С тупкащи сърца към ЮНИ гледаме, дрехите стягат ни коремите

  • 13 788
  • 294
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 352
Ох, нещо натиснах и ми изпрати постинга без да съм го довършила  Mr. Green

Ели4ко, добре дошла при нас   bouquet
За киселините, пробвай с печен картоф Simple Smile На мен ми помогна.  Обикновен печен картоф на фурна Wink Иначе и аз съм така с млякото и сиренето...  Sad  а преди толкова ги обичах....

Мини маус, какво ти каза докторът за това зацапване? Какво означава, че го имаш от 3-4 седмица, имаш предвид че оттогава досега ли? Питам, щото и аз вчера имах Sad  Получи ми се след прегледа, следобяд почти нищо нямаше, и днес само 2 капки. Не зная какво да си мисля.

Деситка, можеш ли да се включиш, ти си професионалистът тук  Hug  Докторът каза, да си почивам и ако се засили - да ходя в болница. А ако спре другата седмица да ходя пак на преглед+видеозон при него. Вчера се бях стреснала, ама днес съм по-спокойна.

Напишете нещо повече за тези зацапвания... да се шашкам ли?  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 479
Ох, нещо натиснах и ми изпрати постинга без да съм го довършила  Mr. Green

Ели4ко, добре дошла при нас   bouquet
За киселините, пробвай с печен картоф Simple Smile На мен ми помогна.  Обикновен печен картоф на фурна Wink Иначе и аз съм така с млякото и сиренето...  Sad  а преди толкова ги обичах....

Мини маус, какво ти каза докторът за това зацапване? Какво означава, че го имаш от 3-4 седмица, имаш предвид че оттогава досега ли? Питам, щото и аз вчера имах Sad  Получи ми се след прегледа, следобяд почти нищо нямаше, и днес само 2 капки. Не зная какво да си мисля.

Деситка, можеш ли да се включиш, ти си професионалистът тук  Hug  Докторът каза, да си почивам и ако се засили - да ходя в болница. А ако спре другата седмица да ходя пак на преглед+видеозон при него. Вчера се бях стреснала, ама днес съм по-спокойна.

Напишете нещо повече за тези зацапвания... да се шашкам ли?  Rolling Eyes

Босилек, мерси и за посрещането и за картоффа  Mr. Green Довечера ще го пробвам  Peace Hug  bouquet
За твоето зацапване - аз имах подобна капка, която адски много ме притесни, защото имам 2 спонтанни аборта и не ми се преживява подобен ужас отново.. На мен ми помогна веднага лягане вкъщи, не съм вършила никаква домакинска работа и почти не излизах. Хапчетата, които ми изписаха ги написах по - горе на Мини. Но, както казах и на нея, най - важното е да лежиш и да си спокойна. И само плавни движения, никакво носене на тежко, протягане (примерно при простиране) - изобщо щади се максимално, особено в тези първи 12 седмици. И се пази от настиване. Сигурна съм, че те са една от основните причини за доста аборти.. (при мен със сигурност за втория Sad ) Ние не правим и ..кекс.. Но смятам да си държа мъжа "на сухо" поне още месец.. При предишните ми забременявания не сме се пазели и предпочитам да не рискувам..
Това е от мен! Лягай си и почивай и всичко ще се оправи.   bouquet

# 47
  • Мнения: 245
Така е, Босилече, не трябва да се даваме, но ми писна да се боря с всичко, дори и за най-елементарното нещо трябва да се преборвам Cry

В автобуса засега никой не остъпва място, но то и не се вижда още корем, пък и аз се чувствам по-добре от преди, да чукам на дърво.
Само главоболието ме нападна отново и бях като гътнал се кон Sad
Нали и никакви лекарства не трябва да пием и въобще как ще изкарам до края, а и после, ако кърмя (силно се надявам) - не знам.

Уж трябва да се чувствам щастлива и доволна от живота, но нещо май съм в крайно негативно настроение.

Дано другите мами да са по-добре от мен.

Пиете ли всички фолиева киселина - много е важно до третия месец.
Питах за витамини - лекарката каза, че засега няма нужда, по-добре плодове и зеленчуци.
И аз се тъпча с мандарини, банани и ябълки.
Вчера нападнах едно кисело зеле Blush
Но като чета повечето от вас също се хвърлят на туршии в момента Simple Smile

# 48
  • Мнения: 479
Така е, Босилече, не трябва да се даваме, но ми писна да се боря с всичко, дори и за най-елементарното нещо трябва да се преборвам Cry

В автобуса засега никой не остъпва място, но то и не се вижда още корем, пък и аз се чувствам по-добре от преди, да чукам на дърво.
Само главоболието ме нападна отново и бях като гътнал се кон Sad
Нали и никакви лекарства не трябва да пием и въобще как ще изкарам до края, а и после, ако кърмя (силно се надявам) - не знам.

Уж трябва да се чувствам щастлива и доволна от живота, но нещо май съм в крайно негативно настроение.

Дано другите мами да са по-добре от мен.

Пиете ли всички фолиева киселина - много е важно до третия месец.
Питах за витамини - лекарката каза, че засега няма нужда, по-добре плодове и зеленчуци.
И аз се тъпча с мандарини, банани и ябълки.
Вчера нападнах едно кисело зеле Blush
Но като чета повечето от вас също се хвърлят на туршии в момента Simple Smile

С тези туршии, май ще има мноооого мъжки бебчета другата година. Нали сте чували за сладкото - момиче и кисело и солено - момче Wink
Аз започвам да прояждам сладко напоследък (не бях яла почти 2 години) - така че вече си търся зет  Mr. Green Laughing

# 49
  • Мнения: 1 798
Ох, нещо натиснах и ми изпрати постинга без да съм го довършила  Mr. Green


Мини маус, какво ти каза докторът за това зацапване? Какво означава, че го имаш от 3-4 седмица, имаш предвид че оттогава досега ли? Питам, щото и аз вчера имах Sad  Получи ми се след прегледа, следобяд почти нищо нямаше, и днес само 2 капки. Не зная какво да си мисля.


При мене е от отлепване на сакчето, виждаше се мястото , където се е отлепило малко-едни миниатюрни черни точици...
лекарката каза, че каквото трябва сме го направили/инжекцията, лекарствата/, а аз-да почивам.
Кажете къде ги намирате тия мандарини-ох, ще обикалям  май....

# 50
  • Мнения: 245
Пазете се много, момичета и повече спокойствие, всичко ще се нареди  bouquet

Мандарини си купих от пазара, предполагам има навсякъде вече, хем за детето, синът ми много обича, хем и за мен Simple Smile

За туршиите не знам, обаче искам този път момиче!!!!
Е, не че ще го върна ако е момче, но тъй като нямам намерение да потретвам ми се ще да има разнообразие Grinning

Какво ще е ще се види чак към 5-6 месец май newsm78

# 51
  • Мнения: 1 798
Лале, в 5-ти месец ще знаеш дали е момиченце, пожелавам ти го! Peace

# 52
  • Мнения: 245
Лале, в 5-ти месец ще знаеш дали е момиченце, пожелавам ти го! Peace

Мерси, на всички ви пожелавам кой каквото си е поискал - момченце, момиченце, близнаци Simple Smile

Няма ли някоя мама да се похвали, че са видяли близнаци?

# 53
  • Мнения: 479
 Аз съм си мислела за близнаци Laughing, но не е ли рано да се види?

# 54
  • Мнения: 46
здравейте мами,
и аз изчезнах за известно време,но свекърва ми и зълвата ми бяха ни гости и нямах време тази седмица за писане,и днес не мога да ви смогна да изчета-за което се радвам че ставаме все повече и по активни във форума newsm44
добре дошли на новите мами-лека и щастлива бременност  bouquet
С тези мандарини,дето ги говорите-и на мен ми се дояде,ще пратя мъжлето да ми търси довечера.А преди да забременея аз не можех един ден да изкарам без да хапна нещо сладичко,а сега много рядко ми се яде,по скоро ям едни кисели ябълки,сирене,мляко,месо не мога да ям тези дни,въпреки че трябва.
На доктор все още не съм ходила,май съм единствената мама дето още не е ходила,вчера се престраших да се обадя на доктора и той ми съобщи че в момента нямат парички за изследвания,и ако не е спешно да изчакам до другата седмица,и така ще  изчакам още седмица.Но да пази Господ засега всичко изглежда наред,дано и занапред да е наред.
лек ден засега от мен, и много усмивки

# 55
  • Мнения: 1 798
преди да забременея аз не можех един ден да изкарам без да хапна нещо сладичко,а сега много рядко ми се яде,по скоро ям едни кисели ябълки,сирене,мляко,месо не мога да ям тези дни,въпреки че трябва.
Аз съм така и ми е супер странно как до оня ден се тъпчех всеки ден с кутии бонбони и сладкиши, а сега ме отвращават.Налитам най-вече на кисело.Колко краставчвки и снежанка ям.... Embarassed
Happywoman, не отлагай ходенето на лекар.Дано всичко да е безпроблемно!

# 56
  • Мнения: 245
Здравей happywoman,

какво значи няма пари за изследвания?
Аз си мисля, че за бременните има неограничено, в смисъл че рутинните изследвания си се пускат.
Ако има 30 бременни в този месец другите 15 да почакат до другия ли?
Това нещо не ми звучи сериозно Sad
Аз вече два пъти ходих, а гледам, че ти си по-напред с термина.
Освен това той може да те прегледа на ехограф само, а изследванията да ти пусне следващия месец, вярно е, че те не са толкова спешни  до края на третия месец трябва да се направят май.

Защо не пробваш при Събева, за която ти писах?

# 57
  • Мнения: 46
Доктора ми каза да отида да ме види на ехографа,а изследванията другата седмица.Но сутринта ми беше лошо и реших другата седмица да отида да ме види.
А това за парите -идея няма какво означава.
Но другата седмица със сигурност ще отида,че вече наистина е крайно време.

# 58
Не си единствената  happywoman. И аз още не съм ходила. Записах си час за понеделник и ще видим тогава. А за зацапването аз го имам от 1 седмица и тъй като нямам все още лекар се обърнах към една приятелка която наскоро роди. Тя ми каза че е нормално и на нея й било така почти до края на бременноста. Не знам за васа но аз трудно свиквам с мисълта или по-точно още не съм усмислила какво ми се случва. То от това гадене денонощно можеш ли да мислиш за друго.  #Cussing outПък и 2 дена толкова много ми се спи че едва издържам на работа. А спя по 10-11 часа на нощ. И се събуждам в кондиция. Но към обяд се започва - гадене, доспива ми се. Абе няма какво да ви обяснявам. Предполагам че ме разбирате.

# 59
  • Мнения: 245
Доктора ми каза да отида да ме види на ехографа,а изследванията другата седмица.Но сутринта ми беше лошо и реших другата седмица да отида да ме види.
А това за парите -идея няма какво означава.
Но другата седмица със сигурност ще отида,че вече наистина е крайно време.


Щом е така няма за какво да се притесняваш Simple Smile
И другата седмица да се похвалиш колко човечета сте видяли на видеозона Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт