"ДВИЖЕНИЕ НА БЪЛГАРСКИТЕ МАЙКИ" - тема 7

  • 22 398
  • 802
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 2 356
  И аз искам да сложим в нашия офис и в още един. Защо да не е със снимка на бебешко дупе (мога да говоря с един много добър фотограф) и надпис с името на акцията? Ще направя надписа на Фотошоп.
 Криси, за Трън - той сам го реши така, щом му е кеф да става рано! А багажа много ясно, че ще го приготвя в сряда Peace

# 781
  • Мнения: 117
САМО ДА НАПОМНЯ, ЧЕ ИМА ГОТОВИ ЧАРШАФИ-КОГАТО СЕ ХОДИ В ДОМОВЕ С ТАКАВА НУЖДА, КАЗВАЙТЕ, ЗА ДА СЕ НОСЯТ!НАМИРАТ СЕ В ЛЮЛИН, В СКЛАДА.

# 782
  • Мнения: 2 249
какви са чаршафите? нови? с какви размери?
Мая Hug  bouquet

# 783
  • Мнения: 117
Мариетка Hug, за тези чаршафи говорихме с Роси, но впоследствие Роси се разболя... SadЧаршафите не са нови; от големи чаршафи съм разкроила и поръбила малки с размери около 70/145 см /варират с по 2-3см/. Има около 50 бр. изпрани и изгладени;до няколко дни ще има още 30-на.  newsm78 Принципно постоянно съм се заела с въпроса с чаршафите Peace

# 784
  • Мнения: 2 249
Мариетка Hug, за тези чаршафи говорихме с Роси, но впоследствие Роси се разболя... SadЧаршафите не са нови; от големи чаршафи съм разкроила и поръбила малки с размери около 70/145 см /варират с по 2-3см/. Има около 50 бр. изпрани и изгладени;до няколко дни ще има още 30-на.  newsm78 Принципно постоянно съм се заела с въпроса с чаршафите Peace
тва ще рече за детски легла нали? newsm78 офф малко идиотски въпроси задавам-ма не съм наясно с тез размери Embarassed

# 785
  • Мнения: 117
Мариетка Hug, за тези чаршафи говорихме с Роси, но впоследствие Роси се разболя... SadЧаршафите не са нови; от големи чаршафи съм разкроила и поръбила малки с размери около 70/145 см /варират с по 2-3см/. Има около 50 бр. изпрани и изгладени;до няколко дни ще има още 30-на.  newsm78 Принципно постоянно съм се заела с въпроса с чаршафите Peace
тва ще рече за детски легла нали? newsm78 офф малко идиотски въпроси задавам-ма не съм наясно с тез размери Embarassed
Да, Мариетка-детски легла, но може и за малко по-големи от бебешките, защото бебешките са с размер 60/120 см. Между другото-интересуваме има ли с какво да се завиват децата за зимата, защото има възможност да се вземе евтин полар и да се разкрои и поръби за одеала newsm78 Мисля, че е важно - идва зима Crossing Arms ако има домове с такава нужда-да се опише колко горе-долу бройки и да се разберем да започна да организирам шиенето и т.н newsm78

# 786
  • Мнения: 2 249
за завиване нямам идея-знам ,че има постоянна нужда от долни чаршафи,защото когато са без пампери ги сменят постоянно и заради белината дето дезинфекцират-много бързо се късат и захабяват
лятото бях занесла около 60 броя мисля в дом Св.софия,в Перник им дадохме плат-те имат уговорка с местното училище да им ги ушият в часовете по шев и кройка
нека все пак момичетата като хоят по домовете да попитат-това е нещо което се захабява и се сменя
за Медвен със сигурност трябват-знам,че на акцията директорката каза,че са зле откъм белъо-за там Криси най-добре ще каже
предлагам за утре-който има желание-пред болницата в 10-мога да поема ангажимента за букет от женския паар-там са доста добри цените-идеята за икона много ми харесва-само да видим с колко пари разполагаме-пишете ако искате на лични-кой има желание да се включи(само,че за икона-толкова рано сутрин не знам как ще можем да реагираме-от къде newsm78)-дайте да се разберем,че време не остана Praynig Hug

# 787
  • София
  • Мнения: 2 210
ОК, 10 на входа на ВМА (под знамето и козирката Joy). Аз съм ОК за сумата-както дойде.

# 788
  • Мнения: 117
О'К,Мариетке! HugТогава,  PraynigМОЛЯ ВСИЧКИ, КОИТО ЩЕ ХОДЯТ ПО ДОМОВЕТЕ СЛЕДВАЩАТА СЕДМИЦА-ПРОВЕРЕТЕ КЪДЕ ТРЯБВА СПАЛНО БЕЛЬО И ПИШЕТЕ!!!ВЗЕМЕТЕ И БРОЙКИ ЗА НУЖДАТА ОТ ДЕБЕЛИ ЗИМНИ ЗАВИВКИ!!! PraynigБЛАГОДАРЯ  bouquet

# 789
  • Мнения: 863
Днес  аз, Мария Станкова и трима нейни колеги посетихме ДМСДГ Св.Параскева и Дом П.Славейков. В бебешкият дом занесохме албумчетата, няколко пакета корнфлекс, мюсли, овесени ядки, много плодове ,вафли и балончета. Децата, както винаги бяха очаровани от това,че ни виждат и веднага ни се хвърлиха да ни гушкат. Няма поне при големите болни дечица. Играхме си, надувахме балони....а с Марти какви танци изтанцувахмееее Laughing Това дете е уникално, има страшно развит музикален слух ,научили са го да танцува ръченица и валс и наистина улучва стъпките Laughing Сладур!!! Големите знаете кои, се разбесняха накрая,та се наложи да ги разделяме..
 Crazy
Момичета, успяли са да уредят от Училището за слепи деца, два пъти в месеца трънспорта безплатно за двете деца от Св.Пар. които ще ги водят там. Аз чакам отговор от фирмата за трансп. и щом има ще докладвам.
Дир. Лихарска, помоли за детски шампоани от най-обикновените и ако може да занесем памперси.
В П.Славейков, занесохме дрехи , обувки, канц. материали, чанти, и лакомства. Със смесени чувства съм , възпитателите казаха ,че там децата били много претенциозни към дрехите, половината ги върнаха Close с репликата ,че :" Тези деца живеели в центъра на София и неможели да ходят облечени като дрипльовци" Shocked Shocked Shocked ТАМ ПОВЕЧЕ ДРЕХИ НЕ Е НЕОБХОДИМО ДА НОСИМ,лично аз поне няма да го правя Close Получи се конфликтна ситуация  Crossing Arms Само бельо, чорапи и памперси!
Майче, ще питам в Св.Параскева за чаршафи, точно говорихме с възп.че са се захабили матрачетата и спалното бельо....

# 790
  • София
  • Мнения: 2 210
За дом7 трябват по-големи чаршафчета със сигурност, но след последния разговор с директорката изобщо не съм сигурна, че там изобщо трябва да правим каквото и да било....

# 791
  • Мнения: 4 195
какво в Пенчо Славейков, какви претенции какви 5 лева бе. Ей ще видим таз работа. При мен в Курило има едно семейство - над 6 деца, сега са в Пенчо Славейков и всеки ден се изсипват тук цяла тумба от дома, незнам някой не ги ли следи къде ходят - и ВИнаги ама ВИнаги са мръсни и изпокъсани с дрехи от дома. И знам много лоши неща за този дом - всичко се разпродава от персонала - всичко. Децата не ме лъжат, светсни деца са, защото каквото сме им дали комшиите тук до сега - всичко са си носили и ползвали - нищо не са продали. Вчера в дъжда бачкаха на къщата ни -сортираха старите тухли, след каТО ИМ АПЛАТИХМЕ ОТИДОХА И СИ НАПАЗАРУВАХА ПРЕД МЕН НОРМАЛНА ХРАНА.
Нищо няма да занеса в този дом, нищо Crossing Arms
в св.Параскева другата седмица ще закарам памперси.
Така -за утре - на интервю съм при едни познати за работа и отпадам, всъщност ако сколасам до 10-ще дойда, но много моля някой да даде и от мен 5 лв за подаръка на Роси - толкова имам в момента. Искам да знам кой ще ги даде от мое име за да знам на кого съм длъжница.
така - в четвъртък пътуваме за Трън, нал тъй Евка newsm78
а кога ще ме водите в тоя дом номер 7,с ега кат съм без автомобил незнам как трябнва да стане #Crazy
Мая донеси у нас спално бельо за Медвен, там им трявбва спешно
Видинската група - на вас трябва ли ви, да пращам по свекъра.
В Перник са ок - имат чисто нови чаршавчета, тях за сега не ги мислим за това.

# 792
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Здравейте,
Много ми е важно, ако някой познава директора на П.Славейков- да ми пише на лични.
Криси, още не съм снимала къщичката на Хели, но до утре ще е направено това. Получи ли ми дългото ЛС?

# 793
  • Мнения: 4 195
да и съм леко притеснена, но преди да говоря, искам да се видя с Хели и с мъжа и.
на Пенчо Славейков не познавам директора, пиши смс на Роси - мисля че тя го познава Peace
за къщичката - ок, няма ядове, и още веднъж благодаря че отиде с Хелиана  bouquet
така , на Хели ит рябват следните материяли - лепило хелметекс, клечки кибритени и твърд картон, лак за дърво, за да ги изработва, наистина са адски ефектни и красиви.
Другото за Хели - кой беше питал. значи в Хели каквъто и ремонт да се напрви, положението след месец ще е същото, просто защото покрива им е в окаяно състояние, но за да се ремонтира, трябват пари от целия вход,от всички съседи, а там болшинството са .......айде няма да казвам, че ще ме баннат за расова дискриминация. Така че - незнам какво трябва да се направи. Ремонта е безмислен,върпеки че е адски наложителен, само който е ходил, знае за каква влага и течове говорим Sad

# 794
  • Мнения: 3 248
Момичета, моля помислете за къде да отидат средствата, които живот и здраве ще съберем на Коледния базар?! Thinking

С Роси предлагаме да са за:
1. Дом номер 7
2. Училището за слепи деца "Луи Брайл" - за направата на двора му

Общи условия

Активация на акаунт