Правя голям материал за безчинствата в яслите!!!!!

  • 4 826
  • 98
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 867
Според мен ако някой заснеме тайно един ден на детето си в яслата, повече никога няма да го пусне на ясла.........Имам впечатления от близката ясла- лелките дебели и едва вървящи, ако искат да направят забележка на някое дете, направо крещят, от другия край на двора...никоя няма да се затича, да отнесе детето от мястото, да му обясни защо не трябва да ходи там......в някои държави за животните се грижат по- добре.......да не говорим за това колко време ги разхождат, менютата, как мият подовете с белина, докато децата играят по пода и т.н.......

по-горе една майка се оплаква, че дори надничайки не може да разбере почти нищо за времето, което детето й прекарва в яслата. при това положение, би ли казала как точно се добиват "впечатления от близката ясла" newsm78
от една страна, всичко е скрито и родителите нищичко не разбират, пък от друга - всичко се вижда отдалеч и от всички, освен от родителите
логиката не пречи  Wink

# 46
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Това, което съм видяла от разходките по двора....децата тичат, лелите стоят а групички и викат от  далече......не ми се виждат заинтересувани за децата......това за белината, менютата и разходките съм го чела тук........

# 47
  • Мнения: 1 425
Това, което съм видяла от разходките по двора....децата тичат, лелите стоят а групички и викат от  далече......не ми се виждат заинтересувани за децата......това за белината, менютата и разходките съм го чела тук........

Не мисля,че всички детски заведения трябва да се поставят под един знаменател.Да, може и да има такива ясли каквито описвате,но също така има и много,много,добри коита са пълна противоположност на това което пишете.Така че не гледайте само в едната посока. Peace

# 48
  • Мнения: 25 621
Чета и се чудя, толкова простичко може да се реши проблемът, ако се позволи на родителите да участват в живота на децата си в яслите и градините. Много лесно може да се направи график и всеки божи ден да има поне 2 присъстващи родители, които да стоят през цялото време там. Но не само да гледат като пъдари, ами и да участват активно в дейностите - да играят с децата, да им помагат при хранене, обличане и занятията.
Така хем персоналът ще се грижи както трябва с децата, а не да пие кафе и зяпа сериали в работно време, хем и родителите ще се убедят, че добрата грижа за 20-30 деца от 1-2-3 човека е мисия мнооооого невъзможна.  Peace
Да не говорим каква огромна полза ще има от присъствието на татковци в градини и ясли. Отдавна тези институции са силно феминизирани, от което децата осезателно страдат.
Ако не се лъжа, в новия Семеен кодекс се споменава за някакви допълнителни дни към отпуската на родителите? Спокойно могат да се използват за тази цел и никой работодател да няма право да лиши подчинения си от тях.  Thinking

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Да напиша нещо от опит
Когато ни се обадиха ( Настоящи и бъдещи майки ) от няколко телевизии , за да се направи материал за недоволни от яслите и градините майки , изведнъж се оказа , че няма нито една , която да застане пред камерата ...
Фифи , от сега да ти кажа , можеш да пишеш , но нито една майка няма да застане зад теб с името си , номера на ОДЗ-то и конкретното обвинение .
И искам най-отговорно да помоля , който има проблеми с персонала или е недоволен от нещо в ОДЗ-то , нека първо се обърне към директорката . 99 % от проблемите могат да се решат по този начин - от промяната на менюто до уволняване на служител ...


Може би защото се страхуват така да не навредят още повече на децата си.
Материала ще мине и замине, но детето ще си остане в същото детско заведение и не се знае какво ще бъде отношението спрямо него.
Аз мога да разкажа случка, животозастрашаваща, с детенцето на моя близка приятелка и съм убедена, че ако тя бъде потърсена за коментар - няма да откаже.
Действието се развива тази пролет в "Златно пате" в "Стрелбище".
Малчуганът и набарал под едно от креватчетата отрова за мишки, която изял. Никой не го видял от персонала. Добре, че за щастие негово другарче го "изклюкарило".
При което познайте какво се случва. Обаждат се от градината на майката и и казват да отиде там.
Нито е повикана бърза помощ, нито нищо/ ами ако майката е отишла в провинцията примерно по работа?/ Единствено гърлото му е раздрано от нескопосани опити да бъде накаран да повърне.
В крайна сметка детето лежа в токсикология в Пирогов.
След което беше преместено в друга градина.
Във връзка с този случай на мен ми хрумват няколко бързи въпроса.
Отрова за мишки под детски легла ?
Къде блее персонала?
Липса на бърза и адекватна реакция, когато е застрашен живота на дете ?

# 50
  • Мнения: 2 070
Според мен по-правилно е да се насочат усилията ни, към промяна на правилника за реда в детските градини и ясли. Например първата седмица децата да се оставят по няколко часа в яслата, първите дни задължително да присъства родител. Родителите да имаме възможност  да проверяваме по всяко време как се грижат за децата ни и ако забележим нещо нередно да сигнализираме. В детската градина ( предучилищна група) на дъщеря ми имаше един ден в месеца в който родителите можехме да присъстваме на занятията им, друг е въпроса, че един ден не е достатъчен, но и това е нещо.
Дъщеря посещаваше ясла и няколко години детска в друга държава и там е точно така. Аз всяка година първата седмица ходих с нея по няколко часа в градината , играех с нея и другите деца. Мога смело да твърдя, че всички деца много бързо свикват с госпожите, с обстановката в градината и без стрес приемат ходенето на градина и оставането без мама и тати за определено време.

В другите теми за детските заведения съм разказвала, че това се прави в Плевен, в яслата, в която ходеше дъщеря ми... И то с голям успех, поне при нас... И за двете ни това беше много по-адекватна адаптация и свикване с раздялата... Имаше майки, които ходеха и седяха по седмица-две за по два-три часа сутрин, аз например само два дни бях, защото лесно свикна и се заиграваше... А това за отворените дни, в които родителите да имат право да посещават яслите сме го включили в исканията, които ще дадем на кръглата маса по детските проблеми...

# 51
  • Мнения: 9 990
Да напиша нещо от опит
Когато ни се обадиха ( Настоящи и бъдещи майки ) от няколко телевизии , за да се направи материал за недоволни от яслите и градините майки , изведнъж се оказа , че няма нито една , която да застане пред камерата ...Фифи , от сега да ти кажа , можеш да пишеш , но нито една майка няма да застане зад теб с името си , номера на ОДЗ-то и конкретното обвинение .
И искам най-отговорно да помоля , който има проблеми с персонала или е недоволен от нещо в ОДЗ-то , нека първо се обърне към директорката . 99 % от проблемите могат да се решат по този начин - от промяната на менюто до уволняване на служител ...

Помня, и с тази тема точно за теб се сетих....
Кучето си лае, керванът си върви.дебели им били леките, крещели, чули-недочули...ама само тук и между тях си по площадките....
Слаба ракия, слаба... Tired
Апропо-отворени дни и сега си има-някой от вас да се е възползвал?Аз защото да...

# 52
  • Мнения: 46 518
Вземи едно меню за ясла и можеш да напишеш достатъчно материал  Tired

# 53
  • Мнения: 1 734
Според мен по-правилно е да се насочат усилията ни, към промяна на правилника за реда в детските градини и ясли. Например първата седмица децата да се оставят по няколко часа в яслата, първите дни задължително да присъства родител. Родителите да имаме възможност  да проверяваме по всяко време как се грижат за децата ни и ако забележим нещо нередно да сигнализираме. В детската градина ( предучилищна група) на дъщеря ми имаше един ден в месеца в който родителите можехме да присъстваме на занятията им, друг е въпроса, че един ден не е достатъчен, но и това е нещо.
Дъщеря посещаваше ясла и няколко години детска в друга държава и там е точно така. Аз всяка година първата седмица ходих с нея по няколко часа в градината , играех с нея и другите деца. Мога смело да твърдя, че всички деца много бързо свикват с госпожите, с обстановката в градината и без стрес приемат ходенето на градина и оставането без мама и тати за определено време.

Абсолютно подкрепям!!!

# 54
  • Мнения: 9 990
Вземи едно меню за ясла и можеш да напишеш достатъчно материал  Tired

Ами не е по темата, ама понеже много се нищеше менюто, включително и аз бях пускала тема, помниш предполагам.Та какво се оказа-имаме го този велик рецептурник в библиотеката, дето така настървено го търсехме толкова време.Та-съветът ми е-всеки, който е недоволен-да го разгледа, да сравни с менюто в градината и ето ти тема за разговор с Директора и Сестрата-черно на бяло като им се покаже какво е определено да ядат децата ни, а не волни съчинения на готвачката например...

# 55
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да напиша нещо от опит
Когато ни се обадиха ( Настоящи и бъдещи майки ) от няколко телевизии , за да се направи материал за недоволни от яслите и градините майки , изведнъж се оказа , че няма нито една , която да застане пред камерата ...Фифи , от сега да ти кажа , можеш да пишеш , но нито една майка няма да застане зад теб с името си , номера на ОДЗ-то и конкретното обвинение .
И искам най-отговорно да помоля , който има проблеми с персонала или е недоволен от нещо в ОДЗ-то , нека първо се обърне към директорката . 99 % от проблемите могат да се решат по този начин - от промяната на менюто до уволняване на служител ...

Помня, и с тази тема точно за теб се сетих....
Кучето си лае, керванът си върви.дебели им били леките, крещели, чули-недочули...ама само тук и между тях си по площадките....
Слаба ракия, слаба... Tired
Апропо-отворени дни и сега си има-някой от вас да се е възползвал?Аз защото да...

Аз моето дете затова не го давам в ясла..........не мога да говоря от опит , защото нямам такъв, но ще ви подкрепя, ако мога

# 56
  • Мнения: 9 990
Според мен ако някой заснеме тайно един ден на детето си в яслата, повече никога няма да го пусне на ясла.........Имам впечатления от близката ясла- лелките дебели и едва вървящи, ако искат да направят забележка на някое дете, направо крещят, от другия край на двора...никоя няма да се затича, да отнесе детето от мястото, да му обясни защо не трябва да ходи там......в някои държави за животните се грижат по- добре.......да не говорим за това колко време ги разхождат, менютата, как мият подовете с белина, докато децата играят по пода и т.н.......

по-горе една майка се оплаква, че дори надничайки не може да разбере почти нищо за времето, което детето й прекарва в яслата. при това положение, би ли казала как точно се добиват "впечатления от близката ясла" newsm78
от една страна, всичко е скрито и родителите нищичко не разбират, пък от друга - всичко се вижда отдалеч и от всички, освен от родителите
логиката не пречи  Wink

Аз съм ходила в Отворен ден.Контактувам постоянно с персонала.Виждам и детето ми как се развива.Говорим много.Едно дете на 3 г може много да си измисля, но и много си личи по поведението му.Моята например, когато е вкъщи нон-стоп и грае на "детската градина"Тя е госпожата.Направо ми разиграва сценки  как протича денят им.Имитира умело, използва реплики на самата учителка за някоя пакост, за похвала...
Стояла съм до оградата и съм наблюдавала 1 час как играят и как и на какво реагира персоналът.
Впечатление се добива не от този 1 час, а от достатъчно време, прекарано в разговори-от това как е минал денят на децата, през заинтересованост за личното здраве ако щеш на госпожата.Да, обсъждали сме и бройката, самата учителка се е хващала за главата, че физически е невъзможно да се справи едновременно с 33 деца.Понякога е на магия всичко, добре, че имат някакъв респект, та ходят по нея като овчици, иначе-случаите с падания, сбивания, налапана отрова и каквото беше още там-щяха да са ежедневие,,,

# 57
  • Мнения: 9 990
Да напиша нещо от опит
Когато ни се обадиха ( Настоящи и бъдещи майки ) от няколко телевизии , за да се направи материал за недоволни от яслите и градините майки , изведнъж се оказа , че няма нито една , която да застане пред камерата ...Фифи , от сега да ти кажа , можеш да пишеш , но нито една майка няма да застане зад теб с името си , номера на ОДЗ-то и конкретното обвинение .
И искам най-отговорно да помоля , който има проблеми с персонала или е недоволен от нещо в ОДЗ-то , нека първо се обърне към директорката . 99 % от проблемите могат да се решат по този начин - от промяната на менюто до уволняване на служител ...

Помня, и с тази тема точно за теб се сетих....
Кучето си лае, керванът си върви.дебели им били леките, крещели, чули-недочули...ама само тук и между тях си по площадките....
Слаба ракия, слаба... Tired
Апропо-отворени дни и сега си има-някой от вас да се е възползвал?Аз защото да...

Аз моето дете затова не го давам в ясла..........не мога да говоря от опит , защото нямам такъв, но ще ви подкрепя, ако мога

Ами за мен подкрепа от форума под формата на мнение, не е подкрепа.В смисъл-ако участвате в живота на градината-тези проблеми ще са сведени до минимум.Диалог му е майката.Като липсва е така-от уста на уста-кой какво чул, недовидял, един случай ще става като назидателен за всички градини и "лелки".
Пак повтарям-аз моите проблеми , свързани с градината си ги решавам до един.За разлика от половината майки от нашата група-те мърморят.И те чули нещо и го зачепкат, но веднъж не са разговаряли с госпожата на групата-оставят детето и толкоз...ама все са недоволни от нещо и наричат това, че детето им е паднало и се е ударила-безчинство... Tired

# 58
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако имах личен проблем, щях да съм там, не да обсъждам тук......но не мога да имам доверие на персонала и да си дам детето на ясла........ гледах как разхождат децата от частната ясла- същата работа........на влакче и за ръце, две по две.......една двойка се отдели и стъпи на тревата...лелката се развика.....веднага в групата...децата гледат като подплашени кученца и незнаят какво ги карат да направят.......така те си гледаха, лелката си крещеше......накрая, все пак отиде и ги премести отзад........как след такъв случай да имам доверие....ако повечето ми впечатления бяха положителни и имаше само една- две изцепки, нямаше да мисля, така, но аз съм с впечатлението, че възпитателките гледат на децата като на досадни идиотчета и това е тенденцията, а не изключението

# 59
  • Мнения: 4 406
Чета и се чудя, толкова простичко може да се реши проблемът, ако се позволи на родителите да участват в живота на децата си в яслите и градините. Много лесно може да се направи график и всеки божи ден да има поне 2 присъстващи родители, които да стоят през цялото време там. Но не само да гледат като пъдари, ами и да участват активно в дейностите - да играят с децата, да им помагат при хранене, обличане и занятията.
Така хем персоналът ще се грижи както трябва с децата, а не да пие кафе и зяпа сериали в работно време, хем и родителите ще се убедят, че добрата грижа за 20-30 деца от 1-2-3 човека е мисия мнооооого невъзможна.  Peace
Да не говорим каква огромна полза ще има от присъствието на татковци в градини и ясли. Отдавна тези институции са силно феминизирани, от което децата осезателно страдат.
Ако не се лъжа, в новия Семеен кодекс се споменава за някакви допълнителни дни към отпуската на родителите? Спокойно могат да се използват за тази цел и никой работодател да няма право да лиши подчинения си от тях.  Thinking
станахме две Hug

Общи условия

Активация на акаунт