Покрив със сирене тип Крема

  • 111 041
  • 423
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 271
И аз го правих вече много пъти точно с тези на Победа, става чудесно
Закуска не са ли прекалено дебели и големи, имам чувството, че ще ям предимно бисквити и много малко крем, но може и да бъркам.
Ще трябва да опитам с мялко количество, щом казвате.

# 181
  • Мнения: 1 269
Аз го правя с бисквити Закуска и се получава доста по-добре! Просто тези бисквити като се напоят  и приличат повече на пандишпанен блат, отколкото на бисквити. Аз го правих последния път с един ред в повече на дължина и доза и половина крем(на око Heart Eyes).

# 182
  • Мнения: 3 271
Да, децата ги обожават на закуска с мляко и стават на каша буквално. Аз ги ползвам и за тортата с мюсли, идеални са. За този ми се струваха дебели, но уикенда ще пробвам Simple Smile

# 183
  • Мнения: 3 456
как така ви става бял крема - моля споделете Praynig

На моята снимка изглежда по-бял, отколкото е в действителност.



# 184
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Аз да попитам момичетата ...какво крема сирене използвате?Аз последно като го правих купих 2 крем сирена на Милтекс.Във сребриста опаковка със червени надписи,нооооо много солено беше бе....После пратих дъщеря ми до магазина да ми вземе Филадалфия,и изрично и подчертах да е натурална,ноооо и тя солена  ooooh!Направо не знаех аккво да правя.В крайна сметка,сложих един пакет Милтекс,1/2 филаделфия,и сметана сладкарска да убие малко соленото.Не стана точно както е по рецепта,но поне не беще солено.И аз ползвах бисквити Закуска.Отгоре му направих заливка от ганаш,и украсих със разбита сметана.Харесахме го,но знам как става само с крем сирене,и затов ми е любопитно ТОЧНО каква марка сирене ползвате,и ако е филаделфия,КАКВА?

# 185
  • София
  • Мнения: 1 762
Аз използвам съвсем обкновено крема сирене. Никога не съм гледала кой е производителя, но си онова отпреди 100 години  Laughing Опаковката е сребриста и пише с голями червени букви КРЕМА СИРЕНЕ. Досега 5 пъти го правих тоя покрив и всеки път съм доволна.  Peace

# 186
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Еми,да де и аз точно за това сирене казвам,ама не ти ли е солено newsm78.Гледам на опаковката пише,че съдържа сол Confused

# 187
# 188
# 189
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Най-накрая да направя и аз покрива, само че бисквититее ми са оказаха малки по размер и направих два покрива. Кремът ми стигна точно по пропорциите от рецептата, като не съм слагала по много за да има място и за банана, само  че понеже имах само един банан го разрязах на две и половинките сложих във всеки. отгоре залях с шоколадов крем Йоткер. Много са хубави, на вкус още не знам,ще ги снимам преди да ги опитаме. Довечера ще имаме гости и единият покрив ще го подаря.
Мерси    bouquet

# 190
  • Мнения: 3 456
Аз да попитам момичетата ...какво крема сирене използвате?Аз последно като го правих купих 2 крем сирена на Милтекс.Във сребриста опаковка със червени надписи,нооооо много солено беше бе....
Аз го правих с Рама- натурално. Класик май се водеше.

# 191
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Аз използвам Филаделфия-баланс.То си пише, че съдържа сол, на като го разбиеш със захарта и маслото, от солта не остава и следа.

# 192
  • Мнения: 2 241
Като се разбие със захар сиренето (аз също ползвах Филаделфия натурална), солта придава един леко кисел вкус, сякаш кремът е правен с цедено кисело мляко. Такова е моето усещане.  Simple Smile

# 193
  • Мнения: 3 456
Като се разбие със захар сиренето (аз също ползвах Филаделфия натурална), солта придава един леко кисел вкус, сякаш кремът е правен с цедено кисело мляко. Такова е моето усещане.  Simple Smile
Да, остава такъв вкус- на мен ми допада.

# 194
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Аз използвам Филаделфия-баланс.То си пише, че съдържа сол, на като го разбиеш със захарта и маслото, от солта не остава и следа.

Аз го правих с Филаделфия Класик, но смятам следващия път да сложа по малко масло, защото леко бие на масло на вкус. Съжалявам че няма снимки , но се изяде за секунди, просто обрах точките вчера, пак ще правя! Много съм доволна! Party Crazy

Общи условия

Активация на акаунт