Есента почти отмина, ОКТОМВРИйчетата чакат баба зима!

  • 10 891
  • 281
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 1 320
Пак съм аз  Mr. Green

Мандаринска, успях да го сваля.  Много е сладък, напълни ми душата!!!  Simple Smile

# 241
  • Мнения: 212
Здравейте момичета!

Поздравления за всички, които са имали празнични поводи! И пожелания за всичко най-хубаво!!!

Гледам, че правите масово прощъпулници, ние нашия доста го позабавихме, но като все няма време... пък и нали таткото ни работи на две места, та...  Embarassed Но в главата ми се върти един план за почивните дни - тогава Илия евентуално ще почива и ще мога да организирам нещичко.

Варненските снимки са страхотни! Толкова слънчеви дечица...  Heart Eyes Супер сте и вие, момичета!

Волтаж, мисля че преди време ти беше писала за хомеопатично лекарство за по-спокоен сън. Моля те издай какво е, че у нас е нещо страшно  Tired

Ер-ка, Краско манекена ще стане голяма работа, да знаИш. А за очето – не се притеснявай, ще се оправи, с малко повече търпение и тренировки на зрението скоро всичко ще е наред!

Надинка, давай рецептата за питката, че и аз никогаж не съм се пробвала. Ще се надявам да стане поне наполовина толкова хубава, колкото е твоята.

Мандаринке, Ивчо-Пивчо е страхотен. Да го намачкаш по пухкавите крачета от мен.  Heart Eyes

Деси, направо ми скрихте шапката с тия зъби! Дайте малко насам, ние си имаме само 2...  Sad

Искам да изкажа и специални благодарности на Дринка за филмчетата – Невена като се захласне по тях направо забравям, че имам дете. БРАВОС!  Hug

Иначе и при нас момата се опитва да се тръшка, но никой не й се връзва и тя бързо-бързо се отказва. Тича като за последно по коридора, взима завоите на един крак, пада , става, продължава... Както и другите се застоява само да изгледа някоя и друга реклама по ТВ-то и пак отпрашва. Днес й е ден – първо ми накисна телефона в една купа с фрикасе, после докато аз се опитвах да го почистя събори една саксия... само половин час след като бях пуснала прахосмукачката...  ooooh! Циркът е пълен!

Сега да питам. Сигурно съм последната, която е сложила детето си на гърне (преди три дни за първи път) та искам съвет. Как задържате децата на гърнето за повече от половин минута? Щото аз Невена и толкова не мога. Пробвах какви ли не тактики – слагах едно мече вътре и подробно обяснявах какво прави, после преместих гърнето в банята и сядахме заедно – тя на нейното, аз на голямото... накрая и водичка й пуснах да църцори... тцъ, ефект: за три дни – едно пишкане. Ужас... Сигурно никога няма да успея... Е, с малко повече късмет в яслата може да я научат. Дано...  Praynig

И още въпроси. Къпете ли ги децата все още всяка вечер? Аз започнах да пропускам по една, като тогава само я измивам хубаво (лице, ръце, дупе, вратле). И как подсушавате косата? Аз пробвах да я къпя по-рано, за да може да изсъхне докато легне, но през това време тя пак се омърля. Пробвах и да я суша със сешоара, на най-слабата степен, но тя не седи на едно място, а кабела ми е къс, не мога да обикалям къщата след нея.

Айде стига ви толкова, че се заплеснах. Поздрави!

# 242
  • Мнения: 1 187
Привет и от нас!
Добре сме с дечицата, но очаквам тези дни да пламнат и двете с варицела.  ooooh! В градината на Вики има някакъв бум и мисля, че няма да им се размине и на двете  Tired Но все трябва да минат от там.
  Stuck Out Tongue Winking Eye  Водих преди няколко дни Криси профилактично на ортопед. Оказа се, че гънките и са асиметрични, но сме отишли  твърде късно. За моя радост, няма проблеми, но ще отидем пак по-нататък за проверка на стъпалцата.  dance Към третата годинка се ходило задължително. Но кой да ти каже.  Crossing Arms
Аз се стягам за София и другата неделя съм при вас момичета  Hug А тази неделя, сега на 19-ти татко има юбилей, става на 50 и се заформя голям купон. Да ми е жив и здрав дълги години  Flowers Four Leaf Clover мноооого си го обичам  Two Hearts
На именният ден на Вики си направихме дълга разходка само четиримата - мама, тати и двете принцеси.  family Беше страхотно. Да си призная, не ни се случва често да сме само 4-мата навън. Слънчицето ни напече хубаво и се позабавлявахме на воля.  dancing



 

# 243
  • Мнения: 285
Ер-че, бъдете постоянни с упражненията и съм абсолютно сигурна, че всичко с оченцето на Краско ще се оправи!
Ама искам и аз моят хубостник да стане манекен!! Пу-пу, да не са му уроки на нашия Киану-Рийвс, накратко Краси!

Миринда, ще взема рецептата от майка ми (че тя си отмъкна тефтера с рецепти) и ще я препиша тук.

За гърнето - аз слагам гърнето пред коша с играчки и така той седи и си взима играчки и си играе. Ако махна играчките, иска да става и да си ходи. Единствено не играе, когато той ми е казал, че му се ака и много е на зор и гледа да свърши спешната работа. Под "казал, че му се ака" имам предвид, че идва при мен и почва да прави едно особено "ъъъъъъъ", а аз си го познавам това "ъъъъъ".

Къпането - и ние сме през вечер. Една вечер хубаво дълго къпане във ваничката, а другата вечер по-набързо под душа (като голям човек).

Да ви се оплача момичета...
Отиваме тази сутрин с Вики на бебешки рожден ден. Всички гости се оказват мацки (около 8 на барой), а ние бяхме единствения мъж. И какво мислите - като почна тоя ми ти мъж да реве - през цялото време. И само вика "мама" и само ме дърпа за крачолите... И едни сълзи потекоха по целите бузки, да ти се скъса сърцето. Аз му викам да се държи джентълменски, а той реве и бяга от дамите. За първи път ми се случи такова чудо. Явно нямаме още подход към жените.

# 244
  • Мнения: 285
Сещам се, че бях обещала на Ани да пусна диетата, с която свалих 3кг за 3 дни. Диетата по принцип е 9 дни, аз направих само първите 3, после ме мързеше. Но свалих 3 кг и си ги държа до сега, което значи почти 2 месеца. От утре мисля пак да направя 3 дни.

От 1 до 3 ден
8ч. - кафе
10ч. - 1/2 чаша овесени ядки, чай, сок (аз си добавях я мед, я кашкавалче към овесените ядки)
12ч. - плодове
16ч. - 1/2 чаша овесени ядки, чай, сок
18ч. - айран, таратор, к.мляко

От 4 до 6 ден
8ч. - кафе
10ч. - 1 сварено яйце, салата, чай, сок
12ч. - плодове
16ч. - 1 сварено яйце, салата, чай, сок
18ч. - айран, таратор, к.мляко

От 7 до 9 ден
8ч. - кафе
10ч. - колбас, сирене, пр. мляко
12ч. - плодове
16ч. - колбас, сирене, пр. мляко
18ч. - айран, таратор, к.мляко

# 245
  • Мнения: 2 494
Миринда за гърнето, Йони първата седмица изобщо не искаше на гърнето, но после свикна и сега всичко си прави там, даже не е акала на пампи вече почти 2 месеца. Но тогава беше на 8 месеца, ама ти имай търпение все пак! Ние също си вършим работата с играчки, най-често реди кубчетата.
За къпането - понякога всяка вечер, а понякога на душа и ние, но рядко. Тя толкова обича в коритото и не виждам защо да не и доставям това удоволствие!

Ер, пожелавам всичко с оченцето на Краси да се оправи!
Нади, той Вики ще се отрака, сигурна съм, ама 8 мацки са му дошли множко май  Mr. Green
Кламерче, мило, чакаме те с нетърпение!!!Къде ще отседнеш, в общежития ли?
И дано ако са хванали шарката принцеските, да мине леко. Тука едно съседче на 3 годинки я мина с 4 пъпки  Peace Дано и при вас мине леко, аз съм я карала на 25 години и беше ужасно.  Whistling
Емим, радвам се че няма вече проблеми с неяденето! Дано отсега да си хапва малката сладурка!!!А за ходенето няма още място за притеснение, нали знаеш, до 1.6г. всички ще проходят! Радвай се, сега вече няма миг спокойствие!  Crazy
Гея, какво стана с красавеца Преси, с красива цицинка на челото!?! Оправяте ли се вече?  Hug

Това е от нас, Йони сега заспа, иначе ходим на разходки, времето е хубаво, тя щъка насам натам, като всички. Луди ни прави, най-обича шкафа с чиниите и като и дам една лъжица сипва супа на всички и ни носи по една чиния да ядем!  Mr. Green
Целувки!

# 246
  • Мнения: 1 046
здравейте, набързо и от мен -направо ме разбихте с тези гърнета, все още не съм пробвала даже да го слагам, до година и половина има още време, най -малкото на яслите ще го оправят.
За къпането-не му мия  косата през вечер , всеки ден -по точно всяка вечер тялото. Но косата я моря със изкуствен изсушител, много го е страх, писка и реве, но плюса е, че ние сме двама и единия го държи, а другия го тормози със сешоара.
А пък за гърнето бях чела някъде, че под годинка въобще не осъзнават за какво е това гърне и въобще каква му е идеята да си седи там, е смело мога да кажа че това е супер извинение за мен и за това още не съм почнала.
А иначе на Коко му избиват някакви зъби някъде и познайте отново сополи, оттам кашлица и само се моля да не се стига до антибиотика отново. И уж е на имуно беби, а пак е без имуно.
Кламерче тъкмо се чудих че не си споделила нищо за ортопеда на малкта , ама прочетох вече.
За Краско много се радвам, първата мини звезда в отбора на месец октомври, а за оченцето споко, нещата ще се оправят, с малко повече усилия от ваша страна.
Ами хайде мами чао засега
А и един последен въпрос към некърмещите , какво става с вечерното мляко-т.е. до кога и по колко им давате, вечерят ли с вас , като са си хапнали добре после намалявате ли дозата на млякото или въобще не давате.
А и да ви се похваля, че днес най-после купихме на дребния ботушки, с ватичка естествена кожа са , е не са червените на дядо Коледа ,ама и той идва скоро и  много се кефя.

# 247
  • Мнения: 2 494
А пък за гърнето бях чела някъде, че под годинка въобще не осъзнават за какво е това гърне и въобще каква му е идеята да си седи там, е смело мога да кажа че това е супер извинение за мен и за това още не съм почнала.
Нади, ако прочетеш из форума мненията, се оказва, че изобщо не е така. Възрастта 8-9 месеца, когато детето започне да стои стабилно седнало е най-подходяща. Йони вече казва даже ъъ или пи когато и се ака или пишка. Не винаги, но все пак е напредък. Да не говорим, че не ака на памперса вече почти 2 месеца, стиска докато не я сложа на гърнето. Просто до годинка дори и да не могат да стискат е важно да привикнат към гърнето и сега вече си стиска и си може. Аз лично напролет ще махам пампито, защото зимата ме е страх, че ще и замръзне дупето, все пак все е седналана земята, възрастта им е такава, но определено само за пишкането го ползваме пампито.
Имам приятелка, която чакаше до година и половина, а сега детето е на 2 вече и не ще и не ще на гърнето. Дано вие нямате проблем.

Момичета, ако можете да помогнете, плийс:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=142089.0


# 248
  • София
  • Мнения: 203
Здравейте и от мен! И ние живот и здраве в събота ще правим прощъпулник на Преслава, та и аз ще споделя после какво бъдеще ни чака  Grinning. Иначе пъпа и го хвърлих във Външно министерство - надявам се дипломат да стане  Mr. Green. Дребната ходи, но когато забрави, че не я е страх, най-вече като носи някоя играчка из стаята. Онази вечер е изумила майка ми, в 12 ч. през нощта се събудила с "баба папа", т. е. "бабо, гладна съм" и си хапнало момичето млекце. Следващия ден пак същото в 4.30 сутринта  Shocked. Като бебе никога не съм я хранила през нощта, а и сега си хапва добре и предостатъчно, много ми е чудно на какво се дължи това  newsm78. На гърне я слагаме от 10 месечна и си пиша и ака там - не че няма пропуск и в памперсите, но определено има напредък. Едното оченце на Преслава е малко по-затворено от другото, но педиатърката в Шумен казала да се поизчака още малко да се доразвиел мускула. А за направление за очен, ушен, психиатър  - ако личният лекар, т. е. тя, преценял. Девойката като си я взема ще я заведа аз. Днес я водили на ваксина, пред кабинета всичко било ОК, намерила си приятелки, тръгнала да дърпа някаква жена за ръката да се разхождат, намерила си приятелчета - абе контактна личност. Та това са при нас новините.

# 249
  • Мнения: 651
Привет!
Нещо напоследък не мога да се организирам да напиша два реда,а и кофти неща ми се случват-баба ми почина,сестра ми е в болница-вчера я оперираха и не ми се говори.
Благодаря на всички за пожеланията за именния ден на Вики.Не сме празнували,защото точно на този ден ми съобщиха,че баба ми е починала.
Мандаринка,радвам се,че се чувствате добре с Ивчо при родителите ти.В момента тегля клипчетата и нямам търпение да го видя Ивчо как танцува. Hug
Дринка,благодаря много за филмчетата!
Миринда,за къпането-ние се къпем през вечер,иначе всяка вечер и сутрин мием лице,ръце,дупе,вратле.Но педито ми каза да не и мия всяка вечер косата.Иначе се сушим със сешоар,но на Вики и харесва и стои мирно.
За гърнето-ние изобщо не стоим на него.Пробвах няколко пъти и нямаше никакъв резултат,сега мисля пак да започна да я слагам.
Меги,дано приятелката ти се оправи бързичко,за съжаление немога да ти помогна с информация за някой специалист.Браво на Йоничка за гърненцето,че и си казва вече.
Р-ка,честито ти манекенче,а за оченцето дано всичко да се оправи Hug
ММЗ,браво на твоята послушна принцеса,няма лошо да си хапва като иска.
Ние днес ще си правим прощъпулника и после ще докладвам.
Честито на всички мъници,които са се ориентирали в професиите Laughing
Надинка,хубава диета мисля и аз да пробвам да видим дали ще има резултат.А адаша сигурно се е притеснил от толкова много мацки и за това си е поплакал. Grinning
Емим,радвам се,че сте си върнали режима и пак си хапвате.
Надина,Вики си хапва на вечеря с нас,нещо мъничко и час след това обаче си изпива млякото около 300 мл.
Относно тръшкането-Виктория това най-добре го умее от всичко друго.Много е инатеста и всеки ден се тръшка,като не стане на нейната,рита,търкаля се и крещи.Опитвам се да и покажа,че не става така,но май тя се налага всеки път.
Ние сме със 7 зъбчета вече и постоянно гризем всичко,май ще излизат още.
Ето малко снимки от нас http://pg.photos.yahoo.com/ph/galentina2002/album?.dir=/2f91re2&.src=ph
Толкова за сега.
Целувки от нас Heart Eyes

# 250
  • Мнения: 391
Галка, много съжалявам за баба ти Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose и дано сестра ти бързо да се оправи и да не е нещо сериозно.

За гърнето - Рали също си казва като й се ака, нещо като "Ъъъъъ". За пишкането не казва нищо, но като я сложим, почти винаги си пишка вътре. Ако не направи нищо веднага, изобщо не я държим на него.

За къпането - и ние през вечер се къпем по-основно с коритото, а иначе само я мием набързо под душа.

За прегледите на очите - аз питах, когато беше към 7-8м, защото ми се струваше, че едното го криви и педито ми каза, че до годинка е нормално и няма смисъл да се прави. Сега като ходим за ваксина, ще я попитам пак и дано ни даде направление.

Незнам дали сте забелязали по снимките, но у нас е станало много грозно, махнали сме дръжките на шкафовете, защото Рали се удря в тях, разчистили сме почти всичко, като на бойно поле сме. Слагаме си чашите по шкафовете, защото като са на масата не се задържат дълго пълни, преместили сме килима плътно до секцията, за да не седи на паркета и е станало едно асиметрично, но няма начин, кой знае кога ще започне да се пази самичка.
Целувки от нас!

# 251
  • Мнения: 56
Здрасти на всички!
Ние бяхме на ваксина сутринта и сега спим уморени от емоциите Rolling EyesХич не го долюбваме нашия доктор, ама кво да се прави Embarassed На всичкото отгоре имахме и оглед на апартамента, та докато се приспим то стана 11:30, кой знае сега докага ще кърти Shocked
Ер-ка, относно прегледа на очичките аз лятото я водих в клиниката на доц.Петя Василева, мисля, че така се казваше, която била светило в тази област. Та там я гледам детски офталмолог, който каза да изчакаме до 1,5г., защото прегледа изисквал разширяване на зениците, а пък тя беше малка за това. Това е причината да изчакам, но тези дни ще взема направление от педито и ще ходим, той така ме посъветва. каза, че можело да бъде вродено късогледство, далекогледство или астигматизъм Shocked Лудница #Crazy Ако искаш координати на доктора мога да ти дам Simple Smile
Гледам обсъждате гърнетата, май само аз още не съм я пробвала малката EmbarassedПо принцип съм чела до 1-1,5г. няма смисъл, т.к. хлапетата нямат никакъв рефлекс да стискат или пък да си казват, но мнения по този въпрос много, така че.... всеки сам си решава кога ще опита Laughing
За млякото вечер ние си пием по 200-250мл., понякога вечеря с нас и след това отказва мляко, но това се случва по-рядко. Явно с млякото й е по-лесно и приятно, знам ли newsm78
За къпането ние също се къпем през вечер, косата я мия веднъж или два пъти седмично, иначе една вечер я къпя цялата с мен в банята, а на следващата мием дупе, лице, ръце, вратле и крачета или в легена или на мивката ( много се кефи в тая мивка Crazy) косата я суша със сешоар от два месеца и нямам проблем, даже й е забавно и духа срещу него Laughing
Това е от нас, приятен и слънчев ден на всички  Heart Eyes




# 252
  • Мнения: 5 327
bdbaloni ЧЕСТИТ ПЪРВИ РОЖДЕН ДЕН НА АДОНАЙ  bdbalonibaloni БЪДИ ЩАСТЛИВ И МНОГО ОБИЧАН  baloni!

                                                                   

Миринда, малката я къпем  всеки ден, толкова е щастлива, изплисква половината вана  Joy! Тиквичката мием през ден.
За гърнето - ползваме го няколко пъти на ден, но не винаги улучвам момента. Въпреки това, за голямата работа малката така ме гледа, все едно ми казва: "Давайте бързо гърнето  Joy!"
Ер-ка, бързо оправяне на оченце на мъника! Чакаме снимки от ревюта  Heart Eyes!
По повод прегледи на очен и на уши-нос-гърло - не ми се говори за логиката на нашия педи  #Cussing out. Ще ходим на платни прегледи.
Вечер и сутрин пием някъде по 270 мл АМ.
Меган, за такъв доктор нямам информация, съжалявам Sad.
Кламерче, дано да се разминат с варицелата дъщеричките ти  Hug!
Гале, много съжалявам за бабата ти  Praynig! Бързо оздравяване на сестричката  Hug!
Дринка, успях да сваля две филмчета - супер са! Благодаря   bouquet!
Мандаринка, твоите клипчета не успях да отворя  Sad.
Момичета, много зъбки вадят дечицата ви! Ние сме все така с шест. Но дъвчем всичко - закопчалки от памперси, дървени играчки, шивашкия метър, ключове - все забранените неща  Mr. Green!
Благодаря на всички за отговорите  Grinning - май ще продължим да сме по чорапи, не можах да намеря такива с коженото стъпалце, но ще намеря.
Все така пълзим - правим по една-две крачки и пак пълзим  Embarassed.

# 253
  • София
  • Мнения: 1 320
Здравейте!

Ревюто мина много добре. Краско излизайки на подиума почваше да маха на хората и се подотвяше да ревне  Mr. Green Справи се!!! Ревюто е Прет а порте 2006/2007, ще вида кога ще го дават по ТВ и ще ви кажа, ако някоя от вас има желание да го види. Ще ви кача малко снимки, но за съжаление не са от подиума, а зад него просто съм го снимала с дрехите с които го бяха облякли, нямаше как да го снимам отпред.
Беше страхотно и малкия ми мъж се справи прекрасно, а беше най-малък от всички.

Ето и снимките :

С дрехите на Премаман :

http://images12.snimka.bg/001537525-big.jpg

С дрехите на Ливайс :

http://images12.snimka.bg/001537526-big.jpg
http://images12.snimka.bg/001537527-big.jpg
http://images12.snimka.bg/001537528-big.jpg

А това е новата ни шапка  Mr. Green :

http://images12.snimka.bg/001537532-big.jpg



Лека вечер!!!     bouquet

Последна редакция: ср, 15 ное 2006, 19:22 от ®

# 254
  • Мнения: 5 327
Ер-ка, браво на начинаещия манекен Краси  Grinning! Много е сладък  Heart Eyes! Задължително да ни кажеш по коя телевизия ще го показват   bouquet!

Общи условия

Активация на акаунт