Изоставане на плода

  • 3 690
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 475
Нека всеки, който е минал по този път да сподели какъв е бил краят, има ли констатирана причина, какви храни биха могли да помогнат в случая, при установено изоставяне на плода проследяващия лекар дал ли е предписание за нещо, с което би могло да се ускори развитието.

# 1
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Зависи изоставането дали е отведнъж след  определена седмица или от самото начало, зависи и доплерът какво показва (как е кръвотокът), зависи бременната има ли тромбофилия или високо кръвно и тн. Може абсолютно всичко да е ок, просто бебето да е по-малко, но може и да има някаква причина, която АГ би трябвало да установи.

При мен и двете ми деца вървяха малки, и двете се родиха напълно доносени, но с по-нисичко тегло 2700 гр. , и 48 см и двата пъти. Нямам тромбофилия, кръвотокът през бременността беше добър. Напълно здрави деца са, но са си по-фини до ден днешен. Аз самата съм 45 кг, баща им е 63, така че е и до ген.

Последна редакция: пт, 24 юли 2020, 23:45 от blondie_anna

# 2
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Моите деца също от началото вървяха все по-дребни, едно че овулацията ми е по-късна, друго че просто си се родиха такива. Сина ми се роди 2800/48см, дъщеря ми 2400/45см и двамата в 38+седмица.
Мъжа ми е висок и слаб, аз съм ниска и не с малко килограми, така че не знам кое е до ген. Нямало е проблеми през бременностите.
Но наистина зависи колко е изоставането, от началото ли върви така или изведнъж и др.
Каква всъщност е ситуацията?

# 3
  • Мнения: 475
Здравейте, в 7 гестационна седмица съм. Вчера на прегледа се чу сърчицето, но лекуващия лекар каза, че плода е сякаш съм в 6 г.с, т. е върви с една седмица назад, при което страшно се притесних. След една седмица съм отново на преглед, незнам как ще издържа до тогава.

# 4
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
О, вие сте в самото начало още. Щом се е чуло сърчице, успокойте се и се опитайте да мислите позитивно Simple Smile
Съвсем възможно е овулацията да не ви е била на 14 ден, бебето да си порасне до следващият път колкото трябва, може да си върви така до края и всичко да е наред.

# 5
  • Мнения: 1 380
И при двете ми бременности нямаше медицинска причина за да е по-дребен плодът,а така си вървяха.Първия ми син родих в 36 седмица и 3 дни 2880 и 48 см, всъщност това си  е съвсем в норма за седмицата,а втория си син родих в 37 седмица и 3 дни,но малко по-дребен,47 см. и 2630,и двамата напълно здрави и доносени.Аз и моят мъж сме 162-163 високи и двамата,но аз не съм слаба,ако това има значение,той е слабичък. В седма седмица не може да се говори за изоставане на плода,не се притеснявайте излишно. Лека бременност!

# 6
  • Мнения: 423
И на мен докторите ми спориха на първия преглед, че овулацията ми е била друг ден, седмица по-късно. Което няма как да е вярно, първо защото я засякох с тест, второ, защото нямахме контакти след тази дата. Отдадох го на непрецизен ултразвук от тяхна страна. Смених АГ, после всичко си се оказа наред с развитието. Има случаи, в които е възможно забавяне, затова първите седмици са критични, не всички имат късмет да се развият. Имай търпение, говорим за една мъничка точица, която тепърва ще нараства. Лека и безпроблемна бременност Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1
Здравейте..забременях чрез инвитро..на 2.12.2021 ми взеха яйцеклетката и на 7.12.2021 ми направиха трансвера с оплодената яйцеклетка.Днес бях при доктора ми и той ми каза,че по изчисления съм в 8г.с ,а отговарям на 5г.с и че се улавя слаб пулс на плода и че е възможно да го изгубя

# 8
  • Мнения: 4 844
Здравейте..забременях чрез инвитро..на 2.12.2021 ми взеха яйцеклетката и на 7.12.2021 ми направиха трансвера с оплодената яйцеклетка.Днес бях при доктора ми и той ми каза,че по изчисления съм в 8г.с ,а отговарям на 5г.с и че се улавя слаб пулс на плода и че е възможно да го изгубя

За съжаление най-вероятно ще приключи бременността. Прекалено голямо разминаване в седмиците, което може да се случи при нормално забременяване, но  не и при инвитро.

# 9
  • София
  • Мнения: 923
Здравей, дано всичко мине добре. При мен има изоставане сега в края на бременността. В 35+5 г.с. съм с трета степен плацента, която явно не доставя нужните хранителни вещества и сега пия много неща. С контракции и скъсена шийка съм от 2 месеца и само лежа. Сега ми предстои за 3 дни да вляза в болницата за вливане на кортикостероиди за укрепване на бебето. Надяват се с това да стане. Стискайте палци да качи поне 500гр защото последно го измериха 2кг. Първото ми дете се роди в 34г.с 2400г., за седмицата в която се роди си беше голяма. И на двете ФМ казаха, че кръвотока е добър, бебето си беше в норма, но сега почна да изостава. Аз съм 164 висока и 48кг. Мъжа ми е 178 също е слаб.

# 10
  • Мнения: 798
Бях на преглед вчера трябва да съм в шеста седмица изостава плода с четири дни разплика не видя ембрион предписа ми и утро гестан и в понеделник пак на преглед плодния сак е 7.72 см беше с три дни назад притеснено ми е искам си бебето имам една неуспешна бременност прикачвам и снимка от прегледа вчера

Общи условия

Активация на акаунт