Кърмата ми намаля!Да започна ли отново нощните кърмения?

  • 1 302
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 385
Много съм притеснена и объркана. Започнах пюретата с голямо мое съжаление. Чувствам се виновна затова, че не наддава, но с вашите съвети виждам, че това не е фатално. Притеснявам се как да обясня на близките си, че съм решила да спра пюретата. Страх ме е от липса на подкрепа и обвинения.

# 16
  • Мнения: 11 818
Важно е съпругът ти да те подкрепя! Всички останали нямат значение! Детето си е ваше и вие решавате кое е най-добре за него!

# 17
  • Мнения: 532
Ами пюретата са консервирана храна.

Питай около теб какво предпочитат - прясно сготвена питателна храна или консерва "копърка" Mr. Green

Кърмата е "бяла кръв", а още й викат "жива течност" - съдържа майчин белтък /от какъвто се е изграждало бебето 9 месеца/, живи клетки антитела - имунна защита, храносмилателни ензими, огромно количесвто витамини и минерали в най-точната пропорция, измислена от природата точно за твоето бебе, растежни фактори и мноооого други безценни неща.

Колкото и да се мъчат да хуманизират кравето мляко, никога няма да достигнат абсолютния връх - майчината кърма.

Кога бебето ти ще яде кърма, ако не сега?!?!?

Ранното захранване е една остаряла педиатрична практика в България, която съвсем скоро ще се промени. Целяло е работничките бързо да отбият и да се върнат на работа. Ранното захранване води до намаляване на кърмата /заради по-малкото на брой кърмения и все още не твърде добре установена кърма/ и последващо отбиване /заради намаляването на количеството кърма/.

Ранното захранване води още до стомашни проблеми при бебето, храносмилателни недостатъчности и алергии и други в по-късна възраст.

Закъде бързаме ... питам аз? Защо си вземаме главоболия на главата - с пюрета, затопляне, лъжички, после колики, разстройства, обриви, лекари и т.н.

А може да е толкова просто - вадиш гърда и си гледаш кефа ... /извинете за тийнеджърската дума/

А това е и най-здравословното за бебето и единственото, от което се нуждае до навършени 6 месеца.

Виж и в Библиотеката - има доста статии. Дай на мъжа си да прочете, мисля, че ще разбере. Попаднали сте на този изключителен форум - следвайте правилната посока.

# 18
  • Мнения: 385
месеца"

Виж и в Библиотеката - има доста статии. Дай на мъжа си да прочете, мисля, че ще разбере. Попаднали сте на този изключителен форум - следвайте правилната посока.
Благодаря на форума и на всички участници в него. Наистина има много ценна  информация и в анкетите, и в Библиотеката. За късното захранване научих още докато бях бременна от курсовете на "9 месеца". Препоръчвам ги на всички бременни, и майки! От шаш и паника, бях дала на бебчо няколко лъжички пюре. Спрях ги,подкрепена и от съпруга си! Дано имам достатъчно кърма и занапред!

# 19
  • Мнения: 111

Ранното захранване е една остаряла педиатрична практика в България, която съвсем скоро ще се промени. Целяло е работничките бързо да отбият и да се върнат на работа. Ранното захранване води до намаляване на кърмата /заради по-малкото на брой кърмения и все още не твърде добре установена кърма/ и последващо отбиване /заради намаляването на количеството кърма/.

Ранното захранване води още до стомашни проблеми при бебето, храносмилателни недостатъчности и алергии и други в по-късна възраст.

Закъде бързаме ... питам аз? Защо си вземаме главоболия на главата - с пюрета, затопляне, лъжички, после колики, разстройства, обриви, лекари и т.н.

А може да е толкова просто - вадиш гърда и си гледаш кефа ... /извинете за тийнеджърската дума/



 newsm10 newsm10

# 20
  • Мнения: 111
месеца"

Виж и в Библиотеката - има доста статии. Дай на мъжа си да прочете, мисля, че ще разбере. Попаднали сте на този изключителен форум - следвайте правилната посока.
Благодаря на форума и на всички участници в него. Наистина има много ценна  информация и в анкетите, и в Библиотеката. За късното захранване научих още докато бях бременна от курсовете на "9 месеца". Препоръчвам ги на всички бременни, и майки! От шаш и паника, бях дала на бебчо няколко лъжички пюре. Спрях ги,подкрепена и от съпруга си! Дано имам достатъчно кърма и занапред!

Ееей, браво!!! Поздравления!!! Ще видиш, че след време няма да съжаляваш за постъпката си.
Моят син сега е в процес на зъбоникнене и няма да ти кажа колко по малко яде....по едно време ми се ревеше. Беше наддал само 250 гр, будех го и нощем, но нещеше  и това си е. Бях искушена да го тъпча с пюрета, за да не е гладен / въпреки, че сме на почти 8 месеца/, но той пак не искаше. Накрая го оставих така...давам му кърма когато си поиска, пюренце колкото поиска / обикновено 20-30-гр/ и това е. И въпреки това неядене е толкова енергичен, жив и весел, почти е проходил... Joy
Така,че голяма работа като не наддава по лекарските календари.
 sneji_73  много добре е го е написала. Няма за къде да се бърза!!!

Последна редакция: ср, 30 авг 2006, 12:35 от vesimir

# 21
  • Мнения: 111
 smile3529
Благтодарна съм за този прекрасен сайт, който просвети много от нас  и ще продължи да го прави....

Последна редакция: ср, 30 авг 2006, 12:39 от vesimir

# 22
  • Мнения: 245
мдамммм, кърменето е много добре за бебочетата. дори и да ви намалява кърмата, не се давайте. и по 10 мл да изяжда, все е нещо. Мишо кара близо 2 месеца жълтеница и за 50 дни наддаде 800 грама. това са първите месеци. каза ни докторката да дохранваме. започнах с кисело мляко няколко дни и спрях. давах му само ако сме дълго време навън и започна да наддава. но все още си го кърмя сутрин и вечер, защото е на ясла и няма как да го кърмя през деня. и макар и да си мисля, че нямам кърма, Мишо спи непробудно. нощното кърмене го спрях още първите седмици, защототрябваше да го будя и той се сърдеше. НЕ СЕ ДАВАЙТЕ!!! newsm62 smile3501 newsm62

# 23
  • Мнения: 385
Искам да благодаря на всички ви!  HugСтрах ме е да го кажа/напиша/ , за да не урочасам нещата-но мисля че кърмта ми се възстановява! Praynig Малкия наддаде около 240 за 10-ина дни, мисля че е добре. Thinking Чудя се дали да продължавам да го кърмя и през ноща, тъй като той си спи, но ме е страх да не ми спре пак newsm78 Благодаря за съветите -помогнаха ми, не го захраних все още! Дано издържа още!

# 24
  • Мнения: 1 030
мдамммм, кърменето е много добре за бебочетата. дори и да ви намалява кърмата, не се давайте. и по 10 мл да изяжда, все е нещо. Мишо кара близо 2 месеца жълтеница и за 50 дни наддаде 800 грама. това са първите месеци. каза ни докторката да дохранваме. започнах с кисело мляко няколко дни и спрях. давах му само ако сме дълго време навън и започна да наддава. но все още си го кърмя сутрин и вечер, защото е на ясла и няма как да го кърмя през деня. и макар и да си мисля, че нямам кърма, Мишо спи непробудно. нощното кърмене го спрях още първите седмици, защототрябваше да го будя и той се сърдеше. НЕ СЕ ДАВАЙТЕ!!! newsm62 smile3501 newsm62

Деси, според лентичката нямате 9 месеца. Как така НА ЯСЛА?

# 25
  • Мнения: 245
mousy Simple Smile ами таткото учи в германия, моята мама е в Гърция и не исках да си губя работата, та го дадох на ясла към Дом майка и дете. сутрин си го водя, вечер прибирам, събота и неделя си се гледкаме. някога през седмицата решавам, че не му се ходи на ясла и си го взимам с мен на работа. но се случва рядко. като стана на 5 месеца и половина го дадох и,  да ти кажа, харесва му. пък и там имат разни бънджита, активни гимнастики, проходилки и тем подобни бебешки истории и по този начин си спестявам да ги купувам заради няколко месеца. сутрин и вечер само кърмя. надявам се да си имаме второ и да мога поне него да си го изгледкам на спокойствие. 

            ааа, и това, защото по закон яслите не приемат под 9 месеца. но жена, която работи в ясла каза, че не приемат под година и нещо, защото много трябвало да им се слугува. не знам дали е така действително. но се оправдават, че няма места в яслите

Последна редакция: чт, 07 сеп 2006, 04:25 от Desi_GB

Общи условия

Активация на акаунт