Отново избори или как от мързел плащаме двойно за удоволствието да гласуваме

  • 7 756
  • 217
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 288
не съм гласувала, не от мързел, а защото:
не се идентифицирам с нито един кандидат.
за пореден път ме разочароват десните с избора на кандидат-президент. 
омръзна ми да упражнявам все протестен вот.

# 61
Хей хора не виздате ли че за 17 години хоата за които се гласува са едни и същи какво ново очаквате от тях
ето един откачалник нов се появява и е на балотаж нека другите се научат как да се държат с хората
макар че докато не стане белята няма да се оправят нещата в БГ
ХА!
Ето един умен мъж.
Когато промените започнаха-бях на цели 18......сега е ясно на колко съм.
А ти?


Долу горе колкото тебе наборче:))))

# 62
  • Мнения: 2 212
Мю аз разбирам това, което казваш, но точно това, което и Феъри е казала не ми допада, няма от кой да избера, затова ще избера все някой, за да не е без хич...ами звучи ми някак си примиренческо, като няма истински избор , избирам само заради идеята да упражня правото си на глас...а право на глас и право на мнение и позиция са две различни неща...аз предпочитам в тази бюлетина да имаше и едно празно квадратче, което да значи - крайно време е да се появи президент, на когото наистина да гласувам доверие и бъдещето си...Тогава ако ще нека да пропаднат изборите, но да се появи реален избор за многото хора, които отказват да гласуват или гласуват против...

# 63
  • Sf
  • Мнения: 808
Аз разбирам невиждането на смисъл. Обаче не разбирам това:
Имаме избори...... Проблем е гласуването сред хората под 40г. Tired

Защото и с нашия вот, и без него, ситуацията ще си бъде все същата... Няма да променим нищо. Политиците си играят своята игра и ни хвърлят прах в очите, че "Гласувай, не бъде безучастен" е достатъчно да замажат очите на бабичките, но не и на хората под 40...

Виночерпецът, добре го даваш Simple Smile

Who Сares! ти пък не помниш все едно какво ти клюкнах преди, нъл съм новоизпечена клюкарка веч Simple Smile

# 64
  • Мнения: 3 153
Първо-мисля, че хората наистина се умориха да гласуват не ЗА някого, а да избират по-малкото зло!
И второ-какъвто и да е изборът, всички ние си го заслужаваме, защото нямаме гражданска позиция и не си защитаваме правата, ама никак даже! Години наред ни се подиграват, но ние сме си мазохистично стадо и ни е гоооотттт от това! Това е положението, такъв ни е манталитетът, не виждам защо трябва да се сърдим и плюем тоя и оня, като само у нас е причината да ни се случва всичко това, вкл. и липсата на висок % избирателна активност!
От друга страна съм доволна, че ще има балотаж и ще се харчат още пари по изборите.............поне ще знам къде са отишли тези пари! Така и така не отиват за обществено полезни дейности и каузи, по-добре за избори 'баси!

# 65
  • Мнения: 2 716
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=128983.0
Вижте колко прозорливо съм се изказала на времето  Mr. Green

# 66
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Щото много ни "мързи" и щото са "супер" кандидатите, затова болшинството не сме гласували, нали?
Хайде стига сте ни обиждали. И ние си имаме позиция и мозъци, факт е, че вече много хора мислят като мен и тези "Като не гласуваш, после нямаш право да недоволстваш" изобщо не ме трогват.

# 67
  • Мнения: 3 818
Мю аз разбирам това, което казваш, но точно това, което и Феъри е казала не ми допада, няма от кой да избера, затова ще избера все някой, за да не е без хич...ами звучи ми някак си примиренческо, като няма истински избор , избирам само заради идеята да упражня правото си на глас...а право на глас и право на мнение и позиция са две различни неща...аз предпочитам в тази бюлетина да имаше и едно празно квадратче, което да значи - крайно време е да се появи президент, на когото наистина да гласувам доверие и бъдещето си...Тогава ако ще нека да пропаднат изборите, но да се появи реален избор за многото хора, които отказват да гласуват или гласуват против...


Естер, там е проблемът, че изборите не могат да пропаднат. И аз и Мюр само да гласуваме, те ще се проведат Laughing
Оттам нататък за мен примиренчество е да си останеш вкъщи и да чакаш останалите да решат кой от онези дето не ти харесват ще ти бъде президент. Ако имаше възможност негласуването да доведе до нещо- да се провалят изборите, да се сложат други кандитати или какво да е, приветствам го за всеки, който го избере. Но в момента в България законът е такъв, че негласуването е чисто и просто делегиране на права на другите избиратели да вземат решение И от твое име.

Лиляна, аз не твърдя, че нямате позиция или мозъци. Просто не виждам какво променяте с негласуването.

# 68
  • Мнения: 2 212
Феър, съгласна съм, ти си го казала - примирение е както, че просто си оставаме вкъщи и не гласуваме, така и че просто за пореден път избираме по-малкото зло и че именно изборите така или иначе ще са валидни, ако ще и 2-ма да са гласували...Знам, че това е законът, но знам и че това не са реални избори.... Rolling Eyes

# 69
  • Мнения: 431
Просто не виждам какво променяте с негласуването.

Веднага ти казвам какво постигам с негласуването си - съвестта ми остава чиста, защото не съм гласувала за човек, когото смятам за недостоен за съответния пост. За мен това не е малко. Crossing Arms

# 70
  • Мнения: 1 629
 Grinning Изборният ден приклячи, тъй че спокойно може да се добави една анкетка към темта и да видим реално кой как е или не е гласувал. И за кого Mr. Green

# 71
Fairi    А какво се променя с гласуването?Simple Smile явно не си спомняш времената от преди 90та година пак се гласуваше и какво се получаваше?Simple Smile играчите тогава бяха едни и същи за дълъг период от време и сега е така 17 години играите рядко напускат играта и гласуваш за едни и същи хора как очакваш от тях промяна?Simple Smile

# 72
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Ама защо всички си мислят, че само в България при гласуването все няма подобаващи кандидати и затова не отиват до урните. Да не ги харесват винаги тук кандидатите, всички онези, които отиват да гласуват? Не, но отиват / активността не е 100 % , ама и до толкова ниско не стига /. Когато упражняваш правото си на глас, имаш право след това да критикуваш. Само с мърморене, нищо не става.

Имам една братовчедка, която оня ден ми каза по телефона: "Ами, сега няма да гласувам, ама като се стугне до балотаж, може и да се дигна." Защо бе, аджеба тогава? Нали тогава пак ще гласува за някого, за когото би могла да гласува и сега. Да, ама не. Ето това не мога да го разбера с мисленето .  

Много казват, че не гласували, защото президентът имал представителна функция. Именно, обаче, този президент, ако след време направи някой гаф, хората  могат да го свалят от мястото му / ако се ОБЕДИНЯТ, де..../. Ако  кралицата тук направи гаф, няма катурване. Ето в това е разликата на представителните функции.

Ама и как иска този народ да се оправи нещо, когато за 17 години не се научи да протестира, както и гражданската съвест я няма никаква. Докато всички под нос, на ракия и във форум псуват, а нямат идея за сплотяване , така ще е. Тъжно и жалко.    

# 73
  • Мнения: 1 840
Яд ме е на тези, дето не им пука. По принцип не се ядосвам на хората като цяло, но по избори ме вбесяват. Безплатно е, бе! Иди, пусни си ГЛАСЪТ! Имаш право да ИЗБИРАШ! Не живеем в Диктатура и с изборите празнуваме този факт! Яд ме е именно защото сме живели в ДИКТАТУРА и ГЛАСЪТ ни е бил безсмислен тогава! Пфу!

Мюриел, първо, моите уважения към теб, защото си ми много симпатична и спорът няма да го приема лично. Но ... не, няма да си пусна гласа, ако ще и да ми плащат за това. Какво имам право да избирам, бе! Кой тиквеник да гледам през следващите 5 години ли? И какво от това? Някой пита ли ме искам ли ЕС, или дали съм съгласна да спират Атомната електроцентрала, или дали съм съгласна да бъде отдадена магистралата на концесия, или дали съм съгласна да бъде въведена тази "прекрасно" работеща здравна система или да бъде съсипано образованието - т.е. все неща, които пряко ме касаят и пряко влошават живота ми? За това никой не иска да знае мнението ми. Просто ми съобщават "добрата" новина. Какво като имаме свобода на словото, като нямаме далеч по-важни неща. Това ще ни нахрани ли, ще ни излекува ли? НЕ ГЛАСУВАМ, защото съм против тази мандатна система, която е порочна и отказвам да участвам в нея. Защото гласувайки, аз казвам: Да, съгласна съм всичко това да се повтори още 4 години (както вече се случва в течение на 17 години) и когато остана за пореден път недоволна, да ми кажат: Ами като не сте доволни, вие си ги избрахте (и дори ще бъдат прави). Да бъдем обективни: значи избираме някакви си абсолютно непознати, които ни обещават всичко, което искаме да ни се обещае; щом минат изборите ни казват, че, видите ли, обещанията си не можем да изпълним, защото ни пречи това, което са направили предишните или пък нещо друго; правят си "мазалото" и в края на мандата си стават и си заминават без НИКОЙ ДА ИМ ТЪРСИ ОТГОВОРНОСТ, като един притежава паркингите в София, друг сума ти хотели в Несебър, трети пък - половин Рила и пр. и пр. (а пък колко много неща не знаем..., а и да ги знаем - какво от това, голям праз). И нашата надежда-говежда е при следващите избори да им го върнем, като избереме другите, които са съвсем същите. И докато им гласуваме, това ще се повтаря до безкрай.
Нямам силата да разруша тази система, единственият начин да й се противопоставя, е да не участвам в нея. И такива като да гласувам за "по-малкото зло" също не ги приемам - аз за "зло" няма да гласувам, независимо дали е по-голямото или по-малкото.
А иначе въобще не ме мързи. Но отказвам да поема отговорността при предварително зададен лош резултат.

# 74
  • Мнения: 1 629
Маги, радвам се, че не ти е все тая. Това имах предвид, че ме вбесява Grinning После, никога не е късно да си заформим либерална партийка, освен ако не си консерва по душа Grinning

Общи условия

Активация на акаунт