Как се очакват и посрещат бебета в чужбина?

  • 3 024
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Lennie, според мен не си права. Точно в италианската тема се разискваше как в Италия обичаят е преди 7 месец да не се копува нищо за бебето, а тука в отчетните теми ако прочетеш /в януарската на пример, защото там сме в 7 месец/ момичетата вече са купили почти 100% от нещата за бебето! А червен конец мисля че 50/50 се носи. Аз не нося и не съм носила.

май неЩо не си разбрала. В Италия вси4ки си купуват отрано, ние българките в Италия, повлияни от наШте си оби4аи и съвети на майки баби и сие, се питаме дали е редно или не и из4акваме.

# 31
  • София
  • Мнения: 6 808
Lennie, според мен не си права. Точно в италианската тема се разискваше как в Италия обичаят е преди 7 месец да не се копува нищо за бебето, а тука в отчетните теми ако прочетеш /в януарската на пример, защото там сме в 7 месец/ момичетата вече са купили почти 100% от нещата за бебето! А червен конец мисля че 50/50 се носи. Аз не нося и не съм носила.

май неЩо не си разбрала. В Италия вси4ки си купуват отрано, ние българките в Италия, повлияни от наШте си оби4аи и съвети на майки баби и сие, се питаме дали е редно или не и из4акваме.
E,как не съм разбрала, виж постинга на Влади по-нагоре.

# 32
  • Мнения: 769
Който прочете няколко теми в Проблемно забременяване веднага ще разбере защо много бъдещи майки са суеверни. Не говоря за фатализъм или за червени конци... но когато през главата ти е минало какво ли не и се молиш да си износиш живо и здраво бебе, имаш право да си суеверен колко си искаш.
Да, прекрасни са всички емоции, свързани с очакване на бебет, покупки, приготовления, разговори на темата.. но нищо не по-важно от желание да си родиш нормално и здраво бебе, особено като си минал през безброй изпитания...
А що се отнася за милата ни родина, мисля всички знаете процента за проблемите с репродуктивността, проблемните бременности, дечица с вродени здравословни аномалии и т.н... ден през ден в новините съобщават за 'нещастно стекли се усложнения' с някоя родилка... как да не си суеверен..

Най-искрено пожелавам никой да не се сблъсква с подобни премеждия  PraynigPeace

# 33
  • Мнения: 650
искам да кага че Baby Shower е нещо страхотно-въпроса стои имате ли достатъчно приятелки да е както трябва! аз съм имала два такива и от моята работа и от приятелки и при двете бременности-почти до една година нищо не трябваше да купувам-невероятно е и усещането и всичко  bouquet Да не говорим за болницата о отношението там и съседи и всички как искрено се радват! невероятно изживяване! Аз лично предпочитам всичко да ми предварително готово и никои друг да не ми избира какво да бъде-затова има регистрация в определен магазин. вярно е че в БГ мисленето е такова-ние поне сме се "отворили" и сега не могеш ни затвори да сме както там-там в БГ почти всички си робуват на общите суеверия и предразсъдъци и съм сигурна че ако бях останала и аз щях да се поддам-признавам си  bouquet А цветя имах колкото си искаш в стаята като родих и никои не каза не. Относно малформациите и тежки бременности-мисля че не става въпрос за това изобщо в темата-въпроса е че е празник от момента в които разбереш че си бременна-всички са ужасно щастливи за теб!Обикновено Baby Shower се прави достатъчно късно за да знаеш че всичко е наред! Аз лично не казах и до 12 седмица по други причини-чаках чак 16, но като цяло всички мислят позитивно и това ужасно помага-повярваите ми!

# 34
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Lennie, според мен не си права. Точно в италианската тема се разискваше как в Италия обичаят е преди 7 месец да не се копува нищо за бебето, а тука в отчетните теми ако прочетеш /в януарската на пример, защото там сме в 7 месец/ момичетата вече са купили почти 100% от нещата за бебето! А червен конец мисля че 50/50 се носи. Аз не нося и не съм носила.

май неЩо не си разбрала. В Италия вси4ки си купуват отрано, ние българките в Италия, повлияни от наШте си оби4аи и съвети на майки баби и сие, се питаме дали е редно или не и из4акваме.
E,как не съм разбрала, виж постинга на Влади по-нагоре.

vidiah, ama prodaljavam da tvardia, 4e niama takova neshto. Goliama 4ast ne kazvat do 3-ia mesez, non tova ne e ot sueverie, a zashtoto e delikaten period. Tolkova.

# 35
  • Мнения: 2 427
Аз викам кой каквото иска да прави,ако човек се чувства по-сигурен спазвайки ритуалите по суеверията защо не.В крайна сметка всеки е свободен да прави това което иска,да изживява собствената си бременност както намери за добре.Аз съм от суеверните.Както казах не връзвам конец,но не оставям на детето дрешките да пренощуват отвън,ми такава съм ,на който не му харесава,да не следва моят пример...
Пепеляшке,ти нямаш ли си друга работа бе жено Crazy,тъкмо днес очаквам да ми донесат количката,къде да я държа месец и половина докато родя...сега ша ма караш да я нося в свекърва ми Laughing!
В началото ,когато казах на моите свекъри че съм бременна(бях във 2-ри месец),страшно се издразних ,когато свекър ми почна да звъни на всички и да крещи,"станах дядооооо"че и шампанско отвориха,че и съседите извикаха ,голямо чудо се заформи.На мен ми стана страшно неприятно.Аз на това му викам да предизвикваш сътбата...всяко нещо с времето си.Някои ще кажат какво толкова,не е така това е моята бременност,мое право е да реша дали ще разтръбя или не събитието Crossing Arms.

# 36
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Аз викам кой каквото иска да прави,ако човек се чувства по-сигурен спазвайки ритуалите по суеверията защо не.В крайна сметка всеки е свободен да прави това което иска,да изживява собствената си бременност както намери за добре.Аз съм от суеверните.Както казах не връзвам конец,но не оставям на детето дрешките да пренощуват отвън,ми такава съм ,на който не му харесава,да не следва моят пример...
Пепеляшке,ти нямаш ли си друга работа бе жено Crazy,тъкмо днес очаквам да ми донесат количката,къде да я държа месец и половина докато родя...сега ша ма караш да я нося в свекърва ми Laughing!
В началото ,когато казах на моите свекъри че съм бременна(бях във 2-ри месец),страшно се издразних ,когато свекър ми почна да звъни на всички и да крещи,"станах дядооооо"че и шампанско отвориха,че и съседите извикаха ,голямо чудо се заформи.На мен ми стана страшно неприятно.Аз на това му викам да предизвикваш сътбата...всяко нещо с времето си.Някои ще кажат какво толкова,не е така това е моята бременност,мое право е да реша дали ще разтръбя или не събитието Crossing Arms.

вси4ки си имаме някое суеверие, за едно или друго неЩо. И аз си имам мойте. Просто темата беШе дали и в 4ужбина са толкова суеверни по време на бременност, е, на мен не ми се струва.

аз голям номер свих с втората девойка и на майка ми и на родата му и на каката им казах 4ак в края на 5_ия месец. ОЩе ми е смеШно като си спомня, ходех всеки ден в свекърва ми да прибирам голямата, която беШе във ваканция. като казах к'во става взеха да се смеят без изобЩо да ме приемат насериозно.  Twisted Evil. Не съм го направила от суеверие, ами то4но Щот нямах желание да ми се мърмори, да ме питат все по неЩо и т.н. Незнам к'во ми беШе станало, ама исках да си живея тайно бременността Twisted Evil

# 37
  • Мнения: 147
Ама много си е вярно това за песимизма, параноята и излишните предразсъдъци у българина!Традиции и суеверия като българските никъде няма Confused!
Тука се учудиха като им споменах че в България на бебе след 40-ят ден се ходи на гости и се вижда от чужди хора и те ме спогледаха странно Shocked,... ама не и ли така?!
Характерното за нас е че ние почитаме повече мъртвите от колкото живите (40 за умряло,40 за живо #Crazy)и там ни е проблема Tired!За съжаление философията ни на живот ни кара да живеем с черни мисли и лошо настроение Tired!Обременени с: "черна котка на пътя","червен конец на ръката" и разните му там ритуали за уроки..... ooooh!!
Моите приятелки от България нищо не купуваха предварително и някак не се радваха че носят живот в себе си ,а само повтаряха "ако даде Господ","ако се роди живо и здраво",....!А в крайна сметка не е ли каквото ти е писано,... и да се отпуснеш и мислиш за хубавото че чакаш бебче!Радвам се че видях манталитета на друга нация различна от българската и почерпих от тях доброто настроени и чувството на спокойствие, без предразсъдъци и черни мисли, от който ние българите не можем да се отървем  #Crazy!

# 38
  • Мнения: 2 825
Да си кажа и аз ... лично за мене. като забременях бяхме толкова щастливи, на момента разтръбихме навсякъде, не съм се и замисляла за суеверия, уроки и тн. Правехме планове, мечтаехме .... а не бях влязла още в 3-я месец. Малко по малко и научи цяла Марбея. Хората като видяха, че аз не крия и те почнаха да тръбят и така хора, които ме познаваха бегло и те знаеха  Tired
Сега съжалявам за всичко това ... все още има хора които ме срещат и питат къде е бебето, кога съм родила и т.н.  Sad В началото плачех, после станах груба и ги пращах да им обясняват тези дето са им казали хубавата новина ... сега го приемам доста по-спокойно, но минаха месеци.
Следващата бременност ще бъда суеверна, сигурна съм ... на никого няма да кажа, докато не ми проличи.
Мисля, че в Бг не го правят толкова от суеверие, а по-скоро, за да се предпазят от хората ... нали ние обичаме да си врем носа в живота на хората. Знам какво е като забременее някоя съученичка, веднага почват клюките по ICQ-to.  Tired

# 39
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
а3 пьк си носих червен конец, и на дребното бях вьр3ала Naughty...че бяха и сьс синьо манисто.....3а купуването на ра3ни неща - купувахме, ама много ми е ра3бирала главата какво да купим, та купихме само неща, дето и един ден не сме ги пол3вали ooooh!....що парички отидоха Whistling...ама 3а второто ще сме наясно след време.....а 3а ка3ването 3нам, че ако те питат бременна ли си не трябва да отричаш......

# 40
  • Мнения: 6 167
не съм следила темата тия дни, а то искри прехвърчат
не разбирам защо.

направих сравнение и не случайно споменах некролозите, въпреки, че нямат нищо общо с бременности и раждания. Тук се слагат съобщения и панделки по вратите, когато се роди малко човече, а не когато някой почине.
Намирам в това символ на нагласата на обществата по принцип.

кошмари и страхове има навсякъде.
нещата не са само черни или само бели.

благодаря на Лана2004 и другите момичета, които ми обясниха за тези партита, постнатите снимки и др. позитивни истории, които бяха разказани. Това беше целта ми и си взех много интересни идейки Laughing

съжалявам, че темата пое посока ' суеверни ли сме и ако да, защо'.

# 41
  • Мнения: 2 379
направих сравнение и не случайно споменах некролозите, въпреки, че нямат нищо общо с бременности и раждания.
Абе, Лени, понякога не знам в коя Италия живееш?
Може би не си обърнала внимание на некролозите, понеже приличат на плакати Laughing Огроооомни са просто! Формат А3, ако не и по-големи Shocked Wink
Иначе за другото си права. В България раждането на дете не се празнува толкова публично. Правят се разни роднински джамбурета, питки и т.н., но извън къщата се тръби по-малко.

А! Само да уточня, че некролозите в Италия може и да са огромни, но поне не се лепят навякъде. Няма ги по уличните дървета примерно. Има си определени места, където може да се сложат.

# 42
  • Мнения: 6 167
ох Sick, говорех за некролозите по входните врати на хората.
направих сравнение със закачените тук розови/сини флинтифлюшки при случай на бебе
в семейството. какво не е ясно?
понякога наистина се чудя аз ли не пиша на български,
или просто се търси под вол теле, да се доказваме кой колко знае съответната държава.
некролози има, залепени са на специални места.
размера мисля е  А3.
живея в централна италия, 
само че сравнително отскоро и затова имам по-ярки вЧепетления.
толкоз.

Последна редакция: сб, 21 окт 2006, 23:05 от Lennie

# 43
  • Мнения: 2 379
Ахам, добре. Значи аз не съм разбрала сравнението.
Мислех, че казваш, че изобщо липсват.
Както и да е... Що толкова се впрягаш? Tired

# 44
  • Мнения: 6 167
Ахам, добре. Значи аз не съм разбрала сравнението.
Мислех, че казваш, че изобщо липсват.
Както и да е... Що толкова се впрягаш? Tired

хормони.

Общи условия

Активация на акаунт