Изневяра

  • 24 725
  • 394
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 819
Няма смисъл да си тровиш нервите с неверник. Веднъж направил ли го е - и години да минат, пак ще го направи. Пиша го от опит. Главата горе, продължи напред и вярвай, че скоро няма да ти пука нито с коя е, нито какво прави.

# 16
  • Мнения: 4 518
Мислих, че съм простил, но подсъзнателно вече всичко беше счупено между нас. Не се получи и така.

# 17
  • Мнения: 12 865
Чувствам се съсипана. Разбрах от момичето, което си има дете, че проятеля ми от 1 месец се вижда с нея. А по-рано го питах дали я познава и той каза не, не мисля, че мога да простя колкото и да обичам. Постоянно ме търси и ми пише много ми е трудно.
Той вече те е лъгал. Какво да му обичашна такъв. Да ходи да се забавлява другаде. На теб за какво ти е, само да те наранява?
Аз разбирам някой погрешка да е сбъркал пътя за някъде, или да пресоли манджата за обяд, ама погрешка да се вижда един месец с друга жена...

# 18
  • Мнения: 12 473
Преди я преживявах много драматично, с годините тези реакции избледняха и мисля, че далеч не е най-страшното, което може да се случи между двама души.

# 19
  • Мнения: 5 832
Не искам да си разказвам историите тук, но на два пъти ми се е случвало да разбера от други хора. Дори не съм правила опити да прощавам. Но изживях нещата доста тежко. Толкова тежко, че ако отново ми се случи, няма да ми мигне окото този път. И само едно ще те посъветвам. Не се чуди тя какво повече има, как се е забъркал с жена с дете, какво ти е на теб и прочие, защото знам, че ги мислиш тези неща. Нищо ти няма. Продължавай напред и въобще не влизай в обяснителни режими с господина, това е допълнително унижение.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 36 738
Научих. Простих. Зачеркнах случката и повярвах отново. Доверието ми се оказа оправдано, но връзката ни не успя по други причини, не заради жени. Много е трудна прошката и трябва да е от сърце, а не само на думи. Иначе започваш едно яко тровене на самата себе си вътрешно и това ще те довърши. Имам пример пред очите си с такава жена, която не може да прости, но и не се разделя. Живее в ад, който сама си прави.

Нямате деца явно. Лично аз съветвам да не даваш друг шанс. Продължавай напред. Аз дадох шанс заради детето ни.

# 21
  • SF
  • Мнения: 21 358
Това имах предвид... Дълго и трудно се събират сили да простиш, а после дълго и трудно мислиш дали е трябвало. Това трови връзката и не е полезно нито за този който прави компромиса, нито за този, който се е превърнал в компромис.
Болката от раздялата се преодолява, особено когато се появи нещо ново и интересно. След време се сещаме за нараняването като един факт, като спомен, но без лошите тежки емоции. Сещаме се за това като за "нещо, за което не ни се мисли".
Ако продължим без раздяла, червената лампичка свети завинаги и е в състояние да опорочи всеки мил жест, всяко желание за промяна, за забрава. Дори и в ежедневието човек да се разсее от проблема, често си напомня "не се отпускай и не забравяй как постъпи с тебе!"

# 22
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 026

Чувствам се съсипана. Разбрах от момичето, което си има дете, че проятеля ми от 1 месец се вижда с нея. А по-рано го питах дали я познава и той каза не, не мисля, че мога да простя колкото и да обичам. Постоянно ме търси и ми пише много ми е трудно.

При това положение, той просто има друга връзка, а не е да е някакъв еднократен акт на изневяра. За еднократните изневери може и да се намери някакво обяснение, но в този случай не виждам какво можеш да направиш, особено да простиш... Направи си изводите, не се фокусирай в другата жена, знам, че сега реагираш емоционално... Ще го преживееш, но трябва време.... Пък може и да простиш, знам ли.

# 23
  • Мнения: 46 565
Радвай се, че си го разбрала преди по-важните стъпки. Няма какво да го мислиш, блокирай го и прекъсни контактите.

Преди я преживявах много драматично, с годините тези реакции избледняха и мисля, че далеч не е най-страшното, което може да се случи между двама души.
Аз пък мисля, че лъжата е едно от най-лошите неща в една връзка. Това, наред с насилието, показва, че нямаш капка уважение към човека до себе си.
Всеки си подрежда приоритетите и по тях можеш да прецениш какво е отношението му към връзката. Щом някакви незначителни забежки са по-нагоре, смятай колко "важна" e за нея/него.

Последна редакция: нд, 17 яну 2021, 12:24 от Не се сърди, човече

# 24
  • Мнения: 1 447
Всеки има право на втори шанс, обаче няма смисъл. Давай смело напред, авторке, сега ти е криво, но до месец два ще се освестиш и ще си като нова. Не си губи времето с този човек, играта доста е загрубяла щом ти е изневерил открито. Какви шансове? Хора с по 2-3 деца се разделят заради изневери, а ти нямаш никакъв проблем да сложиш точка. Желая ти щастие!

# 25
  • Мнения: 12 865
Ава, можеш ли да го изхвърлиш от живота си?
Смяташ ли да му простиш?

# 26
  • Мнения: 56
Ава, можеш ли да го изхвърлиш от живота си?
Смяташ ли да му простиш?
Искам да го изхвърля, обаче той ме преследва всяка секунда. Пише ми, не ме оставя. Много ми е трудно.

# 27
  • Мнения: 650
Ами ти не му отговаряй, ако наистина искаш да продължиш напред. Ако се колебаеш...

# 28
  • Мнения: 9 790
Трудно ли е да го блокираш навсякъде?!? Лесно можеш да решиш проблема с търсенето. Дори и да го прави на живо - пал има начини, ако го искаш наистина.

# 29
  • Мнения: 6 207
Ава, можеш ли да го изхвърлиш от живота си?
Смяташ ли да му простиш?
Искам да го изхвърля, обаче той ме преследва всяка секунда. Пише ми, не ме оставя. Много ми е трудно.
И кво като ти пише? Като е ръгал, пак ли за тебе е мислил? За тия неща се мисли предварително, не после сълзи и сополи. Режеш, блокираш и се разкарваш от този човек. Иначе бавно ще те трови, а и е много вероятно случката да се повтори след време.

Общи условия

Активация на акаунт