Шестокласници през 2020/2021

  • 26 484
  • 800
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 356
Браво на вас, мандаринка! Аз съм с усещането, че нищо не правим. Едвам я бутам да прочете няколко страници дневно.   Добре си го измислила с курсовете. Те предполагам, че вървят присъствено щом са и близо до вас? Английският го е отсвирила съвсем:( От 100-те задачи е решила само 30.
Поне не мързелува тук на морето. Кара кайт по 6 часа дневно и е оформила прилични мускулчета;)

# 16
  • Мнения: 4 218
Мооето семейство и други животни пазя за десерт. Едно време съм я чела и препрочитала с огромно удоволствие и ако сега тя не го оцени така, ще ми е много тъпо. Кретаме из под игото, едвам първа четвърт е мината.
С баща си порешават по някоя и друга задача, според него, има усет и се сеща лесно дори за неща, които не са взимали в училище. Поне едното да се справя с математиката, че с брат й чак ми се виеше по едно време в прогимназията. За сметка на това, страда пък литературата. Да направи някакъв анализ- бавна и мъчителна работа е.

# 17
  • Мнения: 390
На стоте задачи по математика имате ли отговорите? 😓

# 18
  • София
  • Мнения: 1 536
На стоте задачи по математика имате ли отговорите? 😓

И аз искам да помоля за същото.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 585
Подкупих каката да излиза на улицата с малката и да следи да не се претрепе с колелото. Малката може да тръгне, но трябва да тренира спиране и завои преди да я оставим да вилнее сама. Добре се получава. Много време стоят така навън т.е. намалиха времето пред тв.
Обаче за четенето нищо не действа. Мъка голяма. Много ѝ било скучно... Добре поне, че решава от задачите, които кланата е дала. Е, не се презорила, ще ги влачи до септември, но пак е нещо.

# 20
  • София
  • Мнения: 603
Моят син чете много, но не това, което е по списък. Свалям му книги от читанката и той си ги чете на киндъла. Ние заспиваме вечер, а той продължава да чете, даже не знам кога заспива 🙂 Сега чете петата книга за Пърси Джаксън. От списъка е прочел “Принцът и просякът” и “Малкият принц”. Сега чете автобиографията на Нушич. Вкарва по някоя от книгите между неговите си.
За 100-те задачи, беше се засилил да ги решава веднага щом свършиха училище, но аз го спрях. Казах му, че ще ги решава в началото на септември, за да си припомни материала. В противен случай всичко ще забрави, докато тръгне на училище.
Със спорта обаче е трагедия. Няма тренировки, мързи го да кара колело и цял ден само се размотава. На вилата сме лятото и поне излиза на двора на въздух. В най-добрия случай може да поскача на батута. 🙁

# 21
  • София
  • Мнения: 1 187
Благодаря за вече шестокласната тема, бях яропуснала.
Още сме си на Под игото, явно трябва едно цяло лято за изчитане Smiley, добави успоредно и Принцът и просякът (намерих из мазето старо издание от 1978г. с илюстрации на Любен Зидаров, аз съм го чела навремето), по бързо тръгна този Марк Твен от Дядо Вазов, чете и по собствено желание и Светът на Софи. Но бавничко, не се презорва. Имаше и малко задачи по математика от училище за юли, може би ще дадат и за август нещо. Лятото е излежаване и разходки. И аз подканям, но и мен ме мързи. Да се насладим на момента, другото лято може би ще е по интензивно за преговори и домашни. Бъдете здрави!

# 22
  • Мнения: 304
Голяма мъка е при нас четенето, изобщо не е от четящите деца, но учителката по БЕЛ така им е взела страха, че се стегна и почти преполови списъка. Тази седмица направих абонамент в сторител, до сега е изслушала половината от "Под игото", след това остават само Йовковите разкази. Решила е август да е за разпускане, а септември щяла да преговаря за входните нива, че по история и география всичко била забравила. Гледам, че училището е публикувало учебните помагала за 6. клас и ще взема да ги поръчам, поне те да отпаднат като ангажимент за септември.

# 23
  • Мнения: 204
Дайте идея за раници , моля ! Издръжливи и красиви, ако може.Благодаря.

# 24
  • Мнения: 8 634
Моля за помощ как трябва да бъде разписана тази задача на ниво 5 клас :

# 25
  • Мнения: 1 574
Моля за помощ как трябва да бъде разписана тази задача на ниво 5 клас :

321 - 3 х 1,24 = 321 - 3,72 = 317,28

# 26
  • Мнения: 8 255
Записвал така
a+b+c=321
a-1,24+b-1,24+c-1,24=a+b+c-3*1,24=321-3,72=317,28

# 27
  • Мнения: X
Задачата е тестова. Бих я решила като Vyara D.

# 28
  • Мнения: 8 634
Благодаря! И по двата начина я обяснявах.

# 29
  • Мнения: 111
Благодаря за новата тема, да се запиша и аз. Наборката не иска да решава задачи. Прочетохме едвам "Под игото". От 1 август започваме да преговаряме.

Общи условия

Активация на акаунт