Правя голям материал за безчинствата в яслите!!!!!

  • 4 834
  • 98
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 13 206
А проблема с влизането на родители е огромен.... Говорим за деца на 1-3 г. Обикновено дори и нямат 3 г. Ами аз не съм съгласна детето ми да има контакт в някакъв салон баш по грипните епидемии с някакви майки и татковци (щото май ги забравихте тях в сметката) дето не ги знам какви са и искат да гледат куклен театър  Twisted Evil. Стига ми, че контактува с 15 деца... В нашата ясла винаги се е спазвало строго правилото никакви родители вътре в помещенията. Има си изолатори където се си събличаме децата и те влизат. И понеже искате да чуете и другата страна ще кажа, че в групата в яслата децата по списък бяха 15, не се приемаха болни деца (наистина). Грижеха се за тях перфектно и говоря за ясла, която никой не я ще защото в нея има нощуващи групи за социализация на ромски деца. Айде сега, моля да ми кажете нещо всички дето се бутате за елитните градини!!!!

# 91
  • Мнения: 9 990
Ваче, и аз се почудих какви са тези тържества в яслата, на които присъстват.Та моята не можеше да говори там, камо ли стихче да каже... LaughingИначе им правеха купони-я за рожден ден, я за Коледа...за тях-ние носехме бонбони, сладки-колко му трябва на едно мъниче HugВ градината вече става друго-самите те подготвят някакъв рецитал и пред родителите изнасят програмка-на това обезателно ще присъствам, няма как Winkда не си снимам гарджето...

# 92
  • София
  • Мнения: 13 206
Ваче, и аз се почудих какви са тези тържества в яслата, на които присъстват.Та моята не можеше да говори там, камо ли стихче да каже... LaughingИначе им правеха купони-я за рожден ден, я за Коледа...за тях-ние носехме бонбони, сладки-колко му трябва на едно мъниче HugВ градината вече става друго-самите те подготвят някакъв рецитал и пред родителите изнасят програмка-на това обезателно ще присъствам, няма как Winkда не си снимам гарджето...

Ееее, в градината е друго! Там и на 3 г. могат да кажат 2 куплета! Разбира се, че ще настоявам да присъствам, но явно в други градини децата на по 2 г. участват в програмата...не знам.. за мен не е логично децата да се подготвят и да изнасят рецитали на персонала, ама нейсе... аз казах моето мнение, пък всеки си решава...

# 93
  • Мнения: 25 624
Ако въпросите са относно моето присъствие в ясла на тържества, мисля обясних вече, че родителите нямаха контакт с децата, а ги наблюдаваха през стъклата на прозорците.
И не гледахме куклен театър, а истинско тържество. По-големите деца казваха и стихчета, и танцуваха, и пееха, по-малките им пригласяха с помощта на сестрите и лелите. Изобщо - всеки според уменията си. Ама имахме страхотна педагожка, коята работеше с децата, сестрите също си вършеха съвестно работата, та децата научаваха много неща.
Затова казах, че съм много доволна от яслата, в която беше синът ми. Между другото, по него време беше най-добрата в града - базова. Може би затова тържествата бяха истински тържества, а не просто "куклен театър".  Peace

# 94
  • Мнения: 429
За съжаление ние имаме много малък стаж в градината и немога да кажа нищо друго, освен че съм доволна от госпожите. Има едно малко изключение в групата си имат побойник, заради когото децата неискат да ходят на градина, но го следят и държат за ръка, за да не набие някое дете.

# 95
  • Мнения: 5 877
По въпроса за наблюдението - моята техническа мисъл реши, че това става най-лесно с перископ  Laughing прави се лесно, доколкото помня от часовете по физика. Картонени тръби и няколко джобни огледалца.
не съм го прилагала, защото детето започна да разказва подробно и пре-подробно

# 96
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
По въпроса за наблюдението - моята техническа мисъл реши, че това става най-лесно с перископ  Laughing прави се лесно, доколкото помня от часовете по физика. Картонени тръби и няколко джобни огледалца.
не съм го прилагала, защото детето започна да разказва подробно и пре-подробно

Анда-  главатар на банда.......за това си най- добра

# 97
  • Мнения: 4 406

Ееее, в градината е друго! Там и на 3 г. могат да кажат 2 куплета! Разбира се, че ще настоявам да присъствам, но явно в други градини децата на по 2 г. участват в програмата.
аз съм чувала децата в групата на детето ми- в ясла са и почти всички могат да кажат стихче от 2 куплета(вярно повече с бебешки думи, но определено им се разбира), пеят песни дори с повече куплети- включително и моят син!
освен това танцуват, така им протичат празнините тържества, не съм чула да има куклен театър

# 98
  • Мнения: 843
а че, ми писнааааа!! все да хващам последните влакове на неразборията..  И с моето дете ще е така, когато тръгне на яслиSimple Smile
    Момичета, не е проблем , че лелките са лоши / не са, вече/  и наистина го разбираме всички. ТУК, пък и не само.
     Проблемът е, че няма ясли  и групите са големи.  На хората/ лелки, сестри и пр./ им се налага да работят с двойно и тройно повече деца. Това е коментирано хиляди пъти тук ,  Протестите НИ включваха и  това../ всъщност не трябва да ги спираме/
    Живея в центъра на Пловдив  и на поне 2/ по всички посоки/ спирки няма ясла. Пеша през тепето/!!!/  имам градина.   Просто са малко../: Тези в центъра ги реституираха/
  Задъхват се и те... и ние.
     И по другата тема.. и по тази.. МОЛЯ се на  не знам кой.., но НЕ ми се иска да пускам детето си на ясла.  Зная си , че ще ревем и двете с Ная. 
    
    

Общи условия

Активация на акаунт