За пробиването на ушите

  • 24 202
  • 126
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 215
Кажете ми мами, от каква възраст е нормално да се пробиват ушите на детето. И изобщо защо има такъв негативизъм по повод ранното пробиване на уши? Вреди ли с нещо на детето? Аз изобщо не съм наясно и така си се чудя от едно известно време.

# 1
  • Мнения: 6 390
Думата НОРМАЛНО - всеки дефинира по различен начин  Wink
За мен е НОРМАЛНО - детето само да си пробие ушите, пъпа, носа, веждите - и там каквото друго реши  Wink т.е. след 18г. Whistling

# 2
  • Мнения: 8 505
Когато само реши.Нито ден по-рано.

П.П.:има много изписано по темата.

# 3
  • Мнения: 1 215
На мен все пак ми е интересно, освен от психологическа гледна точка, други проблеми с пробиването на уши има ли? Всмисъл, чисто медицински, нормално ли е, или има някакви конкретни причини, поради които не е желателно да се пробиват ушите на малко дете?

# 4
  • Мнения: 8 505
Единственото,за което се сещам,е някое дете да и дръпне обецата на площадката,в аслата/ДГ.

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Чувала съм, че в ушната мида се намират някакви важни точки, които могат да бъдет засегнати при пробиването на ушите.

# 6
  • Мнения: 8 505
Да,и това.Ето ги,макар да не се виждат много добре:

# 7
  • Мнения: 1 263
Не, споко не вреди...В смисъл няма да оглушее Wink, както и ако слуша чалга.
Негативизмът в случая се базира на естетически ("не ми харесва малко дете с обици"   или културни ("дивашко е да се накърнява целостта на тялото") или етични ("като натрапвам собстените си представи, лишавам детето си от правото на свободен избор") убеждения. Thinking Друго-друго newsm78... освен за това, което пише reflex не се сещам и аз....Имаше там някакви точки, съответстващи на органи (някой по- светнат в акопунктурата да се изкаже) но точно там където се поставя дупката, май е празно от такива точки...

# 8
  • Мнения: 1 263
Хм Thinking Като я гледам тази схема, май не е толкова празно

# 9
  • София
  • Мнения: 1 951
Дъщеря ми беше на една годинка.Заведох я при специалист за пробиване на уши.Дори не заплака,а разбра че е станала дори красива.Поставих й мънички перлички.А вечерта таткото ахна.На лични мога дакажа къде я водих,защото жената е лекар и продължава да работи.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 285
И аз много се чудих и все отлагах. Чувала съм, че ако детето е под 1 година е по-лесно, защото по-малко разбира и не се дърпа (лелеееее как прозвуча). Аз пропуснах тази възможност и а днес, а утре, още нямаме обици. Няма и да имаме скоро, защото в ДГ казаха, че е много опасно, ако се разкопчае някой да не я глътне. Случило се миналата седмица в групата на Алекс. Жените се притеснили от загубено винтче, търсили сума ти време, дебнали и какво ще излезе в гърнетата, май не го бяха намерили. И така обиците на Алекс се отлагат поне до лятото.

Инача във форума съм чела, че предпочитана дата за поставяне на обици е 25.03 (Благовещение), за съжаление не помня точно защо.

Поздрави на всички!

# 11
  • София
  • Мнения: 2 896
Преди няколко дни, минавайки покрай един салон за красота, видях как тормозеха едно 4-5 годишно момиченце, милото, едвам го удържаха, стана ми толкова мъчно за него и се зарекох, че няма да причиня такава болка детето си, заради мой каприз, ако тя самата много се затръшка и е готова да изтърпи болката, може, но така или иначе не по-рано от 7-8 години.

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Думата НОРМАЛНО - всеки дефинира по различен начин  Wink
За мен е НОРМАЛНО - детето само да си пробие ушите, пъпа, носа, веждите - и там каквото друго реши  Wink т.е. след 18г. Whistling

Е, ти пък- пенсионерка ли  като стане   Mr. Green ?! Аз поисках обеци преди да тръгна в първи клас и ми пробиха ушите. После на 14-18 години започнах сама да си дупча ушите, колко дупки имам... За пъпа и веждите все не намерих смелост в себе си  Tired
Не смятам да пробивам ушите на дъщеря си  Stop Когато поиска тя, тогава. Може пък никога да не поиска да носи обеци.

# 13
  • Мнения: 888
Аз пък не виждам причина да не се пробият ушичките!И мислим скоро също да го направим! Peace Щом детето е заведено на точното място няма проблем от здравословна гледна точка, а другото е личен избор...на родителите...засега...,а дупките на ушите лесно зарастват, ако евентуално детето не иска да има такива като порастне..., аз лично не познавам много девойки, които да не са с пробити уши...да не говорим за други части на тялото...

# 14
  • Мнения: 8 505
...,а дупките на ушите лесно зарастват, ако евентуално детето не иска да има такива като порастне

Това е много относително.Имам дупка на ухото,която докато пробивах,уцелих някаква точка и започна да ми се върти таванът.Извадих веднага иглата и не съм слагала обеца.Понякога пъхам погрешка обеца в нея,а не в съседната дупка,така че изобщо не е зарастнала.

# 15
  • Мнения: 888
...,а дупките на ушите лесно зарастват, ако евентуално детето не иска да има такива като порастне

Това е много относително.Имам дупка на ухото,която докато пробивах,уцелих някаква точка и започна да ми се върти таванът.Извадих веднага иглата и не съм слагала обеца.Понякога пъхам погрешка обеца в нея,а не в съседната дупка,така че изобщо не е зарастнала.

Мила, извинявай  Stop, но аз не говоря за пробиване на уши с игла, нито пък в домашни условия...и то сами...не бих подложила на това детето ми... по скоро ще се #2gunfire
 А относно зарастването на дупките на ушите- аз като дете имах и след това наново се наложи да бъдат пробити, защото не бях носила обеци дълго време!Всичко е до човека, но по-принцип мястото е такова, че зарастват!

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Щом детето е заведено на точното място няма проблем от здравословна гледна точка...
Не бъди толкова убедена. Аз съм пример за обратното, а ето, че и reflex. И изобщо не знаем какви биха могли да бъдат последствията от засягането на някоя точка.

# 17
  • Мнения: 3 456
Ние пробихме ушите на дъщеря ми , когато беше на 1 г., естествено при лекар. Честно казано и през ум не ми е минавало, че след време може да ме упреква за това. По-скоро все съм си мислела, че като порасне и й се приискат обеци ще й е по-трудно да си пробие ушите, да се реши да понесе болката съзнателно.

# 18
  • Мнения: 8 505
...,а дупките на ушите лесно зарастват, ако евентуално детето не иска да има такива като порастне

Това е много относително.Имам дупка на ухото,която докато пробивах,уцелих някаква точка и започна да ми се върти таванът.Извадих веднага иглата и не съм слагала обеца.Понякога пъхам погрешка обеца в нея,а не в съседната дупка,така че изобщо не е зарастнала.
Мила, извинявай  Stop, но аз не говоря за пробиване на уши с игла, нито пък в домашни условия...и то сами...не бих подложила на това детето ми... по скоро ще се #2gunfire
 А относно зарастването на дупките на ушите- аз като дете имах и след това наново се наложи да бъдат пробити, защото не бях носила обеци дълго време!Всичко е до човека, но по-принцип мястото е такова, че зарастват!


И аз не говоря за пробиване в домашни условия,макар да твърдя,че хигиената при мен е била по-добра от тази в доста салони,както и да е...
Мисълта ми беше,че не е гаранция,че дупката ще зарастне,щом не се носи обеца в нея-независимо с игла ли е пробита или с пистолет.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
За зарастването- оК, но и от километър се вижда, че е имало дупка  Stop На едното си ухо имам 6, на другото- 3. Използвам си само " нормалните", другите уж са зарастнали, но си се личат. Да не говорим, че веднага мога пак да кложа обеца на зарастналата дупка...

Нямам нищо против хората да пробиват ушите на дъщерите си  Peace Около нас не останаха момиченца- наборки без обеци. Но моето дете ще има право на собствен избор  Naughty
И още една малка подробност, която ме спира- пред очите ми са така известните "треперушки" от соц.времето, накичени по невръстни девойки  Sick Нали се сещате за кой вид обички говоря?!

# 20
  • Мнения: 998
Понеже баща ми е хирург и с майка ми имат сходно мнение по въпроса за пробиването на ушите - нито аз, нито сестра ми имахме дупки. Като порастнах малко (ученичка) исках да си ги пробия и баща ми наизвади едни атласи с цветни снимки и там едни възпаления, едни гноящи уши ooooh!....отказа ме!
Обаче аз цял живот съм си носила клипсове. Можех да изляза без червило, но без обеци - не. Но хубави клипсове не се намират лесно. А и обеците от благороден метал са все за дупки. Стисках зъби, стисках....и преди месец отидох и си ги пробих. Сега съм много щастлива и искам само обеци да ми подаряват Laughing

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Като ще разказваме истории- ето я моята. Много исках обеци. В 3-ти клас майка ми ме заведе да ми продупчат ушите. Но радостта ми трая малко- възпаления, гной, кръв, болка... не помогнаха нито чистото злато, нито промивките с какво ли не. Махнах ги, дупките зарастнаха. В 5-ти клас имах нов опит, но историята се повтори. В 7-ми клас пак щях да опитвам, но ме оказаха. Започнах да нося клипс, не излизах дори да изхвърля боклука без обеци. Тая мания ми трая още няколко години и сега изобщо не харесвам обеци. Не харсвам въобще накити- пръстени, гривни... не мога да търпя подобни украшения. Харесвам само хубав маникюр и лек грим... Та ако и моите деца не искат да се кичат с бижута- за какво да ги мъча както аз се намъчих?!...

# 22
  • София
  • Мнения: 6 477
Това с обеците-треперушки  просто ме хвърля в джаза! Добре, че аз на съзнателна вързаст си пробих ушите с пистолетче и мед. обеци, та ги избегнах. Обаче миналото лято една приятелка, която си дойде за малко от Америка гордо беше накичила нейните соц.треперущки от 70-те години на пет годишната си дъщеря и аз щях да падна Crazy Ама това е положението!
Аз лично няма да тормозя малката с такива неща - когато тя си реши, ОК, ще има дупки и обеци! На мен ми беше забранявано дълги години и ефекта беше общо 4 дупки на двете уши, а на доста по-късни години и доста едричка татуировка....Така че оставям личния избор на малката.
Колкото до дупченето на уши на 25 март - тогава е Благовещение и поверието е такова - тогава уж по-малко боляло и по-малко кървяло...Ама за който вярва в поверия и легенди Wink

# 23
  • Мнения: 8 505
На мен ми беше забранявано дълги години и ефекта беше общо 4 дупки на двете уши, а на доста по-късни години и доста едричка татуировка....Така че оставям личния избор на малката.

Хахах,на мен никога не са ми забранявали,но нямах нито една до 9-10 клас.Тогава ми дойде музата и в резултат имам 12+1 неуспешна (за която яече писах) по ушите,а след няколко години ходих да ми ппробият пъпа и да ме нашарят Flutter
За личният избор съм абсолютно ЗА!

# 24
  • Мнения: 1 263
Това с обеците-треперушки  просто ме хвърля в джаза!
Ама моля ти се, толкова е хубафко Laughing

# 25
  • Мнения: 7 474
Пробихме ушите на 1г.6мес. , точно 30 сек. е цялата процедура. Не сме имали никакви проблеми. Решението е изцяло твое.  Peace

# 26
  • Мнения: 7 723
Аз съм на мнение, че всяко момиченце трябва да има обици. Голямата ми дъщеря беше на 2 годинки и половина, когато сама реши, че иска. Заведох я да и сложат. Първата дупка -добре, но за втората едвам я хванахме. Имам приятелка-румънка. Тя ми е казвала, че при тях не ги приемат в църквата на 40-ия ден, ако нямат обици ( дъщеря и беше пример за това). Това ме амбицира  .  На малката ми дъщеричка и ги пробих когато беше на 2 месеца-Изобщо нищо не разбра. Не мисля, че е проблем стига всичко да се направи професионално от специалист (доктор).  А що се отнася до пиърсинга- едва ли ще ни питат #2gunfire
 

Последна редакция: чт, 26 окт 2006, 23:06 от mylenka

# 27
  • Мнения: 1 263
Аз съм на мнение, че всяко момиченце трябва да има обици.......

  ooooh!
"всяко момиченце трябва да има обици "  Shocked .... и по-добре да ги дупнем по-рано, че да ни са дърпа много, че после голем зор.... това някакъв майтап ли е?

Последна редакция: пт, 27 окт 2006, 00:04 от eremita

# 28
  • Мнения: 1 416
Сложихме обеци на Маргарита, когато беше на година и поовина. Не сме имали никакъв проблем...  Peace

# 29
  • Мнения: 819
Доста се бях навила и ние да пробием ушите на Ани,ама ми мина меракът.Като порасне и поиска,тогава!

# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Ние сме решили като порасне тогава да си пробива ушите, ако иска.
А и в нашата ясла не пускат с обици.
Аз сложих обици в 3-4  клас не си спомням точно с пистолет, имам хубав спомен.

# 31
  • Karlovo
  • Мнения: 533
Аз пробих ушите на дъщеря си когато беше в 2 клас ,като подарък за именния ден ,беше много доволна.Не сме имали проблеми.Ушите и се зачервяват когато сложи нещо различно от сребро и злато.Майка ми беше на мнение че трябва да се пробият докато е малка и не се разбира ,но аз не съм съгласна с това.Когато прецениш ти или остави детето да реши.

# 32
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 10
Валя беше на 2,5 когато и пробихме ушите. Като пробихме първото ушенце се стресна от щракването на пистолета и за второто ухо беше голям проблем. За капак пробиха дупката не където трябва, защото си мръдна главата и се наложи втора. Такива писъци бяха заради този мой каприз, че накрая си изпросих мъжа ми да не ми говори цял ден. После няколко месеца ходихме с медицинските обеци - не даваше въобще да и пипам ушите, докато един ден сама реши да и сложа златните. Избрах много малки халки, които трудно се откопчават. А и сега при всяко събличане внимаваме и изваждаме първо ушенцата. Тя  вече не помни нищо от пробиването и дори се гордее с обеците си, но мисля че е по добре да се пробиват или като са около 1-1,6г. или въобще да не се пробиват.

# 33
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
...А и в нашата ясла не пускат с обици...

Егати! И какво правят родителите на момиченца с пробити уши  newsm78- търсят друга ясла или махат обеците?!

# 34
  • Мнения: 1 045
Ами аз също няма да пробия на дъщеря си ушите по много причини  Crossing Arms
Първо , заради позата в която спи няма да и е никак удобно да и се забива обецата във врата. Второ заради точките които има по-ушите. Трето - заради стреса който изживяват при поставянето ,  заради това да не я глътне , да не я задърпа и да си разпори ухото и най-вече заради това че след време ушичките се удължават и дупките се изместват и ей тва е много грозно  Sick

# 35
  • Мнения: 11 004
А и в нашата ясла не пускат с обици.

Това го нямаше преди 10-ти ноември, сега намерили кога  ooooh! ooooh!
Нямам нищо против пробиването на уши, стига детето само да поиска.

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Има сложена бележка, децата да не са със синджирчета, обици.
Не знам какво правят ако някой си заведе детето с гривничка,  не съм я водила.
Има и бележка да не са с бодита, чорапогащи и гащиризони, но аз съм я водила и не са ми я връщали.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 036
Дъщеря ми ще е с обици, когато сама пожелае. Аз лично си пробих ушите доста късно  - на 18г. а сестра ми към 20г.
Освен това ми е смешно да гледам накичени с обици бебешорски физиономийки с перушинести или голи главички. Flutter

# 38
  • Мнения: 6 039
пробих й ушите, когато беше точно на 5 месеца
аз не познавам жени без пробити уши, какво толкова има да я чакам сама да решава. МНого ми харесва с обеци от момента в който й ги сложих. Има няколко комплекта, които й ги сменям според сезона и дрехите. Непрекъснато се намира, накой който да се зарадва на обеците й, не виждам нищо страшно. Стрес-нищо не разбра, нито е стресирана, нито е тикосана. Дава ми да й ги сменям без проблем, значи не чувства никакво раздразнение.

а да пробива други части на тялото си като пъп, нос, уста, език, вежда - никога няма да получи одобрението ми. В това отношение съм абсолютно крайна.

# 39
  • Мнения: 7 723
Ох, Malenna,  само ти си солидарна с мен smile3501

# 40
  • Мнения: 6 039
оооооооо, не се тревожи, около мен това е съвсем нормално, имам 10-ина приятелки с момиченца около 2 годинки и не помня вече преди колко време на всички им пробиха ушите. Първата беше моята дъшеря естествено, но бързо ме последваха.

# 41
  • Мнения: 46 513
И аз ще я оставя да реши сама, ако иска, разбира се  Wink
Моите ги пробиха в 1 клас и за мен този ден беше празник, нека и тя си има такъв, защо да й го отнемам  Simple Smile
Сега смятам, че ще й причинява повече неудобства, отколкото радост.

# 42
  • Мнения: 2 936
Ох, Malenna,  само ти си солидарна с мен smile3501
включвам се и аз при вас  Mr. Green само че малко се забавих да и пробия ушите,защото до година и няколко месеца постоянно ги пипаше и теглеше....но точно на 1г.9м. и сложихме обици  Peace
сега сменихме медицинските без никакъв проблем

# 43
  • Мнения: 429
Аз все още не съм взела решение да пробиваме ушите, но дъщчря ми вече взе да ме пита защо няма обички или кога ще има. Позамислям се, но ще около Благовещение.

# 44
  • Мнения: 5 362
Пробихме ушите на Кали на 8 мес.Колкото по-рано,толкова по-добре.Така мисля аз.Преди нас дупчеха едно дете на около 7-8 годинки.Голямо,разбира,реве и се дърпа-направо жал ми стана!

# 45
  • Мнения: 1 263
пробих й ушите, когато беше точно на 5 месеца
аз не познавам жени без пробити уши, какво толкова има да я чакам сама да решава.
Мдааааааа дете с обеци е толкова красивичко! Laughing Приказна гледка!

# 46
  • Мнения: 3 098
Говорила съм с лекари,докато бях студентка на тази тема.Обясниха ми,4е колкото по_късно се сложат обици,толкова по_добре.Може да бъде засегнат център,а има и отношение спрямо израстването на зъбите.
Ако родителите много държат да поставят обици,то тогава нека като най_рано това да стане след 3 навършени години.Това от лекарите.
Моите уши бяха пробити доста късно,но имах страхотни проблеми и болки.Накрая се оказа,4е освен злато ниЩо друго не мога да сложа на ушите си.А в тийн годините обожавах среброто.
Както и да е,изоставих Mr. Green ушите,но дупките не зарастнаха.Сега си ползвам със здраве. Laughing
За дъЩеря ми съм абсолютно против да я тормозя с всякакви такива приумици,оЩе пове4е 4е е невероятно палаво дете и може да си изскубне обиците.Пък не ми изглежда естети4но,4естно казано.
Тук в Испания практиката е,оЩе като се роди в АГО му бият дупките.Или после акушерката ти.Бях ги предупредила да не го правят,ако и те не искат после дупки.
Аргументите им са,4е бебетата не 4увствали болка,затова така е прието при тях. hahahaКак пък не. Mr. Green
Вси4ки ме гледат съжалително,4е не съм сложила обици на малката,едва ли не майка идиотка. LaughingИ непрекъснато дуднят какви били тия оби4аи по нашите земи,да съм вземела пример от тях. Crazy

# 47
  • Мнения: 6 039
Mарица,
чак пък толкова, нека пък твоето дете да е различно, особено щом ти си имала алергия, на твое място също бих се вздържала. По-добре е разбира се уши бе обици, отколкото въпалени и разкървени. Племенницата ми е алергична дори към 14 каратово злато. Само 18карата.
Всяка майка си има усещане за детето. Но аргументът да я чакам тя да реши, на мен не ми се върваше, ами ако едновремено с уште, реши да си пробие и разни други места.

скоро се върнах от Барселона, там всяко второ момче и момиче е с обици на горната устна и долната изместени малко в страни, не по средата. И повечето бяха черни, съвсем като брадавици. Грона работа.


# 48
  • Мнения: 1 403
Ние на малката и ги пробихме на 6 месеца, никакви проблеми съм нямала Peace Свикна си  с тях и изобщо после не ги е дърпала Wink

# 49
  • Мнения: 984
аз ги пробих на 1г. и нямах никакъв проблем

# 50
  • Мнения: 1 427
Не мисля да пробивам ушите на Йоана.Когато поиска сама -тогава Peace

# 51
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
И аз в голямо чудене съм изпаднала с това пробиване на ушенцата. С таткото искахме да стане когато тя сама реши, пък и се притеснявах  да не се закачи обичката някъде и да й се съдере ушето. Ама тя сега така се кипри милата и вече си иска обички та май скоро може да си имаме дупчици.

# 52
  • Мнения: 3 098
Mарица,

скоро се върнах от Барселона, там всяко второ момче и момиче е с обици на горната устна и долната изместени малко в страни, не по средата. И повечето бяха черни, съвсем като брадавици. Грона работа.



Oх,гледам ги и аз тука. LaughingТатуировки,обици навсякъде.Надявам се тази мода да премине,докато ми порастне детето. Praynig

# 53
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Думата НОРМАЛНО - всеки дефинира по различен начин  Wink
За мен е НОРМАЛНО - детето само да си пробие ушите, пъпа, носа, веждите - и там каквото друго реши  Wink т.е. след 18г. Whistling

 newsm10

# 54
  • Мнения: 3 098
Думата НОРМАЛНО - всеки дефинира по различен начин  Wink
За мен е НОРМАЛНО - детето само да си пробие ушите, пъпа, носа, веждите - и там каквото друго реши  Wink т.е. след 18г. Whistling

 newsm10
От този постинг се сетих за едно интервю с Мел Гибсън.
Там той обясняваше за своето голямо семейство и колко много уважава жена за това,4е е останала с него и за това,4е се справя с децата им фантасти4но.
Разказваше как дъЩеря му,непълнолетна тогава,много искала да й позволят да си сложи обица на езика.Той не могъл да я обори по никакъв на4ин,а жена му я погледнала  и й казала"Ти какво,цяло лято ли не искаш да ядеш сладолед?"Детето размислило и не сложило.

# 55
  • Мнения: 114
Мисля , че детето трябва да бъде достатъчно голямо ,само да направи избор - с обици или без . Peace

# 56
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Когато стане достатъчно голяма да разбира тогава.
Мен много ме е страх от инфекции. Това успокоение на моето дете нищо не му стана е като ранното захранване, т.е. на едни може нищо да им няма, а при други да има опасни възпаления. Не мисля да правя експерименти с детето си.

# 57
  • Мнения: 2 229
Ние пробихме ушите на дъщеря ми , когато беше на 1 г., естествено при лекар. Честно казано и през ум не ми е минавало, че след време може да ме упреква за това. По-скоро все съм си мислела, че като порасне и й се приискат обеци ще й е по-трудно да си пробие ушите, да се реши да понесе болката съзнателно.

Напълно съм съгласна!  Peace И съм МНОГО благодарна на майка ми, че ми е пробила ушите когато съм била на 3-4 годинки, защото ако не беше, сега посмъртно нямаше сама да отида  ooooh! (сигурно не боли толкова, но добре че не ми се налага да пробвам..) Освен това дори после да не иска дупки (в което дълбоко се съмнявам) могат да зарастнат... Hug но не познавам момиче, което да се ядосва че са и пробили ушите като малка!! newsm78 (докато обратното го има  Peace)

# 58
  • Мнения: 4 392
Аз пък не виждам причина да не се пробият ушичките!

Аз пък не виждам причина да се бърза да се пробият толкова рано!

На ухото има само едно място, което става за пробиване, защото оттам не минават тези акупунктурни точки, за които вече стана дума.
Има случаи, когато след пробиване на ушичките на детето му се възпалява окото. Защо ли? На мен каква ми е гаранцията, че няма да случи на детето ми? А и не приемам малки деца с накити, а още повече свързани с нарушаване на целостта на кожата. Противоестествено ми е някак.
Майка ми подари на Симона златни обеци и така почти се почувствах изнудена да надупча ушите на детето, защото смятам да изчакам с това, докато (ако въобще) самата тя  реши някога. Peace

# 59
  • Мнения: 4 392
Аз съм на мнение, че всяко момиченце трябва да има обици. Голямата ми дъщеря беше на 2 годинки и половина, когато сама реши, че иска. Заведох я да и сложат. Първата дупка -добре, но за втората едвам я хванахме. Имам приятелка-румънка. Тя ми е казвала, че при тях не ги приемат в църквата на 40-ия ден, ако нямат обици ( дъщеря и беше пример за това). Това ме амбицира  .  На малката ми дъщеричка и ги пробих когато беше на 2 месеца-Изобщо нищо не разбра. Не мисля, че е проблем стига всичко да се направи професионално от специалист (доктор).  А що се отнася до пиърсинга- едва ли ще ни питат #2gunfire
 

 hahaha Joy
Няма да вляза в църквата тогава! Peace

# 60
На запад има практика да се пробиват ушите на бебетата още в родилният дом.Това ще рече 1-2 дена след като се роди бебето.Аз на моята дъщеря пробих ушите на 6 месеца и тогава съжалявах,че не съм го направила по рано.Много по рано.

# 61
  • Мнения: 11 818
Когато сама реши!! Това е личен избор!

# 62
  • Мнения: 6 390
На запад има практика да се пробиват ушите на бебетата още в родилният дом.
newsm78 това пък от къде измисли, бъди по конкретна - запад е много голям  Wink Grinning

# 63
За Италия съм сигурна,а за другите държави от ЕС само съм чувала.

# 64
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
На запад има практика да се пробиват ушите на бебетата още в родилният дом.

Майка ми е акушерка в Германия от 15 години, такова нещо не ми е споменавала.

# 65
  • Мнения: 2 673
Аз съм против ранното пробиване на ушите, защото децата не могат да опазят и ушите си и обиците си. Понякога ги дразнят, свалят ги, зарастват, после пак ги пробиваме и т.н. Това го знам от личен опит. В крайна сметка като са големи е най-добре да решат...

# 66
  • Мнения: 6 390
За Италия съм сигурна,а за другите държави от ЕС само съм чувала.
Ами пиши в Италия - щом си сигурна, ама не глобализирай така нещата  Wink ще взема някой и да повярва  Grinning а то съвсем не е така Wink Аз лично за пръв път чувам за такава практика..

# 67
  • Мнения: 442
За Италия съм сигурна,а за другите държави от ЕС само съм чувала.
Ами пиши в Италия - щом си сигурна, ама не глобализирай така нещата  Wink ще взема някой и да повярва  Grinning а то съвсем не е така Wink Аз лично за пръв път чувам за такава практика..

има, има... в испания е същото.

# 68
  • Мнения: X
Когато сама реши......друг е въпроса, че тя всеки ден щом види моите и си иска....

Аз се притеснявам най-вече да не и ги дърпат /или тя сама в яслата и да не се инфектират. Мойте уши са пробити, като малка, но едно лято зарастнаха и гноясаха и си ги разпробивах сама с обецата, накрая отидох да ми ги пробият наново и проблемът се реши, но мога да нося само злато и сребро.

# 69
За Италия съм сигурна,а за другите държави от ЕС само съм чувала.
Ами пиши в Италия - щом си сигурна, ама не глобализирай така нещата  Wink ще взема някой и да повярва  Grinning а то съвсем не е така Wink Аз лично за пръв път чувам за такава практика..

Хайде да не се заяждаме.Това че ти не си чувала не означава,че не е вярно.

# 70
  • Мнения: 6 390
За Италия съм сигурна,а за другите държави от ЕС само съм чувала.
Ами пиши в Италия - щом си сигурна, ама не глобализирай така нещата  Wink ще взема някой и да повярва  Grinning а то съвсем не е така Wink Аз лично за пръв път чувам за такава практика..

Хайде да не се заяждаме.Това че ти не си чувала не означава,че не е вярно.
Аз не се заяждам, обаче се дразня от такива  категоризации в постингите - на запад, на изток...  Crazy
Бъди конкретна като искаш да дадеш пример, не си съчинявай  Wink Grinning
Това, че ТИ си чула - също не означава нищо Wink
Слухове всякакви и за всичко, а така слуховете стават истини  Mr. Green

# 71
  • Мнения: 1 881
Не за първи път го пиша това във форума...Аз съм от най - върлите противниците на пробиването на уши, особено на толкова малки деца. Наистина не разбирам причината , мислите ли , че децата ни стават по - красиви? Ами това си е пиърсинг, както и да го погледнем, защо не им сложим по една обеца и на носа, пък защо не й на пъпа, знаете ли колко по - красиви ще станат Sick

А като добавим и риска от дърпането на уши от самото дете, риска от инфекции, и не на последното място мисълта, че съзнателно съм му причинила болка за моя прищевка, то казвам НЕ, НЕ, НЕ!!!

Ако САМА пожелае след време ще й позволя, но в неосъзната възраст - никога Crossing Arms

Последна редакция: вт, 31 окт 2006, 23:12 от Небесна

# 72
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Струва ми се тъпо да й пробия ушите, когато тя все още няма думата. От една страна, като порастне, може да не й харесва/ както и стана, добре, че не й ги пробих/. От друга-смешна гледка за мен е гологлаво бебе с обеци.

# 73
  • Мнения: 3 595
Мдам и аз съм против  Crossing Arms Сега съжалявам поне за 2 от 4-те си дупки... като порастне, ако иска да си слага...сега като знам как дърпа моите не ми се мисли как би дърпала нейните... да не говорим, че с лекота сваля на баба си обеците и може и да ги глътне. Заради точките е друга причина да не искам, а на всичкото отгоре моите уши се възпаляват, ако обеците не са златни или сребърни и ако е като мен - милото Rolling Eyes Имаше някакъв филм по Дискавъри и обясняваха за културите в различни страни...може да греша, но май Индия беше им ги слагат още като се родят, едно от първите неща, които им правеха и ги окичваха милите с какви ли не глупости....чак жал ми стана, но обичаи разни, а за Европа сигурно поредната мода  Crossing Arms

# 74
  • Варна
  • Мнения: 4 818
А аз съм обещала на Майчо, че ще пробием дупки на ушите, че ще боли, но ще има обеци като моите. Crazy  И всеки ден ме пита, още със събуждането си започва подпитване. Обясних, че може и да боли, обаче е упорита. Много иска да има накити по ушите и когато я сплашвам, че ще я лиша от дупки, веднага добива благ характер. Смятам, че трябва да си спазя обещанието и скоро ще извършим това благодеяние.  Blush Малко се притеснявам, че може да се стресне от пистолета, да я боли и да остане с 1 обеца... Ще видим. Обещал съм!  ooooh!

# 75
  • Мнения: 698
Аз съм против ранното пробиване на уши. Деца с бижута и грим ми изглеждат много неестествени и неестетични. Лично мнение  Peace

След 18г.  да си пробиват квот' решат.  Grinning

# 76
  • Мнения: 6 039
о,х как само ме карате да се чувствам  Sad Sad Sad Sad Sad Sadс тези крайни изкавания.
аз също съжалявам за 2 от 4-те дупки на ушите си, които си пробих точно във възрастта, когато си мислех, че всичко знам. Но за 2-те, които майка ми ми проби много се радвам.
какво толкова грозно и дразнещо намирате в обиците на едно малко момиченце???Това все пак не е татуировка. Изобщо някой забелязва ли ги?



пиърсинг - другия път

# 77
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Малена....на това дете и татуировка на челото да му направиш все ще си е красиво.
Така като гледам една малка обица на носа, пасва идеално.

Харесва ни това, което сме приели за красиво.

# 78
  • Мнения: 6 039
една татуировка или обеца на носа биха я направили просто карикатура
искам да кажа, че не виждам чак нещо толкова дразнещо и смешно
или не искате да ме обидите?

# 79
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Разбира се, че не искам да те обидя.
Съвсем сериозно казвам, че на мен би ми харесала една малка обичка на носа.

Кое е красиво?
Това, което ние решим.
Можем ли да решаваме вместо децата си?

...това е моята логика.

Не знам какво би се харесало един ден на детето ми.
Ще го оставя само да реши.
Ако реши да си пробие носа вместо ушите - негов си е, да прави каквото иска.
Не съм аз тази, която ще посочи къде по тялото му да има дупки, само защото така е общо прието и се смята за красиво по дифолт.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
И на моята дъщеря ушите са пробити. Като стана на 3. Не е имала потресающи болки, нито инфекции, никога /да чукна на дърво/ никой не я е дърпал или влачил за ушите /то ако се случи, с обеца или без, все тази/, изобщо, травми ушни не сме имали. Ако попитам близките ми или приятелките ми Наталия дали има обеци, не знам колко от тях биха отговорили утвърдително. Едва ли са забелязали, т.е. не е натрапчиво грозно явно.  Simple Smile От друга страна, ако имаше кичури, грим или пиърсинг, сто на сто някой все щеше да обърне внимание. Та знака за еквивалентност между обеците и гореспоменатите ми се струва неуместен.

Колкото до правото на избор - да, всеки, дори и детето принципно има право на такъв. Но ние, като родители, съзнателно или не, правим такъв вместо децата си от първата им секунда на този свят, та докато издъхнем. И малко пресилено ми се струва да изтъкваме точно този довод като против. Просто е въпрос на вкус. Толкова!

# 81
  • Мнения: 6 039
всички казвате, че сте "ЗА" избора на детето ви и, че няма да му пречите след време да прави каквото иска с тялото си

аз пък имам принципи и със сигурност за някой неща бих се опитала да й попреча, чрез думи или внушение
не съм съгласна и привърженик на това да правят каквото си искат - те в една възраст искат едно в друга - друго

нали затова сме родители - да им показваме верния път - според нас, не според съседите, които сигурно също са прекрасни родители, но с други виждания

# 82
  • Мнения: 7 723
няма никакъв смисъл от безсмислени спорове по този въпрос   fight  В ранната детска възраст това май е избор само на родителите. Моя избор беше да сложа обици на малката ми дъщеричка когато беше на 2 месеца и не съжалявам за това. При едно 3- 4 годишно дете това това е едно стяскащо преживяване    smile3518 smile3518 А едва ли има тинейджър, който да пита: " мамо, може ли да си сложа обици на носа, пъпа или еди- къдеси?..." 

# 83
  • Мнения: 138
Аз имам две момичета и на двете пробих ушите на 9 месеца не съм имала проблеми но по рано не бих ги пробила

# 84
  • Мнения: 3 595
Аз също не бих я оставила да прави каквото си иска...2 от дупките ми са по искане на родителите ми или на бабите и дядовците незнам, но другите 2 сама си ги пробивах с една приятелка аз на нея, тя на мен...за тях съжалявам...бях в пубертета...Ако стане на някаква възраст да иска обеци бих и позволила за стандартните. Ако иска допълнителни или татуйровки или каквото и да е, по-скоро ще и кажа да изчака като стане на 18, ако пак иска да прави каквото прецени...Дали ще искат зависи и от нашия пример и от приятелите, които имат...Определено не мисля, че тези които са си пробили ушите на децата са направили някаква грешка. Направили са си избора вече и толкова...дупките вече са си факт и какво толкова. Просто аз ще изчакам. А конкретно за Малена, ами на това дете наистина всичко му стои хубаво, защото то си е хубаво, а обечките наистина са незабелижими...

# 85
  • Мнения: 1 615
Ами да, смятам, че докато е малка, мога да си позволя лукса да й сложа обици по мой вкус, така както я обличам по него. С риск грубо да наруша правото й на избор.
Мога да се обзаложа, че половината от горещите защитнички на правото на избор с дрешките, които обличат на момиченцата си, отдавна са ги превърнали в барбита, но забележете: те ще могат да избират от кой модел да бъдат: Барби с обици или Барби без обици.

# 86
  • Мнения: 6 039

няма какво да добавя

# 87
  • Мнения: 2 700
Пробих ушите на дъщеря ми след като завърши детска градина, преди първи клас,  по нейно желание. Съгласих се, защото усетих, че го иска истински. Иначе смятам, че колкото по-късно, толкова по-добре.

# 88
  • Мнения: 14 654
Моя избор беше да сложа обици на малката ми дъщеричка когато беше на 2 месеца и не съжалявам за това. При едно 3- 4 годишно дете това това е едно стяскащо преживяване    smile3518 smile3518

защо за бебе на 2 месеца е по-малко стряскащо? защото не може да говори ли?
всъщност мен би ме притеснило някое друго дете да  не задърпа обичките от любопитство

# 89
  • Мнения: 795
Аз си ги пробих някъде в 7-ми клас, когато сама реших. Ще оставя и дъщеря ми сама да реши дали да ги пробие или не, това е личен избор. Не одобрявам пробиването на ушите на малки дечица,на детското личице не му трябват обеци за да го разкрасят!

# 90
  • Мнения: 1 881
Мога да се обзаложа, че половината от горещите защитнички на правото на избор с дрешките, които обличат на момиченцата си, отдавна са ги превърнали в барбита, но забележете: те ще могат да избират от кой модел да бъдат: Барби с обици или Барби без обици.

Доста време се чудих как ли можем да обличаме като Барби момиченцата си.....Наистина те моля да конкретизираш, най - малко, защото пропорциите на нашите деца съвсем не са като на Барби. А ако визираш дрехите й, също не съм виждала чак толкова "секси" облечено и разголено дете, но ти може би си, щом казваш #Crazy

Ако става въпрос просто за розови дрешки, то оставям на теб да прецениш дали е еднакво важно решението на родителя с какво да облича детето си и да му пробие ушите Sick

А, и друг въпрос имам, защо след като държите да ги пробивате, после казвате: "ама те почти не се забелязват", в крайна сметка нали затова ги пробивате, за да се виждат, наистина си противоречите!!!

Последна редакция: ср, 01 ное 2006, 14:25 от Небесна

# 91
  • Мнения: 6 461
Аз например дупки на ушите имам ,НО не нося обици -махнах си ги много отдавана Mr. Green.
Най добре когато реши детето че иска -----тогава Peace

# 92
Пробих ушита на малката ми дъщеря когато беше но 6 месеца.Сега е на 11 и още не ги е пипала.На голямата и ги пробих на 11 месеца.Сега е на 7 години,минала е и през детската градина и не е имало проблеми.Все още е с обици и здрави уши.

# 93
  • София
  • Мнения: 2 164
Исках да пробием ушите на дъщеря ми преди първия й рожден ден. По същото време обаче взехме решение, че ще ходи на ясла. Прецених, че е по-разумно да е без обеци в яслата, за да не я дръпне някое детенце.
Ще й пробием ушите като поотрасне или когато тя поиска.

# 94
  • Мнения: 7 723
Моя избор беше да сложа обици на малката ми дъщеричка когато беше на 2 месеца и не съжалявам за това. При едно 3- 4 годишно дете това това е едно стяскащо преживяване    smile3518 smile3518

защо за бебе на 2 месеца е по-малко стряскащо? защото не може да говори ли?
всъщност мен би ме притеснило някое друго дете да  не задърпа обичките от любопитство
 НЕ,  защото не може да говори.  Rolling Eyesпроблеми с другите деца не съм имала- обичките са толкова дискретни, че не правят впетчатление. Е , ако бяха треперушки.... newsm78 newsm78 newsm78

# 95
  • Мнения: 1 263
половината от горещите защитнички на правото на избор с дрешките, които обличат на момиченцата си, отдавна са ги превърнали в барбита, но забележете: те ще могат да избират от кой модел да бъдат: Барби с обици или Барби без обици.
Ха-хаааа Mr. Green Никакъв избор не предоставям на дъщеря си! Ни-ка-къв! Naughty Нито обеци ще има, нито ще я облека някога в розово, нито ще й купя "барби"дрешки. А ако разбера, че слуша чалга - и бой ще яде!  Колкото и да се тръшка - не! Mr. Green
Наистина и аз не виждам връзката - едно е да лиша дъщеря си от свободата да си избира дрешките, друго е да й дупна ушетата, щото така ми било харесвало... Ами не бих пробила ушите на малко дете Crossing Arms - от морална гледна точка го намирам за проява на диващина, от естетическа - за кич.

# 96
  • Мнения: 1 615
С което пак се връщаме на темата за вкусовете и разбиранията на майките...
1. разбирания: "...дали е еднакво важно решението на родителя с какво да облича детето си и да му пробие ушите..."
2. вкус: "...от морална гледна точка го намирам за проява на диващина, от естетическа - за кич..." - ОК, а за мен розовите дрешки до безкрай са си чисто малоумие.
Чиста работа! Wink

# 97
  • Мнения: 1 263
а за мен розовите дрешки до безкрай са си чисто малоумие.
Чиста работа! Wink
Grinning между другото - и за мен  Wink И колкото и да ми е трудно да й намирам дрешки сред това "бонбонено море" в детските магазини - упорито няма да й купя розово! И дрешки с пайети и лъскави апликации също....
Така е - всичко опира до вкуса и разбиранията на родителите, но това е неизбежно май...

# 98
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Няма нужда да спорим,кога е най-добре да се пробиват ушите.Всеки ще има различно мнение.Аз лично пробих на дъщеря си ушите,когато беше на 10мес.Не плака,държа се нормално.До ден днешен не си е пипнала ушите въобще.Не,че дъщеря ми е станала по-красива от това,че има обеци,тя си е по-принцип красива(нали е моето момиче Grinning)Просто така реших и така направих.Ако един ден ме укорява заради това,че съм и пробила ,ушите,нека го направи.Готова съм да го понеса. Grinning

# 99
  • Мнения: 6 039
..................А, и друг въпрос имам, защо след като държите да ги пробивате, после казвате: "ама те почти не се забелязват", в крайна сметка нали затова ги пробивате, за да се виждат, наистина си противоречите!!!

хаиде да спазим добрия тон и да не ни анализираш толкова буквално
ДА, не искам да се забелязват сякаш има на челото си табела "ИМАМ ОБИЦИ С БРИЛЯНТИ"

едва ли някой има предвид, че ще пробие учите на дето си а да му сложи такива обици?????
децата са малки и нежни и точно такива обици им отиват. А на 30г няма да тръгна с обиците на дъщеря ми - в случая -  тюркоазени калинки

# 100
  • Мнения: 6 039
нали не смятате, че пробиваме ушите на децата си за да ги боли, за да страдат  newsm78 newsm78 #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy

или бихте искали да ни обвините в Средновековно невежество?  Mr. Green
спорът е бесмислен, Stop Stop Stop нито аз ще ви убедя в едното, нито вие мен в обратното.



# 101
  • Мнения: 1 881
[ДА, не искам да се забелязват сякаш има на челото си табела "ИМАМ ОБИЦИ С БРИЛЯНТИ"

Аз мисля, че спазвам добрия тон, и ако не държеше да знаем какви са обичките,нямаше да го напишеш, и то с главни букви...

Та моето дете ще си остане без тюркоазени обеци, дано ми прости някой ден Praynig

п.п. не искам да се карам с никой тук, всеки сам си решава.......ВСИЧКИ ДЕЦА СА КРАСИВИ.....  smile3525

Маленна, наистина ли вярваш, че не боли. точно преди месец чаках в един фризьорски салон и доведоха две близначета , на по 6-7 месеца, момченца, пробиха им и двете ушички...Така плака първото, че и аз ревнах и излязох от там, а и дори самото пробиване да не боли, заради изтръпването, после мислиш ли че няма да боли. Казаха няколко дни да промивали с не знам какво си раничката.....Дечицата бяха с майката и бабата, и майката се хилеше през цялото време и повтаряше:"тъпри бабо за хубост" , направо потръпнах......................... 

Последна редакция: ср, 01 ное 2006, 16:28 от Небесна

# 102
  • Мнения: 1 263
ако това е заради моето определение "диващина" - недей! не става дума, че е ги боли и затова е дивашко - първо - пробиването  на уши не боли (или аз не си спомням)...става дума , че самото накърняване на целостта на тялото и то поради съображения със съмнителна от естетическа гледна точка аргументация за мен е дивашко...прилича ми на онзи обичай в онова племе с обръчите на врата...

# 103
  • Мнения: 6 039
[ДА, не искам да се забелязват сякаш има на челото си табела "ИМАМ ОБИЦИ С БРИЛЯНТИ"

Аз мисля, че спазвам добрия тон, и ако не държеше да знаем какви са обичките,нямаше да го напишеш, и то с главни букви...

Та моето дете ще си остане без тюркоазени обеци, дано ми прости някой ден Praynig

п.п. не искам да се карам с никой тук, всеки сам си решава.......ВСИЧКИ ДЕЦА СА КРАСИВИ.....  smile3525

просто ставаш смешна вече,
не съм тръгнала да се хваля. просто си в грешка. Naughty Naughty Naughty
Така като гледам, това което цитираш не  съм го написала с главни букви.

Главните букви образно съм използвала за да ти докажа противното, но ти явно доста праволинейно четеш.

# 104
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
 Malenna нещо май се впрегна newsm78 Радвай се на детето си със или без обици. Бъди благодарна, че всичко е минало ок и без възпаления. Аз заради това съм против и понеже не мога да си предскажа как ще се отрази пробиването на моето дете, затова предпочитам да не рискувам.

# 105
  • Мнения: 6 039
да, истина е, че ужасно се впрегнах,
чак и аз се чудя на себе си

# 106
  • Мнения: 1 615
О, впрегна се с право! И аз се впрегнах заедно с теб, защото непрекъснато попадам на подобни дребнави постове на хора, неспособни да прочетат, разберат и запомнят цяло изречение, а не ли 3-4 поредни... И се впускат в коментари, анализи и тълкувания, нямащи нищо общо с думите на автора. Странно как аз те разбрах... Може би защото си направих труда да прочета целия ти пост, за разлика от "Небесна". И съвсем честно, вбесиха ме думите й, още преди да стигна до твоята реакция.

# 107
  • Мнения: 1 881
Държа да отбележа, че за разлика от вас, дами, никого не съм обидила/обидата е признак на безсилие и слабост и не се приема добре във форума Sick/!!! И да, явно ще си останете неразбрани, както и аз, а кой е дребнав, си пролича!!!

Явно смятате постингите си за художествена литература, щом очаквате да се чете между редовете Laughing

Темата за мен е изчерпана, не смятам да пиша повече!!!

Последна редакция: ср, 01 ное 2006, 18:04 от Небесна

# 108
  • Мнения: 7 723
присъединявам се към отбора на "впрегнатите". 

Последна редакция: ср, 01 ное 2006, 18:18 от mylenka

# 109
  • Мнения: 8 505
Много се впрягате,няма смисъл.И едните,и другите.Какво от това,че моето дете е без обеци,а друго е със и какво от това,че другото има,а моето не...Моето ще изглежда на другата майка постно,а нейното на мен-накичено,и?Нали на нас така ни харесват (със или без).Радвайте се на децата си и не обръщайте чак такова внимание на чуждите.
С най-добри чувства към всички Hug

# 110
  • Мнения: 2 768
Леле, какъв лют спор за едни обеци!  ooooh!
Аз имах обеци чак на 7 години, от което много страдах (защото съм си една кокона...). На дъщерите ми пробих на около 6м. Реших, че така е по-добре.

За правото на избор - на момченцата-мюсюлмани зачита ли се правото на избор дали да бъдат обрязани? А когато кръстихте детето си попитахте ли го иска ли тази религия? Много са решенията, които взимаме вместо децата ни когато са малки, обеците са най-малкото от тях!

За болката - изобщо не боли, както казах, аз го изпитах на 7 години, дори не усетих кога е било самото пробиване. Бебетата плачат от самия шум на пистолета, 5 мин след като излязохме от салона вече се смееше.

# 111
  • Smallville
  • Мнения: 994


За правото на избор - на момченцата-мюсюлмани зачита ли се правото на избор дали да бъдат обрязани? А когато кръстихте детето си попитахте ли го иска ли тази религия? Много са решенията, които взимаме вместо децата ни когато са малки, обеците са най-малкото от тях!


Подкрепям,но на мен ми дойде малко късно това прозрение,вече бях пробила ушите на дъщеря си на 8 м възраст и на толкова я кръстих.Няма да допусна тази грешка,ако някой ден имам второ детенце

# 112
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не съм пробивала уши и не съм кръщавала.
Нямам нищо против тези, които са го правили, но се дразня когато за тези неща се говори едва ли не като за нещо задължително.
АУ, няма обеци.
Ау, не е кръстено.
УЖАС

Ако съм засегнала някого - съжалявам не е било с лошо.
Наистина мисля, че децата нямат нужда от украса, а Маленна е сладурка така или иначе.
Не се мазня - вижда се с просто око.

Красотата е много субективно нещо.
Има племена, които татуират децата си и за тях това е красиво. Всички са татуирани.
Ние тук, цивилизованите им се смеем.
С какво право, след като за нас е ОК да пробиваме ушите на децата си?
И с какво право след това ще им забраним да си пробият устната, след като за тях това ще е красиво и желано? (говорим за някаква разумна възраст).

Ето това не разбирам.
От една страна се приема добре налагането на собствен вкус върху децата, от друга се изключва възможността самите деца един ден да изразят собственото си разбиране за красота върху собствените си тела.
Чисто теоретично (извинявай, че те ползвам за пример) Маленна слага обеци на дъщеря си, защото и харесва, но се обижда когато и казвам, че и една татуировка или обеца на носа няма да загрозят детето и.
Пак чисто теоретично, аз можеше да съм туземец, за когото тези неща са върха на естетиката и въобще Да не  мога да вдена какво нередно вижда тя в това.

Приемам за неприкосновено право на всеки човек да решава кое е красиво за него и какво да прави с тялото си.
Приемам детето си за пълноправен човек и оставям този избор на него в един по-късен момент (няма да споменавам и медицинските доводи против пробиването, писано е в темата за това).
Странно ми е, когато някой намира това за смешно и несериозно.

# 113
  • Мнения: 2 197
Моите уши са пробити на 1 годинка и съм носила първите си обеци 22 години (едни златни треперушки). А това е било в далечната 73-та година в някаква поликлиника. Нито веднъж тези обеци не са падали, а аз до трети клас се биех и играех само с момчетата. Така че смятам на дъщеря ми също да сложа обеци още на годинка, не виждам какво може да и се случи освен, че ще изглежда по-добре.

# 114
  • Мнения: 4 392
А когато кръстихте детето си попитахте ли го иска ли тази религия?

Дъщеря ми не е кръстена по същата причина, поради която не съм и пробила ушите. Въпрос на възгледи! Peace

# 115
  • Мнения: 7 723
Че какво пък общо има църквата? newsm78

# 116
  • Мнения: 1 615
Направо не разбрах как стигнахме чак до религиите... Моля да не ми обяснявате - изразих се образно!
Но ако така ще разглеждаме нещата, хайде да не ги възпитаваме, да не ги учим кое е добро и кое лошо, да не им изграждаме ценностна система, за да могат те само да решат, като станат пълнолетни? Нека ги оставаим на 18 г. да решат дали убийството е добро или лошо, защото, ако им казваме "лошо е", лишаваме ги от право на свободен избор.

# 117
  • Мнения: 3 098
За Италия съм сигурна,а за другите държави от ЕС само съм чувала.
Ами пиши в Италия - щом си сигурна, ама не глобализирай така нещата  Wink ще взема някой и да повярва  Grinning а то съвсем не е така Wink Аз лично за пръв път чувам за такава практика..

има, има... в испания е същото.
Да,потвърждавам.В Испания това е масова практика.Пробиват се ушите оЩе в родилния дом,или по_късно при акушерката,която е водела бременноста на жената.
Това го писах оЩе в първия си постинг в тази тема.

# 118
  • Мнения: 1 263
А когато кръстихте детето си попитахте ли го иска ли тази религия?

Дъщеря ми не е кръстена по същата причина, поради която не съм и пробила ушите. Въпрос на възгледи! Peace
Меко казано е странно Кръщението и пробиването на уши да се слагат под един знаменател.

# 119
  • Мнения: 14 654
А когато кръстихте детето си попитахте ли го иска ли тази религия?

Дъщеря ми не е кръстена по същата причина, поради която не съм и пробила ушите. Въпрос на възгледи! Peace
Меко казано е странно Кръщението и пробиването на уши да се слагат под един знаменател.

хехе
а питате ли децата с каква прическа искат да ходят? може да не им харесва да са с дълги опашки, които ги скубят?
а дали искат да учат втори език в първи клас?
а питате ли ги дали искат да се ваксинират?
а питате ли ги каква храна да им давате?
много неща могат да се питат ако се тръгне да се пита за всяко нещо. родителите имат думата за много неща, колкото и несправедливо да е

# 120
  • Мнения: 1 045
 Shocked   ooooh!  Въй въй до къде стигна темата  Crazy Айде успокойте се малко ! Който иска ще си дупчи ушите на детето който не иска няма  Crossing Arms То не бяха дрехи розови , не бяха татуировки , религии ..... За обеци май ставаше дума тука  Rolling Eyes

пп И мен малката не ме пита хубаво ли ми е аджеба да ми свири по-цял ден с розовата си свирка и надува колкото въздух има детето ама си трая  Crazy

# 121
  • Мнения: 1 263
 ooooh!
А всичко започна от тук:
Кажете ми мами, от каква възраст е нормално да се пробиват ушите на детето. И изобщо защо има такъв негативизъм по повод ранното пробиване на уши? Вреди ли с нещо на детето? Аз изобщо не съм наясно и така си се чудя от едно известно време.

и май отговорите конкретно по темата бяха само на първа страница....

# 122
  • Мнения: 3 271
Само да се запиша в темата, че и моята малка госпожица се е запалила и все ме убеждава да й пробиваме ушите. На 3 и 7 месеца е.
Ще изчета темата да видим какво мислят другите мами. Притеснява ме да не ги закача по дрехите и т.н. Питах в градината, нямат много дечица с обици. Братовчедка й има... Не знам от къде дойде "мухата"...  ooooh!

# 123
  • Мнения: 1 615
За закачането - аз реших проблема с мънички халкички без допълнителни висулки. Няма инциденти, което не може да се каже за медицинските...

Последна редакция: чт, 02 ное 2006, 15:08 от Purmamarca

# 124
  • Мнения: 3 271
За закачането - аз реших проблема с мънички халкички без допълнителни висулки. Няма инциденти, което не може да се каже за медицинските...

Тя има едни малки подобни на халкички, които й подариха за кръщенето. Не знам за медицинските, не знам след колко време се махат... Моята кокона не търпи хич на болка, та усещам как ще си остане само с една обица.... Май все пак няма да се навия скоро.

# 125
  • Мнения: 1 615
Ами аз махнах медицинските, когато установих, че почти си е откъснала ухото, докато се е преобличала сама Simple Smile Даже не беше изохкала. А при слагането малко се стресна и си поплака, но доколкото знам, не е особено болезнено, а истината е, че по-скоро моето сърце щеше да се пръсне от ужас Simple Smile Не ми хареса хич пистолетът, а моите уши са дупчени преди появата на пистолетите, така че не беше особено приятно. Обаче съм маниачка на тема обици (други бижута не ме интересуват, но обици имам над 50 чифта) и много исках и момиченцето ми да има, а и тя все питаше. Така че го преживяхме. И двете Simple Smile И сега и двете сме особено красиви Grinning

# 126
  • Мнения: 1 045
Добре е да се носят медицинските обеци поне месец / макар , че са страшно неудобни / за да зарастне добре дупката , освен това техния щифт е прав което е задължително за новопробито ухо  Naughty Чак след като зарастнат могат да се сменят със други и най добре е някакви халкички както е казала Purmamarca

Общи условия

Активация на акаунт