Как да разпознаем фалшиво богати хора

  • 28 465
  • 1 349
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 998
Ако питаш за богаташи в България, виж какви коли карат. Ако са наистина скъпи (над 100 000 лв.), е малко вероятно притежателите им да са зле финансово.
Те точно на това мислене разчитат "богаташите". Имам познати, които карат кола за около 100000лв и като платят лизинга остават с 2000лв на месец за 4-членно семейство. Имам и познат, който месечно прави между 30000лв и 50000лв, и кара 15 годишна кола.

# 31
  • Мнения: 2 039
Целта на темата е неясна.Като не им харесва заедно,няма да ходят по екскурзии и да общуват.А,че има доста хора,които обичат да се хвалят  е истина.
И аз обожавам да пътувам,но много мразя в чужбина да разхищавам пари за храна.И аз си купувам храна от магазина и си я хапвам с кеф.Парите предпочитам да ги дам по музеи и екскурзии.

# 32
  • Мнения: 24 467
В Карнобат няма известни любовници.

Просто ние не знаем за тях.
Ама съфорумци има информирани.
Ето, сега търсят начин да се информират за начина /умишлена тавталогия/ да разберат кой е реално богат и кой не е. Много неща могат да знаят хората, не ги подценявай...

Мен все ме " влече" към Каварна, ама не знам метъл кмета им / май бивш вече/ е женен.Simple Smile
И това бива, както и Кърджали - там има също богати хора. И известни.

# 33
  • Мнения: 25 842
Кърджали, Казанлък, Карлово, Калофер, Котел, Копривщица, Китен...
А, в Казанлък май си имат кметица.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 14 808
И Калугерово, община Лесичово.

# 35
  • Мнения: 12 913
Никога не съм разпознавала и не съм искала да разпознавам фалшиво богатите хора.
На тази приятелка проблемът не й е, дали е истински или фалшиво богата. А това, че е непочтен човек. Да е скрънзава, е ок, но да е непочтена вече засяга и вас.
И другият проблем е, че сте тръгнали с нейната кола и сте очаквали тя да я зарежда и после да се разплащате. Такива орташки неща със слабо познати хора не свършват добре - както оня случай с любовницата на кмета, колата и солетите, койти кукумицинка вече спомена. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 36
  • Мнения: 3 505
Фалшиво богатите обикновено са затънали в кредити, за да поддържат стандарт, който им е над възможностите. В случая май не опита толкова до наличието или липсата на пари, а то скъперничеството и използвачество.

# 37
  • Мнения: 2 998
Някой да раздуха за любовницата на кмета, моля!
Не че не бих си го намерила и сама, но в последните страници на мненията на авторката търсачката не откри думата "любовница".
П.П. Явно е изтрито. Язък!
Темата е изтрита и авторката беше с друго портебителско име, но изрових първия пост.
Скрит текст:
Проблемът е следният. Познавам бившата любовница на кмета на К от години. Бих казала, че сме приятелки. Дори най-близки приятелки до някаква степен. След 5дневен семинар в Банско ме покани да отида с нея на море. Аз имам малко дете, което не е виждало още морето и ми се стори прекрасна идея с доверен човек и възможност за една прекрасна почивка, където детето да научи нови неща и да има нови преживявания.

По време на 5те дни екскурзия постоянно имаше вмятания, че не ни била тя такси, че ето за това разстояние колко трябвало да ни взима. До последно все не намираше време да сметне колко пари са нейните въпреки, че всеки път като седнем на ресторант не се бърка да извади за своята сметка.

Връщайки лентата назад, на Банско бях наела една стая за мен и детето, една за една приятелка с детето й и детегледачка, на която платих, за да може детето ми да се чувства комфортно и да му хареса като на почивка.
Въпросната бивша любовница на няколко пъти спомена, че тази почивка на морето не била планувана ама като бяхме вече там.. И като не е била планувана защо ни покани тогава? Да не би да си е въобразявала, че ще ме покани, а аз в замяна ще й платя екскурзията и джобните й?

Странното поведение продължи да става още по-странно с всеки ден на екскурзията. Единия от дните реши, че трябва да й дам 70 лв за почистване на колата, за това, че сме били в нея и има пясък. И под нейната седалка имаше пясък, но да кажем пясъкът от детето ми и от мен е бил по-мръсен от този от нейните джапанки. На другия реши, че на нея не й се кара и трябва да се приберем до хотела с такси и за 50те километра с такси трябва да платя аз, защото на отиване сме отишли с нейната кола.

Накрая, в последния ден детето ми започна да си хвърля дрехите. Още не беше стигнал да ги изхвърля през балкона, което вече на няколко пъти го е правил и съм стигала до там да му купувам изцяло нов гардероб ако не го хвана на време. Еми скарах му се. Тя не знам как но се е прокраднала да прави запис и ме заплашваше последните два дни на ексурзията, че ще отиде в полицията.

Сега се притеснявам да не изскочи с: дай ми пари или плати ми това и онова всеки път като не й стигнат за нещо парите. Най-много ме учуди от цялата тази екскурзия, че тя постоянно се прави на богаташка, а там я видях да си взима солети за из път, да седнем на обяд и тя да си поръча най-евтиното. В последните два дни от екскурзията не ходихме никъде по-далеч от хотела, защото тя не искаше да сипе бензин в колата.

Това, че повече няма да имам нищо общо с нея е повече от ясно. Това, което ме притеснява е ако целта й със сплашването с полиция и записите е, че може да се е объркала, че ще й давам пари и да се опитва да ме изнудва. Това, че е фейк рич ми стана повече от ясно. И въобще какво мога да направя в тази ситуация.

ПП. Заплашванията, че ще остави детето ми без майка бяха направени ПРЕД детето и в резултат той имаше едни 24 часа в които не мигна, а от няколко дни отказва да спи в креватчето си с думите: С теб искам да спя. Искам да те пазя.

Детето ще си го пазя от тази госпожица, но какво да направя с нагласата й за изнудване. Сега просто чакам кога ще я зацепи пак съчмата и ще започне да ме тормози да й давам пари. Какво да направя?

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 14 808
Ясно, мерси. Simple Smile
Не знам при цялата тая дълбока лична драма, ненамерила отговор в поредна тема, какъв съвет да се даде. Flushed

# 39
  • Мнения: 9 429
Скрит текст:
Леле, като каза солети и се сетих как на една от първите екскурзии с жена ми, бяхме в Париж и си бяхме наели едно таванско помещение от airbnb. Имаше баня, ама беше скосен тавана и като си миех в тялото в банята, трябваше да отварям прозореца на покрива, за да си покажа главата отвън, иначе не се събирах. И пак на тая екскурзия, си взехме за обяд разни неща от един хранителен магазин и седнахме отпред на тротоара да хапнем. На 20 метра от нас имаше един просяк, който си просеше с чашка. Човекът ни видя, стана и дойде да ни даде и на нас една чашка да си просим. Голям смях беше. Ама понеже що годе хубави снимки правя, всички са си мислели, че реалността е била по-друга. Но пък остават спомени за цял живот. А иначе по въпроса за фалшиво богатите - ние не сме зле материално, но не сме богаташи, обаче много пътуваме. И като се почне едно шушукане, ама откъде толкова пари, ама как толкова отпуска. Какви рокли имала жена ми ... Та на една дама обяснявах как най-скъпата рокля на жена ми е 70 лева, ама за 70 има една единствена. И чепичета от Дайхман към нея. .... И след цялата тази ария, отиваме преди няколко години (3 май станаха) в Португалия с кумовете ни и гаджето на кумата (че нашите не са семейство), като им казвам, че ние ще поемем разходите. И си го правим как си знаем - airbnb апартамент, намерили сме как се пътува с влак между градовете и т.н. Ей насред Португалия почти не се видяхме с кумата. Гаджето и искаше само по Мишелин ресторанти да ходи, а ние ходим по местни винаги. Направихме един път компромис, пак беше недоволен. Толкова пари съм бил изкарвал, пък по какви места ходя. Пък мен така ме кефи просто. После имаше и претенции, че между Порто и Лисабон ще сме с влак, той искаше със самолет. Ходи му обяснявай, че сме за 2 часа с високоскоростен влак, а самолета само за чек-ин ти трябват толкова. Та така. Не винаги нещата са такива, каквито изглеждат.


От цялата работа аз разбирам следното:  За недоразумението сте виновни и вие, и кумата ви. Нито вие, нито кумата ви, не сте си направили труда, да си кажете предварително, кой какво очаква и затова се е получило недоразумение. Вие сте предложили да платите екскурзията, но не сте обяснили, какво планувате, а тя изхождайки от собствен опит си е помислила друго. Следващия път просто предварително уговорете всичко - къде ще се спи, кой къде иска да ходи/яде, с какво пътува.

# 40
  • Мнения: X
Темата не е с правилното заглавие.
Според мен трябва да е Как да разпознаем непочтените хора, които се правят на паралии с кокошкарски номерца на чужд гръб.
На тази 'приятелка' й теглиш чертата. Сори, ама Гърция не е само 5звездни хотели и мишленски заведения. Като толкова я бъркат тази жена няколко евро, ми да си седи в хола в България, не да се чувстваш ти неудобно, че едва ли не ще я накараш да гладува 2 месеца, ако си изкара за една вечер задника извън евтиния хотел.

# 41
  • Мнения: 41 735
Ама май тя ги е карала, а те са били пътници в нейната кола. И от там нататък нещата стават трудни.

# 42
  • Мнения: 3 780
Аз пък мисля, че темата е фалшива.

# 43
  • Мнения: 362
Скрит текст:
Леле, като каза солети и се сетих как на една от първите екскурзии с жена ми, бяхме в Париж и си бяхме наели едно таванско помещение от airbnb. Имаше баня, ама беше скосен тавана и като си миех в тялото в банята, трябваше да отварям прозореца на покрива, за да си покажа главата отвън, иначе не се събирах. И пак на тая екскурзия, си взехме за обяд разни неща от един хранителен магазин и седнахме отпред на тротоара да хапнем. На 20 метра от нас имаше един просяк, който си просеше с чашка. Човекът ни видя, стана и дойде да ни даде и на нас една чашка да си просим. Голям смях беше. Ама понеже що годе хубави снимки правя, всички са си мислели, че реалността е била по-друга. Но пък остават спомени за цял живот. А иначе по въпроса за фалшиво богатите - ние не сме зле материално, но не сме богаташи, обаче много пътуваме. И като се почне едно шушукане, ама откъде толкова пари, ама как толкова отпуска. Какви рокли имала жена ми ... Та на една дама обяснявах как най-скъпата рокля на жена ми е 70 лева, ама за 70 има една единствена. И чепичета от Дайхман към нея. .... И след цялата тази ария, отиваме преди няколко години (3 май станаха) в Португалия с кумовете ни и гаджето на кумата (че нашите не са семейство), като им казвам, че ние ще поемем разходите. И си го правим как си знаем - airbnb апартамент, намерили сме как се пътува с влак между градовете и т.н. Ей насред Португалия почти не се видяхме с кумата. Гаджето и искаше само по Мишелин ресторанти да ходи, а ние ходим по местни винаги. Направихме един път компромис, пак беше недоволен. Толкова пари съм бил изкарвал, пък по какви места ходя. Пък мен така ме кефи просто. После имаше и претенции, че между Порто и Лисабон ще сме с влак, той искаше със самолет. Ходи му обяснявай, че сме за 2 часа с високоскоростен влак, а самолета само за чек-ин ти трябват толкова. Та така. Не винаги нещата са такива, каквито изглеждат.


От цялата работа аз разбирам следното:  За недоразумението сте виновни и вие, и кумата ви. Нито вие, нито кумата ви, не сте си направили труда, да си кажете предварително, кой какво очаква и затова се е получило недоразумение. Вие сте предложили да платите екскурзията, но не сте обяснили, какво планувате, а тя изхождайки от собствен опит си е помислила друго. Следващия път просто предварително уговорете всичко - къде ще се спи, кой къде иска да ходи/яде, с какво пътува.

Не баш. Предварително казахме, че по време на пътувания сме по-скоро сред местните и т.н. Освен това, кумата се кефеше, на нея не и пречеше. Ама беше раздвоена между нас и гаджето си Simple Smile

# 44
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз пък мисля, че темата е фалшива.

Аз пък вече мисля, че авторката е луда

Общи условия

Активация на акаунт