявали заедно. А какво става когато някой се ожени/омъжи за парите на другия и после стане така, че тези пари по някаква причина свършат. Финансовото състояние е много непостоянна величина и е опасно да се разчита само на него като се създава семейство, какво остана за деца. 

# 57
  • Мнения: 2 270
Не виждам нищо лошо в браковете по сметка - всеки сам преценява за себе си!
Много често липсата на средства помрачават и най-голямата любов, а само с любов не се живее . . .
пък и голямата любов е силна и изпепеляваща, според мен е добре от нея да остане хубав спомен за цял живот, но не мисля че би излезнал траен брак . . . човек трябва да избира с кой ще изкара живота си (поне така се предполага) с разум

# 58
  • София
  • Мнения: 2 381
Аз не мога да разбера защо смятате, че в брака по любов непременно трябва да има парични несгоди и разочарования, а в брака по сметка - никакви проблеми. Проблемите в едно семейство могат да бъдат свързани и с други проблеми, не само с пари. Например може и много пари да има, но ако няма взаимно уважение, зачитане на личността на другия, взаимопомощ и т.н. какво ще стане с този брак?
Peace Точно поради тази причина не бих избрала да себе си брак по сметка.

# 59
  • Мнения: 91
има един лаф-   тя се омъжи заради любовта си (към парите) Money, а той се ожени по сметка(за любов)  Heart Eyes    Laughing горе долу така звучи, като винаги ролите може да се разменят  Hands Clap  smile3503

Общи условия

Активация на акаунт