Първолаче смело крачи, напред към трудните задачи!

  • 19 433
  • 285
  •   1
Отговори
# 270
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Здравейте, искам да споделя нещо за нашата занималня. Значи в момента на едно място се събират децата от 2-та първи класа, един 2-ри и част от 4-ти. Имаше предложение да направим група само за 1-ви клас и да се заплаща такса към 20 лв. месечно. Аз много се зарадвах, но се оказа че няма да се осъществи защото не всички можели да плащат тази такса  Shocked
Шокирана съм не защото не знам какво е да нямаш възможност, а защото сумата е символична и се предполага че в занималнята ходят деца чиито родители работят, което пък означава че точно на тях не би трябвало да са толкова непреодолим проблем 20-те лева.
Та не знам вече аз ли нещо не съм наред или 20 лв. е егати и сумата, та трябва да са наблъскани децата като в дядовата ръкавичка ?






Аз не знам дали си знаете правата, но първи клас е безплатна занималнята а четвърти е платена, но нямат право да ги слагат заедно.

# 271
  • Мнения: 1 492
Аз не оставям детето си на занималня, но в нашата били 36 деца
Кошмарно, аз ще питам пак, но при нас май имаше ограничение до 24 деца. Но не съм сигурна дали това е от някаква наредба или толкова събира стаята.

# 272
[/quote
Аз не знам дали си знаете правата, но първи клас е безплатна занималнята а четвърти е платена, но нямат право да ги слагат заедно.
quote]

Ами не си знам правата честно казано, но ще се опитам да разбера как е. Иначе аз не съм против да се заплаща, против съм да се смесват деца от различни възрасти.
Ще се опитам да разпитам госпожата утре и най вече да разбера дали само парите са причината да не се сформира група или има и още нещо.

# 273
  • Мнения: 15 278
Не знам дали точно с наредба е указано, но 1 клас не можело да са повече от 25 деца така ми обясниха в у-щето. не учат за добро или не там

Та не знам вече аз ли нещо не съм наред или 20 лв. е егати и сумата, та трябва да са наблъскани децата като в дядовата ръкавичка ?

Много си си наред, но доста родители считат, че у-щето не е място за инвестиция. Изумена съм от такива, които предпочитат да дават пари за частни учители и допълнително да натоварват децата си не става въпрос за извън уч. дейности, а уроци по БЕЛ и математика в нач. курс и същите родители недоволстват от образованието в България.

Искам да ви попитам, вашите първолаци правят ли тестове по математика всяка седмица?

Лека седмица на първолаците и най-вече на родителите!

# 274
  • Мнения: 1 258
Да,не можа да са повече от 25 деца.При нас са две занимални при 4 паралелки първи клас.С коренно противоположни мнения на родители.Не съм чувала  някъде,нито пък чела какви са правилата за работа в занималнята,каква е методиката.Има ли някакви определени критерии и изисквания или всичко става по усмотрение на учителя.

А контролни по математика имат всяка седмица,от миналата - и по български език.Освен това диктовки по български всеки ден.
За съжаление забелязвам,че заниманията по български и математика са често за сметка на музиката,на рисуването,на час на класния...

Последна редакция: пн, 20 ное 2006, 14:46 от Trislon

# 275
  • София
  • Мнения: 1 951
Абе, казах аз, че тая тема на "ЧеститНик" заприлича Grinning

Да са живи и здрави всички рожденици, рожденички и техните семейтва  bouquet

И ние с изреченията малко по-трудно се справяме, защото слива думи. Но се учим добре, вярвам, че и това ще проумее моето първолаче.

И аз да питам - някой получи ли си вече маратонките "от Масларова"?
Не ,мила Гери.Няма ги тези прословути Масларени маратонки.Ходих до соц грижи и ми отговориха,че поръчката не е изпълнена в срок.Не се знае ,НИЩОООО.
Иначе моите юначета се справят успешно с материала.Синът ми в началото сливаше думите в цяло едно изречение.Седях с него и обяснявах ,за запетайка,за разделяне на думичките.,една от друга и схвана малия мъж.

# 276
  • Мнения: 826
А вашите първолаци напират ли да ги абонирате за вестник/ списание? Нашият момък вчера ми заяви, че искал да го абонираме за "Том и Джери". newsm78 Подозирам, че е само заради обещаната надуваема топка Том и Джери при едногодишен абонамент. Погледнах цената на абонамента- лично аз мисля, че така е тъпо- няма и стотинка отстъпка от цената на 12 списания на дребно. Тъпа работа.  Crossing Arms
Вчера обясних, че предпочитам да купувам всеки месец "Том и Джери" и "Бърборино" /той отделно си купува вестничета от училище/- така и той се радва много,  не е усеща като сериозно "дръпване" от бюджета, а и определено не ми се ще да "затварям" 50- тина лева за абонаменти за неговите списания, и то точно в предколедната какафония /у нас Декември е особено натоварен- именни дни, рождени дни и т.н  #Crazy/
Вчера си говорехме- определено трябва да се радвам, че детето чете- освен списанията всеки месец си купува и поне една книжка /енциклопедийка или друга/ от Пингвините. Нека това да са ни разходите и харчовете! Party

# 277
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Elia предложи на Георги да му купуваш Рикчо. Това е вестниче за пораснали деца. Вътре има разказчета задачки съобразени с материала от 1 до 4 клас. Ще се ги събира и тази година ще чете материала за 1 ви догодина за втори и т.н

# 278
  • ново
  • Мнения: 6 033
И нашите деца правят тестове по математика всяка седмица, и диктовки по БЕЛ.
В началото на уч. година учителката направи папка на всяко дете - на първата страничка има имената и снимка на детето. В папката е сложила джобове, там събира всички контролни и тестове на децата.
В нашето училище имаше предложение за занималня по английски 50 лв. месечна такса, но така и не се събраха достатъчно желаещи.
Утре вечер сме на празник Simple Smile

# 279
  • Мнения: 1 937
Привет,
Днес съм абсолютен Пантелей пътникът.

Много сте изписали, брей...

Мами, някой да пуска нова тема.

Самостоятелни работи - всяка седмица, връщат се за подпис.
При нас все още стои въпроса кой кого закачал, дразнел, бутал и т.н., а от днес има и ново 20 - Павел искал да прави секс с Йоана  #Crazy
В абсолютен потрес съм!

В сряда Ралица е канена на рожден ден в Новотел Пловдив  #Crazy К'во правят тези родители - не ми е ясно!?!

Днес дъщеря ми си хареса ботуши за 120 лв., та обясних набързо какво значи поговорката - "На гол г.з, чифте пищови".
Много са ме накацали калинките...

Коала, искам публично да похваля твоят къдрав момък Трифон, който днес видях как помогна на едно паднало детенце да се изправи и за разлика от другите наоколо, не говореше на пловдивски  Mr. Green

Мренка и Ками - страхотни сте! Хвърлих едно око на снимките от купона.
Следващият път съм с вас.

# 280
  • Мнения: 1 671
Вили, благодаря, обаче от теб научавам за тази случка  Laughing Т

Трифон не е много по споделянето, но днес с голяма гордост ми каза, че госпожата им е съобщила на всички деца в час, че в следващите няколко часа по рисуване и домашен бит ще изработват картички, кутийки и разни други коледни неща за благотворителния базар на Движението на българските майки.

Остава да уведомя родителите за датите на базара в Пловдив - 16 и 17 декември в Панаира - за да отидат и да си купят творенията на отрочетата Laughing

Дали да не направя бележчици с кратко обяснение на принтер за всяко детенце, да ги дадат на родителите си? Друго не ми идва като идея ,, за да научат всички.

Днес дадохме парички за куклен театър - на 29 ноември.

И за Коледен купон - на 22 декември, в един детски център, с дискотека, викторини и игри, някакво хапване и пийване също.

# 281
  • София
  • Мнения: 1 951
Веднъж месечно в училището се провежда театър.темите са разнообразни.През октомври темата беше за почистването на зъбите,при малките,а утре е за дядо Коледа.

# 282
  • Мнения: 1 258
marianasot ,този театър родителите ли го организирате или от училището?
Можеш ли да ми кажеш и името на състава,моля те!

# 283
  • Мнения: 1 671
Дядо Коледа очаква пак, нищо, че е първолак - предложение за новата тема.

# 284
  • Мнения: 11 607
Ще пуска ли някой нова тема????? Тази стана малко тема за ЧРД и се разводни....

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт