Как да разпознаем фалшиво богати хора

  • 28 466
  • 1 349
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 2 038
На мен ми се струва,че авторката е изпитала неудобство от цялата ситуация. И на мен няма да ми е комфортно да си позволя качествена почивка ако трябва да се съобразявам с вижданията на придружаващият ме. Напр. ще ми бъде неудобно да пробвам местна кухня или да седна в ресторант ако насреща ми ще се хрупат солети. В такъв случай вероятно и аз ще стоя гладна.
Затова предпочитам да ходя на почивка само с много близки хора.Simple Smile

# 46
  • Мнения: 362
На мен ми се струва,че авторката е изпитала неудобство от цялата ситуация. И на мен няма да ми е комфортно да си позволя качествена почивка ако трябва да се съобразявам с вижданията на придружаващият ме. Напр. ще ми бъде неудобно да пробвам местна кухня или да седна в ресторант ако насреща ми ще се хрупат солети. В такъв случай вероятно и аз ще стоя гладна.
Затова предпочитам да ходя на почивка само с много близки хора.Simple Smile

Друг е въпросът, че при някои местни кухни направо се молиш някой да изкара едни солети

# 47
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз дори не мога да си представя тези взаимоотношния Simple Smile честно

# 48
  • Мнения: 19 244
Нещо като дежа вю имам , а къде е бившата любовница на кмета на К. ?
Иначе по темата , имам познат , който е " червив от пари " , кара доста скъпа кола , има си много успешен бизнес , НО като го видиш , ще го помислиш за последния клошар . Раздърпани , стари дрехи , скъсани кецове , дюнер ..., но в джоба му " тесте от стотачки " .

И аз я чакам. Колата и автомивката се появиха, социалните грижи за имагинерното дете на ЛГ и те се появяват в няколко теми...

Няма късмет ЛГ с екскурзиите.

# 49
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 330
Това,че караш скъпа кола не означава,че си богат.
В момента ние сме с много скъпа кола.
Но не е наша.
Това,че си ходил на екскурзия  или пътуваш често ,също не означава,че си богат.

Авторке,приятелката ти може просто да е стисната.
Такива хора и мен ме дразнят.
Зарязвам ги много бързо.
Не иска да влезе в музей-да седи отвън.Аз ще вляза.
Не иска да се разхожда далеч от хотела-ще се разхождам сама.

# 50
  • Мнения: X
На мен ще ми е неудобно да ходя изобщо на места, които не мога да си позволя. Не само чужбини, а и в България. Извинявам се на марксистите, обаче малко усет се изисква да не си натрапваш ниските възможности. Да, да си беден не е порок, докато не почнеш и вербално да го натъртваш пред другите, щото видиш ли, имаш 5 лв, а те искат да те водят в кръчма с меню за цели 4.99 и затова са виновни.

# 51
  • Мнения: 601
Вие с нейната  ли кола пътувахте? А плтихте ли си бензина и останалите пътни разходи?

# 52
  • Мнения: 12 913
Има си хора, дето обичат да са в хубави хотели и в лукс, а други с подобни възможности обикалят къмпингите. Разни хора, разни идеали.

# 53
  • Мнения: 6 261
Тва с колите не е особено добър измерител за богатство. Питай в някой сервиз на по-вървежните и скъпи марки, как се пазарят собствениците им и правят всякакви номера да им излезе по-евтин ремонта. Та части 5-та употреба се търсят, та възможно най-евтините китайски боклуци, та какво ли още не, само да се спести някой лев. Също покрай бизнеса съм се нагледал, примерно доставчик, разкарва се с луксозната кола, а се врънка за 1000 лв авансово, щото не може да направи доставката.
Мога да изпиша още цял ферман, ама няма нужда, както казах не са толкова голям измерител за благосъстояние.

# 54
  • Мнения: 238
Това, че ходи на  семинари и екскурзии не означава, че е богата. Може преди Гърция да е имала голям непредвиден разход, но е решила все пак да дойде. На други екскурзии как се държи?@

# 55
  • Мнения: 1 625
Нито колата е мерило за богатството, нито пък дрехите.
Най-доброто мерило за богатството е отношението към парите. А ако ви избираш приятели по това дали са "фалшиво богати" не знам, дори не мога да разбера израза.
Много се дразня на показността, особенно когато е на кредит.
Но мисля, че тук някъде другаде е заровен кокала. И предишната и тази тема все се чудя, защо като е искала да излезе авторката, не е предложила пари за бензин. Защото наистина, все пак придружителката не им е такси. Тя може да е искала да си седи тези два дена, не да кара. Все пак е на почивка, не смятам че е длъжна да кара всеки наоколо. Като някой иска да излиза -крачетата тапър-тапър и си се разхожда. Повече ще видиш, отколкото с кола.
За солетите, ми аз ако трябва да карам (не съм шофьор, но все пак) ще предпочета вода и солети- хем са наяждащи, хем лесно се консумират, а и няма шанс по път, ако ям в някой крайпътен ресторант после да не мога да стигна.
Общо взето, не разбирам мъката на авторката, освен ако не е очаквала да е изцяло на чужди разноски.

Съгласна съм с Галинор. Ако нямаш пари да идеш някъде, отказваш. Не е срам да си беден, не е порок да нямаш пари, но пък не се буташ там, където не можеш да се справиш.

# 56
  • Мнения: 9 429
Аз пък въобще не разбрах: 1. Имало ли е предварително резервация в хотел или са отишли, където намерят? Някаква туристическа агенция се споменаваше май. 2. Чия е колата? 3. Защо авторката не е отишла сама да се разхожда с колата, ако е нейна, а е останала 2 дни в хотела с приятелката? Ако не е нейна, да беше измислила разходка пеш или с друг транспорт? 4. Това, че някой ходи на курсове и  пътува насам-натам, не означава, че отсяда в нормални хотели и яде в ресторанти по време на екскурзията. Може да отсяда в хостели и да яде в Макдоналдс или да пие бира и яде сандвичи от магазин.

# 57
  • София
  • Мнения: 17 377
На тази авторка май едно-единствено нещо й се е случило в тоя живот и сега ще го мъчим до посиняване във всички разговори и теми на света Simple Smile Simple Smile Simple Smile
По-просташко изложение скоро не бях чела (поне докато не прочетох цитираното от същата авторка за кметската любовница Simple Smile)

# 58
  • Мнения: 1 376
И аз карах на бира от Масутис и гръцки йогурт, но пък бях цял месец на остров...Мога пак да отида по всяко време, но нямам отпуск повече.
А фалшиви богаташи са баш тия, които броят кой колко и за какво харчи.

# 59
  • Мнения: 41 735
Стана ми интересно и се порових в другите ти постове. Ако всичко написано е вярно, то тази жена е откачена. Обаче твоята позиция определено не печели симпатии с пускането на толкова теми, всяка отразяваща само част от цялата картина. А тази точно, последната, съвсем няма връзка с твоите патила. Явно и теб нещо те гризе отвътре и не можеш да се спреш да пускаш тема след тема, но да ти кажа - това ти вреди, а не ти печели симпатии. Спри се.
И друг път пускай една тема, но с всички подробности. Сега оставаме с впечатление, че и при теб не всичко е чисто.

Иначе, ако всичко е така, научила си един урок. Това не е малко и си струва цената.

Общи условия

Активация на акаунт