Трябва ли децата да спят при родителите си???

  • 3 322
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 474
Аз като питам моята педиатърка кога да я отделя , тя ми каза, че може и веднага , ако ми се става нощно време Thinking

# 31
  • Мнения: 486
Ами,ако не дай си боже нещо се случи на детето и няма кой да го чуе,особено,когато детето е още бебе?Не разбирам как така го оставяте вечер и чак сутринта отваряте вратата на стаята!Не знам за какво възпитание става въпрос относно 2 месечно бебе. Shocked

Използва се бебефон.  Simple Smile А ако има да става нещо, то за съжаление може да се случи дори и ако родителите спят в същата стая!

# 32
  • Мнения: 3 367
няма правило,всеки решава за себе си;
*
и 2та сме бг и децата ни спят отделно,всяко в негова стая от ден 1 та досега;(дори сме на друг етаж от 4 месеца насам)
*
възпитава се не 2м бебе толкова колкото родителите му;
*
за мен пък няма абосл.нищо нормално в това децата да спят при родителите си-за мен така и 2те страни страдат и затова не го правим

# 33
  • Мнения: 7 474
anette1104    Peace
Страха на родителите е по-голям от този на децата!

# 34
  • Мнения: 46 535
Мен ме отделиха като голяма и много трудно го преживях, страхове, ужасии, не искам да се сещам, затова отделих дъщеря ми още от малка, на около годинка беше и мина без никакво съпротивление.

# 35
  • Мнения: 1 866
Svetlana кой е казал че ги възпитавам на 2 месеца? Просто ги оставям да си спят на спокойствие и не ходя през 5 минути да ги гледам. А иначе с детето може да стане нещо както през нощта, така и през деня. Моите деца  и през деня си спят в спалните помещения, а аз си върша работата в останалата част на апартамента. Има си бейбифони затова, пък и нали не искаш да кажеш че ти си нон стоп залепена за бебето да го гледаш всяка секунда дали диша? Те 5 минути стигат, за да стане нещо, но аз нямам нагласата да мисля затова. Както някои майки не могат да си оставят децата, така и аз не мога да бъда непрекъснато нащрек по цяла нощ. Споменах за Франция, честно не съм чувала там случаите на внезапната смърт на бебето да са повече. А нямам нито един познат там който да спи с бебето. Нали казах, те даже са учудени, че аз го правя през първите 2-3 месеца. Сега очаквам свекървището да ми тегли една лекция  Grinning Между другото, аз също не съм спала при родителите си. Може би затова не ми прави впечатление.

# 36
  • Мнения: 14
Здравейте, моето мнение по този въпрос е, че самото дете определя това, т.е. ако то не позволява да бъде отделено в самостоятелна стая, колкото и да се опитваме това да стане най много да го психясаме. Моето дете е на 10 м. и все още спи при нас но е доста самостоятелно. Ние никога не сме го приспивали, и той свикна ( е с малко рев в началото  Grinning ) да заспива на слаба светлина и работещ телевизор, което ме кара да си мисля ,че отделянето му в самостоятелна стая ще премине по леко. С баща му мислим това да стане, когато започне малко повече да разбира .

# 37
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
На една година се пресили в собственна стая без проблем. Колкото по-рано толкова по-лесно става това.
П.П. Това съвместно съжителство май се практикува само в Б-я newsm78
май да..........

# 38
Много е трудно да се обобщи за всички деца. Според мен е много различно. Аз не смятам, че трябва да е в друга стая от нашата. Може и да греша, но както за всяко нещо, чакам да си "каже" детето. Още повече, че работя през деня и през нощта е времето, когато сме заедно, гушкаме се като се почувства самотен и т.н.

# 39
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Когато бебето се появи си мисля, че баткото ще се почувства като изгонен, ако го преместите в другата стая. Не виждам пречка едно дете да спи с родителите си, освен заради интимните моменти. В миналото повечето семейства са спяли всички в една стая и никой не е пострадал от това.

# 40
  • Мнения: 4 629
Според мен не трябва децата да спят при родителите си  Peace Спалнята си е място за мама и тати. А как да си преместиш детето в друга стая незнам. Сина ми си спи сам от бебе и нямам опит с отучване на голямо дете от спане с родителите си

# 41
  • Мнения: 1 001
Да взема да си напиша и аз най-сетне мнението. Въпреки че, в темата ставаше дума за конкретен случай, а не общо.
Не, не съм изненадан от това, децата да спят сами от малки. И ние сме ползвали бейбифон и навярно пак ще го ползваме с Никола. Но и двете деца се будят нощем и реално с отделянето се нарушава МОЯ комфорт. Преди около три години Александра активира алармата у нас ставайки през нощта ... може да си представите стреса за нея и шока за всички останали ...

# 42
И нашите деца спят сами в една стая. Всеки си знае неговото легло и територия. Никога не сме ги взимали да спят в нашето легло. Синът ми остана сам в стаята на 4 години няколко месеца преди да се роди сестра му и беше много доволен, че вече си има ГОЛЯМО легло. А дъщеря ми я преместихме при него, когато стана на 10 месеца. И от тогава тя започна да спи по-дълбоко и непробудно! Laughing Преди се будеше и от най-малкия шум, само да скръцне дюшемето и тя се ококорваше, а сега нито похъркването на брат й, когато е със запушен нос, нито ставането му сутрин, когато тръгва за детска градина, я събуждат. А вечер пада голям купон преди заспиване - двамата се кикотят, закачат се и е много весело! Laughing

# 43
  • Мнения: 5 577
Моето дете-не (но спи поради липсата на още една стая).Всеки сам си решава.

И при нас така. Грасониера сме. Но имаше ли стая, щеше да спи там.

# 44
  • Мнения: 4 965
Според мен не трябва децата да спят при родителите си  Peace Спалнята си е място за мама и тати. А как да си преместиш детето в друга стая незнам. Сина ми си спи сам от бебе и нямам опит с отучване на голямо дете от спане с родителите си


Извинявам се, че цитирам, но ме домързя да пиша надълго. И нашите момиченца спят сами от самото начало и мисля, че децата се чувстват далеч по-спокойни и сигурни, когато си имат свое кътче и не е нужно да го делят с възрастните. Дори, ако имахме още 1 стая, щях да ги отделя всяка сама. Благодарение на това, нощно време спят спокойно сами и на тъмно и не изпитват "онези" страхове.
Аз съм спала с родителите ми до 1-ви клас и на светната лампа. И до днес изпитвам панически ужас да остана сама и/или на тъмно.
Много рядко ги вземаме на спалнята (спят с нас, ако са болни) или ги вземам понякога преди или след спане да гледаме всички заедно анимации. Най-интересното е, че самите те не проявяват интерес към спалнята - казват, че там спят мама и тати и ако не им се спи през нощта или си стоят в детската, или отиват в хола. Така и ние сме далеч по-спокойни (примерно, няма нужда в интимните моменти да се притесняваме дали някое хлапенце не е още будно Laughing).

Общи условия

Активация на акаунт