Отговори
# 60
  • Мнения: 7 803
честито на всички рожденици   bouquet
много ви завиждам, че няма да сме на общия рожден ден  Sad няправете поне много снимки  Praynig
1. моите винаги са си заспивали сами в техните си легла
2. сами си играят с часове. аз съм само да ги храня и преобувам  Rolling Eyes
3. не съм сигурна, щото като като ги сложа да спят повече не влизам в стаята, но мисля, че не ходят на сън
4. не не реват, щото от известно време ги уча да ми дават играчките си и те го правят с готовност
5. хич не ги уча сами да се хранят. има време и за това

# 61
  • Мнения: 1 209
Злато, да ти отговоря и аз на въпросите :
1. Заспива сам (за около 5-10 мин. е ОК) така сме още от както навърши един месец. Спи сам в стаята си.  От лятото дори и бебефон не включваме.
2. Заиграва се сам, но много много рядко и не по дълго от 15-20 мин., но ако има деца около него пада страшна игра.
3. Като е заспал понякога, но си е изпуснал одеялото, става, намира си го, залапва някое ъгълче и продължава да „мори”.
4. Да, реве,  крещи или се тръшка. И при нас най-голямата страст са телефоните. Моят е целия надупчен от зъби.
5. Не може да се храни сам. Да не говорим, че през ден обръща купата с попарата в/у него и върху мен (а аз приготвена за работа – просто картинка  Embarassed). Пие от чаша, когато аз му я държа или от мекият накрайник на д-р Браун, а със сламка не се сеща какво да направи.

За общото парти на октомврийчетата искам само да вмъкна, че действително подаръците, които ще са към менюто мисля да са достатъчни, или както го е казала Дринка, ако някой измисли нещо супер идейно и се заеме с реализирането, ще се включим разбира се. За тортата само имайте в предвид, че ако я поръчваме от друго място ще трябва да носим сертификат за качество /което издават във всички сладкарници/ + чинийки и лъжички.

Лек ден мамчета...

# 62
  • София
  • Мнения: 1 254
И аз да отговоря...
1. Иво спи при мен здраво закрепен на цицата ми. Със сукане заспива и вечер и следобед... Другия вариант е да сме навън с количката и яко клатене му е майката...
2. Почти не се заиграва сам, или ако се случи е за 5 минутки.
3. Като е заспал и тръгне да се пробужда сяда.
4. Като му взема нещо от ръцете реве, но аз бързо го заменям с друго.
5. Не се храни сам, не пие течности освен кърма, шишетата ги използва за игра.

# 63
  • Мнения: 285
И аз да се включа в анкетата

1.Къде спят вашите мушмуроци-при вас или на леглото си?Къде заспиват и т.н.т.? Вики заспива на спалнята - бибата в устата, лягаме до него (аз или Вальо) и той започва да ми пипа очите и така се унася. После го пренасям в креватчето.
2.По колко време се заседяват да си играят самостоятелно-10,20 ,30 мин.? Много зависи с какво се занимава. Както писа Облачето, ако е набарал нещо забранено, може и половин час да откара сигурно - стига да не се спусне някой паниран възрастен и да му отнеме играчката. Най го кефи да пипа контактите и да ме гледа как ще му се скарам.
3.Имате ли като нашия проблем-заспива и става със затворени очи да се изправя и да ходи?Ами не, случва се само чат-пат нощем да се разреве и да седне в леглото.
4.Реват ли като им вземете дадено нещо от ръцете?Тръшка се много, ама и лесно се забаламосва като му дам друго (любимо) нещо или почна да коментирам кученцето на майка ми.
5.Учите ли ги вече да се хранят сами и пият ли някои от чаша?Ако има надробени или накъсани парченца храна пред себе си, тъпче ги в устата. Но прибори не използва все още. Водата не винаги се сеща да я вдигне нагоре, за да потече - вдига я наполовина. Пие от сламка - преди седмица му купих един сок и се правих на маймуна, за да обесня как се пие от това стърчащото. Важното е, че той явно ме е разбрал правилно, защото се научи веднага.

# 64
  • Мнения: 832
Мандаринка, Танче, аз в дупето му я меря с дигитален термометър и вадя 0.5 и тогава е 37.1, но днес няма.Обикновено като си му я меря профилактично нормалната му Т е 36.9. Но той имаше и сополи, а днес нещо покашля, пък и зъбите - аз на това го отдавам.
А Хиполенд е в Гео Милев, в новия търговски центер Sky City.

# 65
  • София
  • Мнения: 1 320
Аз му я меря под мишницата или на сгънката на крачето. Никога не съм му я мерила в дупарата.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 254
Бубс, по принцип това е гранична температура и аз знам, че е знак че нещо не е наред в организма, но няма нужда от лекарства освен ако бебето не се чувства добре

# 67
  • Варна, България
  • Мнения: 741
Добър вечер!
Започвам с повдигнатите от Злато въпроси.
1. Вечерното спане Самуил спи сам. До 7-мия месец ми разказваше играта - будеше се през половин-един час и тогава стоически издържах и не го научих да спи при нас. Когато беше болен и вадеше зъби през август го свикнах да спи при мен на спалнята, или поне да заспива. Тъй като в момента му правя стаята реших да започна да го свиквам сам да заспива. Една сутрин се събуди в 5.00 с рев да го взема, или най-малкото да му стоя диванча-праз до кошарата да ме вижда. Е, на мен ми кипна и реших, че това е момента. Рева, милият близо 30-40 мин, аз само ставам давам му бибата и пак си лягам. Той пак рев и така няколко пъти, докато накрая разбра, че мама е по-упорита от него и се кротна и заспа. Оттогава само веднъж ми направи лека истерия /10 мин/при заспиване, иначе промърква малко и сам заспива. 
Следобедния сън - бях го свикнала следобед да спим двамата дружно на спалнята, но поради същите съображения реших и това да променая. За радост стана много бързо и безпроблемно. Оставям го в кошарата и лягам на спалнята / по-рядко излизам от стаята/ и той играе малко и заспива сам.
Реших да се доверя на някои автори /Спок, Додсън и т.н./, че е добре децата да свикнат сами да заспиват-това е първото нещо, което разбират, че могат да правят и без мама, т.е. първата крачка към самостоятелност. За това обаче е нужно да се въоръжим с търпение и най-вече да не отстъпваме, колкото и да реват. Ако отстъпим те ще знаят, че по този начин могат да ни манипулират и колкото и да плачат накрая ще получат това, което искат. И аз си мислех първоначално, че е много жестоко, но стискайки зъби успях да овладея ситуацията. И честно казано оттогава Сами спи по-спокойно, дори и да изляза от стаята и през деня той не реве неистово - знае, че ще се върна.
Сори, малко дълго стана Embarassed, ама трябваше да обясня да се разбере...
Това разбира се означава, че през деня има много гушкане, целувки, игра / Дори понякога си казвам "каква луда майка има  newsm78 " - например даваха по ТВ откъс от "Унгарски танц" и му го изтанцувах, докато той ме гледаше от столчето за хранене и се кикотеше. Или му правя такива физиономии, закачки, измислям му разни игри и т.н. /

2. Сами от малък обича да се заиграва сам- обича да върти колелата на някоя кола. Понякога мога да правя нещо в кухнята и той може и час да си играе без да ме търси. Не му давам да играе с разни дистанционни, телефони и т.н. . Сега играе с кубчета, топки, коли, разни свиркащи неща, лъжици, черпаци и т.н.
3. Не се изправя да ходи спейки. Обикновено се изправя в кошарата.
4. Тръшка се, но не прекалено. Лесно се лъже с друга вещ или нещо за хапване. Уча го да ми дава, това което държи. Към другите деца не е агресивен, но посяга към техните неща, и ако искат да му вземат нещо не дава, но и не вика. Просто се запъва и не пуска.  Mr. Green
5. Не пие сам от чаша. Пие от шише с накрайник, на което още отначало съм махнала клапата, т.е. излива се направо. Има и чаша с твърд накрайник без клапа, от която пие с моя помощ/ все още не му давам сам да пие, защото се измокря целия/ Засега не искам да го приучавам да пие от сламка /бях му показала веднъж и се справи/ Това за мен е крачка назад. По-добре напред към обикновена чаша. За хапването - обича да яде сам кашкавал на парченца, ябълка да гризе, бисквити и др. Не съм му давала да пробва сам с лъжица. Леле, каква мазаница ще е тогава  #Crazy
Р-ка, страшна си, браво за организацията! Е, и за ентусиазма на всички софиянки!
Ние, варненки, само стреляме напосоки - само се питаме /и то не всички/ ще има ли, няма ли да има  newsm78.  Несериозна работа! Аз съм готова да се заема с организацията, затова давайте да решаваме!
В сряда следващата седмица ще правя питка - Сами вече извървява 10-на крачки сам и то с такъв интерес и е толкова доволен! Когато за сефте го направи се просълзих - наистина е голямо щастие да видиш порасналото си дете да ходи с малките си крачета. Неописума радост! И когато почне да ме гушка и целува, да ми се радва и да разперва ръчички към мен, целият свят наистина е само в неговите усмихнати очи. Да си майка е наистина велико чувство! Наближаването на рождения ден май ме разчувства...
хайде стига толкова, лека ви нощ!  Laughing

Последна редакция: чт, 28 сеп 2006, 23:29 от voltage13

# 68
  • Мнения: 378
Злато, ето и при нас как са нещата:

1.Заспива на спалнята при нас на цица, и после си го пренасям. Ние сме направили леглото му долепено до нашето и понякога си заспива направо в неговото легълце, но като цяло е на цица.
2.ами самичък не ще особено да си играе и винаги гледа дали съм в стаята и дали го гледам - ако не го гледам а правя нещо той идва при мен и почва да иска да го занимавам
3.и ние се изправяне още сънени и тръгваме нанякъде- всъщност този период го минахме - сега сме - само сядаме и ревем, вече дори не слагам преградата на кошарата му
4.и при нас се тръшка- само дето гледам да го занимая с нещо друго - ама напоследък като иска нещо и все него си иска- а с телефоните - и ние го имаме този проблем!
5.сам яде когато е натрошено нещо , краставица и хляб също сам си яде в ръцете  като си ги хване- с лъжица съм пробвала един два пъти да се храни - мисията не беше особено успешна. от сламка пие отдавна, ама аз взех сега че му купих шишето на Нуби със сламката - и открих че там е по лесно и по щадящо за детето - щото не тече толкова силно както от сламката. От обикновена чаша сме опитвали да пие - и пие , ама го прави като цокане малко и съответно се улива Simple Smile


Бубс - това за температурата дето е писала мандаринка е така. При мен педито мие казвала че до 38,5 (38 реална) да не давам нищо -да оставя организма сам да се справя. Като цяло това наистина е индикация че има нещо - просто го наблюдавай по често

За хиполенд - от там са ни повечето играчки за РД-то , лично аз много го харесах този магазин!

Сега и аз да попитам нещо - моят господин изобщо не иска да пие сокове - каквито и да било - в големите жеги беше готов да умира от жажда, ама да не пие сок. не обича особено и плодовите пюрета - има ли други такива диванета?

# 69
  • Варна, България
  • Мнения: 741
Зорото, Самуил и той не обичаше плодови сокове, предпочиташе пресни плодове. От 2 дни взех на Ганчев от малките кутийки / засега  ябълка, ябълка+ морков/ и му давам по половин сокче на ден. През целия ден на малки глътки го изпива. Но му го давам от чашка с твърд накрайник без клапа. Мисля, че ще започне да ги харесва.

# 70
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
ха добро утро и от мен
и аз да взема да споделя как са нещата при нас.

1. Пепи заспива различно. По някога на цицата, по някога трябва да го люшкам, ако сме навън или нещо е кисел го слагам и в количката. По принцип като заспи го мяткам в кошарата. Той се буди много често и за дълго нощем. По някога си играе по 3-4 часа. Тогава го взимам при мен на спалнята, оставям му играчки и дремя. Той като се умори се пльосва до мен и заспива. При по лошия вариант трябва да се поносим и да попеем. След това обаче откарва до 9-10 сутринта.
Следобед заспива лесно и винаги си спи без проблем в креватчето. Сега като се преместим, ще си има своя стая и ще действам по метода на Боги. Така поне съм го решила, пък да видим дали ще устискам.

2. Може да си играе самостоятелно с часове. Седи си на земята с играчките, лази си, катери се насам натам. От време на време идва при мен за проверка и пак се заиграва. Дори в леглото му ако го оставя с играчки, ще си седи, или ще се изправи и ще чопли повивалника. Преносимата кошара я мрази. Ние сме я оставили в новата къща и като отидем там и го сложа вътре започва един рев... не е за разправяне.

3. Не ходим насън. Един единствен път се изправи до седнало положение, но иначе се будим с връткане и мрънкане, което прераства в рев.

4. Не реве и не се тръшка. Научил съм го да ми подава нещата които държи. Не му давам да си играе с телефона ми. Дистанционно си има негово и не пипа другите.

5. Ние си пием още от биберон. Пием е силно казано, щото той нищо не пие или по съвсем малко.

В тая връзка да отговоря и на Зори. Пепи изобщо не пие сокове. Два пъти дневно яде по половин бурканче плодово пюре и отделно му се дават позволените пресни плодове. Казвам позволените, защото до 2 годишен няма да яде някои плодове в прясно състояние. На пюрета няма проблем.

Ами туй е.
Но пък да се похваля. Днес сме толкова ранобудни, защото Пепинката взе че спа цяла нощ. Ще видим дали ще е инцидентно или ще остави най-накрая майка си на мира.

Днес ми предстои да гледам за огледало за банята и за закачалки. Паркета го купихме и чакаме в понеделник д го наредят. В събота се меткаме на диваните. В сряда ще ни докарат уредите и после ще сглобяват кухнята... ох вече нямам търпение....

Хайде хубав ден и целувки от нас!

Последна редакция: пт, 29 сеп 2006, 08:30 от Drina

# 71
  • Мнения: 2 270
здравейте момичета

Големи премеждия имахме тези дни/все лоши/
 Ходихме на мач ,  оставихме Тони на свекърва ми и той миличкия да вземе да си залепи пръсчетата на горещата фурна.Сега са целите в мехури.Голям рев е паднал-надявам се ,че вече не го боли,държи си ръчичката в едно чорапче и нищо не бута с нея.Отделно като се върнахме през нощта към 5 часа,аз се спънах в масата в къщи съборих една чаша и стъпах отгоре и.В резултат на което -дълбока рана с три шева отдоло на ходилото.Сега не мога да стъпвам на крака си,защото ми опъват конците и много ме боли.Подскачам като заек от стая в стая и така ще е поне 10 дена докато ми махнат конците и зарасне раната

Зори Тони обича сокове ,но аз не му давам много,защото го насищат и после не иска да яде.Предпочитам натурален плод.А иначе вода пие много

относно другите отговори
1.От 3 месеца Тони иска да спи само в леглото си.Даже не ми позволява да го взема да го гушна/когато искам да заспи по бързо/Следобед трябва за съм седнала до леглото му и да чета нещо,той ме гледа и заспива.А вечер в повечето случаи е толкова изморин,че сам си отива до леглото,започва да вика -нани-аз му давам шише с мляко, той си пие и си заспива
2.Играе си самичък дълго с играчките си/коли и камиони/само дето трябва да ме вижда


3.Незнам какво прави на сън ,защото той спи сам в стая

4.понякога реве ако не му позволиш да направи това което си е наумил,но той не се отказва и рано или късно постига целта си

5.започнах да го уча да яде сам с прибори,защото знам,че точно сега му е времето.С риск да се цапа много ,той и всичко около него.Колкото по рано се научи толкова по добре,защото после захитряват и  искат до 3-4 годишна възраст някой да им дава в устата.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 320
Зори, къде в София има такъв магазин - Хиполенд. Търсих из нета, но намерих само в Пловдив и Варна, аз ли нещо греша...... newsm78

Аничка, много неприятни неща са ви се случили! Оправяйте се бързо!!!  Hug

# 73
  • Мнения: 1 209
Зори, къде в София има такъв магазин - Хиполенд. Търсих из нета, но намерих само в Пловдив и Варна, аз ли нещо греша...... newsm78
Зори и Bubs и аз искам утре да го посетя този магазин. Дайте му точния адрес ако го знаете разбира се или ни обяснете къде точно се намира и как да стигна до там. Heart Eyes

Лек ден!

# 74
  • Мнения: 212
Ехо, привет!
Ер-ка, Хиполенд има в новия център в Гео Милев - Sky City. И аз към се засилила да ида, че много ми го похвалиха. Дъщерята на Илия сега работи в центъра в един магазин за маратонки и каза, че Хиполенда бил страхотен. И благодаря и аз за организацията. Аз не съм гласувала за заведение, защото нямам време да разгледам, затова се доверявам на вашата преценка, на мен навсякъде ще ми бъде приятно. Все пак е важна компанията, нали?   bouquet

Айде и аз да споделя:
1. Невена заспиваше сам самичка - просто я слагах в леглото, гасях лампата и излизах. За десетина минути отнасяше. Обаче покрай летните ни разходки нещо се разглези и сега иска да съм в стаята и да ме вижда. Иначе на спалнята не спи, само като идем при майка ми спи с нея на спалнята, че там няма място за кошарата. Опитвам се пак да я приуча да си заспива самичка, но нещо не се получава.
2. Самичка си играе, но предпочита да има някой в стаята при нея. В повечето случаи продължителността на самостоятелните занимания е 20-30 мин. После започва да се катери по мен и да ме дърпа да си играем заедно.
3. Не се изправя насън, но за сметка на това спи страшно неспокойно - поне по 5-6- пъти на нощ ставам да давам биберон, да мажа с гел за зъби и подобни. Ех, колко далечно ми се струва времето, когато си спеше като пън... а беше преди два месеца...
4. Не реве и не се тръшка за играчки. По принцип е много дашна - като й поискам нещо - дава без проблеми. Няма любима играчка, всички са й еднакво на сърце, та затова нямам проблем да заменя едно нещо с друго.
5. Не пие сама от чаша или сламка. Все още е на биберон. Пробвах няколко пъти с мек накрайник - дъвче го и не иска да пие от него.

Това е. Аз сега да ви се оплача - това мойто дете продължава да не иска да яде готвено. Всеки ден едно и също - рев, дърпане, пищене, въртене, ако минат 2-3- лъжици пак е добре. Накрая се изморява и заспива гладна, в някои случаи й давам мляко. Опитвам като стане да й дам нещо от кухнята - пак не ще. Един цял ден стоя гледна, викам си "Като огладнее няма къде да иде - ще яде". Да, ама не - предпочита да стои гладна, но не и да яде манджа.  Shocked Е това не ми го побира акъла. Какво ли вече не пробвах, резултат - никакъв. Направо ще се побъркам.
Ани, много неприятни случки. Дано по-бързичко се оправяте  Praynig. Помня сестра ми като беше мъничка де беше лапнала с двете ръце на една електрическа печка, голям ужас беше. Но, всичко минава, децата дори няма да го помнят след време  Peace А ти - използвай положението малко де се поглезиш  Wink, ако има кой да ти се върже, разбира се  Mr. Green
Относно сокчетата - Невена много ги обича. В последно време дори предпочита да пие сок, а не вода. Вчера пробвах следното нещо - сипах малко компот от грозде и го разредих с доста водичка - изпи го на едни дъх. Преди да ме нападнете - да си кажа: компота го е правила свекърва ми, която е диабетичка и в него почти няма захар  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт