Зимата на прага чука - ОКТОМВРИйчето във мама се гушка :)

  • 14 961
  • 291
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 669
Здравейте и от нас!!!
Сега се връщаме от консултация-4750гр,58см Mr. Green Дебели и високи Mr. Green
За коликите-Инфакол.Мисля,че върши много добра работа!
Целувки!! Grinning
Кога се местим в Родени 2006?

# 271
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 452
Привет!
Какъв сняг, бе, момичета? Тук сутринта печеше едно слънцеее, сега се поскри, но е много студено. Еййй, с тоя сняг как ми напомнихте за Търново Cry

Бубе, аз овесените ядки ги хапвам на закуска -  в една купичка си сипвам ядки (вземам си от фините), вода колкото да покрие и в МВ за 1мин, после сипвам малко прясно мляко и си строшавам няколко бисквити (пристрастена съм към Еверест-ореховка), става много вкусно Wink. Яж също и варено жито. Аз тези работи много ги обичам и не са ми проблем да ги ям. Wink

За памперсите- и на мен Памперс ми пропускаха няколко пъти, купих Либеро, и те ми пропуснаха ( а освен това много се надуват и стават по - твърди отпред, където пишкат момченцата). В резултат пак съм на Памперс и се моля да не пропусне.
За посоката на пишлето -  в болницата ни раздадоха рекламни книжки на Памперс, там пише,ч е пишлето- надолу, за да не пропуска памперса. Peace

Почнахме с масажите. Днес сутринта му направих преди ядене, а то не трябвало така. Е, от утре ще знам. Simple Smile.

Да ви почерпя за нашия 40 ден Laughing, всеки с каквото желае!
Утре ще имаме гости на погача. После ще кача снимки!
Това е от мен. Много целувки на бебоците!

# 272
  • Мнения: 359
та продължавам...
за Pampers: 1-во провери дали не са ви големи 2ри номер (ние все още сме на 1ви, а вече сме над 4 кг- за един месец сме качили повече от 1 килограм и сме дръпнали цели 6 см  Mr. Green) ; 2ро много е важно да обръщате вътрешните ластиците/крилца, както Мишка ги нарече/, така че да обхващат дупенцето; 3то при момченцата пишлетата да са надолу, за да не излиза пиш от пампа.
За забелването...- на училището ни казаха в никакъв случай да не се пипат / забелват поне до 2 г.
за овесените ядки - на мен ми харесват 3 с.л. в 1/2 кофичка кисело мляко, подсладени с 1 с.л. любимо сладко. След като престоят поне час стават чудна следобедна закуска  Party
За лежането по корем - превим го преди всяко ядене. Поставям я на повивалника, след което подпирам стъпалцата и така тя се опира и помества напред (тренираме за пълзенето). Вече си повдига сама главата и дори си я върти от легнало положение от едната на другата страна (по-малко от седмица се упражняваме  Laughing)
Против рахит - Вигантол давам всяка сутрин преди първото хранене по две капки в една лъжичка чай, изсипвам й ги в гърлото, след което бързо набутвам шишето с чая, за да не ги изплюе  Mr. Green
И най-болезнения засега въпрос за коликите
1. Инфакол - по една до две пипетки преди всяко хранене, изпи едно шишенце (в началото сякаш имаше ефект...след десетин дни - не Sick).  Сменихме го с Еспумизан (активната съставка е същата Stop). Сега ги редувам, но колики имаме поне веднъж седмично - яко дране  #Cussing out
2. Много я успокоява сешоара - насочвам струята към коремчето, като предпазвам ръчички, личице от пряката струя, така докато спре да плаче (2-3 мин). След това не спирам сешоара, а го оставям да си работи далече от бебето (шума я хипнотизира и тя заспива Whistling). Без сешоар, не знам как бих се справила с коиките! Решила съм да го запиша и да й го пускам като приспивна песен  Mr. Green
3. От няколко дни, откакто прочетох за грейката, която  Кръц си е купила (поради липсата на такава) затоплям в микровелето за 30 сек един памперс, леко навлажнен отвътре и й го слагам на коремчето (върху всички дрешки, даже върху памучната пелена, с която си я разнасям в стаята)
4. Носене през рамо (като за оригване).

За разкрасяването на мама - кола маска на триъгълника може да се прави след 42рия ден (когато според док, всичко трябва да се е възстановило...). Фризьор - аз го викнах @home  още на 2рата седмица и ми направи прическа, с която съм все още  Crazy Не се налага никаква поддръжка... ще кача снимки да ме видите  hahaha
За прибирането на шкембето и кг. - още щом излязох от болницата, нямах корем  Heart Eyes а килограмите са +1. Вярно че аз бях качила общо 9, 6 от които ги нямаше от раз, а 2 се стопиха първите дни покрай бебето у дома  #Crazy

Ами това е засега, уж толкова много исках да кажа..., до по-късно   bouquet

Къде се загуби Яни? А Оска и дбс не съм ги виждала цяла вечност!

Последна редакция: пт, 03 ное 2006, 15:00 от omnipresent

# 273
  • Мнения: 2 015
Didita4u, на нас педито така ми каза, да изцеждам ябълка и по една, по две докато стигнем 30мл между храненията.Може би, за да му свиква коремчето по бързо.Иначе вчера му дадох една лъжичка и вечерта беше добре, но днес следват две, но утре пак ще му дам две, че да не го презора.Ами той малкия сам ще си покаже кога и какво да правя, нали казват, че детето само те учи..Аз съм го оставила на самотек, като иска яде през два, през четири часа, когато то каже.Той решава как и кога.

# 274
  • Мнения: 359
Ми6ка82 в кигата на Д-р Спок пише, а и на у-щето нееднократно ни го казваха, че ранното захранване с плодове на все още недобре развитата храносмилателна система на бебетата води до силни колики, повръщане и по-нататъчно трудно захранване със зеленчуци  newsm78 Моята държавна педиатърка и тя иска да започнем захранване с ябълка  #2gunfire Аз категорично отказвам Mr. Green

Тедито, да ти се похваля: имаме си играчка за легълце (досущ като твоята-е на владито, де) Crazy Много ти благодяря за инфото, нашия тати се справи великолепно с покупката. А покрая играчката, колко дрешки е накупил  Crazy и мама намаза Heart Eyes

# 275
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Момичета след дълго чакане

днес Mia_ata е родила една голяма принцеса  Симона 3 кг и 700 гр

 newsm44 newsm51 newsm44 newsm51 newsm44 newsm51 newsm44 newsm51 newsm44 newsm51 newsm44

# 276
  • Мнения: 359
Малката ми е дала почивка, и ето че се включвам пак:

Честито на Миа ата! Заслужаваше си чакането   Wink Да са живи и здрави и мама, и пинцесата  bouquet

Веничка, ти защо храниш Стела от шише? Нали кърмиш...Нещо съм изпуснала  newsm78

Ми6ка82 -  Янислав, нали беше на Нан, кока го сменихте с Омнео-то? ...и заради коликите ли, или...? Питам, тъй като на нас не ни стига кърмата и се дохранваме. Бяхме на Фризолак от родилния, мама купи Аптамил, но нещо се изринахме по бузките, а и по раменцата и гръбчето тръгна обрива... (всички казват че е от Фризолак-а и да продължавам с Аптамил 1). Но...майчино сърце не търпи  Blush Сега сме на Омнео и ние, но едва от 4 дни, така че не мога да кажа дали от него или просто си отминава обрива... Важното е че вече сме ок. То аз я хране 3 пъти на ден с Ам, но искам да е най-доброто  Naughty


Е, това е. Време е за папу Wink

# 277
  • Мнения: 518
ей ме пак за малко/то щото мама пак дойде да помага /

Евелинка, само да ти кажа ,че съм ти пуснала съобщение, но не знам дали е успешно.

милички ,пък аз се пека на бавен огън с тая моя кърма- ту я има ,ту я няма и съответно ту съм в приповдигната настроение ,ту ми иде да се #2gunfire гръмна. като пиша ,значи ,че психически съм по-добре , иначе просто откачам #Crazy.

правиха ли ви втората хепаттна ваксина. нашинкият ревна кански ,веднага щом доки извади иглата . с гушкане се успокои за 2-3 минути. но после целият ден се дра в къщи и  яде много малко, на вторият ден -почти същата история и чак на третия започна да папка  малко повече и се поуспокои.  всъщност, чудех се ,дали е страничен ефескт от ваксината ? при вас как беше?

за коликите- саб симплекс по 15 капки преди вс. ядене. положението в повечето случаи е поносимо.не го запича. случва се само когато захранвам с адаптираното.

за първият месец е наддал под минимума, но доки мн. го похвали . от повече от десетина дни ,като го сложа по корем ,стои с изправена глава, без изобщо да клюма ,през цялото време.  и се обръща на вс. срани . днес дори го сварих обърнат по корем .  и добре ,че е така,защото явно и с по-малко храна се справя. все е някакво успокоение!

# 278
  • Виена
  • Мнения: 725
Тедито, да ти се похваля: имаме си играчка за легълце (досущ като твоята-е на владито, де) Crazy Много ти благодяря за инфото, нашия тати се справи великолепно с покупката. А покрая играчката, колко дрешки е накупил  Crazy и мама намаза Heart Eyes
Супер!много се радвам,че таито се е справил с тази задача.Чудех се какво ли е станало... newsm78Но щом не   се обади си помислих,че всичко е наред! Peace
 И аз sym на сaщото мнение за сокчетата катоomnipresent.Уф и таq книга на др.Спок q имам,ама q забравих в БГ и толкова ме е qд.Е на Н.Г.ще си q взема.
 Аз моqт бебо го дохранвам с АМ на milupa и сaм много доволна.
Честито бебче на мама Миа_ата

# 279
  • София
  • Мнения: 234
omni и моето Димитърче е в обрив почти седмица, малки червени пъпици, без бяло връхче, а сме на кърма само... ужас, още не съм питала док от какво са
оска маного се радвам, че имаш помощ
да ви се оплача, не мога да разбера кога е глдно моето пиле и кога си реве ей тъй Sad по този повод понякога се храним през 1 час (от начало на хранене до следващо начало). Това се случва обикновено сутрин - между 7 и 10 ч. и вечер между 16 и 22. И нали не знам дали е ял и колко предния път и давам, от друга страна се чудя ако е ял да не го претоварвам.Понякога има интервали от по 5 часа спане обаче. А нощем се храним по 1 час, например от 2 до 3 ч., след което се оригваме 30 мин, после аз докато натискам уж да цедя става 4 и докато легна след 30 мин той пак иска...
веничка и аз се чудих защо даваш шише?

# 280
  • Мнения: 458
Айрче с това прясно мляко не докарваш ли повече колики на беборана newsm78 .Четох в кърмаческия че от него се появяват повече и аз го избягвам.
Честито беборанче на Миа_ата да е и живо и здраво и много да я радва

# 281
  • Мнения: 1 043
и от прясното мляко и сирене , кашкавал като сме хапвали - все им ставали киселини , домати лук зеле бобени растения ...  аз само на варен картоф карам

# 282
  • Мнения: 1 671
Здравейте момичета!
Влизам съвсем за малко за да ви се оплача. Благовест ми е болничък и в неделя сутрин ще го оперират. Оказа се, че повръщането е заради някакво стеснения на стомахчето, което се нарича пилорна стеноза и е вродено. Утре вечер постъпваме в Пирогов за наблюдение преди операцията. Стискайте ни палци всичко да е успешно и моят мъник бързо да се възстанови!

# 283
  • Мнения: 1 043
 Praynig с теб сме evelinar дано всичко мине бързо и да забравите за настоящите проблеми Hug

# 284
  • Мнения: 2 152
Не се притеснявай мила, важното е ,че е открито навреме и после пак ще си хапва нормално момченцето Hug

С ТЕБ СМЕ И СТИСКАМЕ ПАЛЦИ ЗА МАЛКИЯ БЛАГОВЕСТ - всичко ще бъде наред Peace

после те чакаме направо в родени 2006 Hug

Общи условия

Активация на акаунт