За яслите, градините, ей тия три работи...

  • 9 198
  • 98
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Denitza
Здравейте!
Днес подадох молба за градината, която съм харесала. Ако има места ще го приемат Ясен септември месец, но е малко вероятно защото заведението е ОДЗ и съответно децата от яслата автоматически ги прехвърлят в детската и те запълват бройките.
Но директорката каза, че в момента има свободно място в яслата. На мен не ми се иска зимния сезон да го записвам, но заради местото се чудя.
Искам да Ви питам ако тръгне на ясла какви са начините да се води на ясла, но да не ходи. Имам в предвид болнични или друго и колко време може да отсъства.


Еее, стига де... защо тогава да заемате мястото. Може да има родители, на които се налага детето им да тръгне на ясла дори и посред зима и няма да има място...

# 91
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: Vache
Еее, стига де... защо тогава да заемате мястото. Може да има родители, на които се налага детето им да тръгне на ясла дори и посред зима и няма да има място...


Това е практика, въобще не се чуди! Познавам такива , на едно момче бавачката въобще не я освободиха и за ден, но е прието в градината. Знам ли...за всеки случай.  В същото време доста деца останаха, миналата пролет една майка плачеше със сълзи пред списъка и се чудеше какво ще правят. Знаеш колко е трудно от там нататък, чела си темите на Бейб.  Close

# 92
  • Мнения: 289
Гери ходи на ясла от септември, когато и навърши 2год. Молбата я подадохме през март и нямаше проблеми с приемането. Сега от септември трябва да тръгва на градина. Вече подадох молба, но ми казаха че класирането е през юни, но да не се притеснявам, почти нямало опасност да не я вземат. Проблеми, може би има с децата, които тръгват през другите месеци, а не през септември. Иначе юни-юли като се запишат децата и се вижда кои са подали молби и не са се записали и колко места остават.

# 93
Точно за това говоря.Молби и кандидатстване в ясла....?
Ако беше частно всичко е ясно.
Има договор и условия.
Как е възможно човек да си докара притеснения дали ще приемат детето му на две годинки.
На две годинки детето кандидатства????-по какви критерии???
Боже ,лудост е това!!!
Класиране????-Какво значи това???
Това ли е прекрасната държавна система?
Ами в държавните детски градини не допускат деца с увреждания и циганчета.
Това не е демократично и пречи на социализацията на деца от тези групи.

# 94
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Flash*
Цитат на: Vache
Еее, стига де... защо тогава да заемате мястото. Може да има родители, на които се налага детето им да тръгне на ясла дори и посред зима и няма да има място...


Това е практика, въобще не се чуди! Познавам такива , на едно момче бавачката въобще не я освободиха и за ден, но е прието в градината. Знам ли...за всеки случай.  В същото време доста деца останаха, миналата пролет една майка плачеше със сълзи пред списъка и се чудеше какво ще правят. Знаеш колко е трудно от там нататък, чела си темите на Бейб.  Close


Ох, не се учудвам... възмутих се.... Rolling Eyes И това вече така да се каже кореспондира с темата за майчинството.... т.е. майки, които са в майчинство записват децата в ясла, с идея да им осигурят мястото чак в градината. Хем си седят в майчинство, детето вкъщи (да не било боледувало), а мястото в яслата заето... Лелее, добре че сме в ясла, в която не се бутат всички, че иначе не знам... и гледай какво нещо - всички бягат от тази ясла, защото има циганчета, а в същото време и условията и персонала са прекрасни и не се чака ред и не искат дарения... Ама всички се бутат в елитни ясли, в които после се оказва, че не е чак толкоз различно... навсякъде има хора и хора...

# 95
  • Мнения: 2 655
Разделих темата, тъй като се беше отклонила от първоначално зададената.
Споровете "за" и "против" частното образование може да продължите тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20996

# 96
  • Мнения: 1 320
Ясла в нашия квартал няма и като отидохме в съсъедния, едва не ни изгониха/ защото ще заемаме място на дете от този квартал Sad  спаси ни един доста глупав факт ..... имахме   момче / а те били с предимство???/.   #Shocked
Записах Ники на детска градина на 8 месеца , да на 8 не се чудете. В нашата това е практика , ако от недоглеждане забравиш и детето ти стане на 2 години или 3 почти няма шанс, освен ...... ако не е имал доказан здравословен проблем. За такива деца се пазят определен брой места. Под здравословен имам в предвид някои видове алергии, очила и ....
Циганчета също приемат. Simple Smile / е ограничен брой , но има/

# 97
Мила vessi,виждам че сте разумен човек и ми би било интересно да се чуе и Вашето мнение по горещата тема
която се намира тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20996&postdays=0& … =asc&start=15

Колкото повече мнения ,толкова по цветно Grinning

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 274
Сега забелязах, че има разгорещени спорове по моето запитване.  Мога да успокоя всички, че не съм записала детето си никъде само за да се води, докато порасне за детска. Запитването беше продиктувано от уплахата ми, че реално когато наистина дойде време за записване, няма да го вземат защото например не мога да дам рекет или просто защото нямам връзки.

Общи условия

Активация на акаунт