Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 578
Злато, и мен ме пишете зимата в клубовете. Ама или трябва да се абонирам за някой с кола, или да я давам почасово тук до нас в Оксиния.
Наде, а откога ядете пр. мляко, мен ме е страх да й дам Confused. Макар, че още малко. От другата седмица сме на кухня Peace.

# 31
  • Мнения: 285
Всъщност казвам "прясно мляко", но имам предвид адаптирано, Фризо 2.
Не мисля да бързам с прясното мляко...

# 32
  • София
  • Мнения: 1 320
Здравейте!

Ето и отчета от посещението ни в Двете фей. Помещенията са голями, уютни и топли. Залите за игра са чистички с голям избор на играчки. Момичето, което гледа децата е много любезно и мило. Запознах се и с шефката - младо и много приятно момиче. Помещението за родители може да събере 25 човека без проблем. Разгледах и тортите, има страхотен избор (ако ще поръчваме торта де - 2.60 лв на парче).  Нещото, което ми направи впечетление е, че Краси се усра и те веднага ми дадоха памперс, имаха и маса за повиване. Аз малко сега ще ви поставя пред свършен факт, но тъй като имаха резервации чак за края на ноември, аз направих резервация за 5.11.  Blush Направих я за 11 часа до 13 часа, но часа може да се промени. На дете е по 10 лв, като в тази цена влиза сандвичи, сок и изграчка подарък. В момента разполагаха дневничета, дъски за писане и такова да се правят балончета. Дъските за писане ми се видяха най подходящи, но момичето ме увери, че ако намери нещо по подходящо за тази възраст ще го вземе. Може някой да се разсърдат, ама няма за къде да се моткаме, а и като знам какви сме в организацията нарая пак нямаше да стигнем до никаде!  Naughty

И така за нас не съм поръчвала нищо, тъй като не знам кой какво ще препочете и затова ви пиша нещата, които може да си поръчаме:

-плато хапки 32бр. (хапките могат да бъдат с луканка, пуешко роле, шунка, пил. роле, сирене, ролца раци, гъши пастет, синьо сирене)- 20 лв.
-плато парти микс 330 гр. свински деликатеси - 14 лв.
-плато парти микс 400 гр. рибни деликатеси - 12.80 лв.
-плато парти микс 300 гр. пилешки деликатеси - 12.80 лв.
-плато парти микс 420 гр. пет вида сирена - 11.80 лв.
-плато 600 гр панирани сиренца - 15 лв.
-плато 600 гр. панирани кашкавалчета - 17 лв.
-плато 750 гр. пилешки хапки - 15 лв.
-плато 700 гр зеленчуци - 9лв
-плато 700 гр. плодове - 16 лв.
-сладки хапки (тарталети, плодове, шоколадови) - 34бр. - 20 лв.
-ядки 100гр ( бадеми, кашу, лешни, фъстък) - 3 лв.

Тези неща трябва да ги уточним и 2 седмици някаде преди самото парти да кажем всичко.
Клубчето се намира на много лесно място, смятам че няма да има проблеми с паркирането.

Надявам се да няма сърдити!

# 33
  • Мнения: 5 332
newsm59 ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, ГЕРИ  newsm59! БЪДИ ЩАСТЛИВА, ЗДРАВА И УСМИХНАТА  smile3510!

bdbaloni ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА НИКОЛАС  bdbaloni! БЪДИ ЩАСТЛИВО И ВЕСЕЛО ДЕТЕНЦЕ  baloni!
                                                                                             

Грейпфрутче, страхотни снимки - Пепеляшка до тиква-карета  babydust7!
Меган, много е сладка Йоничка   love001! И на мен ми слабостта е розово  Heart Eyes. То какъв студ се задава, а още не сме намерили рокличка с дълго ръкавче за РД, навсякъде са само сукманчета.

# 34
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
уууу браво Р-ка. Благодарности, че си се нагърбила с организацията. Аз съм за и само да сме здрави, сме първа писта на купона. Малко ни е късничко до 1 часа обаче. Я помислете не е ли по добре да го направим от 10-12 примерно. Или е много рано. То вярно че всички деца ядат по различно време, та със сигурност и там ще се храним. Така че може и да не се променя.

А за манджите мисля че е подходящо да поръчаме например торта и разни сладки, петифури, ядки и кроасани да ни вървят с кафетата... от опит обаче ви казвам че хич няма да остане време да ядем и да пием. За това предлагам да не се изхвърляме при яденето. Иначе за голяма торта съм ЗА. И групово духане на свещички.

Хайде отивам да купувам паркет.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 578
Ер, виж дали може от десет, че и на мен ми е по-удобно. И не си писала колко детегледачки ще има за двайсетина деца? А чии са торттите? Техни ли?
И аз мисля да поръчаме повече сладки неща, а ядки не може ли да си внесем? И капаро плати ли?
Ади, що да не седнем, нали ще има детегледачки, или аз се бъркам.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 320
Дринка, часа може да се промени. Аз също си мислех за 10 ч., но на някой пък може да им е рано. Затова реших да го запиша за 11 просто за да има някакъв час, но ще го променя за 10 - няма проблем!И ние ще си хапнем там попарата.  Инече и според мен няма смисъл да се хвърляме на много храна, защото така ще си остане всичко. Може да си поръчаме тези сладките хапки и ядки примерно  newsm78 В следващите 2-3 седмици трябва да го решиме. Тортите им са на  сладкарница Лагуна, обаче не можах да намеря техен каталог в нета, та незнам как ще стане с избирането на тортата.  Инече имаше хубави на мен много ми хареса тази рибката Немо (май така беше  newsm78). Тортите са с минимум 12 парчета, някой може да се поръчат и с повече.  Котарака Гарфилд също беше сладурска. Другия вариант е да си вземем от другаде тортата, но пак си остава проблема с избирането, така че незнам.... Давайте идеи!
Шефката каза, че ще усигори целия им персонал да е на работа, което значи 4 момичета. Дала съм капаро - 50 лв.

# 37
  • Мнения: 378
Здравейте мами,

Благодаря на всички за хубавите пожелания - дано и вие изкарате така хубаво както и ние.
Аз направих и прощъпулника заедно с РД-то на Алек - той вече отдавна си ходеше , ама реших че е добре да събера повече хора да му се радват. Та човекът първото което хвана беше апарата за кръвно налягане - та доктор явно ще става.
После мисли известно време и............. хвана хармониката. Та си казахме - е , доктор който пее и свири - абе става , що пък да не е музикален. Но , когато хвана и четката за рисуване като трети предмет - е , тогава вече всички си умряхме от смях - доктор, който пее,свири и рисува - не е толкова често срещано явление!!! Laughing Но - детето това си избра - да видим след време дали наистина ще бъде така!

Облаче - за подаръците, ние получихме доста такива:
 - мотор на 4 колела, дето свири , мигат му мигачите и фаровете, иначе се бута с крачета, и има дръжка да си го бута самичък (ние сме фенове на самостоятелните упражнения, а не на моторните играчки където детето не прилага особено усилия)
 - колело триколка - с дръжка и мама да може да го бута, с мигащи и свиркащи фарове, и багажник - има ги много. малкият много му се кефи , като тръгнем навън и той пръв се затичва и го възсяда да го кара Simple Smile
 - батут надуваем с кош за баскетбол, надуваеми топки и надуваеми пръстени - на мен лично много ми хареса - а малкият като го видя в магазина първата му работа беше там да иде и да се покатери.
 - слонче, което свири, има дупки в които да се пускат кубчета, които вътре в тях имат разни играчки; и като пуснеш кубчето в правилната дупка - и то издава  звук на слон. Освен това ако поставиш кубчето на друго едно място - малка платформичка, като дърпаш слончето кубчето подскача и освен това слончето започва да свири . Абе много е хубава играчката - ама не знам добре ли обясних функциите и.
Това са по големите подаръци - иначе останалото е плюшени играчки, музикални такива - не помня как се наричаше това дето го удряш с пръчици и то свири  newsm78, и прочие.

тортата ни беше един голям заек - поръчах си я от сладкишница Гаврош - навремето от там си поръчах и сватбената торта, та бях много доволна, ама този път заека не ме изкефи особено много като визия - като вкус - все така вкусна беше!

За общият рожден ден, и ние сме вътре:

СПИСЪК ЗА ОБЩ РОЖДЕН ДЕН :
1. Ема (с мама и татко(?)
2. Таня, Петьо, Вал и Наси
3. Тея с каките и евентуално тати
4. Пепино и мама Дрина (евентуално и таткото)
5. Краско и р-чето (евентуално и таткото)
6. Меган и Йоана, за тати не знам, по-скоро не
7. Дими и Пчеличка (тати по-скоро не)
8. Верич и Крумчо
9.Моника и мама Зори(евентуално и тати)
10. Невена и мама Миринда (тате по-вероятно да е на работа)
11. Ивон и Любчо (тати по вероятно не)
12. Мишленце и Рали (евентуално и таткото)
13. Надинка и Вики (малко вероятно с таткото)
14. Преско и Гея
15. Зорото и Алек


За часът - аз съм по скоро за от 11 - 12 часа - така че както го е резервирала Р-ката ми е добре!

Честит Рожден Ден на Николас !

За зимата  - ами аз съм за клубовете също  - само да се сдобия с кола - че стана пословична тази кола. Аз в момента имам де - ама в средата на октомври я продаваме  - да по случая пак оставам без кола - да видим до кога. И да ви се оплача - през нощта някой е счупил страничното предно стъкло - и сега не мога да си я карам , дъжда е намокрил седалката, чак утре ще дойдат да ми я откарат да гледат щетите  - абе гадна работа. И днес с този цял ден дъжд - ужас некакъв.

Дринка- за пренасянето - с каквото можем помагаме - ти само се сещай да си искаш!

Надинка - браво на твоят мъж - височък си върви - пу, да не му е уроки. Ние в петък сме на консултация - та чакам и аз да видя колко сме пораснали и наддали!

Злато - ти се появи. И днес не успя да дойдеш в къщи. Утре се обади - ако пак вали , както се очаква, ела в къщи да видиш батута - днес другото детенце много му се кефи - то беше подскачане, то беше чудо. Аз, в общи линии ,още малко неща ми трябват и мога да спретна направо един детски кът  Joy

хайде сега ви оставям че стана дълго

# 38
  • Мнения: 1 440

СПИСЪК ЗА ОБЩ РОЖДЕН ДЕН :
1. Ема (с мама и татко(?)
2. Таня, Петьо, Вал и Наси
3. Тея с каките и евентуално тати
4. Пепино и мама Дрина (евентуално и таткото)
5. Краско и р-чето (евентуално и таткото)
6. Меган и Йоана, за тати не знам, по-скоро не
7. Дими и Пчеличка (тати по-скоро не)
8. Верич и Крумчо
9.Моника и мама Зори(евентуално и тати)
10. Невена и мама Миринда (тате по-вероятно да е на работа)
11. Ивон и Любчо (тати по вероятно не)
12. Мишленце и Рали (евентуално и таткото)
13. Надинка и Вики (малко вероятно с таткото)
14. Преско и Гея
15. Зорото и Алек
16. Бини и Нати

Браво Ер-че!Като че и на мен ми е удобно към 10 часа.Но,както решите.

# 39
  • Мнения: 1 209
R-ка страхотна си....
 Heart Eyes
 Laughing
За мен часа е без значение, но също съм на мнение да не се увличаме в платата, защото времето минава бързо и покрай дребчовците едва ли ще остане много време за нас, а и хамбургерите на дечковците нас ще ни чакат.


Лека вечер момичета....

# 40
  • София
  • Мнения: 1 320
Ей забравих да ви кажа, мацката-шефката много се изкефи, понеже аз и обясних за форума и тя поиска след рождения ден да и дадем диск със снимки и да качи рождения им ден във сайта на Двете феи. Другото, което си мисля, че за да няма недоволни да направим така, часа да го направиме за 10 и 30 - междинен час между 10 и 11 и така да няма недоволни. Инече и за мен часа е абсолютно без никакво значение!

# 41
  • Мнения: 378
Момичета,
ето ви малко снимки от морето на малкият и ездата

http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=6610&AlbumId=67349

а тук пък е РД-то, прощъпулника и снимки на подаръците:

http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=6610&AlbumId=68383

За платата - и аз съм съгласна. За часът - също

айде със здраве

# 42
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
ние пък си купихме паркет и в понеделник го монтират...

юхухууу, ихахааа в нова къща ще се пренесаааа... (и си подскачам... да не си мислите че само си тананикам).

По тоя повод го заточих Ники да ходи да добоядиса, че през уикенда да намерим време само тапета да залепим и да изнесем нещата от хола, та в понеделник да се меткат майсторите...

За р.д.-то съм "ЗА" и часа и манджите. Не знам колко са голями платата, но примерно 2-3 плата със сладки (може 2 сладки и 1 соленки или обратното) и там 3-4 купички с ядки мисля че ще стигнат.

За тортата... мисля че трябва да е от типа правоъгълни торти. Трябва да видим колко майки сме и колко народ ще има още. Тук на един рожден ден дето бях мацките разрязаха тортата на квадратни парчета и от едно нормално парче торта излязоха две. Та ако с мъжовете или бабите или там който ще идва сме да кажем 20 души, спокойно можем да поръчаме торта с 15 или 20 парчета, а ако сме повече все мисля че ще я нарежат така че да стигне за всички. А картинката... без претенции... Немо е супер... или пък Мечо Пух и бандата му... може би е добре да сложим надписа дето Джулката го отпечата на рекламните материали - "Най прекрасните бебоци - октомврийски мушмуроци" и цифричка 1г.

Те това измислих. Сега някой да седне да направи една примерна калкулация и да каже по колко пара горе-долу ще ни се падне.

Забравих за подаръците да се изкажа, че Танчето няколко пъти питаше... Моето мнение е да не купуваме ние от нас подаръци. Вярно е, че някои сме си по близки, с други по редовно се виждаме и ни се иска да купим нещо, но не мисля че всеки трябва да купи по 15 неща или да почнем отделно да събираме пари, за да купуваме подаръци. Някой ще трябва да ги купува, ще почне една дискусия какво да се купи... мисля че е излишно. За мен целта на мероприятието е да се видим ние, да се забавляват децата и да се получи един прекрасен празник. Мисля че подаръците, които от заведението ще осигурят са напълно достатъчни. Надявам се да не ми се обидите за мнението, но не мисля че шъшканията по събирането примерно на по 5 лева и купуването на 20 топки или там каквото и да е е необходимо. Ако някой измисли нещо супер идейно и се заеме с реализирането, ще се включим разбира се. Въпреки това смятам че това ще е в повече. Тюх в какви размисли изпаднах...

Хайде стига толкоз. Сега отивам да релаксирам и да си мечтая за паркета...

# 43
  • София
  • Мнения: 4 578
Ер-ка браво на вас. Хубава работа сте свършили. Аз съм съгласна за часа.Вярно, ако може малко сладки и малко соленки.
Ади, наистина не мисля, че са нужни подаръци, аз за това толкова често питах, че ми беше странно, какво и как ще се взема.
Зори, много хубави подаръци. Харесах си и триколката и коша. Кола имаме, също и самолетче, в което се пълнят различни кубчета. Ама се чудя от къде да си вземем триколка и дали изобщо да купувам, че идва зима.... Thinking.

# 44
  • Мнения: 378
ами Танче и аз размишлявах върху варината зима- триколка, но реших че когато има сняг - а това не е толкова много време ще съм си с количката - джипара, ако изобщо взимам нещо навън , че моят си ходи без проблем. А през останалото време когато няма сняг - дали триколка или количка- все тая - но детето ще се радва на триколката - та така се навих.
надявам се да ти помогнах Simple Smile

Дринка- абсолютна съм съгласна с твоето мнение за подаръците - аз нещо съм пропуснала тази дискусия - да има или няма - но наситина с подаръците от заведението ще бъде най лесно, пък и в крайна сметка - събираме се ние да се видим и децата да се запознаят  -няма нужда да се затормозяваме !

отивам да си взема изкъпана мушмула - хайде чао

Общи условия

Активация на акаунт