Бъдещи и настоящи мамчета в UK

  • 19 264
  • 281
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 581
Честито на англичанчетата   bouquet
[/quotе]


Защо? newsm78
На arliin и на nana_cool. И на всички други празнуващи англичанчета  Grinning   bouquet

# 241
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Момичета-черпя ви виртуално.Моите две хубавици днеска си получиха английските паспорти.Радвам се много ,че успяхме с баща им да им дадем шанса да бъдат граждани на света и да се чувстват свободни да отидат ,там където си пожелаят.
Честито на новите гражданки на света!

# 242
  • burgas
  • Мнения: 83
Благодаря на тези които ми отговориха

Мисля, че намерих начин да го доставя до България на много по ниска цена. Някой ползвал ли е услугите на някой оттези хора.

# 243
  • Мнения: 818
Може и с автобусите да пробваш,само че в София.

# 244
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Добро утро!
Ей, аз за подобни варианти не съм се сещала  newsm78 Сега точно се чудя, какво да купя за Коледа така, че да не надхвърля 2-те кила  Crazy
Започнахте ли да мислите за Коледните подаръци вече? Аз съм си поставила срок до края на този месец да приключа с тях, не издържам лудницата по магазините през декември. То и в момента вече се забелязва едно оживление  Thinking

# 245
  • Мнения: 1 363
Честито на англичанчетата   bouquet
[/quotе]


Защо? newsm78
На arliin и на nana_cool. И на всички други празнуващи англичанчета  Grinning   bouquet

Честито на Арлийн и от мен.  bouquet Пропуснала съм нейния постинг.

# 246
  • Мнения: 992
Честито на новите британчета!    bouquet

# 247
  • Мнения: 508
Blagodarq na vsi4ki.Trudno shte stanat britan4eta razbira se.Za men te si ostavat balgar4eta/pri dvama roditeli balgari:)/.No vse pak tova e edin plius za tqh,4e mogat da se 4uvstvat naistina grajdani na sveta.Za sajalenie kakata e bolna i sega v momenta sa na lekar s tatkoto.Cqla ve4er gorkoto kashlq i se davi ot sekret4etata,koito poglashta.Malka e oshte i ne i idva na akala kak da gi izhvarli.Pove4eto pati stava s povrashtane.Mnogo mi e kofti kato si gledam detenceto v tova sastoqnie naistina.Mnogo e razo4arovana,4e tazi sedmica i zaqvih,4e nqma da hodi na pre-school.Rev,rev.......ama kakvo da se pravi.Tova me navejda na misalta,4e qvno naistina i e interesno tam i s jelanie hodi.Ponqkoga se qdosvam,4e vzemaiki q ot gradinata e s mrasni ra4i4ki/ne gi li miqt newsm78/,izcapani dreshki ot padaniq po zemqta:).Sigurno i na vas vi se e slu4valo.Yada mi oba4e barzo minava,zashtoto decata sa si deca-ne mojesh gi opazi.Kolkoto i da sa staratelni u4itelkite ne mojem da gi vinim.Skoro edna priqtelka to4no zaradi po-gore izbroenite pri4ini si otpsa detence ot pre-school Thinking.Mislq 4e sgreshi,no tq si znae.Momi4eta jelaq vi da ste mnogo zdravi-vie i decata vi,4e naistina e nepriqtno.Tuk v West Midlands e dosta studeni4ko.Mai otviknahme sled tolkova godini na studa v Rodinata i sega malko da se pozahladi se razbolqvame:).

p.p.sorry,no kredora mi se poqvqva kogato si poiska:(

# 248
  • Мнения: 508
Гледам темата на мамите в Англия нещо зациклила:(.Не че съм от често пишещите де.Ние сме на антибиотик:(.Цяла вечер се дави Тео от храчките и повръща:(.Много лошо като ти е болно детето.Сега съм се подготвила психически ,че имя вероятност и малката да ми се разболее покрай каката.Защо така моето предколедно настроение хич го няма

# 249
  • Мнения: 818
Вчера бяхме на градина за първи път.Постоях вътре 30 мин и след това излязох навън без да ме усети,отначало играеше,обаче по едно време като забеляза че ме няма,стои на вратата блъска я и вика :Мамаааа,мамаааа.Жените вътре и отвличаха вниманието ,но 1 час преди да свърши като ревна,и ме извикаха вътре.Незнам...утре пак ще я водя дано свикне. Sad Не за друго поне с децата да си общува.Ще видим...

# 250
  • Мнения: 1 581
Вчера бяхме на градина за първи път.Постоях вътре 30 мин и след това излязох навън без да ме усети,отначало играеше,обаче по едно време като забеляза че ме няма,стои на вратата блъска я и вика :Мамаааа,мамаааа.Жените вътре и отвличаха вниманието ,но 1 час преди да свърши като ревна,и ме извикаха вътре.Незнам...утре пак ще я водя дано свикне. Sad Не за друго поне с децата да си общува.Ще видим...
При нас в началото самата учителка настояваше да му казвам изрично 'чао' всеки път, когато го оставям. И да му казвам, че ще дойда да го взема, когато свърши да си играе или когато се наобядва - според случая. Първия път го оставих за 1/2 час и му казах 'ще дойда да те взема след малко', той се разплака, но аз излязох, те го задържаха, беше плакал през цялото време, но когато отидох му казах 'ето - мама каза, че ще дойде след малко и дойде, мама винаги ще идва да те взема'.

Лично за мене е много важно детето да ти вярва, да знае, че  мама може и да си отива, но като каже нещо и го изпълнява - като каже "ще дойда", значи ще дойде, да ти има доверие. Иначе може да се почувства изоставено, да не знае къде е мама и т.н. Казваш 'заминавам', но и 'ще се върна за теб', без да баламосваш детето.

Това е най-добронамерен съвет   bouquet

# 251
  • Мнения: 818
Точно за това ми стана гадно и на мен,мислех си че се е почувствала изоставена(до сега не сме се разделяли въобще).Утре ще пробвам да и обясня,мислех си да и дам Мечо(любимата и играчка).Ще разказвам утре пак. Hug

# 252
  • Мнения: 508
Точно за това ми стана гадно и на мен,мислех си че се е почувствала изоставена(до сега не сме се разделяли въобще).Утре ще пробвам да и обясня,мислех си да и дам Мечо(любимата и играчка).Ще разказвам утре пак. Hug
Диорелла не се притеснявай-ще свикне детенце.Аз съм щастливка защото дъщеря ми не  е плакала за мен нито веднъж newsm78/защо ли?/:).Това в кръга на шегата.Когато си бяхме лятото много искаше да ходи с братовчед си на градина.Записах я,но ходи само един ден понеже се разболя.Дали защото бяха двамата с батко си или пък наистина и хареса не е проронила ни едни сълзичка за мен:(.Сега като тръгна на прискул ни караха родителите да ходим с децата първите три дена.Мисля че това е адски важно за самото дете.Вече ходи два месеца и е адски щастлива.Аз не мога да й дам това,което и дават другите деца.Иска си връстничета детето.Сега пък всеки ден плаче,защото е болна и не ходи.Ще свикне дъщеричката ти-споко  bouquet

# 253
  • Мнения: 490
здравейте мами,
отново се обръщам към вас, паспортът ми изтича 5 януари,а немога да се върна в България за да си го подновя( декември ми е термина) възможно ли е да си подновя паспорта от тук и каква е процедурата,ако е възможно да ме посъветвате какво трябва да направя

# 254
  • UK
  • Мнения: 1 334
Погледни в Полезна информация при закованите теми, а също и на страницата на посолството-там е обяснено подробно. Аз вече не си спомням детайли, но мисля че за да си подновиш от тук паспорта трябва 6 месеца пред изтичането му да подадеш документи в посолството. Аз бях в подобна на твоята ситуация, но ме успокоиха от районното ми паспортно в БГ, че като ми изтече паспорта просто си правя пасаван, с който се прибирам в БГ като му дойде времето и това е. Ама не ми споменаха, че затова тук ще ме глобят 50 паунда в посолството и ще ме мотат 3 месеца  Rolling Eyes Даже е най-добре да им се обадиш, но те пък не дигат телефона...

Общи условия

Активация на акаунт