Есента почти отмина, ОКТОМВРИйчетата чакат баба зима!

  • 10 892
  • 281
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 1 254
Здравейте мили мами!
Аз от няколко дни съм в много добро настроение и реших да ви поздравя с нещо...
А именно две клипчета, които направих днес. Баща ми свири на китара, а Иво уж трябваше да танцува, ама по-скоро се моткаше насам-натам!
Приятно гледане!
Първа част
Втора част

  bouquet

Последна редакция: пн, 13 ное 2006, 02:10 от ma_nda_rinka

# 226
  • Мнения: 2 282
Мандаринке, много съм ти благодарна за инфото за скока в растежа - описанието отговаря точно на държанието на Еличка, а повечето идеи за игри не биха ми хрумнали изобщо. Знаех си аз, че с това дете не чета и не съм много в час кога какво трябва да се прави, добре, че сте вие. Между другото, и моята нарича почти всичко Куте. макар че вече се чуват и целенасочени: тити (цици), ам, мама, тате, Кате (не ще да казва кака), коте, куте, дай, баба, ба (за бау), маа за мяу, мууу, заек, чорап (това ми беше днешната изненада), гълъб (нещо от сорта де), имитира безпогрешно индианец и йога (оммм), адай (за заповядай), за друго не се сещам. Обикновено обаче, като иска нещо, се чува само едно мучене... рядко казва дай, камо ли да обясни какво точно иска.
За бившия - нямам думи. Освен, че това е съвсем нормално дори при приключени краткотрайни връзки - като знаеш, че имаш източник на информация за някого, да се изкушаваш да го ползваш постоянно. Сигурно това много те тормози, но не изчезвай, моля! И още нещо ми се иска да ти покажа, тъй като знам, че подкрепяш отявлено кърменето: http://www.bebemamabg.com/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1 Има доста интересни неща, включително обучителни семинари за Управление на кърменето към Уницеф. Знам ли, може би ще ти е интересно да ги прегледаш.
Мишле, Надинка, Бубс, честити ви прощъпулници, оттук нататък ще тичат и скачат оше по-бързо и стабилно Simple Smile
Мишле, хубави са ви снимките. А каква трапеза си наредила... нямам думи. Имам много да се уча от вас!
Бубс, преди време ти писах да си пуснеш търсачката с думата "прощъпулник", и да видиш какви огромни списъци излизат... може би си го пропуснала. Какво си избра все пак Вики?
Надинка, страхотно изглежда питката ти! Избора на Вики - също  Simple Smile то изкуството им пасва и на зодията.
А, искам да ви поздравя с една весела песничка, която търсих много дълго, и днес намерих с помощта на форума. Сетих се за нея, защото Еличка редовно плещи нещо като: дудаааааа. Ето я и песента - Cartoons - Doodah.

А клипчетата на Мандаринка не можах да ги отворя или дръпна.

# 227
  • до морето
  • Мнения: 208
Здравейте!                                                                                                                                            Малко със закъснение ,но  майчетата от варненската среща много се  радвам  Grinning,че се запознахме на живо всички сте страхотни ,а децата са великолепни Hug Въпреки ,че закъсняхме и времето прекарано с вас беше малко си прекарах много добре ,а и Вики добре си поигра като пропуснем яденето на спуканите балони  Embarassed. Имам малко снимки  ,но ще ги кача другата седмица,а, Сребърен облак твоите не можах да ги отворя,опитах доста пъти ,но без успех.Мога ли да ги разгледам някъде другаде?                                                                                                                                           Мами от Варна не искате ли и ние да си изберем заведение и примерно веднъж седмично или месечно да си уговаряме срещи и да се забавляваме ,а вярвам че и децата ще си прекарват добре ?
Софийски мамчета ,имали някоя от вас да живее близо до Орландовци?Мъжът ми е от там и когато идваме в София може да се видим ,ще ми бъде приятно да се запознаем .                                                                                                                                              Ло надявам се при вас всичко да е наред  и ние правихме иследване на урината за бактерия -цели 4 даже ,защото Вики поддържа температура от37.1 до 37.3,но не й намериха .Диагнозата на нефроложката беше разширено легенче на лявото бъбрече и задържане на урина ,изписа й половин ампула Имунобор за 3 месеца и нови изследвания .                                                                                                                                           Честито на бебоците които вече са се насочили към професия за напред!
За сега чао от мен!

# 228
  • София
  • Мнения: 1 254
Облаче, оправих линковете на клипчетата.
Благодаря ти за сайта за кърменето, наистина е интересен, въпреки че му хвърлих само бегъл поглед... Утре ще го разглеждам подробно.
А относно моето отявлено подкрепяне на кърменето... Вече сама си го подкрепям и се отказах да говоря на други майки за изключително кърмене и късно захранване... Мислят ме за луда и не ми обръщат внимание... Ама пък си намерих педиатър, който подкрепя кърменето и е за късното захранване и с него ще си обсъждам кърмаческите проблеми Simple Smile

# 229
  • Мнения: 285
Виж ти съвпадение - все роднини правили прощъпулници. Лунната сестричка Рали и адаша Вики.
Честита ви професионална ориентация, приятели! Wink

Мандаринке, а твоите мъже (татенце и синченце) са страхотни! Благодаря, че сподели тези прекрасни клипчета с нас Simple Smile
П.П. От къде мога да си купя СиДи със записи и клипове на споменатия вече Дядо-Внуче Бенд?  Mr. Green

Дринче, бейби Айнщайн са супер филмчета! Не вярвам на очите си, че моето диване седи половин час на едно място (на коленете ми) и гледа в една точка (монитора)  Shocked Shocked Shocked

# 230
  • Мнения: 832
Облачка,не съм пропуснала линковете ти. Благодаря ти за тях, аз тогава ги видях, но прощъпулника тогава се отложи, а аз не си ги спомням много. Сложихме, което ни дойде на акъла и каквото имахме, Вики хвана първо една количка, но тъй като е играчка, не се брои, а след това - калкулатор.
Гледам, че и на Рали и на адашчето са правили прощъпулници, готино съвпадение.
Вики има температура - много странно, нито сополи има, нито пък кашлица, само един път се е изкашлял днес. Сутринта Т беше 37.7, дадох му панадол, сега е 37.3. Незнам на какво се дължи, ама ме притеснява това - само Т, без други признаци на настинка. Иначе е весел, игрив. Взех му осцилококцинум и сироп Киди - мултивитаминен. Дано бързо да му мине.
Лека вечер на всички.

# 231
  • Мнения: 2 494
Здравейте, момичета!!
Варненските ни приятелчета са страхотни!!!
Снимките от срещата са супер!!! Малко сладурковци и сладурани!!! Нямам търпение да дойда с Йони и да се видим!!!
Аз бях 2 дни във Варна,всъчщност петък вечерта пристигнах, а неделя наобяд хванах влака за обратно! Толкова бях ангажирана, цялата събота насам натам покрай сватбата. Беше страхотно, булката много готина разбира се, и цялата маса бяхме колеги от Университета! абе купон голям, много ми стана готино да видя колегите, с  които сме учили и това ми беше компанията там, спомените ме стоплиха. То ние си бяхме щури студенти, много екскурзии, купони, събирания в общежитията.. текила барове, спомени, като се разговорихме за това, та чак до 5 сутринта  Mr. Green Сватбата свърши към 12, но ние отидохме на клуб Рико и се натанцувахме много! По принцип не ми е липсвало и не ми се излиза, откакто сме с Йоничка нямам време да ходя на клубове, но сега много се изкефих и си изкарах страхотно!!! А бяхме млади..............  Hug
И разбира се като се върнах и Йони ме гушна бях безкрайно щастлива!!! Толкова се зарадвахме една на друга!!!

Облачка, от седмица някъде Йони пък плещи нещо като: дундаааааааааа  Crazy Mr. Green Незнам откъде си го измисли!!! 
Дринка и аз благодаря за филмчетата, много са хубави!!!И Йони ги гледа с интерес!!!
На болните дечица пожелавам бързо оздравяване!!!
Мандаринка, радвам се, че се чувстваш по-добре, така е в живота, не знаеш какво ще се случи, но важното е Ивчо и ти да се чувствате добре!!! И за това, че вече е спрял да качва по кило-радвам се, така ще си по-спокойна!!! Кърми си го и да не ти пука!!!
Честито на проходилите малки крачета, много хубаво прощъпулник да се прави!
Йони като се върнах и гледам съвсем вече няма задръжки, обикаля цялата къща, завоите ги взема без проблем и даже се гонихме днес, беше много сладко!!!  Joy

Целувки от нас!!!

# 232
  • София
  • Мнения: 1 320
Здравейте!!!

За съжаление нямам време да ви прочета, но и това ще свърша утре.
В четвъртък бяхме на консултация, резултата е 13.700 кг и 86 см. Голямо мъжле. Педито останови, че имаме проблем с лявото оче. В петък не успяхме да отидем на очен, защото докторката, която ни препоръчаха приемала само в понеделник и четвъртък. Та в петък заминахме на Доспат и в неделя се прибрахме. И вчера докато оправях багажа ми се обади шефката на Двете феи, тя нали се занимава с манекенски курсове и покани Краско на ревю на Ливайс  Simple Smile. Пратих аз снимки и всичко, което трябва и хоп днес ми се обаждат да ни поканат и на друго ревю на Премамам  Crazy. И от сутринта се хванахме с Краско и ходихме да мери дрехи за ревютата, които ще са в сряда. Краско манекена, познавате ли го!?  Mr. Green Това хубавото около нас. След това отидохме на очен лекар. Да не ви обяснявам, че чакахме за преглед 2 часа и половина, но разгеле влязохме. Резултата - нямаме диоптер, дясното оче е напълно здрави, но лявото има частична парализа  Cry Сега трябва да правиме разни гимнастики и да затварямездравото око, за да гледа само с болното и да възбуди очните мускули. След 6 месеца сме пак на преглед, дано нещата да се оправят до тогава.

Това е от нас!    bouquet

# 233
  • Мнения: 2 433
еееееееееееее, Краско манекена познавате ли го??? Hug Mr. GreenБраво Ер-ка все така напред в живота да крачи. И все  с лека и печеливша работа да е цял живот!!!!А оченцето просто да се окаже мързеливо и скоро всичко да е наред с него! Peace
Надинка
- еееееееееее, и ти ме разби човек на изкуството във дома ви вирее!!!На всичкото отгоре и с портфейл - няма такива БГ- дано Вики да е от "пионерите" в бранша! HugА за питката - думи нямям - страхотна е!!!Поздравления!!!!!И аз за първи път месвах на прощъпулника и да ти кажа от тогава поне 15 пити омесих и все ми стават. А 15 години неможах да се науча да месвам Thinking
Мандаринка - радвам се че бъзо си превъзмогнала раздялата. Колкото по-леко гледаш на нещата - по лесно ще се справиш със промяната!А Ивчо Танцьора познавате ли го???? Mr. Green
Аля това с гълъб-а ме разби. И Янаки много говори ама бебешки му работи...А Ели тиха, тиха а и работи мозъчето - на бързи обороти!!
Мишленце - честито за младата лекарка в домът ви! Hugи аз бях курдисала един апарат за кръвно ама хич не го и погледнахме - направо в ролетката се хванахме  ooooh!А Рали е една от фаворитките ни - Уредихме се!!!Ще ни стане джипи един ден Hug
Ние да се похвалим сега с мерки и теглилки. Hug
Може да изглеждаме слабички спрямо Ивчо и Краско на снимките...но...сме 12,600кг Hugи 86см - големи , големи мъже. Вече слизаме от кревата и дивана/много бързо/ както и се качваме /по-бавно/ . Търкаляме се по земята и ревем когато не стане на нашата и ритаме когато сме сърдити!Направо да се хванеш за главата. Идва и те рита - преставяте ли си???!!!!Една такава дребна въшка....пак....инат си пада. ooooh! Бавачката ни е много мила и добричка, ама не се кара и удисва за всичко и резултата е че събота и неделя направо ни взе акълът с номера и изпълнения!!! ooooh!Иначе за кучето....прав приятел. Само дето не сме го яздили. Иначе го дърпаме, скубим и хапим...и му бъркаме в очите и го храним нон-стоп. Каквото пъхна в устата на Яни се изважда и се носи на кучето. Та това е...Скоро дебело куче ще си имаме! Hug

# 234
  • софия
  • Мнения: 495
Здравейте,мацки Peace
Само да се похваля че от 2 седмици и ние ходим LaughingВече е толкова бърз,че едвам го стигам.Скоро ще правим прощапулник.Имаме вече 13 зъба,и 14 на път #CrazyПобърках се с тези зъби Simple Smile
Сега отивам да ви чета,че гледам съм изпуснала много Embarassed
Приятна вечер и послушни бебоци Laughing

# 235
  • София
  • Мнения: 1 254
Ер, стана ми много мъчно като прочетох за окото на Краси... Много искам да се оправи и всичко да е наред. Представям си какво ти е било докато сте чакали за прегледа... Пожелавам на Краско да се оправи, а на теб да имаш сили да се справяш с всички трудности в живота му.
Целувки!

# 236
  • Мнения: 391
Ер-ка дано се оправи бързо оченцето на малкия ни манекен. Пак добре, че докторката ви се е усетила навреме.

Джулка, нямате проблеми с Джипито, стига да може сама да си държи апарата, че засега още й тежи  Mr. Green

Рали продължава да ни изумява с нови зъби. Както си мислехме, че има само 4 зъба, като горните даже не са се показали все още изцяло, се оказа, че е излязъл цял кътник. Явно няма да спазваме установената последователност.

Ееее, колко прощъпулници е имало в неделя, гледам всички добре са се уредили. Аз използах на готово списъкът от Крумчо, като махнах разбира се полицай, пилот и разни други мъжки професии. Една съседка каза да сложим задължително огледалце и червило, което било за професия "сполучливо омъжена жена" Laughing, но Рали го подмина доста пренебрежително.

Еми, дано проядете скоро, наистина е ужасно да гледаш как слабее детенцето. Рали също имаше такъв период, но беше кратък. Сега е страшно лакома и яде по много, но постоянно е в движение и нищо не може да качи. Ние също даваме сироп Киди и от него съвсем е озверяла от глад.
Аз също пия разни имуностимулиращи хапчета, защото постоянно в офиса някой е болен, идват клиенти, които ми кашлят насреща и аз се чудя къде да се скрия. Кой го интересува, че мен ме е страх да не си пренеса нещо на детето.

# 237
  • Мнения: 2 282
Търкаляме се по земята и ревем когато не стане на нашата и ритаме когато сме сърдити!............ .......за кучето....прав приятел. Само дето не сме го яздили. Иначе го дърпаме, скубим и хапим...и му бъркаме в очите и го храним нон-стоп.
И ти ли, бе душо?  Mr. Green я се стегни, не се дръж като бебе  Wink Между другото, сега с бавачката преживяваш това, което на другите им се случва покрай бабите - нищо не отказват, и когато мама си вземе детето, се чуди какво да го прави. Може би не е лоша идеята да помолиш бавачката да спазва някои правила (или ограничения), които и ти спазваш, да няма големи различия във възпитанието.
Роузи, навита съм за редовни срещи, ние доскоро се виждахме всеки месец навън, само дето сме станали малко несериозни. Не знам защо не ти се отварят снимките, днес ще опитам да сложа и големите и пак ще пусна двата линка.
Ер-ка, това наистина звучи по-скоро като мързеливо око. Дано се оправи бързичко, гимнастиката обикновено давала ефект. И непременно да пуснеш някоя друга снимка от първите манекенски изяви на Краско!
леле, Деси, много зъбки бре! Поне скоро ще свърши големия зор с ваденето на нови зъбки!
Мегиии, добре, че прескочи насам, та поне да разберем в кое заведение става купон! Радвам се, че си изкарала весело!
Бубс, това вашето може да са зъби! Дано не е нещо по-сериозно.

боже как ви завиждам за ящните деца.... мойта напоследък не знам дали изяжда и 100 гр. дневно храна (освен кърмата де). Но явно са зъби, на моменти започва да бърка в устата и реве с пълен глас. А в повечето моменти чак на мен ми се реве.

# 238
  • Мнения: 56
Привет на всички Grinning
Благодаря на мамите, които ме успокоиха за неяденето Flutter Явно наистина е бил някакъв период, защото от няколко дни се върнахме към стария режим, т.е. ядем нормално, дано нещо не се обърка пак Praynig Може би и витамините си казаха думата, та сега както казва Мишленце на моменти е озверяла от глад, направо ми скрива шапката #Crazy
Като гледам май всички проходиха, само ние още се назландисваме Embarassed и Ивчо де, той ни е партия в това отношение Wink Мандаринке, голям танцьор син ти, бе, понеже и щерка ми има такива наклоности да вземем да ги съберем в една двойка, много ще се сладки Party
Ер-че, надявам се Краско манекена да се справи с проблема с оченцето бързо  Praynig Ние като имахме лятото проблем с конюктивита доктора, който я преглежда ни каза, че като направи 1,5г. трябва пак да я заведем, щото май била предразположена към късогледство #Crazy Не знам на кой се е метнала, никой в родата няма проблеми с очите, ама ей на тя има някакви отклонения newsm78
Дринка, филмчетата са много готина(и, но ние се задържаме само 10-15мин пред монитора, след това предпочитаме да разглеждаме каталога на Avon Rolling Eyes
Валерка, ние у дома ходим с пантофи, но те са по скоро като обувчици и понеже вече й омаляха днес ще й купя нови, харесала съм едни в магазина на Булдозер, иначе  преди щрапаше по терлици, но много се хлъзга, явно това е и една от причините да се страхува да се отпусне да ходи, и аз не знам Rolling Eyes
Слънчев ден на всички и приятни разходки Heart Eyes

# 239
  • София
  • Мнения: 1 320
Здравейте!

Малкия спинка и аз ще се възползвам да ви драсна няколко реда.
Мандарински, само аз май не успях да видя танцовите умения на Ивчо  Crossing Arms Не ми се отварят и т'ва си е!!! Аз също се надявам очето да ни мине и след 6 месеца да ме зарадват с добра диагноза. Инече се радвам, че все по често ни радваш с просъствието си  Hug
Еми, вчера пред кабинета имаше и малки бебенца на по 2 месеца и едно на 6 месеца  всичките с проблеми - късогледство, възпаление на очите и т.н.. Та мой съвет недей да чакаш до тогава, а си я заведи сега при друг очен специалист. Ние ходихме при д-р Рада Йорданова в Алексансровка болница. Събрала съм кординати и на други лекари и все още се чудя дали все пак да не се консултирам с още някой лекар.
Джулка, Красимир също се опитва да се тръшка, понякога успешно, друг път не толкова. Опитва да показва характер и все по рядко успявам да му покажа кой е шефа в отношенията ни  Mr. Green
Дрински, ще взема и аз да пробвам с филмчетата, пък дано си открием гъзето и да се заседиме малко, защото докато е буден само ходи и ходи за миг не сяда, освен в минутите на реклама по ТВ. Та дори и тогава не сяда, изглежда ги прав и като свършат беш да го няма  Mr. Green
Разгледах всички снимки от срещата на морските ни слънца. Всички са много пораснали и са станали голями сладури.

Със сигурност пропускам някого, да ме извинява следващия път ще се реванширам подобаващо  Laughing

Утре очаквайте снимки от първата ни изява. Ще ни дават и по Тв, ама незнам още по коя, но ще ви кажа да го видите. Само дано издържи и не почне да се лиготи и лигави, че ще стане чудно  Whistling А инече става голямо съвпадение, на прощъпулника си хвана фотоапарата и ей го на 15 дни по късно ще го снимат мноооого фотоапарати.  Mr. Green Да ви кажа много съм горда с него!  Simple Smile

Прекрасен ден на всички!!!   Hug

Последна редакция: вт, 14 ное 2006, 12:54 от ®

Общи условия

Активация на акаунт