Струва ли си по-скъпото?

  • 13 265
  • 320
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 40 955
Е, под "тениска" за по-лесно разбирам всякакви блузки с къс ръкав - и с якички, и без, от всякакви материи.

# 316
  • Мнения: 2 218
Реюниън, имам позната, много доволна от на инстант пот еър фраера, но нямам лични наблюдения, не е почерпила нищо още.

# 317
  • София
  • Мнения: 19 250
Мисля да поднося една рокля на майка ми, шита по поръчка, която така и не е носена по неизвестни причини, стояла е по чували.
Сигурно е от поне 30 години, обаче леко разкроена от кръста, чудесно прикрива шкембето ми, и на дължина е добре. И е памучна.
Та човек ако има място, може да пази, докато модата се извърти и нещо отново дойде на мода. Особено ако е запазено.

# 318
  • SF
  • Мнения: 21 230
Много ме е яд, че не съм запазила някои мои стари дрешки, които съм имала. Рокля, която сега е точно в тренда - на волани. Днес, ако ми остане време, ще преровя за една рокля, шита от мама - с многото ластици и връзване зад врата. Цветът е синьо-зелено към бяло омбре. Изключително в тренда. В Зара са по 60-70 лева, в по-скъпите магазини такива рокли стигат и до 200.
Но нямаме навика да пазим нещо. Минава му модата и само го подмятаме, докато не го подарим или изхвърлим.

Истината е, че тези, които могат да си позволят скъпите тениски, дънки и т.н., могат да си позволят и евтините. Но си купуват от скъпите.
Аз винаги правя разлика от скъпи и евтини тениски и дънки. Не е едно и също. Като остаряват, едните остаряват евтино, протриват се евтино. Другите и с остаряването си остават добре изглеждащи и даше промяната на цвета им изглежда добре.

# 319
  • Мнения: 3 505
Колкото и скъпо да остаряват, над 50 лв. за тениска не бих дала на сегашния си акъл. Едно време харесвах Дизел - здрави са, от хубави материи, не се съсипват и след 50 пранета, ама са скъпи. Попадала съм в аутлети на неизвестни в България марки, които са били със сходно качество на доста добри цени.

# 320
  • SF
  • Мнения: 21 230
Колкото и скъпо да остаряват

Е, не знам колко.. Трябва да се видят, за да се каже. Зависи и от пазенето. Чисто нови дънки, накапани със салата, третирани после заради мазното, няма да се държат като скъпи и пазени.. Относително е.

Рокля, с която веднъж в годината съм ходила на сватба и на ресторант, никога непрана, ще изглежда по-добре от рокля с която се ходи на плаж, пере се редовно и се облича върху кожа, намазана с филтри. И двете може да са много скъпи и от една и съща марка. В същото време плажната може да служи и 10 години и да е сладурска, а официалният тоалет да не ни се носи на всяко "по-така" излизане.

Общи условия

Активация на акаунт