С тупкащи сърца към ЮНИ гледаме, дрехите стягат ни коремите

  • 13 791
  • 294
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 798
ЗДравейте!
Да се присъединя и аз-около 29-ти юни  ще трябва да родя първото си дете. PraynigНа 27 г, съм , от София.
Притеснения големи имам, кървене, засили се вчера , та ходих спешно при лекарката.Но се видя запетайчицата в сакчето, имаше сърдечна дейност Peace..--И всичко това в 6 г.с. без един ден.
Странно ми е , но гърдите са ми спокойни, не ми се гади.Но връзката между бременните и киселото ми стана ясна-ям по 2 буркана кисели краставички. Laughing

# 31
  • Мнения: 214
Zoia Alex, честит рожден ден. много 6тастие и късмет от мен newsm67
и най сладкото беб4е скоро

# 32
  • Мнения: 1 512
Zoia- Alex, Честит рожден ден!
Пожелавам ти здраве, късмет и сбъдване на всичките мечти! smile3525

# 33
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Честито Zoia Alex!   nbirthday Да си здрава, късметлия и много щастлива с мъжа до теб и с идващото малко човече! Приятно изкарване на вечерта!    bigdance2

# 34
 Здравейте момичета !!!

Как сте ? При мен са тези стандартните оплаквания и най-вече ,че след обяд страшно много ми се спи.

desyta и аз като теб съм врачанка ( поне съм родена там и съм живяла 19 год.) и изобщо Резервата си ми е голяма слабост.И много , ама много ти се радвам ,че сме в една групичка в отчетни.
 
 Искам да ви питам някой от вас правиха ли си вече някакви изследвания? Дали да кажа на личната ми да ми пусне едни профилактично.
 Хайде успех от мен и приятен ден !!! Joy

# 35
  • Мнения: 434
Здравейте момичета!
Не съм писала отдавна, защото бях затрупана с работа,но от днес съм в дълаг и продължителен болничен и ще съм по-редовна.При мен засега всичко върви добре,дрехите започнаха наистина да ми стават теснички та чак се наложи да си ударя спирачка на яденето,защото иначе с тези темпове до юни ще стана огромна,а като знам каква мъка е да ги сваля после.Виждам ,че на някои от вас им става все още лошо,при мен се случва от време на време и то само вечер,станала съм много чувствителна към миризми.
Reneta M, много се радвам,че си Врачанка. Laughing Laughing Laughing

# 36
  • Мнения: 1 798
Здравейте момичета !!!

Как сте ? При мен са тези стандартните оплаквания и най-вече ,че след обяд страшно много ми се спи.

desyta и аз като теб съм врачанка ( поне съм родена там и съм живяла 19 год.) и изобщо Резервата си ми е голяма слабост.И много , ама много ти се радвам ,че сме в една групичка в отчетни.
 
 Искам да ви питам някой от вас правиха ли си вече някакви изследвания? Дали да кажа на личната ми да ми пусне едни профилактично.
 Хайде успех от мен и приятен ден !!! Joy
никаква други не съм правила, с това кървене  и ходенето по спешност при лекарка...Ще чакам  петък да видим какво е положението.Дали още го има отлепянето на сакчето.
Мислех, че гаденето върви ръка за ръка с чувствителността към миризмите и повръщането, ама при мене не е  така.Само  миризмите усещам, киселото продължава да ми се яде.
Преди да забременея ядях сладко постоянно, сега не мога да го погледна , а последната бисквитена торта я изхвърлих, защото като отварях хладилника и ме удряше мирис на какао, ванилия и бисквити.... Sick

# 37
Здравейте момичета!
Добре дошла при нас miniе mouse много се радвам че ставаме все повече! Дано всичко да е наред и да гушкаме бебчетата си през юни. И аз като теб напоследък наблягам на кисели краставички и туршийки.
Иначе да чукна на дърво се чувствам много добре само дето съм доста изнервена от хурмоните ли е не знам и като се прибера вечер съм супер уморена и заспивам пред телевизора.

Лек ден на всички!

# 38
  • Мнения: 245
Здравейте и от мен на всички мамчета - ветераните в темата и прясно включилите се Simple Smile

днес е зверски студ, а аз отивайки на работа бях облечена само с якенце, без шапка, ръкавици, нищо, дано не настина:(

Някой питаше за изследвания?
Аз вчера ходих да ми вземат кръв и урина и се борих около 45 минути с бабички и дедета, да ме прощават възрастните хора #Cussing out
Винаги съм била учтива, отстъпвала съм място и сега репих да изчакам пред лабораторията, въпреки че като бременна би трябвало да изнахалствам.
Сядам и чакам, имаше около 4 човека преди мен.
Е като се втурнаха тея ми ти лели и баби, всяка уж само да попита, само да вземе резлултат и хоп - вътре й точат кръвчицата #Cussing out #2gunfire
Така се ядосах и се разкрещях, че съм бременна и чакам всичите бабета от 45 минути да се източат и че това е безобразие.
Да видиш как ме пуснаха, и едно детенце малко след мен.
Добре де, всичко ли трябва с крясъци да става и с нерви, така се разстроих Sad
Защо хората са станали такива гадни, един да има пред теб, друг ще дойде и ще те предреди.
Направо не ми се мисли как ще се возя с градския траснпорт след някой и друг месец.

Но да се върнем на изследванията  - значи това ми беше за първия триместър - Васерман и урина, трябва да се обадя на лекарката след някой и друг ден и да видя как е положението.
И един видеозон ми правиха, полагали се общо 2 за цялата бременност, така че явно другите ще си ги плащам.
Акушерката спомена и за биохимичен скрийнинг, задължителен за мами над 35 години и при бащи над 50 години, за другите по желание.
Добре, ама това изследване дава само съотношение на вероятност детето ти да има Синдром на Даун.
И имало доста случаи, когато резултатите били кофти, а пък децата живи и здрави.
Та много се чудя дали да го направя това изследване.
Хайде, споделете вие сега Simple Smile

# 39
  • Мнения: 1 798
Здравейте и от мен на всички мамчета - ветераните в темата и прясно включилите се Simple Smile

И един видеозон ми правиха, полагали се общо 2 за цялата бременност, така че явно другите ще си ги плащам.

Представете си -само 2 за цели 9 месеца Close...Да не дава Господ, ама толкова много неща могат да се случат.....Аз вече имам 2-миналата седмица и тази-по спешност, заради кървенето, но не съм и правила труда да ходя при личния.Става дума не за мен, а за живота в мен, така че пари от това не трябва да пестя.
момичета, зор ще видим зимата като ни се прияде нещо. Crazy

# 40
  • Мнения: 479
Здравйте и от мен!  Hug
Малко късно се включвам, но все ме е страх..  Sick Надявам се,че постоянното ми лошо състояние все пак означава,че този път нещата се получават..
Шоши, аз съм за 10.06 и ми е първа бременност. Ще съм ти благодарна ако ме добавиш  Mr. Green
Аз май не съм от най - трагичните случаи, но все пак да попитам - КАК СЕ СПРАВЯТЕ С КИСЕЛИНИТЕ? Направо ме побъркват...  Close Имах една седмица, в която не можех името си да кажа - толкова зле ми беше, добре, че точно тогава бях болничен, а тези дни просто ми е зле на стомаха постоянно.. Иначе ми отмина голямото напрежение в гърдите, по - рядко чувствам болки в кръста, а и всичко на всичко съм повръщала 1 път... Само с яденето не мога да се справя. Мляко и сирене почти не мога да ям, колкото и да е полезно, почти не хапвам и месо - само от мисълта започва да ми се гади  и освен печени филии, обикновени бисквити и солети, вече незнам какво друго да хапна Sad При вас как са нещата?
Ами това е засега от мен.. Ще започна по - честичко да влизам  Hug
Лек ден на всички и леко бременеене.. Ще си правим компания   bouquet  bouquet  bouquet

# 41
  • Мнения: 479
Здравейте и от мен на всички мамчета - ветераните в темата и прясно включилите се Simple Smile

И един видеозон ми правиха, полагали се общо 2 за цялата бременност, така че явно другите ще си ги плащам.

Представете си -само 2 за цели 9 месеца Close...Да не дава Господ, ама толкова много неща могат да се случат.....Аз вече имам 2-миналата седмица и тази-по спешност, заради кървенето, но не съм и правила труда да ходя при личния.Става дума не за мен, а за живота в мен, така че пари от това не трябва да пестя.
момичета, зор ще видим зимата като ни се прияде нещо. Crazy

Mini, и аз бях с леко зацапване в началото, но съм улучила лекарка, която е много точна. По стечение на обстоятелствата - вече три пъти ме е гледала на видеозон, а нищо не споменава за това колко се полагат.. Обяснила ми е само, че не трябва да плащам при посещение при нея, защото майките са освободени от тази такса. ..
Дано да не ти се налагат повече спешни мерки   bouquet

# 42
  • Мнения: 1 798
Еличко, аз имам кафеникавото зацапване от 3-4 седмица.Но  миналата седмица си беше като менструално кървене.Уплашена отидох при лекарката ми, видя се вече ембрионче с биещо сърчице Heart Eyes, но кървенето било от отлепването на сакчето.Сега пия Папаверин, Герикабс, Вит.С и другия петък/вече в 7-а седмица/ ще видим развоя. Няма да споменавам какво е в главата ми и какви мисли кръжат..Засега цапането е съвсем леко, отново кафеникаво.
Кой беше споменал , че дрехите вече не стават?Леле, момичета, ами след още 2-3 месеца? Crazy

Последна редакция: пт, 03 ное 2006, 12:04 от minie mouse

# 43
  • Мнения: 352
Здравейте, момичета   bouquet  

Отдавна не съм писала, ама толкова много работа имах тази седмица, че вечер заспивах още на масата.  hahaha  
Как се чувствате вие? Много студено стана, а?
Зоя Алекс, честит ти рожден ден    bouquet   (е, с малко закъснение)! Много здраве и късмет!  Hug  
Лаленце, въобще не е трябвало да ги чакаш бабките, казваш си веднага и да не ти пука!  Peace  Аз онзи ден на една досадница в автобуса си и казах... Стои до моята седалка и ме гледа кръвнишки, ама все едно ще ме убие... И аз и викам: съжалявам, че не мога да ви отстъпя мястото, но съм бременна и ми е много лошо. Казах го на достатъчно висок глас, та всички да чуят и тя се смути  Mr. Green  Ами така де, няма да се даваме!  Sunglasses
 

# 44
  • Мнения: 479
Еличко, аз имам кафеникавото зацапване от 3-4 седмица.Но  миналата седмица си беше като менструално кървене.Уплашена отидох при лекарката ми, видя се вече ембрионче с биещо сърчице Heart Eyes, но кървенето билоот отлепванетонасакчето.сега пия папаверин, герикабс, вит.С и другия петък/вече в 7-а седмица/ ще видим развоя. Няма да споменавам какво е в главата ми и какви мисли кръжат..Засега цапането е съвсем леко, отново кафеникаво.
Искрено ти пожелавам всичко да се оправи  Praynig Само лежи, почивай и без никакви резки движения!!! Има един лекар, който казва, че чаршафите лекуват и да ти кажа аз много вярвам в това! Колкото и да не ти се лежи - го прави, защото това наистина спасява.   bouquet
На мен за моята капка (то беше толкова само СЛАВА БОГУ) ми изписаха Дуфастон 3*1, Папаверин 3*2, Магнерот (това си е чист магнезий) 3*1 и 3*3 Витамин Ц. Да си призная аз съм си самопонамалила дозите, защото особено папаверина така ми смъкваше кръвното, че изпадах като в дупка и не можех да се изправя. А магнезият пък ми докара малко разтройство.. Но иначе мисля, че комбинацията е добра. Ако случайно се съмняваш в лекарката си, кажи - ще ти дам координатите на моята. Отново успех от мен и скоро да ми кажеш, че нещата са се уталожили!  Hug Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт