тема за чат - ако искате може и седмична или месечна

  • 5 886
  • 160
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 6 999
Иса, що пък да е хубаво майката да има нова връзка? Това ми е интересно. Мисля си, че няма значение дали майката има нова връзка - а кака се чувства тя самата - ако и без нова връзка е добре, спокойна и уравновесена - кво повече м2 трябва на човека.
Напр ти беше спокойна  и се чувстваше добре... така, че не ти трябваше мъж.

Дълго е за обяснение. Едната причина я писах по друга тема и е общо взето, за да не станат прекалено зависими детето и жената /най-често/ един от друг и то да не може да се отдели и порасне. В тази книга обаче отиват още по-далеч като казва авторката, че едва ли не детето трябва да се присъжда на родителя, който ще заживее с партньор. Защото за детето е важно да има 'пълно семейство' или нещо подобно /не ми се рови сега/. Аз не съм пример - имах връзка от 3-тия ден след раздялата с бившия Wink

Не го разбирам моя бивш мъж  newsm78
Вече ни стана навик всеки уйкенд да сме тримата заедно. Хубаво говорим си, разбираме се не е останала горчилка /поне видима/ помежду ни. Обаче днес за спорихме по повод Коледния подарък от майка му за Дариа нормално ли е на дете да се подаряват детски гримове. Да не говорим, че Дариа още няма 3 год. Просто побеснях, защото въпросната 'баба' не само, че днес видя внучка си за първи път от месец март насам ами и си позволява да купува каквото тя намери за добре без да ме пита. Попрехвръкнаха искри и аз приключих разговора с това, че детето живее с мен и в моята къща и аз решавам какво може и не може да ползва /гримове/, както и че от мен зависи дали този подарък ще стигне до него. Накрая се успокоихме и той обиден "Ама обясни ми защо не искаш да й разрешаваш?" Ами не искам да му обяснявам пък. Не ми е вече мъж. Сума ти време му обяснявах защо мисля така по този въпрос и иначе по друг. Обаче сега вече не иска. Не съм длъжна. И му го казах.

Уффффффффф оплаках се. Най ми е криво не от друго при тези срещи ами от това, че през цялото време седя и се чудя къде ми е бил акъла като съм го харесала за баща на детето ми?  ooooh! Тухла не ми е падала на главата, пияна не бях... ама все нещо трябва да е имало  - иначе къде ми е бил мозъка? Thinking

# 121
Цитат
и си позволява да купува каквото тя намери за добре без да ме пита.

УЖАСССССС - какво непростимо нахалство #Shocked

# 122
  • София
  • Мнения: 6 999
Цитат
и си позволява да купува каквото тя намери за добре без да ме пита.

УЖАСССССС - какво непростимо нахалство #Shocked

Мда - всъщност може да звучи глупаво, но е така... Naughty Особено когато се касае до това да купиш детски гримове на двегодишно дете. Макар че за мен въпросът е принципен - аз съм родителя, който отглежда детето и аз знам и преценям от какво тя се нуждае и с какво може да си играе.

Както вече казах - ако не смятам за подходящо - просто прибирам въпросната вещ и още 20-30-50 лева, които можеха да се дадат за нещо от което дъщеря ми наистина би имала полза, отиват на боклука.

# 123
  • Мнения: X
Абе съвсем логично е детето да живее в семейство, състоящо се от 2ма души. Заради поведенческия модел на бащата, еднакво важен и за момче, и за момиче.
Но това клони натам - търпете си мъжете докато не си намерите някой друг, ако изобщо си намерите, за да има детето баща вкъщи.
Или иначе казано, мълчи си заради детето, което именно всички тук се опитаме да избегнем.
Така че да търсиш татко само и само да има такъв заради детето - пак не върви - в такъв случай да бяхме останали с бившите, поне познатото зло е по-малко зло.
Естествено, че от психологическа гледна точка е по-добре да има семейство. Ми... не ми се споменава за животинския свят, и особено за приматите, при които голям процент от татковците си стоят с мамите и не се покриват като дойде бебето.... ма ние хората май вече сме по-зле и от животни. Така стана.

Иса - много ясно че не си длъжна да му се обясняваш. И аз така казвам. Като ме пита - работиш ли - ми викам не ти влиза в работата, не съм длъжна да казвам. Моя си е работата.

# 124
  • София
  • Мнения: 6 999
Иса - много ясно че не си длъжна да му се обясняваш. И аз така казвам. Като ме пита - работиш ли - ми викам не ти влиза в работата, не съм длъжна да казвам. Моя си е работата.

Оооооооо, не  Naughty Ние подобни обяснения си даваме. Дори за гаджетата си говорим. Споделяме си - един вид  Mr. Green
Просто не считам за нужно да обяснявам всяко свое решение, особено очевидни такива. Да помисли и да се сети сам защо съм против гримове за 2 годишно. Не е толкова сложно, нали?

# 125
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
\Иса тоя път не съм съгласна с теб.
ВСЕКИ има право да прецени какво да купи на детето ти - както ти имаш право да прецениш дали да му го даваш КОГАТО САМО ти носиш отговорност за него.
И още нещо - по-добре обясни дане ти се налага по-късон да го правиш това в по-неприятна ситуация.

# 126
  • Мнения: 811
Аз пък в разрез с неколедното ми настроение си сложих коледен аватар и си измислих нов личен текст и сега им се кефя  bowuu

Имам някаква надеждица,че ще мога да ида на коледния форумски бал,ако дребния остане при бабите  Mr. Green

# 127
  • София
  • Мнения: 6 477
Е, това май е доста крайно за родителските права на този, който има нов партньор! #Crazy Ами ако това е бащата? Както е в най-общия случай? Или трябва да има съвременни варианти на Снежанка в частта за мащехата? #Crazy Аз лично не бих си дала детето на БНД понеже има неква нова кифла покрай него и най-малкото изобщо не знам тя иска ли да се грижи за неговото дете?! А пък да си завъдя некой муньо само заради модела от двама родители - не, блъдъря NaughtyЩе си търпя посещенията на биологичния баща и така....
Много странно ама малката хич не се и чуди защо баща й не живее с нас. За нея май това е нормалния начин на живот - но баща беше изнесен от нас някъде преди 2 години и тя няма спомени когато е живял в къщи. Колкото до това, че майката се привързвала адски много по детето си понеже няма партньор - мисля, че е строго индивидуално. Не се считам за залепена майка в никакъв случай! Още повече, че май дядо Коледа чу мрънканията ми по повод по-добре платена работа и взе че ми я донесе...Но това значи и повече време навън и по-малко за Лора....но такъв е живота! Wink

# 128
  • София
  • Мнения: 4 493
Наближават празници
Как се чувствате имате ли КОЛЕДНО НАСТРОЕНИЕ?
Имате ли вече планове за празниците?

Само на мен ли им е тъжно и ми се плаче тази година, изобщо не ми е до празници Sick, много съм далече от коледните подготовки и веселби  Cry

# 129
  • Мнения: 1 732
Наближават празници
Как се чувствате имате ли КОЛЕДНО НАСТРОЕНИЕ?
Имате ли вече планове за празниците?

Само на мен ли им е тъжно и ми се плаче тази година, изобщо не ми е до празници Sick, много съм далече от коледните подготовки и веселби  Cry

Аха, и аз така.
Нямам никакви планове. Ще съм у дома с дечко. Добре, че имам млади мама и татко, та и те ще са с нас...Странно е, че имам Нея, но все пак се чувствам още по-зле от миналата година, когато Тя все още риташе в корема ми.

# 130
  • Мнения: 1 809
Ами...опитвам се да ми е празнично...И въпреки ,че за Коледа съм с родителите си и с детенце,за НГ ще сме с моя приятелка в заведение....чувствам се малко самотно... Rolling EyesНо...няма да се предам на това усещане и ще се постарая да се насладя пълноценно на празниците Simple Smile

# 131
  • Мнения: 351
Аз пък си се чувствам добре, в яслата ще има тържество, в работата ми също... така, че коленото настроение не ме е напускало нито за миг. И аз ще съм на Бъдни вечер с родата ми, а на НГ някъде с дружки. Наистина се чувствам добре, може би защото ми е за 3-та Коледа  smile3533 smile3534

# 132
  • Мнения: X
Наближават празници
Как се чувствате имате ли КОЛЕДНО НАСТРОЕНИЕ?
Имате ли вече планове за празниците?
Само на мен ли им е тъжно и ми се плаче тази година, изобщо не ми е до празници Sick, много съм далече от коледните подготовки и веселби  Cry
Аха, и аз така.
Нямам никакви планове. Ще съм у дома с дечко. Добре, че имам млади мама и татко, та и те ще са с нас...Странно е, че имам Нея, но все пак се чувствам още по-зле от миналата година, когато Тя все още риташе в корема ми.
Не те познавам, ама откъде тоя песимизъм ..
Миналите презници при мен минаха доста добре, за тези съм с още по-големи надежди, защото не съм с корема и дежурното покрай него дремливо състояние.
Самотно - е - понякога ми е... но се оказа, че за година и половина съм успяла да подновя контактите си с хората, които съм обичала преди, но които покрай мъжа ми бях позабравила. Мога да кажа, че често си изкарвам по-добре, отколкото преди с него - за моя голяма изненада. Няма караници, спорове, не се пуля как е могъл да изрече или извърши някоя гигантска глупост ... не съм разочарована от тях, така, както трупах горчилка от него години наред.. бе приятелките ми са супееееер.  Wink / мама е супер...  Wink както казват в рекламата/. Липсва ми мъж, ма не от тия издания дето ги гледам наоколо - ... - в момента средата  ми е в пъти по . Откъм интелигентност, интереси, сила, постижения. И е вярно, че с какъвто се събереш - такъв ставаш - това може би най-големия ми плюс, че се отървах от онзи. Хората, с които сега съм заобиколена, вървят напред - с бързи крачки - и успяват да ме заразят с ентусиазма си. Да не говорим, че почти никоя от приятелките ми не се е дала на мъжа си... може би затова са ми приятелки, защото са като мен....  newsm78
Но това, тези празници да са ти по-кофти от предишните- не го разбирам. Работи върху това. Малко са нещата, по-лоши от бременна жена без мъж до себе си .... така че аз се радвам на всяка секунда. Определено съм с пъти по-добре от миналата година.
 Heart Eyes

# 133
  • Мнения: 6 315
Кхъ - кхъ, днес ми мина третото съдебно заседание и се споразумяхме  Grinning. След като получа съдебно решение официално ще съм госпожица "второ издание"  Joy. Доволна съм, много при това!
Йоан е болен, но до Коледа ТРЯБВА да оздравее (по заповед на щуката), защото го чакат много подаръци и веселби. Пазаруването за тази Коледа ми достави огромно удоволствие, дано малчо си хареса новите неща  Heart Eyes! Аз също се сдобих с разни красоти Wink.

# 134
  • Мнения: 1 652
Ето ме и мен! Аз не се знам към кой подфорум съм - ни рак, ни щука, май не съм много и за тука, ама....
Не успях да прочета цялата тема. catnadeen, много късно се включвам,  не успях да видя снимките. Но се надявам всичко с малката да се оправи , както и с баткото. Jaly,  и да не си помъдряла не е тревожно, ако си добре. Познавам много щастливи глупачки, и за съжаление доста умни жени, които се чудят дали са помъдрели.

И ние с малкия очакваме празниците. Те вече започнаха. Миналата седмица имахме рожден ден- 4 години. Много хубаво си изкарахме. той е много щастлив- куп играчки и нов акордеон. На Коледа ще сме Боби , аз и татко. Искам да ви кажа, че аз съм била и съвсем сама на Коледа, без бебе в корема , изобщо... Всичко се променя. Чела съм, че трябва празниците да се посрещат с радост и около празниците трябва да има много позитивна енергия около нас. Да простим на всички, да изчистим душите си от обидата! HugМоля се за себе си да успея, че това е много трудно!

Общи условия

Активация на акаунт