Мами в Австрия

  • 35 554
  • 258
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 4 150
ДуШе,
Хайде пиШи сега списька zа второто.. Grinning  bouquet
ХУбав филм "Абсурдистан".Скоро го даваха по ВДР.

# 226
  • Мнения: 7 803
ех как съм го пропуснала Confused

# 227
  • Мнения: 236
Здравейте и от мен!

Тия дни се чувствам страхотно заради слънчевото време Laughing Друго си е като пекне това слънце. Wink
На всичкото отгоре мъжът ми се е хванал да готви за първи път от месеци насам.
Явно като една изкусна домакиня съм го поразглезила,
та сега нямам търпение да проверя дали е забравил да готви или още е толкова добър  Wink

От оня ден приучавам дъщеря ми да заспива сама и да не ни буди нощем.
Постигнах невероятен успех, използвайки една много проста схема.
Вчера малката ми глезла заспа сама и спа 12 часа!
Днес, окуражена от резултата, реших и следобед да не я приспивам.
Досега малката имаше кратък сън с прекъсвания и винаги се налагаше да съм наблизо и да я успокоя,
за да може евентуално да продължи да демуца още 15тина минути. Днес спа am Stück почти два часа.  Simple Smile

Похвалете се и вие какво правят бебоците и по-големите каки и батковци!

На Рени, още веднъж добре дошла и дано Виена е едно ново начало за теб! Добре дошла и в клуба на 22 бецирк, към който и аз се числя. Grinning

Деяна, честито за хубавата новина! Две години, казват, е хубава разлика между двете  Simple Smile
И аз си припомних моменти от бремеността ми и ми стана мило.
Както и ме хвана страх, де, най-вече четейки фразите за сплашване на персонала.
Дано не ми се случва да употребявам такива (уж родилката била в безпомощно състояние  Mr. Green), иначе сигурно трябва да си направя
частна застраховка.
Някой от вас има ли впечаления, между впрочем от частното здравно осигуряване?



# 228
  • Мнения: 4 150
Деяна,раzправяй как мина иzненадата.... Grinning

Открих линкове днес.
http://www.bmi.gv.at/niederlassung/startseite.asp

www.bg-student.org  Иска регистрация,но пьк има много хубави подлинкове,полеzни zа новодоШли. Peace

# 229
  • Мнения: 533
Deiana, честито и от мен  preggo и лека бременност!

Renny, възхищавам се на ентусиазма ти за учене на немския   bouquet. чувала съм добри отзиви за Alpha. С такова желание няма как да не го научиш! Аз от самото начало на учене на езика направих грешката да минавам постоянно на английски и още си "злоупотребявам"така, което го смятам за голям мой минус.

Nadine, кажи я тая проста схема на заспиване. Голям проблем ми е заспиването, даже в повечето случаи се носим на ръце. Направо кръста ми вече съвсем отказа. Да не говорим, че тая нощ за пореден път мойта девойка реши в 3 часа, че се е наспала и и трябваше един час да си изразходва енергията.  Sad


Някой от вас има ли впечаления, между впрочем от частното здравно осигуряване?


Аз имам частна застраховка. Какво те интересува?

Момичета, умря ли идеята за организиране на среща? Jeni, като пуснала темата, защо не я организираш за който желае   bouquet

# 230
  • Мнения: 236

Nadine, кажи я тая проста схема на заспиване. Голям проблем ми е заспиването, даже в повечето случаи се носим на ръце. Направо кръста ми вече съвсем отказа. Да не говорим, че тая нощ за пореден път мойта девойка реши в 3 часа, че се е наспала и и трябваше един час да си изразходва енергията.  Sad


И аз тъкмо бях започнала да се отчайвам, когато Vjara ми даде чудесна идея чрез една книга,
написана от двама немци. Казва се "Jedes Kind kann schlafen lernen".
Системата е проста, но като всяко просто нещо - дълга за преразказване  Wink(по д-р Фербер)

В най-общи линии става дума да оставиш детето да реве, като през определен интервал (първо 3 мин, после 7 и 10)
влизаш да го успокоиш и да му кажеш, че не е само
Най-важното е да НЕ правиш това, което детето иска, за да заспи (във вашия случай носене на ръце).
Само го успокояваш и пак излизаш.
Така то евентуално разбира, че от рев полза няма, защото нищо не му носи и накрая заспива.

Дъщеря ми вчера рева 10 мин, на обяд пак 10 (следобедното заспиване по правило е по-трудно),
а днес заспа за 2 мин., при положение, че я приспиваме откакто се помним, като слагаме ръка
на очичките и. Процедурата понякога продължава до 20-30 мин.
Понякога ние заспивахме,а  тя - не  #Crazy
Благодаря ти, Vjara !  bouquet

Diana, погледни, със сигурност има инфо в интернет. Аз още не съм прочела цялата книга,
но ако решиш без направо да проложиш схемата е важно да знаеш, че
- трябва да я прилагаш много консистентно, поне 2 седмици
- ако детето не реве - не влизаш
- ако се разболее - веднага прекратяваш експеримента
- не го оставяш да реве без да го успокояваш, защото се чувства изоставено

Дано и при вас даде резултат.

Сори за спама! Да се надяваме, че и на другите им е било интересно, дори да нямат тоя проблем  Wink

# 231
  • Мнения: 4 399

За нищо! Hug
Много се радвам че системата при вас е подействала и то така бързо! Поздравления! Това е голям успех!
Лошото обаче е че аз все още нямам силите да я приложа.  Sad МОже би преди това трябва да се запася с няколко чифта тапи за уши. Confused А и нямам надеждата че при моята глезла ще сработи толкова бързо, защото и ние я приспиваме на ръце. Преди време предложих на мъжа ми да опитаме да спрем с приспиването, той тогава каза че му било приятно да си я гушка вечер. Обаче слона вече започна да тежи и понякога ръцете ми отмаляват от носене и клатушкане. Рано или късно и аз ще трябва да се изправя пред това предизвикателство защото едва ли ще се намери тагесмутер която да я носи на ръце. Опита на nadine ме окуражава и ще поговоря с мъжа ми по въпроса. Според мен е много важно и двамата родители да имат убедеността, че това е пътя и дискомфорта от рева е само временен.

# 232
  • Мнения: 28
четох за тази книга и то май точно в бг мама.
отзивите са негативни.една германка няма проблем да го оставя да реве по план, но майките от форума категорично я отрекоха
аз лично не мисля и да я прилагам,не мога да слушам детето да плаче днес 3 мин,утре 5 и така докато се умори...намирам го за жестоко ,за мен е невьзможно и толкоз..ето навьршихме годинка и пак си я приспивам на голяма вьзглавница(поне не я нося) и тьй като още я кьрмя, нощем ставам на всяко изплакване /т.е. на 2/3 ч.
и пиша, и питам за сьвет никой не дава..,ама както гледам всички кьрмени деца искат да сучат нощем....

# 233
  • Мнения: 28
..
обаче!
понякога йоана сама не иска да заспива както винаги /т.е. с кьрмене ,ами чака да си легнем и като я вземем между нас в леглото и си говорим тихичко,тя си мята мята сама одеалото на очите и на някое мятане се умьлчава.даже снощи 3 пьти я мьчех с кьрмене/суче,но не ще да спи.и като легнахме,хвана татко си за прьста и така заспа...с което искам да кажа личното си мнение/експериментирайте.децата може да не искат винаги едно и сьщо.творчество му е майката!

# 234
  • Мнения: 4 399
..
обаче!
понякога йоана сама не иска да заспива както винаги /т.е. с кьрмене ,ами чака да си легнем и като я вземем между нас в леглото и си говорим тихичко,тя си мята мята сама одеалото на очите и на някое мятане се умьлчава.даже снощи 3 пьти я мьчех с кьрмене/суче,но не ще да спи.и като легнахме,хвана татко си за прьста и така заспа...с което искам да кажа личното си мнение/експериментирайте.децата може да не искат винаги едно и сьщо.творчество му е майката!

Ох, kaliopa, ако знаеш колко съм експериментирала... Rolling Eyes И няма оправяне с това заспиване, и това си е. А когато кърмех, тя не заспиваше, ами се разигравеше, та пак си имах пълната програма с приспиването. Вече съм на мнение че без рев няма да мине и съжалявам че толкова я жалех когато беше по-малка. От жалост да не плаче милото, стигнахме до тук. Но не мисля че ще намеря толкова жалостива Тагесмутер и в такъв случай ще се наложи или да изреве при мене големия рев или ще има много големи проблеми с адаптацията. Това не значи че агитирам когото и да било да си остави детето да реве, но понякога от двете злини трябва да се избере по-малката.
А ти ако слушаш форума, трябва да си кърмиш детето поне до 5 годишна възраст, да спи в леглото ти поне до 10 и да го оставиш с памперси до 6. Защото всичко останало е грубо незачитане на нуждите на детето...  Rolling Eyes

# 235
  • Мнения: 439
здравейте милички,

аз пиша все още от София  Grinning Grinning Grinning

нашият Начко става днес на 3 месеца, голямо щастие е! във връзка с пожеланието на Кристиян да подготвям списък за второто, ще кажа едно голямо Благодяря  Hug
точно по този повод тази нощ сънувах, че родих момченце (братче на нашето), което кръстих на баща ми и което тежеше 3773 кг. това нали не е лош знак???

иначе нека и аз споделя моя скромен опит относно заспиването, който засега проработва.
аз гледам да слагам Начко да ляга нощем по едно и също време (в нащия случай това е 9/9,30) на притъмнено, само в коридора оставям светната лампа и много хубаво проветрена стая (с хладък въздух). слагам го на леглото и той естествено започва да плаче, след като се е поуспал на гърдата. нашето винаги заспива с бибка, тоест слагам му я и започвам да му шептя, да го милвам по главичката, веждичките и бузките, да го галя по ръчичките и му пускам всяка вечер една и съща мелодия на песничка. така 5-10 мин., след което напускам стаята, като оставям вратата широко отворена да чува какво става оттатък. после като проплаче, веднага отивам при него и повтарям процедурата. и така в началото бяха по 6-7 пъти, сега са 2-3 пъти! към 10 и 30 най/късно малкият е заспал! откакто го прилагам (по инстинкт, не съм чела книги за това), работи този механизъм при нас и малкият не е правил изклучение от това правило, досега винаги най-късно към 10 и 30 е заспал. а от 10 дни вече не се буди и нощем, снощи за пръв път от скоро се събуди към 3 часа, не си беше дояло човечето.
за дневното будене е действително по-трудно, но системата е горе/долу същата. само че го слагам да спи, когато почне да плаче от умора и почне да търка очичките, не го насилвам да спи в определено време.

надявам се, че съм дала полезна информация!
 Hug

поздрави от слънчева София и от нас двамата с рожденика   baby_neutral

# 236
  • Vienna
  • Мнения: 519
и а3 като Калиопа никога не можах да я оставя да пла4е, просто ми се кьсаШе сьрцето. та 3атова и досега отвреме навреме ставам пре3 нощта когато пла4е и обикновено после я в3имам при нас, кьдето (о,какво 4удо) спи 100 пьти по спокоино, още от малко бебе беШе така. мисля 4е просто се стряска и я е страх сама пре4 нощта.
 
аd Nadine: 3а протокола и ние сме от 22. Bezirk

# 237
  • Мнения: 4 150
Надин,и ние я zнаем таzи книга.При нас подейства много обратно оба4е и детето се стресира оЩе пове4е.В на4алото мислихме,4е помогна,но се окаzа обратното Cry
В момента zаспива само на гьрда,с носене,между нас и се буди по 5 пьти ноЩем да суче. FlutterИ не тьрпи една минута да е сама.

# 238
  • Виена
  • Мнения: 725
Здравейте момичета Hug.
 Казвам се Теодора на 27 год.съм.С мъжа ми сме тука от 7 год.Имам дъщеря на 6г.и син,който е на 1мес.и половина почти.Нея раждах в БГ,а него тука в Semelweiss-роди се 4.200 и 55 см.голям бебок... Heart Eyes
 Живея в 19ти bezirk.Каката ходи на градина от 3год.възраст,като свикването и беше мн.трудно,не вярвах,че ще спре да плаче и да ходи с удоволствие...Сега декември месец ще трябва да я записваме на училище.
 Вече втори ден се опитвам и почти успях да прочета всичко каквото сте изписали.Надявам се да ме приемете към вашата групичка.Ще се радвам да споделям с вас и ако мога с нещо да съм полезна Grinning.
 Гледам разисквате в момента за приспиването.И аз не можех да я оставям да плаче.Като че ли всичко стана от само себе си.А бебока за сега спи при мен на леглото,не иска да спи в неговото,все едно бодли съм сложила вътре.Но за сега ми е и по лесно,понеже го кърмя все още на 3 часа.
    love001на всички
 
 

# 239
  • Мнения: 236

Аз имам частна застраховка. Какво те интересува?


Какви са преимуществата ме интересува. Струва ли си с една дума.

четох за тази книга и то май точно в бг мама.
отзивите са негативни.

Не разбрах чии отзиви са негативни? Със сигурност има много хора за и против, но това в крайна сметка е просто един метод от десетки.

За мен е важно, че вече 3 ден дъщеря ми заспива сама, през нощта
си спи в нейното легло, а не между нас и не ни буди,
а днес не рева изобщо.

Душе, според мен ти си открила интуитивно най-добрия начин за приспиване,
който действа при твоето дете.

А вашето, Кристиан, на колко месеца е?


аd Nadine: 3а протокола и ние сме от 22. Bezirk

Заформихме значи 4ка! Wink

Общи условия

Активация на акаунт