Августинки 2021 - Тема 2

  • 20 795
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 979
Хайде и аз в новата тема. Днес е ужас при нен, спах половината ден, накрая се налях с кола и се посъживих, но сега пак съм не ок. Майка ми каза, че като е била бременна с мен и е мислела, че е болна, все спяла, лошо и, плюс вдигала температура.
Мен само ме втриса.
Дано скоро започна да идвам на себе си.
Количката мисля да е втора употреба, кошара мисля да вземем нова но да е на колела да я местя от стая в стая.
Не знам кои се по-големи, ще трябва да пообикиля магазините.

# 16
  • Мнения: 42
Ох, и аз започнах да се оглеждам за количка, но да си призная никаква идея нямам каква да вземем. Предполагам, че трябва да е удобна, но съм до тук със знанията. Гледах в един наш сайт Mothercare - bundles- количка, кош, друг кош, столче за кола, май имаше още нещо.
По принцип кога се започва да се купуват разни неща? Ние сме все още в пълен локдаун, който май ще продължи до март поне Sad

# 17
  • Мнения: 1 221
Бременни съфорумки в Зачатие винаги повтарят, че за тях най-важното е нещо там на количката да е съвместимо със столчета за кола, които са минали Краш тестове. Не знам какво в това нещо, което да е съвместимо, защото не знам какво е общото между количка и столче за кола все още, но и на мен би ми било водещо да сме със столче за кола минало Краш тестове

# 18
  • Мнения: 139
В групите за колички във форума съветват да е лека и маневрена; гумите да са големи и гумени, но не надуваеми; височината на дръжката да се регулира, за да е удобна и за мама и за тати ии да се види дали седалката, когато е в легнало положение, е напълно хоризонтална (имало и някои, при които бебето спи с вирнати крачета)

# 19
  • Варна
  • Мнения: 725
Общото м/у кошчето за кола и количката е , че чрез адаптери може да се слага кошчето на количката - например за пазарене в магазин. 🙂 Аз имах такова , но взехме специално столче за кола ит 0-36кг. с нужните системи (isofix) и минало тестове , което мисля ,че е по-удачният вариант , защото малките кошчета се ползват малко време. 🤗

# 20
  • Мнения: 1 761
Аз малко се обърках.Да разбирам , че е хубаво отделно да се вземе кош за кола , а самата количка да има само зимен и летен кош , ако е комбинирана?Понеже виждам , че има и колички 3 в 1 и не мога да схава този кош за какво е.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 725
Този кош е удобен в началото - когато ходите на консултации , или ако пътуваш често с кола ще имаш възможност , ако е заспало бебето да сложиш директно кошчето на количката. 🙂
Аз не съм го ползвала по този начин. Аз държах да е отделен стол за кола с восока защита при инцидент. Пак всичко е въпрос на предпочитания , няма вярно или грешно решение.

# 22
  • Мнения: 139
Момичета,
Имате ли болки в ставите? От около седмица ме тормози кръста. Боли все едно трябва да се изпукам, обаче не мога....а пък от вчера ме болят и тазобредрените стави. Днес едвам се раздвижих след двучасово заседяване.
Не знам това ли трябва да е болката в таза, когато се разширява заради раждането? Или вече съм на възраст и времето ми влияе 😃

# 23
  • Мнения: 1 211
Момичета,
Имате ли болки в ставите? От около седмица ме тормози кръста. Боли все едно трябва да се изпукам, обаче не мога....а пък от вчера ме болят и тазобредрените стави. Днес едвам се раздвижих след двучасово заседяване.
Не знам това ли трябва да е болката в таза, когато се разширява заради раждането? Или вече съм на възраст и времето ми влияе 😃

Мен ме боли кръст. От 2 седмици (10 г.с) си ме боли доста в ляво. Особено при някой движения, ги правя с мъка. Мъжа ми вика от възрастта било 🙄😀, но мен до сега кръст не ме е болял никога. Пък не съм остаряла рязко за 2 месеца.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 84
Благодаря за темата ❤

С дъщеря ми взех голяма тежка количка с помпещи гуми. Вярно не друсаше толкова маневрена беше обаче помпещите гуми ме оставяха няколко пъти с вързани ръце. Сега съм се ориентирала към Muum или Cam втора употреба. Като цяло ми трябва само кош за новородено, имам Nuna Pepp Lux и съм много доволна.
Кошарата ще използвам от каката, трябва легло да търся че още спи в нея.

Покрай малката трудно мога да се отдам на симптомите хаха, спи ми се ноо не мога когато искам. Гърдите спряха да ме болят, тези дни и гадене не съм имала. С нея апетит нямах до 4ти месец почти но сегаа много ми се хапва на моменти 😬


А започнахте ли да мислите имена ?
Сега май няма да кръщаваме на никого и имам пълна свобода да предлагам 😁
Много харесвам Михаела за момиче и Константин за момче  ❤

# 25
  • София
  • Мнения: 1 979
dani_vnv каква кошара ползвате в момента с детето? И аз искам да взема кошара в която евентуалнод а спи по-дълго, а не само първите месеци, нещо голямо и удобно и се чудя какво.
Имената са измислени, още с ММ йато станахне гаджета и осъзнах, че виждам живота си ит тък насетне с него и че въпреки че имам две деца той е голямата  ми любов. При нас е малко като от любовен роман. Та още бяхме гаджета, когато той ева ли не мислейки си, че си се шегуваме, а аз пе просго мечтаем каза каквито имена аз измисля и аз му казах, че искам син, който да е негово копие и да се казва като него Станислав, ако все пак е момиче искам да се казва Любов защото ще е символ на нашата голяма Любов. Дъщеря ми се казва Радост и сега една Любов ще е много сладурско, но аз някак си усещам, че е Станислав. Каквото такова, само да ми е здравичко и аз с него😀
dani_vnv, аз харесвам и Михаела и Константин. Имат хубави имени дну, силни и йрасиви имена. Брат ми се казва Константин вкъщи всички му казваме Кико, като малък беше Кики😁
Wanderer in life, сега още не, но миналата бременност умирах от болки в ръката, даже си купих накитници и си носех нон стоп да ме стяга, защото адски болеше. Доки казя от бременността нормално и често срещано било.
Bubina82 няма правило кога да си взимаш неща за бебето. Аз с оървата бременност млада булка суеверия на родата нищо не бях взела. После тигавашния ми мъж апзарува по списък какво взел, което аз исках, какво не, тъпо. Втория път всичко си взех изпрах, изгладих подредих предварително. Сега също мисля всичко да си подгитвя, но ще поизчакам все пак да понаоредна, да ми е спокойно, че всичко е ок, тъкмо да поотворят магазини, да знам пола на бебето (убедих ММ, че трябва да го знам предварително) и после ще взема каквото ни трябва. Но не мисля да се изхвърлям с ненужни неща и дрехи без смисъл, които умаляват за седмици.

# 26
  • Мнения: 1 221
Момичета, как сте с емоциите? Аз не мога да ги овладея. Вчера в една тема се пошегувах, като ме попариха и аз взех, че се почувствах виновна. Сърцето ми сигурно стигна 150 удара в минута, щеше да изскочи. Ей така за секунда ме заля, започнах да дишам да се успокоя, но ми се стегна корема, не ме заболя, просто се стегнаха сухожилията. Много се притесних, че предизвиках контракции и веднага пих Но-шпа и си легнах.

Направо не знам какво става с тези емоции

# 27
  • Варна
  • Мнения: 725
Относно емоциите аз съм доста крива сега , доста хора около мен ме дразнят и ставам супер директна 😁 Но и с баткото бях така , знам че ще ми мине скоро 🤗

# 28
  • Мнения: 37
Здравейте, момичета! Имам едно чудене аз, дали бебчо с кошарката да е в спалнята при нас или да си подготвим детската стая.  Вие как мислите, мамите, които вече са минали от там какво ще кажат?
Хубав и спокоен ден на всички 🤗

# 29
  • Мнения: 1 221
Не съм имала дете все още, ама като се събуди нощем да яде, ще си намразиш живота да обикаляш стаи. Много кърмещи жени си взимат кошари next to me, именно за да не стават. Само придърпват гладника и то бебето си яде, докато майката "спи".

Общи условия

Активация на акаунт