тема за чат - ако искате може и седмична или месечна

  • 5 907
  • 160
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 811
Честно да ви кажа като наближат празниците и ми иде да изчезна нанякъде-неговите не празнуват Коледа,и винаги стигат до караници на празници.Той се надува,че не е център на вниманието и вкисва настроението на всички... Tired Нямам грам празнично настроение...А имам причина да се радвам-брат ми ще си дойде за Коледа,не съм го виждала от две години-не живее в България...
Още никакви подаръци не съм купила...

# 91
  • Мнения: 6 315
Само да кажа, че макар седмицата (работната) да започна зле, тя свърши добре Simple Smile. Разделих се и с втория проблемен мъдрец, нямам кариеси по другите зъби и със стоматоложката ми ще се видим март-април за профилактика  Mr. Green.

Йоан ми е поръчал кокали+голям червен подарък за Коледа  Joy. Ще каня гости аз тогава. Много обичам Коледа с приятели - нещо, което мъжът ми не одобряваше, а за мен е най-важно човек да е сред хора, които обича - не само сред роднини, които не е задължително да обича всъщност  newsm78  Laughing.

# 92
  • Мнения: 2 863
На Коледа и Нова година обикновено сме си в къщи- някак вече не обичам  шум и пукотевица...
Аз и децата плюс  първия ми мъж... хи- хи не че имам втори де Joy... миналата година ги пратих със сина у свеки, че малката обича да си ляга рано, а и аз не виждах какво толкова ще пропусна, а за тази идея си нямам още, но най-вероятно пак в къщи.. може с някои приятели да се съберем... Изобщо не ми пречи да няма шумни тържества... купувам на дечковци подаръци, хубаво винце малко музика и готово!
А на Коледа на обяд винаги задължително в свеки- ама аз хич не съм против- тя много се приготвя, големия супрер доволен, щото един  тон подаръци  получава и така.

# 93
  • Мнения: 4 734
Аз ще съм сама с малката на предстоящите празници. Родителите ми  ме побъркват, заради "ненормалността ми" да реша да приключа този брак и честно казано не желая да ги виждам, та какво да говорим да седна с тях на една маса. Новият си партньор също немога да поканя вкъщи,тъй като е много рано да го вадя на показ пред детето и пред който и да е било, нямам си и приятели, които да поканя или да ме поканят ( 10-годишния ми скапан брак заличи всичките ми персонални приятели,като остави в обкръжението ни само неговите ) и така....Сама с детето,чак ми се реве....

# 94
  • Мнения: 312
на бъдни вечер сме вкъщи, с нашия татко. поне предишните години беше така. не е много весело, но се преживява, особено ако има още хора. сега за тази - все още не знам, още нищо не е казал. обичам коледните празници и държа да си спазвам традициите - постните манджи на масата, елхата и т.н., та затова сме вкъщи. на коледа детенце обикаля по баби и дядовци (къде с мама, къде с тати), че дядо коледа и там понякога оставя някой-друг подарък.
така е при нас.

касиди, горе главата! и сама с детенце няма да ви е зле! пък и до коледа доста време има още, току-виж вашите приели ненормалността ти...  Hug

# 95
  • Мнения: 2 863
Аз ще съм сама с малката на предстоящите празници. Родителите ми  ме побъркват, заради "ненормалността ми" да реша да приключа този брак и честно казано не желая да ги виждам, та какво да говорим да седна с тях на една маса. Новият си партньор също немога да поканя вкъщи,тъй като е много рано да го вадя на показ пред детето и пред който и да е било, нямам си и приятели, които да поканя или да ме поканят ( 10-годишния ми скапан брак заличи всичките ми персонални приятели,като остави в обкръжението ни само неговите ) и така....Сама с детето,чак ми се реве....

Eто какво направих преди две години- беба беше на няколко месеца. Големия с баща си в техните, аз сама в къщи. Приспах си бебето, сложих си вечеря, свещи и си сипах си вино, седнах си на скайпа и с най- близките приятели( за съжаление - далече) си направихме чуден купон- слушахме си музика, аз ги гледах като Биг брадър, че тогава още нямах камера и така си посрещнахме Новата година. Ако имаш скайп и аз съм сама с децата в къщи, те каня на купон след 22ч де, като заспят Joy ама ако не съм аз- сигурна съм, че сред нас ще се намери с кой да си правиш компания вечерта като приспиш малката.
Самосъжелението е най-големия враг на хората- не го допускай даже за миг да припари до тебе.

И още нещо мразех вечерите на Коледа и Нова година,  защото с майка ми все бяхме сами( бях много малка като се разведоха) обаче на мен не ми пречеше това, че сме сами, а че беше тягостно. А беше тягостно, понеже на нея й беше мъчно, че сме сами и така параграф 22 до припадък. Е аз не искам децата ми с това да помнят тия празници, а и на мен ми писна с години да се  бутам доброволно в тоя калъп- "оле, вие пак ли ще сте сами!" и с ръка на сърцето ти казвам- минах дълъг път, но днес  не ми е изобщо тъжно, че може да остана сама на празник( а и аз никога не съм сама вече, ами поне с едно дете!) ....Надувам музиката, беба се кълчи и търчи, и вечерта минала Hug

# 96
  • Мнения: 4 734
Благодаря за поканата Simple Smile Ще се стегна, ще си сипя едно голямо и така.... Момичета като ви чета така ми се иска и аз вече да съм на финала и да си кажа " Къде бях и къде съм сега ... " Благодаря ви на всички!

# 97
  • София
  • Мнения: 6 999
Kasidy, ти пък - това е най-хубавото да си сама с девойката. И при това твоята е голяма - разбира от традиции, от говорене. Моето диване само ще разсипе храна навсякъде, ще поиска сто неща да й дам, за да стана от масата и... супер изнервация.

Сега ти е първия празник, който да направиш както ти искаш без да се съобразяваш с бившия. Готви каквото ти искаш, нареди както ти искаш... Направи разни неща, които преди не е можело. Сипи си едно вино, даже дай и на девойката малко вода с вино и тя е дама Wink и си мисли за страхотния живот, който те очаква.

Това е паузата м/у живота ти с бъдещия мъж и този с бившия... наслади й се като време да се преоткриеш и да се пренастроиш. Да влезеш в новия си живот без да мъкнеш товара на стария....

Ей такива неща трябва да си мислиш.

 

# 98
  • Мнения: 934
Дами аз имам едно запитване. Дайте да се организираме и ние предколедно, новогодишно и всякакво друго пред което се сетите и да пийнем по едно винце, бира или кой каквото си поиска. Мисля че  време да си поклюкарим и оплюем бившите, да споделим настоящите  и да се порадваме, че за малко сме без деца. Очаквам предложения и при 5 и нагоре положителни възгласи, ще организирам нещо.

# 99
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Оххх, Касиди, колко ми е познато, и аз преди време си мислех, че за празниците да останеш сама с детето е нещо много страшно...., в крайна сметка точно за коледа, по някъкъв начин всички спряха да ме упрекват, захапахме си езиците и си прекарахме една хубава вечер. А как само врякаха, малиии, да не ти е работа..., но все пак няма накъде, независимо колко се сърдят и "опяват", все пак аз съм им дъщеря, а детето внуче....
Така че не се навивай че ще останеш сама, ще им поотмине, а това е мнооого добър повод да се преодолеят  Mr. Green

# 100
  • Мнения: 4 734
Честно казано реших да съм над тези неща.Верно родители ама живота си е мой.Кой иска да се цупи, кой да мрънка вече гледам само напред и това е. Относно празниците...и там ще си пренаредя мозъчната структура, и двете да си бъдем ще си го направим хубаво.

# 101
  • Мнения: 312
хайде де!  Hug

# 102
  • Мнения: 811
Имаме рожденик-Даниел на Катнадиин-да ти е живо и здраво момченцето,много весело и палаво!Хубав празник! newsm59  ura Tada

# 103
  • Мнения: 1 023
Имаме рожденик-Даниел на Катнадиин-да ти е живо и здраво момченцето,много весело и палаво!Хубав празник! newsm59  ura Tada

 newsm59

много усмивки и веселие Simple Smile

# 104

Общи условия

Активация на акаунт