Отговори
# 45
  • Мнения: 2 282
....... в крайна сметка - събираме се ние да се видим и децата да се запознаят
хехе, вярно е, че за 1-2 месеца хлапетата страшно много се промениха, а и вече разбират много повече  Grinning

Поздрави!  Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 832

СПИСЪК ЗА ОБЩ РОЖДЕН ДЕН :
1. Ема (с мама и татко(?)
2. Таня, Петьо, Вал и Наси
3. Тея с каките и евентуално тати
4. Пепино и мама Дрина (евентуално и таткото)
5. Краско и р-чето (евентуално и таткото)
6. Меган и Йоана, за тати не знам, по-скоро не
7. Дими и Пчеличка (тати по-скоро не)
8. Верич и Крумчо
9.Моника и мама Зори(евентуално и тати)
10. Невена и мама Миринда (тате по-вероятно да е на работа)
11. Ивон и Любчо (тати по вероятно не)
12. Мишленце и Рали (евентуално и таткото)
13. Надинка и Вики (малко вероятно с таткото)
14. Преско и Гея
15. Зорото и Алек
16. Бини и Нати

17. Бубс и Вики вероятно с леля (сестра ми)

Последна редакция: ср, 27 сеп 2006, 23:32 от Bubs

# 47
  • Мнения: 832
Я да ви питам, според вас 37.1 - имане или нямане на температура е, като се има впредвид, че ни избиват 3 зъба.
И може ли някой да ми каже къде има хубави колички. Ходихме в Метро, в Хиполенд, ама не си харесах. Всъщност в Хиполенда са готини, ама все такива комбинирани и тежички, а на мен ми се иска хем да е стабилна, хем да е поносимо тежка.
Иначе този хиполенд е много готин магазин - всичко има. Точно се чудех, къде да търся карнавални шапки и балони - там има. И свещички - на Дисни, на Барби. А какви готини играчки има. Като влязох и един час не мога да си тръгна.
За рождения ден - каквото решите, само казвайте какво трябва да се прави, в смисъл по колко пари, кога да се дават и т.н.
Мишленце ти кой клуб в Гео Милев си резервирала, че ние нали сме в този квартал, а освен Тинки Уинки друг не знам.
Хайде лека нощ на всички.

Последна редакция: ср, 27 сеп 2006, 23:35 от Bubs

# 48
  • София
  • Мнения: 1 254
СПИСЪК ЗА ОБЩ РОЖДЕН ДЕН :
1. Ема (с мама и татко(?)
2. Таня, Петьо, Вал и Наси
3. Тея с каките и евентуално тати
4. Пепино и мама Дрина (евентуално и таткото)
5. Краско и р-чето (евентуално и таткото)
6. Меган и Йоана, за тати не знам, по-скоро не
7. Дими и Пчеличка (тати по-скоро не)
8. Верич и Крумчо
9.Моника и мама Зори(евентуално и тати)
10. Невена и мама Миринда (тате по-вероятно да е на работа)
11. Ивон и Любчо (тати по вероятно не)
12. Мишленце и Рали (евентуално и таткото)
13. Надинка и Вики (малко вероятно с таткото)
14. Преско и Гея
15. Зорото и Алек
16. Бини и Нати
17. Бубс и Вики вероятно с леля (сестра ми)
18. Ивчо-Пивчо и Мандаринка



Браво на Ер, че направо свърши работата без да питаш! Иначе щяхме да се мотаме много докато решим. На мен ми харесва часа и тортата и всичко там каквото изберете! Само не ми стана ясно кое е точно заведението и къде се намира. Нещо май не четох внимателно  Embarassed

Бубс, тази температура 37,1 ако е в дупето, значи вадиш 0,5 и тогава я гледаш. Т.е. ако е в дупето - няма Т, но ако това е реалната Т, значи има.


# 49
  • Мнения: 378
Бубс,
по принцип знам че до 37,5 не е температура за децата. Не знам Мандаринката какво има в предвид дупето или не , ама аз меря в ушето с дигитален термометър и педито ми е казвала че и от там се маха 0,5 за да се свали и тогава идва реалната температура. Така че споко - нищо му няма. Моят в нормално състояние термометъра показва между 37,0 и 37,4.

# 50
  • Мнения: 1 046
Здравейте, майчета и ние след дългото скитане по европата се завърнахме, то не бяха катедрали то не бяха градини и паркове , музеи и каквото още там се сетите.Беше си повече от страхотно, единствения недостатък бе, че ужасно много ми липсваше малкия.При завръщането ни очаквах че едва ли не ще ми се хвърли на врата и ще има радост до небето, но не чак след около 30-40 минути се осаферяса коя съм и тогава се почна стискане, щипане, викане ,смях и пляскане с ръце,Е имаше и подаръци за малкия- но малко.
Заслужава си цялата екскурзия, която си направихме посетихме Къолн в Германия, Париж, Брюксел и още няколко градчета в Белгия и Ротердам, Хага и Амстердам -естествено и червените фенери, което си беше цяла атракция и няй-харесвано от Драго  Laughing
По мой впечатления , най-хубаво ми беше в Холандия и Белгия , а Париж е града където не искам да ходя повече, освен атракциите и различните музей , за които ти стигат 2-3 дена да ги обиколиш, повече поне за мен няма какво да се гледа там,Иначе е сборище на различни нации, хора от всякакви племена и националности , смрад и миризма навсякъде, странни и интересни хора всякакви. От цялото посещение в заветния град най-се изкефих на Дисни Ленд-е не беше това което очаквах, а именно атракции и страхотии всякакви, а точно обратното, мили приказни герои , куклени цветове,  детски , ама много детски забавления и безкрайно чакане .За всяка въртележка се чакаше минимум 40 минути , а самата забава трае не-повече от 1 минута, естествено че един ден не стига. Много неща видях и установих колко сме далеч от тях.
Като се почне от цените , които са много по-  ниски от нашите и на дрехите за деца и на пюрета и кърпички и всякакви детски щуротии , та до храната за възрастни, само обувките за нас и за децата са скъпи, но за техните заплати са пак идеални цени. Даже и с нашите заплати чудесно бихме се оправили там.
Да не говорим за магистралите, които буквално са опасали и Белгия и Холандия, минимум 4-6 платна в едната посока, камери навсякъде 25 евро глоба за един километър в повече, абсолютна дисциплина, спиране на колата само докато те види с крак на шосето, естествено че има изключения, но са едно на 100.Разбира се в големи град нещата са малко по като в нашата страна.
Не ми се смейте, но за мен това е първо излизане в западна Европа и съм много впечатлена от абсолютно всичко.
Правихме много снимки, но заради тъпия компютър съм качила много малко, по една две от всяко място, където сме ходили. http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=65685
преминавам към Рождените Дни
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ВЕЧЕ ПОРАСНАЛИ БЕБЕТА   bouquet newsm59 bdbaloni , А И НА ТЕХНИТЕ МАЙКИ   bouquet
Благодаря за пожеланията за имения ми ден .
Една виртуална  Hug за смелостта и куража на Мандаринка.
И малко да ви се оплача , че Кокото пак е болен , кавам пак защото точно през 15 дена сме непрекъснато при лекарката, то ако не е разстройство, ще е кашлица или зъби, сега е почти всичко на куп, хрема, температура, кашлица.Толкова лекарства пие милия, че вече очаквам да ме намрази.
А иначе благодарение на хубавите грижи от нашите, ходи абсолютно стабилно, много се изненадох като видях само за 10 дена какъв напредък има. Купих му една от тези каишки, като честно се чудя за какъв ми е , като го оставям да пада, само гледам да не е напред, да не отиде фейса и по-скоро да не стресне, че нали всички казват да не падне че ще се стресне и т.н.
Ами майчета засега толкова. Че поредното протекло носле ме зове

# 51
  • София
  • Мнения: 4 578
 newsm51 ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ЕМИЛ, на Дени. Много здраве и щастливо детство.  ura.
Бубс, така е както ти е казала Мандаринка. Ако мериш в дупето или в уше, уста, се свалят 5 ед. А ако е под мишницата - не. Защото вътрешно Т е по-висока. На мен ми казаха до 37,5 да не давам лек-ва.
А къде е хиполенд?
Надинка, добре сте си дошли. Чудех се дали само на мен от цял Париж ми харесва Дисни, ама явно не е единично явление. Е толкова мръсотия в този Евр. град, при положение, че го чистят четири пъти на денонощие. А колко е сега таксата в Дисни ленд? Пожелавам ви бързо оздравяване на малкия.

# 52
  • Мнения: 1 046
Зависи ,кое искаш да посетиш, нали там са два парка единия е Дисни с атракциите , а другия е там където се снимат филмите,ако искаш и двата е 53 евро на човек, а ако искаш само единия е 43 евро на човек, а за деца до 3 мисля че беше е безплатно,а от 3-12 е на половин цена .Заслужава си парите естествено, но всичко е направено за изсмукване на парите.Едно семейство, като отиде оставя минимум, 400-800 евро то не са рокли на принцеси, не са рисунки по лица, не са татуировки, сандвичи, балони, нищо безплатно, а входа не е малък.Различни играчки и сувенири, най-евтиното нещо е химикал с геройте на Дисни за 4 евро. Абе заслужава си .

# 53
  • Мнения: 703
Здравейте и за днес!
Р-ка,браво на тебе!Ти поне предприе нещо,свързано с тоя рожден ден!Аз съм съгласна и за 10 ,и за 10,30,и за 11ч.,все ми е тая!В списъка не съм ни вписала,но сме там!А татковци ще идват ли?Да знам дали да вземем и нашия?За плата и т.н.т.,Танчето е права!Едва ли ще можем да се впуснем в големи кулинарни приключения,затова по-леко!За подаръците,щом има от там,мисля,че е достатъчно!Но ако все пак решите да си подаряваме и ние-нищо против нямам!За тортата-ако желаете-мога да ида до "Лагуна",да видя какво е най-подходящо за нас-щом искате правоъгълна-правоъгълна да е,и така!Ако желаете даже-може да я взема от там-ако ще е по на сметка!Но едва ли надценката на клуба ще е голяма!Имам идея-освен апарати,да донесе някой камера,за да си заснемем цялото парти!Аз такава нямам,но се надявам някой да се включи!
Надина,защо не пробваш с хомеопатия,пък било и профилактична дори?
Зориииии,много сме зле ние нещо с организацията!Не стига ,че времето е лошо,ами и бабите и баща му доста са го поразглезили мойто момченце, и сега ми е супертрудно нещо!То беше тръшкане вчера,не ще да спи,абе нищо не ще!Видях се в чудо!Днес като излезнем,ще ти звънна,а ако ти прочетеш мойте писания тук преди това,звънкай ти,да се видим най-после!С огромен интерес ще посетим и вашия домашен детски кът!
А аз май ще трябва да наблегна на възпитателната част вече!Та по тоя повод-няколко питания имам:
1.Къде спят вашите мушмуроци-при вас или на леглото си?Къде заспиват и т.н.т.?
2.По колко време се заседяват да си играят самостоятелно-10,20 ,30 мин.?
3.Имате ли като нашия проблем-заспива и става със затворени очи да се изправя и да ходи?Такова огромно желание има!Обаче приспиването така е "мишън инпосибъл"!
4.Реват ли като им вземете дадено нещо от ръцете?Вчера беше едно тръшкане,едно чудо за телефона ми!Ама той вече се е научил да набира и не мога да му го оставям!
5.Учите ли ги вече да се хранят сами и пият ли някои от чаша?
Ох,стана като някоя анкета,но ми е проблем и искам да направя сравнение!То е ясно,че малко е разлигавен Тони за тоя почти месец дундуркане от бабите,но да видя все пак,при вас как са нещата!Знам си аз,че аз най-добре си го гледам детенцето,но какво да направя-нямаше начин да го взема с мен!
Добре,че днес се опитва да се пооправи времето,та ще излезем навън,че вчера само пред входа ни бяхме и с колата на пазар!А аз преди малко след хиляди мъки го приспах и сега ще ви оставям,че да си взема дозата фитнес за днес!До после!

# 54
  • Мнения: 1 046
Днес съм активна с писането, ама нали имам да наваксвам.
Злато абсолютно точно уцели и с мойте въпроси, след 10-дневно гледане от бабите имам абсолютно същите проблеми.Още първия ден,след нашето заминаване,дребния се разревал и се захласнал и посинял и оттам нататък нашите вече само като нададе вой и са му удисвали на акъла.В резултат се приспиваме вечер, не иска да спи сам на леглото си , а при нас, нещо което не е правил преди. Дума да не става да му измъкна нещо от ръцете.
Преди можеше да стой в кошарата и цял ден , като му се доспи си заспиваше сам, а сега 2-3 часа и почва да иска да излиза оттам и да ходи, и веднъж извадя ли го край няма прибиране.Вече почнах да се прибирам и максимално късно непосредствено преди лягане че да нямам проблеми с него,
Нито го уча да пие нито да яде сам, да държи си сам шишето, но се опитах да му дам чаша с тези пластмасови накрайници, при това му бях сложила мляко и не ще да пие от него,някол кодена подред опитвам единия ден остана гладен обаче не и не .Според мен нещата ще станат естествено
Та както се изразява майка ще работи ремонтната бригада -ама да видим кога  newsm78

# 55
  • Мнения: 391
Ер-ка, браво за организацията. 10,30 нас ни устройва чудесно, но и 10 да решите ще я събудя поспаланката ми по-раничко и пак ще дойдем.

Зори, чудесни снимки. На Алекс също му е харесало моренцето. Рали имаше същото поясче с дупки за крачетата и сама се придвижваше с него и викаше Буууууу, абе голям кеф беше, най-хубавото ни море.
Като гледам колко съоръжения сте получили за РД, направо у вас да резервираме, за какво ни е парти клуб  Laughing

Бубс, точно в Тинки Уинки резервирахме. Другите, които видяхме са Бодливко - много е малък и Слон Балон - там мястото за родители не ми хареса, а и децата минават всеки път през нещо като склад на бара, за да стигнат до залата за игра. После разбрах за Приказка без край, но вече бях резервирала. Има добри отзиви за там, вижте го.

Злато, Рали си заспива сама в нейното легло, много обича да си гледа някоя книжка /или от гумените, или тези с твърдите корици/ и си им бърбори на картинките и ги сочи. Не мога да кажа точно колко време се занимава сама, различно е, но понякога по доста време откарва. Има периоди, в които и 5 минути не иска сама. Много обича да играе и с капачките от нейните шишета, слага ги една в друга и направо забравяме, че има дете в стаята.
Този хит с ходенето на сън не го практикуваме.
За тръшкането, владее го и тя. Понякога й пробутвам нещо друго в ръцете и се заплесва, но не винаги. Много ми се ще да не я учиме така, че ще видим зор след някой друг ден.
Не яде сама, само шишето с млякото го държи самичка и то след многократно повтаряне на свеки, че детето може и само. Постоянно й го държеше тя, но нали вечер аз си я храня и тя свикна. Представям си да й кажа, че трябва и друго да яде сама. Давам й с тези неразливащите се чашки, но нещо отдолу тече и се мокри цялата. Нашата е на Чико, но ще търся друга, която да не тече, някой ако е доволен от друга марка казвайте, че се чудя каква да взема. Възможно е и ние нещо да не я затваряме като хората.

Наде, радвам се, че сте изкарали добре. След малко ще разгледам снимките, че нещо имам работа постоянно и не ми остава време.

# 56
  • Мнения: 2 282
Мишле, нашата чашка е на Нуби, без дръжки, с малко капаче само за накрайника, изобщо не тече, има 2 положения на клапата, чудесна работа ми върши. Води се с мек накрайник (май), но всъщност си е твърдичък, облечен със силикон май.
На въпросите:
1. Еличка спи при нас, кошарата е залепена до спалнята, но тя обикновено ое залепена за гърдата ми през нощта. Засега няма лошо, поне не дундуркам по цяла нощ дете на ръце или пък да го слушам как реве по цяла нощ и да му пъхам без полза шишета с вода, както беше с каката  Simple Smile
2. Заиграва се в зависимост от настроението - от 1 до 30тина минути. Лошото е, че като се кротне, значи си играе с нещо, което не и се полага  Mr. Green например двд-та. Отдавна не стои в кошарата, иска си из цялата къща да обикаля.
3. В просъница също тръгва да ходи нанякъде, и също много трудно я приспивам. Напоследък слагаме заедно каката да спи, и към 10:30 си лягам с нея в спалнята, аз гледам тв, тя играе около мен, слиза по няколко пъти от леглото и пак се качва, и така докато и писне и накрая се гушне в мен.
4. Реве и още как. Да не говорим, че телефона и е любимата вещ.
5. Моята щерка вече не ще да яде с лъжичка, отказва и пюретата, затова сме само на твърда храна. Демек само неща, които мога да и пъхна в устата с пръсти или вилица. Като и накъсам месото на паренца, си го яде самичка от чинията, виж, за парченцата картофи няма такъв енусиазъм, но не ги отказва. Мераклисва се да яде и сама с лъжицата, но тук вече става пълен ужас. Вода пие само от чашка с накрайник или от нормална чаша, но с помощ.

Момичета, искам да ви кажа, че не бабите са виновни, просто децата ни порастват. Наде, това дето го разправяш да се занимава 2 часа само и да си заспива......... звучи ми като магия. И не знам дали някога пак ще се случи  Simple Smile А снимките са направо страхотни!

# 57
  • София
  • Мнения: 4 578
Злато, да се включа и аз. За тортата, наиатина може да провериш в Лагуна, че множко ми се вижда това на парчето, ама може да са дигнали и цените newsm78.
- Вал заспива в нейното легло с биба. / Наско го приспивам при нас и повечето време откарва на спалнята Mr. Green/;
- Сама стои пет до десет минути.
- Не се разхожда докато спи.
-  Реве, когато й се вземе нещо и цял ден се бият за една играчка. Чак ми идва да изхвърля всички останали / около три кашона/. Най-обича пистолети и отвертки.
- Пие от чаша когато аз държа чашата. Не може да яде сама, а аз нямам време да се разправям. Но хубаво пие от сламка.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 320
ЗДравейте!

Днес ходих до Двете феи за да организирам на Краско рождения ден, тъй като реших да го направя там. Моят баща  няма да успее да си дойде за рождения му ден и някакси ми секна ентусиазма да го организирам с мноооого хора в ресторант, а все пак детето си има празник и реших да му го направя само с дечица. Та , като одидох свърших работа и за общото парти на октомврийчетата. Първо промених часа за 10:30 ч. и поръчах едно плато сладки хапки (20лв.) и едно солени хапки (20лв.) и 3 пакетчета микс от едки (9лв) Калкулацията е 49 лв., като я разделя на 19 (толкова мами са се записали до момента) излиза по 2.60 лв на човек плюс по 10 лв за всяко дете общо стават по 12.60 лв на човек. Тортата ще я смятаме отделно, зависи от каде ще я вземем. Инече аз ви говорих не за тези правоъгълните торти, а за тези където са във форма на рибка, коте и т.н - те са по 2.60 лв. парчето, другите - правоъгълните мисля, че са по евтини, но не съм питала за цена за тях. Но Злато може да провети и евентуално ако реши да поръча нещо или за по удобно може да я поръчаме направо от клуба, което според мен е по-добрия вариант!

Злато , относно въпросите ти :
1. заспива на спалнята (за около 10 мин. е готов!) и го местя в неговото легло. Аз лягам до него, той ме гали по лицето или ръцете и заспива. До към 6 месец си заспиваше сам.
2. заиграва се сам, но рядко за по дълго време от 15-20 мин., но ако си има компания си играе без проблем дълго време
3. като заспи понякога и не е заспал дълбоко става и сяда в леглото, но като го бутна обратно да легне повече не става.
4. да, реве или по скоро се тръшка. Ние също имаме проблем с телефоните  Crazy
5. не може да се храни сам. Пие от чаша когато аз му я държа инече ако е със сламка се справя сам.

Туй от мен!!!   bouquet

# 59
  • Мнения: 2 433
Злато , ето и нашите отговори
1. заспива на спалнята, естественно с мен.Понякога риспиването трае 1/2час като през това време се върти, качва ми се на главата или просто си удря главичката в стената - проверява кое е по-твърдо Mr. Green
2. Играе си с нещо не повече от 5-6мин и му става досадно. Ако седна да играя с него...което е малко възможно щето се опитвам да правя едновременно много неща...можем да си играем дълго време. С други деца - провал Embarassed налитаме на скубане и хапане и никой не иска да си играе вече с нес Cry Навън на разходка или на детската площадка му е най кеф. Нищо не му омръзва а на люлките се смее с глас! Hug
3. става си насън, върти се и дори си приказва... смятам че изживява по този начин емоциите на деня.
4. тръшка се. Ама много!Инат отвсякъде. Като започне този момент хич не гледа къде ще се халоса или удари. Като не стане на неговата веднага прилага тази манипулация!За телефоните - страст!!!!Моят се зарежда вече само с изстъргване с пергел - непрекъснато е окислен ooooh! А на домашния - набира редовно такситата Embarassed
5. не може да се храни сам. Пие вода от мекият накрайник на Авент и със сламка, като със сламка може да изпие цялата чаша със сок, ако не му я отнема. Но това всъщност го правим отпреди 2месеца...

Общи условия

Активация на акаунт