Мами в Австрия

  • 35 549
  • 258
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 343
Рали, благодаря за инфото, обаче александър е на тагесмутер всеки вторник.... няма да мога да се присъединя. обаче ако се организираме на някоя следобедна срещичка... винаги.
александър е на 10 мес., но когато тои стане  на 1 год. и 2 мес. и аз ще съм на 29 Laughing
лека вечер Hug

# 211
  • Vienna
  • Мнения: 266
айде пак ни избяга теми4ката, ама мн сме несериозни, айде давайте по/ 4ести4ко писане!

Деяна, Александър от кога ходи на тагесмуттер и за колко 4аса, имате ли фикс дни или сте на договаряне, ти работи6 ли и кога, питам мн за да разбера как ти е графика за сре6ти4ка!
на мене утре ми идват гости кумата с новото гадже, но това не пре4и, можеме да ги оставим насаме, няма да се сърдят Joy

# 212
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Привет nach Wien Simple Smile ! (леле колко ми е надобрял немският Wink ) Аз съм вече в София, но тук ме натискат организациите по приключване на задълженията и чак днес влизам да кажа на всички "Здрасти!".  Благодаря на момичетата, които ме посрещат в австрийската темичка. Приятно ми е да се запознаем! С голямо удоволствие бих се присъединила към евентуални срещи, но засега сама (без бебок). Ако нямате нищо против, бих почерпила опит и то на местна почва - във Виена. А що се отнася до българския, тук съм наистина добра (скромността е осъзната посредственост, както знаете Wink ). Българска филология от СУ... Само за немския ми настръхват косите като се замисля... Много труден тоя език. Или аз съм безнадежден случай  newsm78. Как ще се справям, просто ме втриса, да си призная...  Sick
Приемам съвети всякакви по отношение преборването с тая бариера!
От София засега е това. Просто не знам как ще ми стигне времето до 22 ноември да направя всичко планувано до заминаването ми за Виена...
Patenze25, до идването ти в България ще бъде отворен детския клуб, който замислилих да направя преди да ми изникне възможността да преместя живота си в Австрия. Една приятелка от форума се ангажира да продължи начинанието ми и вече е почти готово да бъде отворено. Намираме се на Витоша 85, до входа за паркинга на НДК. Ако искаш, на лична ще ти пусна координати, за да не оспамим темата. Ще се опитам да кача снимчици да погледнеш предварително как изглежда...
На всички пожелавам хубава седмица!
Vjara, сега разбрах какво си имала предвид с това местожителство "на брега на Дунава"  Simple Smile И ние сме в 22 бецирг  и от прозорците виждам точно Дунава... Влюбена съм в променадата, ма вече е много студено за разходки...
Поздрави за всички!  Hug

# 213
  • Мнения: 343
айде пак ни избяга теми4ката, ама мн сме несериозни, айде давайте по/ 4ести4ко писане!

Деяна, Александър от кога ходи на тагесмуттер и за колко 4аса, имате ли фикс дни или сте на договаряне, ти работи6 ли и кога, питам мн за да разбера как ти е графика за сре6ти4ка!
на мене утре ми идват гости кумата с новото гадже, но това не пре4и, можеме да ги оставим насаме, няма да се сърдят Joy


александър е при тагесмутер всеки втроник, сряда и четвъртък от 9-13ч. аз не работя, но както се казва, имам нужда от време за себе си Rolling Eyes
и както изглежда, скоро няма и да заработя.... днес си направих тест за бременност- положителен   EFP  Shocked
моят човек още не знае, утре има РД и ще го сюрпризирам в ресторанта на донаутурм Laughing

# 214
  • Мнения: 4 399
Здрасти, Рени!

Много оптимизъм лъха от постинга ти и така трябва да бъде! Предстои ти ново начало и трябва да го посрещнеш с отворена душа.
Немския не го мисли. Като дойдеш тука и ти се наложи да започнеш да се оправяш с доста неща сама, ще го научиш от раз. Всичко е практика и непукизъм. Ще се убедиш че не е важно колко знаеш, а да го използваш на 100%. С грешки, с десетопръстната система, ще се научиш да се оправяш. И така, всичко става с времето. Записала ли си се вече тук някъде на курс по немски? За съжаление аз никога не съм имала време за целодневен курс и във Виена съм посещавала само една фирма с вечерни курсове. Така че нищо не бих могла да препоръчам, но сигурно другите имат повече опит.

Живеете на много хубаво място във Виена. Ние не сме точно на брега на реката, а по-скоро в гората. Wink Можем да заформим един клуб на 22 бецирк. Wink

deiana, честити 2 чертички! Лека и безпроблемна бременност ти пожелавам!

# 215
  • Виена
  • Мнения: 1 247
днес си направих тест за бременност- положителен   EFP  Shocked
моят човек още не знае, утре има РД и ще го сюрпризирам в ресторанта на донаутурм Laughing
Ей, deiana! Супер новина! Честито и пожелавам една безпроблемна и приятна бременност!   bouquet

# 216
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Здрасти, Рени!

Много оптимизъм лъха от постинга ти и така трябва да бъде! Предстои ти ново начало и трябва да го посрещнеш с отворена душа.
Дай Боже всичко да е наред! Наистина съм заредена с очкване за нещо хубаво!
Немския не го мисли. Като дойдеш тука и ти се наложи да започнеш да се оправяш с доста неща сама, ще го научиш от раз. Всичко е практика и непукизъм. Ще се убедиш че не е важно колко знаеш, а да го използваш на 100%. С грешки, с десетопръстната система, ще се научиш да се оправяш. И така, всичко става с времето. Записала ли си се вече тук някъде на курс по немски? За съжаление аз никога не съм имала време за целодневен курс и във Виена съм посещавала само една фирма с вечерни курсове. Така че нищо не бих могла да препоръчам, но сигурно другите имат повече опит.
Още нищо не съм записала. Май ще се спра на Алфа, понеже имат сутрешни курсове. Но реших първо да се потопя атмосферата за около месец-два и тогава да започна. Накупила съм едни системи, едни курсове... Боря се като прасе с тиква общо взето  Laughing А най-смешно е, когато си отворя устата да демонстрирам колко добре съм се научила да кажа нещо и... се чувам как го произнасям на английски...  Joy Дабре, че австрийците не са като франсетата и масово ме разбират горките... 


Живеете на много хубаво място във Виена. Ние не сме точно на брега на реката, а по-скоро в гората. Wink Можем да заформим един клуб на 22 бецирк. Wink
Направо го заформихме  Wink

# 217
  • Мнения: 439
Здравейте момичета,

като гледам колко активни сте напоследък, направо нямам търпение и ние с мъжа ми да се преместим колкото се може по-бързо. определено смятам да присъствам активно на срещите заедно с малкия Начко!

на Дияна честита втора бременност - дано протече леко, приятно и без никакви усложнения! и дано баткото се радва след 9 месеца на една сестричка!

на Рени - успешен нов старт във Виена, дано престоят ти там ти донесе само положителни емоции и много щастие! а за немския не се тревожи, всичко се учи в движение на място!

поздрави на всички момичета тук!

# 218
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Здравейте!
ДЕИАНА,страхотна новина!ЧЕСТИТО!Лека и безпроблемна бременност!Исках да те попитам как и къде записа твоето детенце на тагесмутер и как стои въпросът със заплащането?
По този повод, бих искала да помоля тези,които вече са записвали своите дечица,било за крипе,било за киндергартен,да споделят какви са процедурите и къде точно се ходи.Разчитам на помощта ви!
Лек и успешен ден от мен! Grinning

# 219
  • Мнения: 4 150
Деяна,честито и от мен.Желая ти приятна бременност и леко раждане.Дано не е при мен (при мен са всички секцио Wink)
За Жени 1
Ето един линк
http://www.wien.gv.at/kindertag/kth/kindergarten.htm

Ренни
Тук се предлагат и беzплатни курсове по немски или някои поне са на дарителна цена.(50 евро zа 3 месечен курс)
http://www.nachbarschaftszentren.at/kontakt.htm

# 220
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Ренни
Тук се предлагат и беzплатни курсове по немски или някои поне са на дарителна цена.(50 евро zа 3 месечен курс)
http://www.nachbarschaftszentren.at/kontakt.htm

Благодаря, Christian! Обичам го тоя форум!  Grinning

# 221
  • Мнения: 229
3дравейте...аz отдавна не бях писала...Готина групичка се zаформяте Mr. Green Имам един въпрос към Christian(той май ни е много полеzен).Когато раждах първото си дете бях приета 2 седмици преди раждането и всеки ден бях на ЦеТаГе в родилните zали,при което чувах другите как викат и се дерат...и много се упла6их,видях и една както си бе6е раzчекната на стола и в кърви6та(вратата бе6е отворена и всеки може6е да я види) newsm78 Както и да е....аz много исках да родя със секцио,но ми каzаха,че при първо дете нямам право на иzбор...трябва да родя нормално,ако може.Та въпроса ми е сега като ми е второ дете мога ли да си иzбера планирано секцио както в бг?Първото така или иначе го родих така,zа6тото има6е усложнения...Много се притеснявам....наистина имам панически страх от нормалното раждане....Моля zа отговор Sad

# 222
  • Мнения: 343
благодаря на всички за поздравленията Hug

@Christian
в коя болница работиш? аз изпадам в паника като чуя за секцио, и спец. си платих на частен лекар в акх, за да съм сигурна че няма да ме срежат без нужда, само защото не им се чака... и лекаря ме чака, цели 13ч.
сега мисля пак така да направя.

@Jeny1
тагесмутер не се намира лесно, поне не в бецирк от 1-9. в крайните има повече. аз посетих 3, докато се спра на нашата, но пак имаше компромиси, идеална не намерих Wink
струва малко по малко от ясла...
в интернет има цени, те ТМ са обединени в 2 ферейна, и останалите са фреиберуфлих...
за инфо
www.efk.at- TM angestellt

http://www.wien.kinderfreunde.at/index.php?page_new=5090

http://www.kinderdrehscheibe.at- TM freiberuflich

за ясла също го записах сега, за догодина от окт. , имаше само 2 места. също посетих 3 или 4...

чао засега, отиваме на вечеря, ще изненадаме таткотоооо Mr. Green

# 223
  • Мнения: 4 150
Няма ли някой татко да се включи,малко се чувствам неудобно в темичката... Embarassed

МКТ
Няма ниЩо по хубаво да се иzживее едно естествено раждане.Но това е мое мнение и не го натяквам,zнам,че не ви е лесно на вас жените.Но сьм чувал и много хубави отzиви  на естествено родили жени.Жена ми даже е раждала в кьЩи едната дьЩеря. Peace
По принцип можеШ да си планираШ секцио с дата.НО,трябва да zнаеШ,че термините zа раждане се поzнават от гинеколоzите само 1%,което оzначава,че ако не ти е поzнал термина,детенцето ти Ще бьде иzродено или 2 седмици по рано насила или 2 седмици по кьсно(което е по малко опасно от по ранното вадене).Трябва само да кажеШ желанието си zа секцио и Ще те плануват.Обикновено става в АКН или Вилхелминен Шпитал,но ако имаШ други предпочитания е добре навреме да кажеШ кьде точно го искаШ.МожеШ и лекар и анестеzист да си иzбереШ беz да плаЩаШ...(неzнам zаЩо Деяна е платила Rolling Eyes)

Деяна,аz работя точно в АКН,акут ОР.Раждането не е рутина при нас,но в седмицата имам поне 1 секцио с епидурална.С пьлна много рядко.
Хубаво реШение си вzела да се паzиШ от нетьрпеливи доктор4ета и акуШерки...  Hug
А zаЩо си платила? newsm78  По принцип стоят неЩата така.Нямаме право да те режем докато не склониШ писмено.Дори и живота ти или на бебето да е в опасност,ако не се подпиШеШ,сме с вьрzани рьце.Така,4е му напомни на нетьрпеливото докторче (даже виzирам няколко) как е реда. Wink
Има си определени фраzи на които се стряска персонала (да не ме иzдадете ей Sunglasses) " Sie muessen warten bitte,ich entscheide wann mein Kind zur Welt kommt,nicht wer anderer.Ich ertrage diese Schmerzen,nicht Sie.Und wenn Sie nicht bereit sind mir zu helfen weiss ich wo ich mich wenden kann nach der Geburt damit Sie mich nie vergessen.Bitte,behandeln Sie mich nicht wie "auf Laufband",ich werde mich darueber beschweren,ich verspreche es Ihnen"

Цитати от Wunschlisten на пациентки.
1.Ich will auf keinen Fall Kaiserschnitt.Es geschehe was es wolle.
2.Wenn mein Kind kommt,kommt er zuerst in meinen Haenden.Niemand darf vor mir mein Kind beruehren.Ich will mein Kind sofort an der Brust haben.
3.Nabelschnur muss warten bis der auspulsiert (pulsiert nicht mehr) dann kann der durchgeschnitten werden und zwar NUR von meinem Mann,sonst niemandem.
4.Ich moechte von meinem Kind nicht getrennt werden.Таг унд Нахт.
5.Ich will keine Medikamente die die Geburt beschleunigen.
6.Ich will selber zerrissen werden und keine Episiotomie.
7.Meinem Kind bekommt keine AM und Tee.Er wird von mir voll gestillt...

и тн...
Всяка мама си иzбира.Вьzполzвайте се от свободата тук.  bouquet  bouquet

ПП Не се ли zаковават такива темички по дьржава?

# 224
  • Мнения: 439
Ех Кристиане,

само заради изреденото от теб вуншлисте ми се искаше да родя детенцето си в Германия, защото след раждането в БГ за съжаление не се изпълнява НИТО една от тези точки!!! За това ми беше най-мъчно, след като родих, как може така абсурдно да се държат тук в България с родилките...

но това е една дълга и мъчителна тема за Абсурдистан - страната на нереализиралите се мечти!

Общи условия

Активация на акаунт