"Привързано родителство" и детска градина?

  • 5 427
  • 133
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 384
Извинявам се за въпроса, но тоз термин "привързано родителство" откъде се появи? И защо си мисля, че проблемът излиза именно оттам. Моето дете понеже е с "непривързан родител" не е плакало никога, когато е ходело на градина.

# 121
  • София
  • Мнения: 505

Ами бях се приготвила да ходя на кино и по магазини малко, докато се роди другото!  Laughing

Ама ми се размина.

А за варианта някоя баба или детегледачка да идва за по няколко часа мислили / пробвали ли сте? Аз лично съм се спряла на този вариант.

 

# 122
  • Мнения: 2 032
Краси, това е една от "философиите" за родителската роля, ето една връзка.
http://en.wikipedia.org/wiki/Attachment_parenting

Има смислени неща, има и някои глупави/вредни аспекти, ама затова всеки сам си прави заключението.

Да, общо взето, така е с етикетите; "аз съм привързан родител" може да предизвика нежелана реакция.

# 123
  • Мнения: 46 518
... И защо си мисля, че проблемът излиза именно оттам ...

Не. Не е от там, причината е, че няма 2 еднакви деца  Grinning

# 124
  • Мнения: 384
Краси, това е една от "философиите" за родителската роля, ето една връзка.
http://en.wikipedia.org/wiki/Attachment_parenting

Има смислени неща, има и някои глупави/вредни аспекти, ама затова всеки сам си прави заключението.

Да, общо взето, така е с етикетите; "аз съм привързан родител" може да предизвика нежелана реакция.

Благодаря ти Алиса, определено аз не съм била наясно

# 125
И по-добре, че не си била наясно. Аз практикувам "отвързано " родителство и да чукна на дърво нямам грижи с детето. Защо не пуснете една анкета колко деца с привързани родители имат огромни проблеми с градината? Направо ще ви стресне резултата, убедена съм.
То излиза, че другите деца не са никакви личности, нямат грам индивидуалност - изобщо...

# 126
  • Мнения: 3 161
И по-добре, че не си била наясно. Аз практикувам "отвързано " родителство и да чукна на дърво нямам грижи с детето. Защо не пуснете една анкета колко деца с привързани родители имат огромни проблеми с градината? Направо ще ви стресне резултата, убедена съм.
То излиза, че другите деца не са никакви личности, нямат грам индивидуалност - изобщо...

 Joy

  hahaha А питала ли си детето си дали то няма грижи с теб?

# 127
  • Мнения: 2 839
С привързано, или отвързано, не ми се вижда никак нормално едно три годишно дете хич пък да не заплаче при такава голяма промяна. Плачът е основен начин за изразяване на емоции в тази възраст и аз мисля, че е абсолютно нормално да си пореват в началото. Мисля, че по скоро е притеснително, ако детето изобщо не реагира, защото става дума за промяна огромна по мащаби за техния малък житейски опит. Не ми се вижда нормално подобно безразличие по въпроса.
Пък дай Боже един ден като се понареват, да кажат "не искам в къщи, искам на градината"  Peace

Последна редакция: чт, 12 окт 2006, 19:08 от DiVA

# 128
# 129
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Пък дай Боже един ден като се понареват, да кажат "не искам в къщи, искам на градината"  Peace

Ти се смееш, ама Мая реве, като отида да я взимам от градина Tired "Не искам да си ходя, искам тука да стОя, искам на 'Майчина грижа', аааааааааааа"... Сега стоим два дена вкъщи - днес добре, че братовчедките й дойдоха на гости, ама вчера сутринта направо луда ме направи с мрънкане да я водя на градина...

(за незапознатите - с яслата свикна много трудно, но впоследствие без проблем, а в градината никакъв проблем изобщо. 'Привързано' родителствам  Mr. Green)

# 130
  • Мнения: 384
И по-добре, че не си била наясно. Аз практикувам "отвързано " родителство и да чукна на дърво нямам грижи с детето. Защо не пуснете една анкета колко деца с привързани родители имат огромни проблеми с градината? Направо ще ви стресне резултата, убедена съм.
То излиза, че другите деца не са никакви личности, нямат грам индивидуалност - изобщо...

 Joy

  hahaha А питала ли си детето си дали то няма грижи с теб?

Ми на 3 години влизаше в дестката градина с думите, buy mommy, have a good day, туй му бяха грижите за мен Laughing

# 131
  • Мнения: 46 518
Krassi, ако ще си ги "мерим", моето е гледано като това на emem, но където и да го зарежа не му прави впечатление  Laughing не се обръща, камо ли "Чао" да ми каже  Crazy в крайна сметка, какво значение има, все едно да се сравняваме ние двете, естествено, че всеки е индивидуален ...

# 132
  • Мнения: 5 877
И по-добре, че не си била наясно. Аз практикувам "отвързано " родителство и да чукна на дърво нямам грижи с детето. Защо не пуснете една анкета колко деца с привързани родители имат огромни проблеми с градината? Направо ще ви стресне резултата, убедена съм.
То излиза, че другите деца не са никакви личности, нямат грам индивидуалност - изобщо...
моето дете е гледано така, макар да не обичам етикетите. Кърмено, гушкано, носено, спало с мен две години, аз си работя от вкъщи, така че много малко сме се разделяли. Да чукна на дърво, нямам проблеми с градината (след лятната сборна група, където просто учителката беше кофти). Ходи всеки ден с желание, има си приятелки, приятели, през почивните дни като се случи нещо, започва да крои планове как ще се похвали в градината. В същото време ми разказва какво е станало там, иска да каним приятелчетата му, да изтанцуваме заедно танца, който е научило, да му наготвя каквото са му готвили там. Е?

# 133
  • Мнения: 2 839
Ми на 3 години влизаше в дестката градина с думите, buy mommy, have a good day, туй му бяха грижите за мен Laughing
На английски ли разговаряте двете?  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт