Къща или апартамент - Кое предпочитате?

  • 16 840
  • 403
  •   1
Отговори
# 375
# 376
  • Мнения: 69

NadG ами просто въпрос на вкус, предпочитания и нужди е архитектурата.Аз съм по по-семлите и в същото време уютни и китни къщички / не ми се търсят снимки сега / А колкото до отдалечеността 7-8 км много ли са това???????????? А по-добре ли е в центъра на София та като си отвориш прозореца вместо чист въздух да вдишваме изгорелите газове на автомобилите? И не само ние ами и децата ни...........а не мерси.И вместо да чувам птичките да се "наслаждавам" на шума на трамваите и среднощните викове на някой с 3 промила алкохол в кръвта - защото в ап. си е точно така?Но за да не звуча крайно и неискрено ще кажа че разбира се когато си с деца е мнооого по-лесно когато всичко ти е наблизо - затова спор няма!!! И в крайна сметка всеки сам за себе си слага нещата на кантара и ги притегля много внимателно ........... и си прави избора  - никога няма да е най-идеалното а и не е небходимо според мен.Както са казали по-мъдрите щастлив е този, който не иска много , а този, който е доволен от това, което има!
А по въпроса с изплащането - ДА ТАКА Е - но така е и по цял свят а и дали ще е ап. или къща все ще го изплащаме  Sad
Tigerche я изкарай някоя китна българска къща с две липи отпред  Wink
 

# 377
# 378
  • Мнения: 753
темата е къща или апартамент - кое предпочитате?
Всички къщи които съм поствала са между 70 000 - 80 000 евро, с изключение на тези които са от Америка, те се познават по стила.....правя го за пример - защото според мен е по добре да се дават тези пари за къща вместо за апартамент, лично мнение, не съм искала да натоварвам никой с това - а със снимките съм целяла да покажа разликата - И ДА, мечтая, но на дребно, за малка спретната къщурка, без басейн, на 15км от Стара Загора...

това е в България
И да разбира се съм наясно, че се изплащат дъъъълго време - 30 години за американците в Чикаго, например; а защо българите я изплащат за 10 години там?, познавам и такива - различна психология????,......а някой знае ли кой живее в тези новопостроени или бъдещи построени къщи - има ги навсякъде в България - само се огледай....хората изглежда намират начин...

Последна редакция: пн, 20 авг 2007, 08:32 от Tigercheto

# 379
  • Мнения: 753


а това е бъдещ квартал край Варна, вече с построени 10-тина подобни къщички,.....

# 380
  • Мнения: 619


а това е бъдещ квартал край Варна, вече с построени 10-тина подобни къщички,.....
това имам леки догадки къде се намира Simple Smile
Но би ли ми казала Simple Smile

# 381
# 382
  • Мнения: 1 422

NadG .......А по-добре ли е в центъра на София та като си отвориш прозореца вместо чист въздух да вдишваме изгорелите газове на автомобилите? И не само ние ами и децата ни...........а не мерси. И вместо да чувам птичките да се "наслаждавам" на шума на трамваите и среднощните викове на някой с 3 промила алкохол в кръвта - защото в ап. си е точно така?...

Еми, аз съм фен на центъра на София  Embarassed Embarassed Там живея за мое щастие. Не ми пречи нито шума, нито чистенето. Имаме малък двор с дървета, и косове, и врабци, и щурци (екстра от тази година, не ги знам откъде се взеха  Laughing).

Аз няколко пъти писах, че за мен идеалния вариант е малка кооперация в самия център на града. Аз харесвам урбанистичната среда, не съм по треволяка. И при всичките си пътувания по света винаги съм усещала, че се стремя към градовете, а не към камънака и горите.

# 383
  • Мнения: 69

NadG .......А по-добре ли е в центъра на София та като си отвориш прозореца вместо чист въздух да вдишваме изгорелите газове на автомобилите? И не само ние ами и децата ни...........а не мерси. И вместо да чувам птичките да се "наслаждавам" на шума на трамваите и среднощните викове на някой с 3 промила алкохол в кръвта - защото в ап. си е точно така?...

Еми, аз съм фен на центъра на София  Embarassed Embarassed Там живея за мое щастие. Не ми пречи нито шума, нито чистенето. Имаме малък двор с дървета, и косове, и врабци, и щурци (екстра от тази година, не ги знам откъде се взеха  Laughing).

Аз няколко пъти писах, че за мен идеалния вариант е малка кооперация в самия център на града. Аз харесвам урбанистичната среда, не съм по треволяка. И при всичките си пътувания по света винаги съм усещала, че се стремя към градовете, а не към камънака и горите.

NadG аз затова и казах, че всичко е въпрос на вкус, предпочитания и потребности!Не че мен не ми е по-добре с децата в една добре урбанизирана среда, но наистина аз пък не понасям шума, мръсотията и лудницата в центъра на София / за живеене де / - стига ми през целия ден и тия задръствания ми отнемат много ценно време  Sad, а много исках да шофирам / не че съм се отказала-нямам избор/ Както и да е това е друга тема....Аз съм за къща!!!Искам уютен дом,  в който след всичкото напрежение и нерви през деня като се прибера и да ми е хубаво и СПОКОЙНО.А природата - обожавам да съм сред нея.Аз дори съм си довлякла много камъни и дънери, на които толкова се радвам всеки ден и ми напомнят къде съм била.Та може би едно съчетание от двете ми потребности : урбанизираната среда за през целия работен ден и тихо спокойно и уютно кътче за след напрегнатия работен ден!
А като ще изплащам луди пари за жилище поне предпочитам да е за нещо, което си заслужава - КЪЩА!
Поздрави на всички и късмет и вяра в осъществяването на проектите!
Tigercheto /благодаря за сайтовете - ще ги разгледам на спокойствие по-късно и ще споделя отзиви!

# 384
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 708

Ей, умирате си да насипвате сол в раната  Mr. Green

# 385
  • Мнения: 6 167
проблемът е, че хем казвате, че всеки има право на мнение и предпочитания, хем вкарвате мисли , като

А като ще изплащам луди пари за жилище поне предпочитам да е за нещо, което си заслужава - КЪЩА!

аз казах и преди - родена съм и до 32г съм живяла в кооперация в центъра на София.
после се преместих в чужбина и от година и половина живея в къща в зелен покрайнинен квартал.
тоест, 180 градуса промяна. преди ходех все пеша и пазарувах и в неделя, сега за един хляб се качвам на колата или колелото и си правя сметка кога са отворени супермаркетите.
ми хубаво ми е и тук! 40 мин е пътя до центъра и шума, магазините, хубавите ресторанти, културните мероприятия. моловете пък са на всеки километър. имам си пари за транспорт, какъв е проблема.

трябва човек да има положителна нагласа към местоживеенето си и да извлича максимума, защото не винаги от него зависи къде ще живее. без много много крайни оценки как това не може и онова не може, защото и аз не можех да изляза от центъра на софия, пък се доказа, че мога да живея и в къща сред зелена поляна.


# 386
  • Мнения: 19
Апартамент в София и къща близо до София
I nie sega sme pred takava dilema, bremenna sam i mislim koe e po dobre - dali da otidem v kashtata blizo do SF ili da jiveem v apartamenta s roditelite na maja mi v SF. Beb4o 6e doide prez 05.2008, ako vsi4ko e nared .

# 387
  • Мнения: 2 309
Не изчетох цялата тема, за което се извинявам, но имам един въпрос към живеещите в къщи  Grinning пред мен и мъжа ми стои дилема, която в близките 3-4 години трябва да разрешим - апартамент или къща. Притеснява ни най-вече пътуването до работа всеки ден, как и кога се свиква с това? В момента офиса на мъжа ми е на 5 минути с кола и 15-ина пеш от нас, моята работа пак е на такова разстояние, бъдещата детска градина на детето е пак на 2 минути пеш. Много сме се разглезили в това отношение, вече години наред, притеснявам се това пътуване по час на ден във всяка посока в изнервения софийски трафик, няма ли да ни се отрази, да се уморяваме повече...може би някой в темата назад го е повдигал този въпрос...но подчертавам не става дума за това, че ако ни се припие кафе или ни се вижда с някой трябва да се пътува / то и сега се случва не повече от веднъж седмично/, а за досадното и уморително всекидневно пътуване до работа.

# 388
  • Мнения: 6 030
Незнам как е да пътуваш всеки ден за работа, но ако става въпрос за часове да пътуваш за да отидеш на работа е доса гадничко. А да не говорим за това че едва ли някой ще ви идва на гости ако е толкова далече, пък и детето ти няма да има с кого да си играе- нама да има дечица....е пак незнам, ти не уточни каде точно искаш да живееш....

# 389
  • Мнения: 213
Къща разбира се. За съжаление сега живеем в апартамент.Дай боже един ден да си осъществим ме4тата:)
newsm10къща

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт