Ноемврийчета напети весело растат :)

  • 12 587
  • 275
  •   1
Отговори
# 60
  • тук-там
  • Мнения: 5 718
И Рая спи, където свари  Grinning . Като я нахраня рано сутрин към 5-6 часа, си гушкаме заедно на спалнята до към 8. Не рядко я взимам и през ноща, ако плаче. А през деня обикаля цялата къща заедно с мен. Където съм аз, там гушка.

Та само аз ли ще давам сокчета? Аз също не съм започнала, но трябва, ако слушам педито.

# 61
  • Мнения: 86
Si Key страхотна ви е сладурката. Пу пу, ама какви големи очи само.... Да ви е жива и здрава и скоро да откаже нощното папкане, та да има съм и и за мама.
Между другото и нас ни препоръчаха сокчета, ама според мен си е раничко и така и не давам засега. Само дето акаме през по-големи интервали на 2-3 дни. Незнам това запек ли е или не  #Puppy dog Вече съвсем се обърках. Акото не е гъсто...Не се мъчи, спокоен е - незнам какво да правя. Не вярвам да усвоява до дупка храната, все пак е на адапт.мляко... Вие как сте с акането??? Помагайте, че наистина не знам какво да правя. Дали е проблем при условие, че бебко е по-спокоен от преди дори...
Между другото гледах темата за профилактичните гащички, та реших да ви пусна този линк: http://yan.contact.bg/luxatio.htm ,има доста инфо. И понеже не всички GP-ta се напъват да дават навреме направления за ортопед - искайте си. Колкото по-рано се отиде, толкова по-добре.

# 62
  • Germany
  • Мнения: 7 957
Здравейте и от мен:)
Аз веднага да се включа за безсънието. Направо ми е кошмар:( Аз обичам да си поспивам и сега направо незнам на кой свят се намирам. Ние все още сме с баби които се редуват да спят вкъщи, така че таткото не го тормозим с нощно ставане, но това ще е до празниците и след това смятам да се боря сама защото нещо много ме изнервят:) Иначе продължаваме да си папкаме и нощем, но ние сме си мънички и за сега не мисля да го отказвам.
И да ви питам нещо - на нашия бебчо му е ужасно малка фонатанелата, а педиатъра ми заяви че щом не се е затворила няма защо да се притеснявам само да изчакам с даването на вит.Д. Нашта фонтанелка е колкото отпечатъка на палеца ми и това ми се струва много малко. Ваште как са?

# 63
  • тук-там
  • Мнения: 5 718
И фонтанелата на Рая е точно токова голяма. Няма място за притеснение според педито. Започнах да давам Вигантол - по две капки сутрин. Вероятно ще се затвори по-рано.

И мойта бебка се запича или знам ли - абе ака през ден, ама като за световно. Не е гъсто и не мога да преценя, дали е запек или просто детето си ака по-рядко.

# 64
  • Germany
  • Мнения: 7 957
Цитат на: mtz


И мойта бебка се запича или знам ли - абе ака през ден, ама като за световно. Не е гъсто и не мога да преценя, дали е запек или просто детето си ака по-рядко.


И ние сме така. Ака през ден, но педито твърди че това си му е явно режима. Не е нито твърдо, нито рядко и аз гледам само да не разреди още:)
А как давате капките за колики? Нас ни нападнаха от 3 дни яко коликите и вече давам на всяко ядене без нощното, защото той за сега нощем си спи. Освен това давам по 14 капки и малко се притеснявам да не е много...

# 65
  • Мнения: 4 242
1stroller И ние не пропускаме ден от месец насам, днес обаче беше голяма виелица  Wear Umbrella   и не посмях, само отварях прозореца за по дълго и това е Wink
За спането- през деня е в порт бебето в стаята в която съм и аз, а нощем пак с него в легълцето 1crib , пробвала съм да я слагам свободно в леглото newsm07  но не спи дълго, явно й е страшно и пусто, нали 9 месеца е била сгушена в мама Laughing Само сутрин я гуша при мен на спалнята. luvbed
 morning И аз копнея за едно здраво наспиване  sleepuu  защото не пропускаме все още хранения, много рядко се случва да не се събуди на третия час а на четвъртия,но така или иначе имам две ставания нощем #Puppy dog  които ме държат будна поне половин час ако не и повече. Tired  
Вече минаваме на по голям номер памперси че тия ми  се виждат теснички. newsm30
И на нас ни казаха да почваме сокчета но аз не смятам да бързам, ще си изчакам да станем на 4 месеца, и без това сме с колики още.
Нашия тати почти винаги се прави че не чува Ива нощем но след лакът в ребрата става и  подготвя капките докато аз сменям памперса, след това си ляга естествено а аз си оставам с клюмаща над Ива глава да кърмя, Да не си кривя душата той й е сменял памперса 3-4 пъти до сега, и толкова е и къпал.
Фонтанелата ни е нормална, според мен е доста по голяма от отпечатък на палец Rolling Eyes , но нали бяхме скоро на консултация та педито нищо не ни каза за това не се тревожа Flutter .
Ами това е за сега от нас.
Искам да ви питам до кога ще се мажем с олио Rolling Eyes , кога може да се започне с бебешко мляко?

# 66
  • Germany
  • Мнения: 7 957
Май само аз си тормозя детенце да си спи само в леглотоjavascript:emoticon(':oops:') ама си мисля че не е добре да свиква да го разнасяме. Само ако плаче го взимам на корема си, но щом заспи го връщам обратно. И съм забранила да го изнасят от стаята - да си знае че това е неговото място за сън, пък като порасне и не спи постояно ще си е при нас:)

# 67
  • Мнения: 317
Аз давам Саб за коликите , но най много 3-4 пъти не повече..поне така ми каза нашта докторка...

# 68
  • Мнения: 317
давам по 15 капки...иначе ходим всеки ден по голяма нужда,,,ние сме на адаптирано мляко Аптамил 1 и засега нямаме проблем с него...

# 69
  • София
  • Мнения: 754
misha_plpvdiv мерси за комплимента  Laughing Ние и двамата с таткото сме с големи очи, а и като малки сме били коколати. Дано само да се задържи синеока, аз съм със светли очи и възлагам големи надежди Wink
Иначе Лори ака веднъж и понякога 2 пъти на ден. Имало е и случаи, когато прескача един ден. Щом детенце ти е спокойно и не му е твърдо коремчето, значи няма за какво да се притесняваш.
За фонтанелата не съм наясно, май й е по-голяма от отпечатък на палец, но не смея много да я пипам там.
Капките за колики по принцип се дават 4 пъти на ден по 15 капки. Аз по едно време й давах на почти всяко ядене по 10, а доколко са ефективни е друг въпроса. Аз от време на време й давам от хомеопатичните дражета Colocinthis 15 и май има ефект, но не съм 100% сигурна.

# 70
  • тук-там
  • Мнения: 5 718
Мери, това за олиото не го разбрах. Трябва ли да спираме да ги мажем с олио? Аз мислех, че се прави дълго време. Явно този урок съм го пропуснала  Embarassed

Иначе мойта бебка не страда много от колики, да чукам на дърво. За сметка на това се борим с разни обриви. Ама то и аз съм с много бяла и чувствителна кожа, явно бебка я е наследила, та няма на кой да се сърдя.

# 71
  • Мнения: 7 430
Дайте ми съвет...цял ден не е акал....а милото ми само се напъва Cry
Какво да правя?

Благодаря ви предварително...

# 72
  • Мнения: 7 430
Ох....всичко вече се оправи.... Mr. Green
акахмеееееееееееееее

# 73
  • София
  • Мнения: 754
Цитат на: DidKa
Дайте ми съвет...цял ден не е акал....а милото ми само се напъва Cry
Какво да правя?

Благодаря ви предварително...


Нашия педиатър ми е казал в такъв случай ако се налага, да се бръкне леко в дупенцето с тънкото на термометъра или от сапун се издялква нещо като фитилче и с него пак в дупето. Аз не съм пробвала тези методи, защото доктора ми е казвал да изчакам поне 2 дена и тогава.
Сигурна ли си, че се напъва да ака, да не са колики? Все пак ако не е много неспокоен, изчакай малко или първо опитай с масажче на коремчето. Правят се леки кръгови движение по часовниковата стрелка, а също така крачетата леко да се свиват и притискат в коремчето няколко пъти.

# 74
  • Мнения: 4 242
Цитат на: mtz
Мери, това за олиото не го разбрах. Трябва ли да спираме да ги мажем с олио? Аз мислех, че се прави дълго време. Явно този урок съм го пропуснала  Embarassed

Имам предвид кога ще започнем да мажем вместо с бебешкото олио с бебешко мляко че е голямо чудо тази мазнотия.
А Саба ги давам на всеки 3 часа преди ядене, рядко пропускам, но пропусна ли забелязвам че на следващото даване няма ефект Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт