Клиника Адела Фертилити - ново начало Тема 13

  • 39 754
  • 352
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 900
Като цяло с лак не е препоръчително заради ноктите, но чак толкова не държат на това. Мисля, че и в инструкциите го имаше. При всичките ми упойки нито един път не сме го коментирали. Парфюми и по-силно ароматизирани козметики не са препоръчителни при трансфер, защото влияят на ембрионите. Но това повече го следят в чужбина. Тук никой не дава такива препоръки.

# 61
  • Мнения: 747
Kalestia, в указанията преди пункция изрично пише без грим и лак. Реално не правят проблем за момичетата с гел как. Аз лично в момента, в който започнах пункции, спрях да слагам гел лак, защото ноктите са бърз ориентир за проблем на анестезиолозите. Мъка ми е, не съм си виждала маникюристката от година, но рискът за мен не е оправдан.

# 62
  • Мнения: 6 058
Аз тези дни прехвърлих книгата "It all starts with the egg" и от нея научих, че в лака за нокти се съдържат страшни химии. Така че Danita хич не съжалявай, че си се отказала от него. Blush
Скрит текст:
Nail polish often has a higher concentration of phthalates than any other cosmetic product; this is reason enough to stop wearing nail polish while trying to conceive. Nail polish also often contains other nasty chemicals such as formaldehyde and toluene, both of which have been linked to reduced fertility and increased risk of miscarriage. Many different studies across the world have concluded that women exposed to formaldehyde on a daily basis through their workplace (nail salons, hospitals, and laboratories) have more than twice the chance of miscarriage.  

Последна редакция: пт, 29 яну 2021, 11:02 от *Bobby*

# 63
  • Мнения: 747
Bobby, ❤️❤️❤️! Трябва да мислим позитивно, права си! 🍀🍀🍀

# 64
  • Мнения: 5 900
Аз като не нося от край време и особено последните години, направо трябваше да съм прокопсала Joy

# 65
  • Мнения: 6 058
Ама махнала ли си всички препарати от вкъщи? В т.ч. и козметика - шампоани, душ гелове, кремове, лосиони, парфюми? Пластмасови съдове и бутилки.. Всичко около нас е химия. Храната и тя винаги е в пластмасови и найлонови опаковки. Склонна съм да вярвам, че това има голям принос за проблемите ни.
Сега ще видиш като стане чудото при мен. Stuck Out Tongue Winking Eye Като стана цялата био и като наизлязат едни антрални фоликули.. JoyGrinning

# 66
  • Мнения: 5 900
Това с лака беше в кръга на шегата Sunglasses  Но, да от години съм ограничила пластмасите до минимум. Съдовете са подменени с възможно най-безопасните. Козметика и препарати също са ограничени и каквото може е био. По-големият проблем е ограниченият достъп до качествена храна. Другото до колкото мога го регулирам. Гледам да не се втелясвам и го карам по-умерено.

# 67
  • Мнения: 6 058
Да, да. Схванах, че е шега. Grinning И аз затова се майтапя, че ще наизлязат антрални. То че чудо няма да стане при мен е ясно, но като цяло мисля да мина наистина на по-натурална козметика и препарати за дома. Май се вдъхнових от първата ми лично направена от мен и 100% натурална козметика - балсам за устни. Направих си го преди седмица и още не мога да му се нарадвам. Разнасям си навсякъде бурканчето. Stuck Out Tongue Winking Eye А как ухае... на кокос и лимон, ммм. Heart Eyes Голям кеф е сам да си създадеш нещо и то здравословно.

Последна редакция: пт, 29 яну 2021, 11:20 от *Bobby*

# 68
  • Мнения: 5 900
Това са хубави неща. Важното е преди всичко да сме здрави, че трябва да го живеем този живот. Ако пък това се отрази благоприятно на репродуктивните способности, толкова по-добре.

# 69
  • Мнения: 631
Да, да. Схванах, че е шега. Grinning И аз затова се майтапя, че ще наизлязат антрални. То че чудо няма да стане при мен е ясно, но като цяло мисля да мина наистина на по-натурална козметика и препарати за дома. Май се вдъхнових от първата ми лично направена от мен и 100% натурална козметика - балсам за устни. Направих си го преди седмица и още не мога да му се нарадвам. Разнасям си навсякъде бурканчето. Stuck Out Tongue Winking Eye А как ухае... на кокос и лимон, ммм. Heart Eyes Голям кеф е сам да си създадеш нещо и то здравословно.

Боби, цитрусовите масла са фототиксични, забъркай с нещо друго.
Честито на Лив! Ето това се казва новина!

# 70
  • Мнения: 6 058
Знам, но аз използвам балсам за устни само вечер преди лягяне, че съм много податлива на херпеси на устата и от сухия въздух от климятиците веднага ми излизат. Този ми е за вечерни цели. За навън ще забъркам друг. Пък и от 3 месеца съм home office и почти не излизам, та засега става. Simple Smile

# 71
  • Мнения: 710
Здравейте,
какъв тест за Ковид трябва да си направи партньорът ми и да занеса резултатите в клиника? Имате ли представа?
Надявам се, че не е ПСР, че точно за тези 130 лв. ще ме заболи много сърцето...

# 72
  • Мнения: 5 900
В клиниката правят кръвен тест за антитела. Освен, ако няма промяна. Няма нужда да правите другаде.

# 73
  • гр. София
  • Мнения: 565
Точно така, около 30 лв е теста и излиза за около час.
Междувременно днес ми беше хистероскопия та за премахване на полип при др Македонова. Накратко ще опиша за да съм полезна. Предварително направих с направление ренген на сърце и бял дроб, и взех становище от ЛЛ, вместо от интернист че могат да ме оперират. Направих и кръвните изследвания които искаха заедно с тест за Ковид + консултация та с анестезиолог, но всичко в тяхната лаборатория, общо излезе около 160 лв.
Сега за днес-трябваше да съм там в 7.45. Отидох малко по рано. Освен мен имаше поне още 4 девойки извикани за пункция и тук беше единствения недостатък. При положение че всичко това е планово, т.е се знае от Петък може би трябваше да не ни викат в един и същи Час. В 7.50 ме регистрираха, в 8 ме пратиха да чакам пред манипулационна, в 8.15 вече бях настанена в стая и се почна голямото чакане.... В 10 без 10 ми на правиха кардиограма и в 10 и 5 ме взеха към операцията. Ми кво да ви кажа др Македонова е вълшебник а анестезиоложката е много мила и търпелива. Около 35 минути съм била в упойка/между другото бях много щастлива през това време, яко надрусана явно 😁/. Докторката не един, а три полипа е видяла и отстранила и то за толкова бързо! В операционната е студено, ново и има музика. Абе сдухващо ми беше, добре че Теди ми се върза и отговори на всичките щуротии в главата. Събудих ме и ме пренесоха с легло до стаята, а там под юрганчето имаше пуснато и Ел одеяло. До момента единствената болка която изпитах  беше след като ме събудиха за около 15 мин, нещо като ПМС, пуснаха система и като изтече влезе анестезиолог очната сестра за да стана и да се разходя. След това имах задължителни кола, вода и вафла. След около час и малко дойде Македонова с Теди. Говорихме спокойно кое как е минало. Сега остава само да преборим тъпата уреоплазма, която за трети път се появява и да правим бебета! 🙏. Изписаха ме около 14.30. 1100лв струва операцията, толкова е обявена и в ценоразписа им. Чувствам се както обикновено, само леко по сънена. И кървенето ми спря преди около два часа. Абе за момента е като по учебник и на който му се налага-препоръчвам!

# 74
  • София
  • Мнения: 14
Здравейте, дами!
Извинявам се предварително за въпроса си, но ми предстои инвитро процедура за пръв път и съм леко объркана.
Казаха ми да отида на преглед на втория ден от МЦ. Очаквам да започне или четвъртък вечерта, или петък сутринта. До колкото разбрах в случай, че започне преди обяд се брой първи ден, а когато е следобяд е нулев ден.
Ако предположа, че петък ще е първи ден от МЦ, вторият ми ден се пада в събота - клиниката работи ли тогава или трябва да отида още петък? Чудя се, защото ако чакам до понеделник ще е след 3ти ден дори?
Много Ви благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт