Как може да е толкова нагъл?

  • 6 856
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • Sofia
  • Мнения: 4 222

Децата са центъра на живота ни, но не винаги са единственото, което се случва в него.  Майките също са хора, за жалост функцията "майка" не дава имунитет срещу неприятностите, горчилката и нуждата поне за миг да останат насаме със себе си и да изживеят болката си. В тези моменти е трудно да се погрижат дори за децата...съвсем човешко е.
Не съди строго и се моли да не ти се наложи да го изживееш лично, защото тогава ще разбереш, че не си била права.
На Ароуз -  силен дух и попътен вятър !

# 76
  • out of space
  • Мнения: 8 573



П.С. Аре лека от мене, че детето почти zаспа на zемята  ooooh!


В 24.00 часа и детето ти е заспало почти на земята  #Crazy #Crazy #Crazy
Ти не си наред определено.


Ми мацка..ако си изчела темата, ще ти стане ясно, че Ароуз не е в България. Нещо за часови разлики да си чувала?

# 77
  • Мнения: 166
В 24.00 часа и детето ти е заспало почти на земята  #Crazy #Crazy #Crazy
Ти не си наред определено.
Ами не е наред - да! Защо - кое точно й е наред, че и тя да е? Само човек, преживял подобно нещо, може да съди майката за неадекватно поведение към детето. Ти кога го преживя тоя филм, а? Close

Ароуз, от мен един съвет! ТИ СИ САМА! Запомни това! Докато не го осмислиш, докато очакваш, докато искаш и изискваш - ще ставаш все по-зле, момиче! Разбрала си, че мъжът ти е боклук - защо го занимаваш с вас въобще? Игнорирай го, остави го, не го мисли, не искай  и не очаквай нищо от него. Все едно е умрял, разбираш ли? Грижи се за себе си и детенцето си все едно сте си само двамата! Другото ще ти носи само горист, обида, ярост, горчилка. Ще го носи и на детето ти! Не живей В мисълта за това какво лайно е съпругът ти, не се опитвай да си го доказваш непрекъснато, да се взираш в това какво е направил, а какво се е очаквало от него, как той си живее, а как ти страдаш и т.н. Живей в мисъл за това какво ТИ можеш да направиш за теб и детенцето ти. А твоето време също ще дойде - сега бъди МАЙКА, а не ЕКС-СЪПРУГА! Всичко това ти го казвам от личен опит на ЕКС-СНАХА. По същия начин си отрових живота да се вглеждам в кусурите на една глезена готованка, по същия начин очаквах и се бунтувах, когато виждах как нищо не е както трябва, по същия начин съдех и само страдах от това - страдаше и детето и съпругът ми. До момента, в който приех, че нея я НЯМА! Тя живее над нас, но за мен ТЯ НЕ СЪЩЕСТВУВА! И ми е супер добре! Послушай ме - ЗАЧЕРКНИ тоя човек и си живей все едно в твоя свят сте ДВАМА - ти и детето ти! УСПЕХ!!! Peace

# 78
  • Мнения: 3 268
Е като сте предразводно къв ти е точно проблема? Нали сте се разбрали, че всеки си има личен живот. Значи ти да отидеш на кино с приятел, а той да не може да е с приятелка. Айде моля ти се. Взел си е отпуска, защото така е преценил. Не са ви такива отношенията, че да му държиш сметка. И тука всички девойки пригласят. Аман от женска солидарност, без значение кой крив и кой прав  Sick
Пък и спонтанно... май за ангажименти касаещи двамата, се предупреждава обикновено.
И аз така мисля.Какво точно искаш от него?Най-добре го прати да си ходи.

# 79
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
В 24.00 часа и детето ти е заспало почти на земята  #Crazy #Crazy #Crazy
Ти не си наред определено.
Ами не е наред - да! Защо - кое точно й е наред, че и тя да е? Само човек, преживял подобно нещо, може да съди майката за неадекватно поведение към детето. Ти кога го преживя тоя филм, а? Close

Ароуз, от мен един съвет! ТИ СИ САМА! Запомни това! Докато не го осмислиш, докато очакваш, докато искаш и изискваш - ще ставаш все по-зле, момиче! Разбрала си, че мъжът ти е боклук - защо го занимаваш с вас въобще? Игнорирай го, остави го, не го мисли, не искай  и не очаквай нищо от него. Все едно е умрял, разбираш ли? Грижи се за себе си и детенцето си все едно сте си само двамата! Другото ще ти носи само горист, обида, ярост, горчилка. Ще го носи и на детето ти! Не живей В мисълта за това какво лайно е съпругът ти, не се опитвай да си го доказваш непрекъснато, да се взираш в това какво е направил, а какво се е очаквало от него, как той си живее, а как ти страдаш и т.н. Живей в мисъл за това какво ТИ можеш да направиш за теб и детенцето ти. А твоето време също ще дойде - сега бъди МАЙКА, а не ЕКС-СЪПРУГА! Всичко това ти го казвам от личен опит на ЕКС-СНАХА. По същия начин си отрових живота да се вглеждам в кусурите на една глезена готованка, по същия начин очаквах и се бунтувах, когато виждах как нищо не е както трябва, по същия начин съдех и само страдах от това - страдаше и детето и съпругът ми. До момента, в който приех, че нея я НЯМА! Тя живее над нас, но за мен ТЯ НЕ СЪЩЕСТВУВА! И ми е супер добре! Послушай ме - ЗАЧЕРКНИ тоя човек и си живей все едно в твоя свят сте ДВАМА - ти и детето ти! УСПЕХ!!! Peace
Ей това ми се щеше да напиша през цялото време през което четох темата. Виждаш, че е безотговорен. Нима имаш някакви надежди да го превъзпиташ!??! Живей си живота с детето и имай реалистични очаквания. В крайна сметка живееш в един доста подреден свят- накарай го да подпише някакво споразумение и да го спазва. Ако не го спазва това ти дава свободата да не се съобразяваш с него Wink

# 80
  • Мнения: 5 682


Изобщо не коментирам кой е виновен - това няма значение. Не коментирам кой е лъгал - това също е без значение. Кой как се е държал по телефона - също няма значение и също не съм го коментирала.

Ситуацията е проста. Двама възрастни и едно дете. Детето трябва да се гледа и двамата възрастни желаят да излязат. Кой трябва да остане с детето и кой е свободен да върши каквото си ще? Ето това е въпросът. А моя коментар към твоят отговор е, че и двамата имат еднаква отговорност. И че не следва жената да предупреждава ден по-рано, а мъжа да е спонтанен когато си реши. Защото и двамата са родители на детето и по определение с еднаква отговорност към него.



Съгласна  Peace
FlutterИ аз така Peace Party

# 81
  • Мнения: 2 716


Наполовина немец, наполовина грък.
ooooh!  Whistling От къде го намери?  Направо, стига да има такава възможност, си грабвай детето, ела си и от тук подай молба за развод. Но много внимавай да не стане гаф. Няма ли начин някой да дойде при теб? Мама, брат... докато се оправиш.

# 82
  • Мнения: 3 611
Благодаря ви момичета за разбирането и подкрепата. Страхотни сте.  Hug
Утре ще се консултирам с адвокат и днес се чувствам изключително спокойна и сигурна в себе си. (сигурно съм изкукуригала... с теzи мои полюсни настроения).


Ами не е наред - да! Защо - кое точно й е наред, че и тя да е? Само човек, преживял подобно нещо, може да съди майката за неадекватно поведение към детето. Ти кога го преживя тоя филм, а? Close

Ароуз, от мен един съвет! ТИ СИ САМА! Запомни това! Докато не го осмислиш, докато очакваш, докато искаш и изискваш - ще ставаш все по-зле, момиче! Разбрала си, че мъжът ти е боклук - защо го занимаваш с вас въобще? Игнорирай го, остави го, не го мисли, не искай  и не очаквай нищо от него. Все едно е умрял, разбираш ли? Грижи се за себе си и детенцето си все едно сте си само двамата! Другото ще ти носи само горист, обида, ярост, горчилка. Ще го носи и на детето ти! Не живей В мисълта за това какво лайно е съпругът ти, не се опитвай да си го доказваш непрекъснато, да се взираш в това какво е направил, а какво се е очаквало от него, как той си живее, а как ти страдаш и т.н. Живей в мисъл за това какво ТИ можеш да направиш за теб и детенцето ти. А твоето време също ще дойде - сега бъди МАЙКА, а не ЕКС-СЪПРУГА! Всичко това ти го казвам от личен опит на ЕКС-СНАХА. По същия начин си отрових живота да се вглеждам в кусурите на една глезена готованка, по същия начин очаквах и се бунтувах, когато виждах как нищо не е както трябва, по същия начин съдех и само страдах от това - страдаше и детето и съпругът ми. До момента, в който приех, че нея я НЯМА! Тя живее над нас, но за мен ТЯ НЕ СЪЩЕСТВУВА! И ми е супер добре! Послушай ме - ЗАЧЕРКНИ тоя човек и си живей все едно в твоя свят сте ДВАМА - ти и детето ти! УСПЕХ!!! Peace


Моята приятелка се опитва да ми го набие това в главата, но не е лесно. Не мога да се почувствам сама, защото имаме общо дете, общо жилище,  и може да се каже общи пари (без част от моите). Защо да го улеснявам съвсем? (на този етап).





Наполовина немец, наполовина грък.
ooooh!  Whistling От къде го намери?  Направо, стига да има такава възможност, си грабвай детето, ела си и от тук подай молба за развод. Но много внимавай да не стане гаф. Няма ли начин някой да дойде при теб? Мама, брат... докато се оправиш.


В никакъв случай няма да се разведа в БГ, нали се сещаш там как се спазват законите, какви са издръжките и как всичко е уредено...
А иначе майка ми може да дойде, стига да я помоля, но няма смисъл, щото другия месец си отиваме в БГ... все ще се справя. Шефът ми е супер разбран (пу пу), приятелката ми е тук...  все пак е само един месец, ще го преживея някак...  Crossing Arms

# 83
  • Мнения: 2 716
Стискам ти палци! Имах предвид, по време на развода да вземеш някого при себе си, за да не си сама.
Моята приятелка се опитва да ми го набие това в главата, но не е лесно. Не мога да се почувствам сама, защото имаме общо дете, общо жилище,  и може да се каже общи пари (без част от моите). Защо да го улеснявам съвсем? (на този етап).

НО! По-добре късно, отколкото по-късно!   Mr. Green 

# 84
  • Мнения: 166
Моята приятелка се опитва да ми го набие това в главата, но не е лесно. Не мога да се почувствам сама, защото имаме общо дете, общо жилище,  и може да се каже общи пари (без част от моите). Защо да го улеснявам съвсем? (на този етап).
Детето, доколкото разбирам, е общо само в ДНК-то си. Жилището го делите също предимно във физически смисъл. Парите - ти нали си имаш? Въпросът е във въпроса ти: Защо да го улеснявам? Докато мислиш за неговото щастие или нещастие, си обречена да се тормозиш. Не мога да набия и  в главата на една моя близка, че докато мислиш за отмъщение, си жертва на този човек. Животът е твърде кратък, за да го подчиняваме на такива цели. Съдът ще реши кое на кого е, ти гледай да се измъкнеш психически и душевно невредима от ситуацията. Майната й и на къщата, и на парите. Къщи и пари можеш да намериш все някак. Здравето ти е застрашено, а имаш дете, което разчита на теб. Мъжът ти вече явно няма нужда от теб, защо да продължаваш да живееш заради него /било то и за да му тормозиш живота - това си е пак вид служба/?

# 85
  • София
  • Мнения: 13 206
Олееее, приятелко, какви са тия работи... Confused

Напълно те разбирам... щом нещата са стигнали дотам, оставяй зад гърба си и не се обръщай... Гледам, трезво разсъждаваш! Стискам палци всичко да е ОК за теб. Гледай детето да е добре, но не подценявай и себе си, ти също си важна! Това е!
 Hug Hug Hug

# 86
  • Мнения: 422
Много е гадно наистина, когато някой не си поема отговорността.Пожелавам ти да си много силна и всичко да приключи добре за теб и детето ти! Hug

# 87
  • Мнения: 1 355
Arrows, зная те отдавна - сигурна съм, ще се справиш!  Hug

# 88
  • Мнения: 3 611
хей, много сте готини всичките.  Heart Eyes


@Ваче, много драго ми стана от постинга ти, благодаря  Heart Eyes Споко, не се иzоставям аz, егоиzмът ми винаги е бил в повече  Laughing

@Онлайн, ако не се беше обадила, никога нямаше да те поzная с тоzи ти ник.  Hug как я караш ти?

@Люсил, може би ми трябва време, zа да го приема по тоzи начин...  Confused

П.С. Днес иzлеzе един ангажимент, та се отложи ходенето при адвоката...  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт