Есента почти отмина, ОКТОМВРИйчетата чакат баба зима!

  • 10 875
  • 281
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 8
Здравейте мили момичета!!!
малко свободни минутки да драсна няколко реда....Напоследък е пълна лудница, никакво време за нищо...Добре, че е майка ми, та си се гледат с дребосъка вече цял месец безпроблемно(за мое спокойствие, слава богу!!!). А и жестоко ни се подсече дупето- са 24 ч стана работата, чак до кръв...така се беше възпалила и инфектирала кожата..Милата пищеще ако я пипнеш там. Ама след спешни мерки вече е доста по- добре. Такова чудо не ми се беше случвало.
За петицията- естествено, че я подписах!!!Нямам думи....направо не ми се говори и коментира за това престъпление в 21 век, в Европа, в Бг...Що за хора са това???? И що за държава сме само????защото от недохранване не се умира за ден или два...Не ми се говори повече.
Джулка стискам палци на палавия Яни бързо да му мине ухапаното....Ох, и при нас е същата картинка, и кога ли ще ни сполети същото???Нашия кучо вече отдавна се е пренесъл да живее в банята, уж на спокойствие, ама и там го откриваме.
Гале- радвам, се че със сестра ти вече всичко е зад гърба ви и си е в къщи!Бързо оправяне и желая!
Надинке- направо лигите ми потекоха като четох рецептата...Непременно ще я изпробвам питката ти.
Уф, и аз се ослушвам още с прощъпулника, а ходиме вече повече от 40 дни..Все време не остава..
Миринда- вие няма ли да го правите този уик-енд, щом няма да пътувате?
Ани- много ме разсмя Тони с ритуала ви преди лягане!!!Голяма е скица!
И аз си давам все още мляко и сутрин, и вечер(по около 270 мл) изпива малката. И нямам никакво намерение да и го спирам за сега.
Нещо наистина доста опустя форума...Дано утре сме по-активни.
лека и приятна вечер!

# 271
  • Мнения: 378
Здравейте,

аз от известно време все чета , но като тръгна да пиша и малкият се буди - а събуди ли се - и край - на компа не може да се седи и той да не бие клавиатурата или да мърда мишката.както и да е - ние отново сме на Ботевград - и естествено аз изтърчах да видя дали конете са още там - е там си беха  Mr. Green
иначе - за млякото - ние още си цокаме, по много пъти нощем и поне два пъти денем (както беше писала мандаринката - и при мен лактацията се засилва отколкото да намалява Simple Smile)
за гърнето - ами и ние сме назад с материала - пробвах преди време - и той изобщо не искаше да седне в него, и го оставих. все се каня скоро пак да пробвам да видя дали ще поиска да седне на него - ама честно да си призная - на мен ми е доста удобно с памперсите още. Освен това имам примера на моя приятелка, която научи детето си на годинка и половина да е без памперс за една седмица- тоест видях че става наистина когато детето е по голямо и най вече времето навън е топло.....
за къпането - ние вече го къпем през вечер , че и през две - зависи как се получи, определено не си давам зор да го къпя всяка вечер - и без това кожичката му изсъхва доста и без къпане  - пък си го мажа с бебешко олио - не е като да съм спряла...

момичета- не знам дали помните - ама аз бях много запалена да водя моят малък господин на плуване, но така и не намерих в софия подобна екстра за бебета. наскоро една моя позната ми каза че са водили тяхното на такова нещо- много ме хвана яд, че аз не успях да се справя да намеря подобен басейн, въпреки че те са водили детето си в силистра - тоест не става дума за софия-  ама пак ме хвана яд - толкова ли няма подобно нещо в тази софия - нали уж голяма, има всичко - ама всъщност съвсем не е така!!!!

за петицията - и аз я подписах - и аз не разбирам къде е майчинският инстикт на такива майки които пребиват децата си или пък ги уморяват от глад!

Надинке- истински се възхищавам на теб и на всички мами дето си месят питките сами - аз такова нещо още не съм правила. кой знае кога ще реша да направя.... между другото - тази нощ те сънувах теб и твоят малък господин - не знам как така се получи - ама бяхме заедно на море. и ни беше много добре - децата щъкаха около нас на плажа - пък ние си лафехме Mr. Green
което ме подсети че не съм ви видяла отдавна - много ми е мъчно  Sad нека само тази кола най сетне я оправят - че още има данданий по нея за оправяне, и тогава се гответе за гостииииииииии Simple Smile (ама и аз добре се самопоканвам , а? Sunglasses)

Злато - абе кога ще те видя теб бре - изгуби се съвсем , един телефон не щеш да врътнеш - на мен вече неудобно ми стана да ти звъня, че все те сварвам когато я си на лекции , я за изпити учиш......обади се да се видим -твоят Тони по често го виждам отколкото теб!

Джулка- дано бързо минава ухапаното и всичко е наред с малък и палав Яни!

Миринда - честито ви ново зъбчеееее!!!и хайде вече стига сте отлагали този прощъпулник!!!момата голяма ще стане и ще почне да разбира какво да хваща вече!  Mr. Green

Ани69 - успех с детският клуб. дано всичко се получи добре и при вас вече да си имате такава екстра - защото това си е манна небесна за мамите Simple Smile

Мандаринке
-май само аз нещо не успях да ги сваля тези клипчета - не знам защо - пък нета ми е добър, та си останах без да видя малкият танцьор  Sad

хайде сега стига -аз нали сега има кой да ми гледа хлапето и аз се отпеснах на словоизлияния Simple Smile

чао и целувки от нас с Алек!



# 272
  • Варна, България
  • Мнения: 736
Здравейте, майчета!
Изчетох ви, но само ще отговоря на Мириндичка за хомеопатичното, подробно утре ще пиша. Казва се Седатиф на Боарон, пие се 3 пъти по половин таблетка, разтворена в малко вода, както се пият хомеопатичните на гладно. При нас обаче нямаха никакъв ефект и не му ги давам. И Самуил се буди по 100 пъти на вечер, и аз търча от стая в стая ...  #2gunfire вече нямам сили.  Като чуя за деца, които спят по цяла вечер / покрай мен стават все повече/ и направо съвсем лудвам. А съм сигурна, че не е гладен, че не е от това, че е спал много през деня, просто Човекът иска внимание... Майка ми предлага да дойде да го гледа, аз да се наспя, но ми се струва, че ще е мечешка услуга- ще има цяла вечер да го разнася и приспива на ръце, а после аз какво ще го правя. #Crazy
Иначе се сдобихме с 8 зъб.
Лека

# 273
  • Мнения: 5 315
Добър ден, момичета!
Времето ужасно и ни се размина разходка до Велинград. Таткото приспа Валерия и се наслаждавам на малко тишина  Heart Eyes!
Джулка, много съжалявам за Яни, дано бързо да заздравее раничка! Целувки на мъника   remybussi, а на кучето - намордник с профилактични цели  Grinning.
Ани, сайтове са много хубави, благодаря! Дано скоро да се похвалиш с отварянето на клуба  bowuu (и аз предложих тази идея на съпружеското тяло, но нямам подкрепа) ! Тони е сладур  Laughing!
Надинка, Галентина, мнооооого красиви питки   chef! Имам въпрос - колко мая се слага на 1 кг брашно  Embarassed? Не че скоро ще меся, но да съм готова.
Грейпфрутче, ползвате ли продукти на Мустела? Кремчето им срещу подсичане е страхотно! Горещо препоръчвам  Hug.
Зори, плуването за нашите мъници ще е невероятно преживяване! Дано намерите подходящ басейн, ние тук само ще мечтаем  Wink.
Криша,  снимки, снимки....  photo
Меган, целувки на Йоничка  hug! Повече никакви "бойни рани"  newsm56!
Волтаж, честито ви новото зъбче  Flowers Bouquet!
Пипи, петиция подписахме заедно с моя съпруг. Дано да бъдем чути  Praynig!

# 274
  • София
  • Мнения: 1 320
Момичета моя много близка приятелка, която много обичам днес сутринта роди своя първи и прекрасен син - Антъни. Много се радвам  newsm44 , не мога да опиша радоста си за нея и семейството и. Малкия мъж е с мерки 2.900 кг и 46 см. Нямам търпение да го видя! Трябваше да се роди на 28 (тогава и бе запланувано секциото), но днес сутринта са и почнали контракции на 10 мин. и са я вкарали в операционна по спешност. Бебеко бе седалищно, но пък и тя си искаше да е със операция. Много съм щастлива искам да си ги изпишат бързо и да му нахапя малкото гъзе!!!  Mr. Green

# 275
  • Мнения: 2 282
Ани, страхотни линкове! Особено тоя със заниманията по теми и възраст, мисля направо да пусна на мъжото да печата Simple Smile Продължавам да ви стискам палци за клуба, да стане чудесен и без много проблеми.

Ерка, честито приятелско бебче! Да е здравичък Тони, много да радва мама и татко, и леля Ани също Simple Smile

Валери, на маята пише. 1 кубче май беше за 1 кг, а 1 прахче на д-р Йоткер - за 500гр. За прощъпулника купих от двата вида, накиснах в топла вода с 1ч.л. захар, и сложих в питката тази, която шупна повече.

Зорка, всъщност заради тебе се юрнах да пиша - със сигурност има плуване за бебета в София, помня като пуснаха първата тема, ето:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=92034.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=141026.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46770.0

Джули, направо ме заболя сърцето... да заздравява ръчичката бързо, да няма последици! Ох, лошото е, че пак няма респект на кучето. Като бях на 20тина години, кучето ни ме нахапа зверски заради един кокал, който се забавих да му дам (тръгнах да го нося на терасата да не цапа). Оттогава имам едно наум, и май никога вече не съм се радвала така на куче... хубаво е, че поне не се е стресирал!

# 276
  • Мнения: 285
Ани,
аз като една добра орисница ще пожелая на бебе Антъни
да е здрав, силен, красив, умен и талантлив!
И за да има рима ще добавя
скоро да си събере парички
и да си купи сестричка!!  Hug  stork-girl

Джули, стискаме ви палци за бързо зарастване на юнашките рани от ръкопашните и устохапни боеве!!! При майка ми, Вики налага Хари (кучето пинчер) с шамари по главата и тялото и за сега ухапването му се разминава на косъм с ръмжене, зъбене и заплашително щракане на челюсти. Ще видим до кога...


Надинке- истински се възхищавам на теб и на всички мами дето си месят питките сами - аз такова нещо още не съм правила. кой знае кога ще реша да направя.... между другото - тази нощ те сънувах теб и твоят малък господин - не знам как така се получи - ама бяхме заедно на море. и ни беше много добре - децата щъкаха около нас на плажа - пък ние си лафехме Mr. Green
което ме подсети че не съм ви видяла отдавна - много ми е мъчно  Sad нека само тази кола най сетне я оправят - че още има данданий по нея за оправяне, и тогава се гответе за гостииииииииии Simple Smile (ама и аз добре се самопоканвам , а? Sunglasses)


Бре, бре, Зори. Пророчески ще да е бил твоя сън! Говори ми сега за моренце и за щъкащи по пясъка бебоци! Simple Smile
А ти за тази кола - ходи и тропни с крак да се разбързат и какво е това туткане. То ние се забравихме вече с вас. Бива ли така?
Ако ви е много тъжно за нас - утре е момента да дойдете, точно съм направила арабско реване, ще мога да се отсрамя подобаващо. Малкия си облиза пръстите, гарантирам, че същото ще направят и големите  Hug

Валерия1, аз като много веща в месенето - с цяла една питка зад гърба си, ще се изкажа. На маята си пише за колко кг брашно е - аз примерно си купих една, на която пишеше за 2 кг брашно, т.е. аз ползвах половинката.
Днес майка ми ме надъхваше, че със суха мая ставали много по-хубави питките.

За нас какво да ви кажа. Бяхме в хотел Три Буки в Осоговска планина (над Кюстендил). Много приятно местенце, ресторантът с превъзходна кухня, стаите хубави, баните нови и чисти. Представете си го като на рекламен клип. Направо ето и линк да онагледя за какво говоря - http://www.tribuki.com/.
Ние изкарахме и хубаво, и не чак толкова хубаво. Малкият ни изненада с висока температура - 38.2, което ни държа влага две нощи. Два дена беше горещ и кисел. Панадол му дадох само веднъж, при най-високата измерена температура. През другото време го оставих сам да се справя - под строг родителски контрол. И детето се справи. За сега диагнозата е реакция на ваксината Морбили-Паротит-Рубеола. Ще минем утре през лекарката да ни види за всеки случай. Но температура нямаме от вчера и апетитът ни се върна със страшна сила.

# 277
  • Мнения: 378
Р-ка, много много хубави новини - да е живо и здраво бебочето и много да радва мама и тати, пък мама бързо да се възстановява. А за гъзето - остави малко за нахапване и за другите  Mr. Green


Облаче - мерси много за линковете - но аз тези теми ги бях гледала - по времето, когато се интересувах - звънях на този център Хела - и никой не ми вдигна телефона- ходих на място да ги издирвам - но не ги открих(нямаше никой на мясото който да ми отвори) - най вероятно точно тогава са прохождали - сега гледах отново сайта им - и видях че всъщност е пълен с информация - а когато аз гледах - за известен период от време единственото което имаше беше един единствен телефон и някакъв адрес -  Sad тогава реших че това е поредното нещо което е започнало и останало просто така. хубаво е че ги има - ще гледам тези дни да проверя как стоят нещата - навремето се отказах повече да се ровя просто защото аз исках моят господин да не си губи рефлекса на задържане на дъха под вода - което се губи около 4-6 месец. тоест като минаха тези месеци - и аз се отказах да се ровя повече.сега обаче се замислям да си го водя да си го учат на плуване..... в крайна сметка той и без това няма какво друго да прави цял ден - а като тинейджър няма да иска да ходи да се учи да плува , а по мацки да ходи  Mr. Green
пак мерси - сега наистина не се бях ровила - гледам че по темата вече е писано доста много - ще чета...

Надинке - изпуснахме офертата - ние се прибрахме тази вечер от Ботевград - а новата ми новеничка кола остана там на сервиз да я оправят. та поне до другата седмица и няма и да има как да дойда.... ама после....... мисли как ще се отсрамваш  Mr. Green

Волтажче - и моят господин ме буди по 1000 пъти нощем - направо е малък ужас - ис е е научил да си иска да цока, ако не получи бъзро цокането - гледай само какъв рев настава.....дано им мине бързо този период - че и аз като теб само за спящи по цяла нощ деца слушам  Sad

Валерия - другият път ще идете - не губи надежда!

хайде сега целувки и лека вечер!

# 278
  • София
  • Мнения: 1 320
 newsm44 Приятелчета, днес друга моя приятелка роди момиченце!!! Мадамата е с мерки 3.150 и 50 см.. Роди се преди 30 мин.. Безкрайно съм щастлива! Дъжд от бебоци около мен  Mr. Green

# 279
  • Мнения: 2 282
Eхаааа!!! Яко си провлачила крак май  Grinning Да  жива и здрава и тази мацка! Представям си колко ли ти е хубаво... А знае ли човек, може точно нея да си хареса Краско за гадже  Heart Eyes

И на мен ми се случи нещо хубаво Simple Smile Току-що се връщам от концерт в детската градина - "матине". Знаех, че ще пеят есенни песнички, а и Катето постоянно пее някоя от тях в къщи. Та като почнаха, ту 3, ту4ма солисти, няколко деца на инструментите, мойта обаче все в тълпата. Свършиха и познатите песнички, та вече съвсем бях увяхнала, когато представиха: "най-нежната есенна песен в изпълнение на Катето". И като запя това ми ти хлапенце, мама цялата се разтопи. И най-интересното е, че тази песен не съм я чувала никога, изобщо не е репетирала в къщи, така ме изненада............... Много  ми е драго!

И още нещо - най-сетне си дадох телефона на инструктор - тези дни, страх-не-страх, ще подкарам джипката!

# 280
  • Мнения: 1 187
Сребърен облак прекрасна е слънчевата Кати. Винаги да те радва така и да те разтапя от удоволствие и умиление. Heart Eyes
® ЧЕСТИТО бебенца на твоите приятелки.   ylinfant  ylinfant Да растат здрави и щастливи. А малкият маникен е просто върхътттт. Страхотно ти е малкото пухче.  Heart Eyes
nadinka на прекрасно местенце сте били. Снимки няма ли да поразгледам  Blush А като спомена ваксината, на Криси все още не са й я били, защото беше контактна с братовчед си който се разболя от варицела, та сега изчакваме карантинния период.  ooooh!
valeria1 и Mirinda жалко за провалените ви разходка. Дано скоро да успеете да поразнообразите ежадневието. За столчето за кола - Криси е в голямо от 9-18 кг. Купих си го от Продавалника и съм много доволна  Wink
voltage13 дано Сами скоро да мине периода с постоянното събуждане и да започне да спинка по цяла нощ. Честито му осмо зъбче. И Криси да не остане назад от готиния малък мъж и тя е с толкова вече  Mr. Green
zoroto дано намериш подходящо местенце за плицикане на малкия.   Hands Thumbsup
Grapefruit за подсеченото и на мен ми се случи таково зверско подсичане чак до кървави рани, след като реших да пробвам друг вид памперси различни от тези на "Памперс". Такава грешка повече няма да направя, милата пищеше като я доближах до водата да й мия дупето. Добре че сега вече е добре. Бързо да оздравява и вашето пухкаво дупе  Hug
Леле JuliS дано бързо да минава ръчичката на Яни-белята и да се помирят с джафката.   Kissing Heart
nadinka ммммм страхотна питка. Замириса ми чак на току що опечана, бухнала и вкуснааа питчица. Но за съжаление съм на диета, че дупето много голямо  Blush
galentina поздрави на сестричката ти и целувки за сладкото пухкаво Вики  Flowers Sunflower

# 281
  • Мнения: 285
Момичета, Бабка Жабка не се е вясвала скоро - и ето, няма кой да ни нагласи и да ни пусне новата темичка. Лек принос от мен в този ред на мисли...

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=143634.new#new

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт