Къса шийка след конизация - Забременяване

  • 644
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 858
Здравейте,
Има ли сред вас забременели със силно скъсена шийка на матката? Ясно е, че при конизация се скъсява, но въпросът ми е по-скоро има ли жени, на които е скъсена много и е останала 1/3 от дължината? До колко това скъсяване може да затрудни забременяването при ин витро?
Благодаря на всички отзовали се.

# 1
  • Мнения: 468
Здравей,не съм пряко запозната с проблема ти,но забременях ин витро,и предполагам,че ако има някакъв проблем,то би било по скоро в самото извършване на манипулацията,а за забременяването едва ли ще е от голямо значение.Сигурно знаеш,че е възможно проблем и то сериозен да имаш с износването,но с повече лежане и подходяща терапия или серклаж би трябвало всичко да е наред.От сърце, ти желая успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 983
Не съм запозната в детайли с инвитро, защото малко преди да премина към него, забременях естествено след конизация. Успях да стигна до 37 г.с. с лежане и без серклаж (по преценка на лекаря, който 5г. се бори с нас, за да стигнем до този момент и на който имах безкрайно доверие, е каза че се борим да стигна 27 г.с., за да извадят бебето, но успях да удържа фронта)
След това имам още 1 конизация, мисед аборт, 2 абразио и 3 бременност - успешна, отново без серклаж и с адски скъсена шийка, но с дете, родено в 39 г.с. и за лежане не става дума, защото синът ми беше на 2 г и 2 мес., когато забременях със сестра му; след това имам 2 биопсии, още 1 абразио и сега ми предстои последна конизация, защото според лекарката “другото е пълна ампутация”, не че планирам да имам още деца предвид факта, че още с номер 1 влезнах в учебниците им, поради ред съпъстващи и невъзможни неща, а след като отказах да направя аборт с дъщеря ми - вече тотално ме възприеха за екстремистка.
Успех и търси 2,3 мнение, ако наистина имаш желание и търпение да сбъднеш мечтата си да имаш дете!

# 3
  • Мнения: 25
Здравейте, момичета. Търсих, но не открих подходяща тема за въпроса ми, затова ще питам тук и се надявам някой да знае. Колко време след овулацията шийката слиза надолу? Питам, защото този месец спазих и направих всичко като по учебник. БТ, шийка, ЦС и т.н. И в момента съм 6/7 ден след О и шийката продължава да стои високо,затворена и с лепкава ЦС. От ден 2 съм на Утрогестан. Дали е възможно заради него пък да стои високо/ надявам се, че е от другото/. Ще бъда благодарна, ако някой има информация от първа ръка, защото в нета никъде не откривам кога точно трябва да слезе надолу. Бъдете здрави и всяка от вас да получи резултата, който желае.❤️

Последна редакция: ср, 06 юли 2022, 08:54 от Danito1

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт