Изневяра

  • 24 733
  • 394
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 46 571
Отговорът ми беше реплика на друг отговор. Но смятам, че отговаря и на 2 въпроса от 1 пост:
Какво мислите за изневярата?... Как ще подстъпите...
Мисля, че е опасна лично за мен, заради посочените рискове.
И не бих останала във връзка с човек, който има за приоритет секс с трети човек, а моето здраве, отношенията ни и сигурността на семейството остават на заден план.
Не само не търси решение за проблема, ако има такъв, но дори го задълбочава с намесването на лъжа, съответно липса на доверие и добавянето на потенциална опасност, физическа и психическа.

П.П. Ако са били разделени, не е изневяра, но не виждам такова уточнение от авторката.

# 391
  • Мнения: 2 210
Аз пък си мисля, че 90% от изневерите са поради причини, различни от секс.

Поне при жените.

И съответно любовникът ти изпълнява емоционалните нужди, а мъжа не.
Може би ако мъжът се промени и се постарае  има шанс

# 392
  • Мнения: 1 852
Скрит текст:
Отговорът ми беше реплика на друг отговор. Но смятам, че отговаря и на 2 въпроса от 1 пост:
Какво мислите за изневярата?... Как ще подстъпите...
Мисля, че е опасна лично за мен, заради посочените рискове.
И не бих останала във връзка с човек, който има за приоритет секс с трети човек, а моето здраве, отношенията ни и сигурността на семейството остават на заден план.
Не само не търси решение за проблема, ако има такъв, но дори го задълбочава с намесването на лъжа, съответно липса на доверие и добавянето на потенциална опасност, физическа и психическа.
П.П. Ако са били разделени, не е изневяра, но не виждам такова уточнение от авторката.
Били са "нещо като разделени", а после пак са се оправили, но авторката е пропуснала да каже на любовника и на мъжа си. Това "нещо като разделени" го разбирам като скарани. Това ми напомня на една история на приятелка, която започна връзка с женен мъж, който живееше с жена си, но не правили вече секс и не спали на едно легло. Оказа се, че това "вече" е от има-няма седмица.

# 393
  • ES
  • Мнения: 2 172
Да всъщност темата е почната от друг, аз имах в предвид питането на дамата, което е писала на 10 август, нали нейния случай последно се разисква. Не казвам, че изневярата е нещо хубаво и препоръчително. Не е и за никоя от страните, но в живота се случва и вместо да се заклеймява и обвинява, по-резултатно ще е да се анализира.

# 394
  • Мнения: 87
За изневерите има изказано и изписано страшно много.

Прошка при грешка може, ако е поискана когато и както трябва, т.е. с разкаяние.
Паралелна връзка не е грешка, а мамене/ измама.

Оправдания с децата мисля не са на дневен ред от едно 30 г.

Секс навън без презерватив е наистина безотговорно, но често никой не пита/ не оставя време за мисъл за презерватив. Там властват други "правила" - на страстта, на привличането, защо не на подчинението.

Разбира се, основният партньор в такива случаи е сведен до 0.

Изневярата обикновено означава раздяла.

Общи условия

Активация на акаунт