Сърчицата мънички туптят, а АПРИЛските коремчета растат !

  • 16 633
  • 283
  •   1
Отговори
# 270
И аз  да  кажа по реда си Simple Smile

Дрехите .....  на лице  е  един панталон  и  един  ханцунг  , които все още ми стават , но и малко ми стягат Sad  Нямам никаква идея  какво ще  правя , при положение , че  дрешките за  бременни са  отвратително надути  и  не  мисля да си го позволя ( а и не мога  Tired ) .
А  незнам , ако все пак си позволя  да  си купя нещо  , то ще е за  два - три месеца , изобщо не мисля да  си набавям за  всяко  тримесечие  поотделно  .
 Въртиш , сучиш и накрая пак  на същото стигаш , че  ще  трябва  да си купиш нещо , пък ... дай Боже да ти потрябва  пак след  някоя  друга година  Wink

Колкото до лицето и косопада ... засега  да  чукна  на  дърво ( пу-пу да не чуят  злите уши !!! dont )  нямам  нито  едното , нито другото . Косата по принцип си ми капеше  преди месеци , сега  като че ли  поспря , а лицето  ми се  беше напълнило  с  едни пубертетски пъпки , че се  бях видяла  в чудо ... Сега  и от тях няма  следа  Praynig
А кожата на  ръцете  ми принципно  суха и  лющеща , сега  се  изглади  и оправи Simple Smile
И  това е  индивидуално Wink
Но пък  нали има  бабина  приказка , че който  се опъпчва или  става на петна  носел момиче Simple Smile



--------------------------------------

Бени , изпразни си малко  ПМ-те че не мога да  ти пратя  други ...

# 271
  • Мнения: 9 990
С първата си бременност се опъпчих и по гърба, дето грам пъпка нямах.Сега установявам подобно нашествие. Confused
Краката ми отичаха на мен преди още в 4 месец-бях на море-излизаме навън вечер, седнам някъде, аз си изхлузя чехлите и на връщане си ходя боса, защото не мога да ги обуя.Сега си свалих халката, защото ръцете ми се подуват/предполагам и краката, но ходя с по-широки обувки и не усещам/Така че-зависи-може и в началото да се случва това, уви, неприятно е.

# 272
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
http://www.reni-fashion.com/bg/aboutus.php
не са от кой знае какви дрехите за бременни,но поне са на достъпни цени
Аз си поръчах сукман-дънков,който е около 56лв.Имат и магазин в София на Пироткса,май пишеше,че е в ЦУМ:)
дано да съм помогнала

# 273
  • Пловдив
  • Мнения: 37
Поспаланка и Неви, много, много съжелявам... Cry Бъдете силни и дано още преди април да сте пак в отчетни!!! Praynig
Момичета, за симптомите - незнам откъде да започна ... имам ги всичките накуп. Гаденето не ми спира, даже по-лошо става. Дрехите, с малки изключения, не ми стават  (Benitta, напълно те разбирам, защото и аз не мога да си представя как ще ходя толкова време с един/два ката дрехи). Цялата пъпчасах, косата ми опада, халката трудно си я свалям и т.н ... абе, превръщам се в плондер.    Добре, че каузата си заслужава. Grinning

# 274
  • София
  • Мнения: 2 410
При бременност е абсолютно забранено поставянето на краката в гореща вода - има голям риск от спонтанен аборт!
Също и ваните са противапоказани!

Внимавайте как се лекувате и също какво съветвате момичетата!


lita, а също рискът е и от вдигане на тежко, падане, алкохол, напъване при запек, силно кашляне или кихане, вагинален ехограф, амниоцентеза, стрес и т.н.

Доста нищожно хипотетичен и недоказан, но... теории, какво да ги правиш. НЕ съветвам никого да прави нищо от посочените горе неща. И се извинявам на зазу за съвета. Зазу, моля те, кажи, че не си си слагала краката в топла вода! Извинявам се и на всички, на които съм казвала да ходят на вагинален ехограф.

Тук сме, за да споделяме лични мнения и опит, lita, това и направих. Това е и целта на форума. Но нека не започваме с истории, които знаем 'отнякъде'. Толкова. Нека не забравяме, че ако нещата ставаха така, никой нямаше да ходи да прави аборт. А за съжаление черната статистика за Бг е, че абортите вече са повече от ражданията : (

Case Closed.

Поспаланка, Невка, едва ли ще ви се чете тук, а и каквото и да се каже, все ще е банално... Съжалявам. Не знам какво друго да кажа... а, да. Пожелавам ви преди да имате време да потъгувате, да се окаже, че няма нужда, защото пак ще имате повод за същата радост. Гушвам ви много силно.

Аз съм на преглед в четвъртък и дъхът ми се спира като си помисля какво ли може да е станало с второто сакче. И на мен ми казаха, че е много малко и че вероятно няма да се развива. Аз и не се настройвам много, за да не се разочаровам. Но се притеснявам, какво ще стане с голямото, ако малкото не се развива? Дано няма проблеми.

Но пък нали има бабина приказка, че който  се опъпчва или става на петна  носел момиче Simple Smile

alabina, хубаво си отбелязала - бабини приказки Simple Smile Ех, ако се познаваше така лесно Grinning

# 275
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Споделената болка - половин болка Simple Smile Дайте яко да се наоплакваме Simple Smile
За косата бях чела някъде, че по време на бременността, даже ставала по-гъста, защото хормоните спирали косопада, който по-принцип си е нормалния. И в този случай, повечето жени се оплаквали от силен косопад след раждането, когато нивата на хормоните се влезнат в релси, а косата, която е трябвало да окапе за 9 месеца изведнъж започвала да се сипе.
Не знам дали е така. За сега моята не е почнала да капе /повече от нормално/, но стана една суха, чупеща се.... едвам се справям.
За лицето... не знам какво да правя. По принцип ползвах Зинерит, когато имах такива проблеми, но сега не знам дали да си взема пак, защото съдържа еритромицин и цинк и  дори да се стараеш да не ти попада в устата, все по някое време се усеща отвратителния му горчив вкус.

# 276
  • Пловдив
  • Мнения: 37
Цитат
По принцип ползвах Зинерит, когато имах такива проблеми, но сега не знам дали да си взема пак
newsm10    И аз ползвах Зинерит и сега съм пред същата дилема - да си взема ли или не. Но в сряда съм на лекар, специално ще го питам за това и после ще докладвам. Засега се мажа с етилов спирт - ама няма резултат.  Sad

# 277
  • БГ
  • Мнения: 735
Здравейте момичета! Съжалявам мнгого за Невка и Поспаланка,много тъжно...... Weary
при мен засега положението е ок, не повръщам, само ми се гади понякога,малко съм напълняла, трябва да се огледам за дрешки, не мога да изкарам с 2-3 защото работя в офис и там и през зимата е топло в моя кабинет , мисля да си купя панталони и ризи по-голям размер не специално за бременни за сега, по-натам ще огледам и от тях .Вие казахте ли на хората около вас че сте бременни, аз само на родителите, засега пред останалите си мълчим, а на работа?
пожелавам приятна ве4ер на вси  bouquetчки без гадене!

# 278
  • София
  • Мнения: 9 111
Вчера бях на лекар. Всичко с бебето е наред.  Simple Smile Развива си се нормално. Камък ми падна от сърцето. Казах на работа и ще изляза в болничен за известно време- може би до края на 3 месец- докато спре гаденето, че съм доста зле. Аз в момента нямам проблем с дрехите. По принцип съм бая окръглена, но за последните 10-тина дни съм свалила 5 кг., защото от гаденето нищо не мога да ям и още не ми се налага да търся дрехи.
Изписаха ми "Degan" за гаденето, но още не съм го пила. Малко ме е шубе, защото всички казват, че до 3-ти месец не се препоръчват никакви лекарства.
Още не съм оздравяла от грипа или каквото е там, но май съм по-добре. Предвид, че само чакам да ми мине е нормално да става бавно.
Иначе и моята коса пада малко повече от преди, но не знам дали е от бременността. Тя си падаше и преди време. После пих Ревалид 3 месеца и беше поспряла. Може просто и от сезона да е. Знам ли. А за другите неща- пъпки, бюст и т.н. не ми е направило впечатление, защото гаденето и отпадналостта са толкова изявени, че не мога да мисля много за друго.  Rolling Eyes
Този коремен ехограф- на него не се вижда нищо.... Май вагиналният е много по-ясен. Ако знаех, щях да искам вчера вагинален, ама като не бях си епилирала краката....  Embarassed толкова ми е отпаднало тези дни, че ми е само до това.
Съжалявам за Невка и Поспаланка. Аз много се бях ошашкала и при мен да не е така, защото първо се начетох на всякакви възможни проблеми преди да почнем с бебеправенето....

# 279
  • София
  • Мнения: 26
здравейте,момичета!поспаланка,неви-много съжалявам за загубата ви!
момичета,вчера изпита мина добре,но имам още три преди да завърша!отивам сега до тина киркова-моля ви стискайте палци,ще гледат за първи път за сърдечна дейност!целувки!

# 280
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
gerry ще стискам палци колкото мога...... Успех мила в колко часа си там записана ?

Каде е Стаци нищо не пише? Hug

zazu1 и аз съм болнични защото не издържа и също ми изписаха Торекан има малко по-слабо и  малко по-различен механизъм  на действие от Дегана - свещички но и аз го ползвам само като вече не мога да мръдна и от предимно вечер ...... .сама ще видиш че като си в къщи гаденето се понася по-леко...имаш подкрепа и някой който да се погрижи... а за краката и аз сега съм с наболи и трябва да ги скубя........ама как боли нещо не ми се ще...

Момичета едно въпросче пишкате ли нощем ?Аз съм първа писта всяка нощ...

Последна редакция: вт, 12 сеп 2006, 09:38 от ivalex

# 281
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Добро утро мили момичета!
Като гледам трябва да се замисляме за нова тема:)
Аз в четвъртък ще ходя на доки,за да ми изпише изследвания най-сетне и да каже резултата от цито намазката:)
целувки
gerryG,Честито за дипломирането!Не се съмнявам в успеха ти:)

# 282
сладурани аз обиколих събота и неделя повечето магазини за мами но съм потресена от качеството и от цените в тях,тъй като по принцип съм по едра влязох в един магазин за големи дрехи и продавачката беше страшно любезна и ми каза че след 20,09 ще зареждат за есента и зимата страхотни италиански дрехи в крак с модата  Simple Smile смятам да проверя тогава какво има и да си купя нещо на ластик.
На мене продължава да не ми става лошо а само да ми се спи зверски.
Иска те ли ли всяка от нас да напише къде ще ражда защото като гледам бройката сме по две на ден и така целия април  newsm44 и по този начин може да се окаже ме в едно родилно отделение и да споделим радостите си
Аз съм първа и съм м в Шейново

# 283
  • Мнения: 491
Здравейте слънчевки!
Сладоледке къде си? Хайде казвай за сърчицето, че вече се изпоначакахме #Crazy
gerryG честито и успех на следващите изпити Simple Smile И при доки да видите  Two Hearts как пулсира  Grinning
За косопада и моят доста се увеличи - чак ми се плаче след баня  smile3518 Но мисля, че известна вина има и сънсилк  Thinking направо са ужасни тея шампоани  Naughty и мисля повече никога да не си купувам такъв  Stop
За раждането избрала съм Тина Киркова. FRutELiA това да напишем къде е добра идея. Страчи, би било добре да добавиш към данните и избраното здравно заведение - така ще си имаме повече систематизирана информация.


Общи условия

Активация на акаунт