Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 16

  • 38 604
  • 756
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 20 238
А на мен онзи ден ми дойде, 25 дена след третата ваксина. Месец след втората ваксина също ми дойде, преди и между тях нямах цикъл.
Имах си всички екстри като за цикъл - огромни гърди, главоболие.

# 706
  • Бургас
  • Мнения: 4 110
Salii, и мен много ме болят тазобедрените стави, ходих на ревматолог и каза- начална фаза на артроза, повечето хора над 50г. я имали, аз съм на 48г. и имам редовен цикъл, но явно почват старческите болежки, мен ме болят вече даже и нощем, ако спя на една страна и долният крак е ужас, постоянно се въртя, лекарката каза, че е хубаво за ставите лек спорт, аз ходя на каланетика 2-3 седмично, също ми изписа някаква добавка Оворон, пих 3 месеца, сега 3 месеца почивка и после - пак
за алкохола - вече не мога много да пия,  няколко пъти в месеца си позволявам червено вино, ама определено вдигам кръвно от него, ужасно се зачервявам, като дърта пияница

# 707
  • Мнения: 20 238
Забравих за ставите, аз си имам начални форми на кокс и гонартрози, още преди менопаузата. Трябва да си правя терапия с добавки поне 3 месеца всяка година.

# 708
  • Мнения: 310
.....
Аз започнах пак примолут-нор от вчера, 10 дни по 2. Това е втория месец. Ще го пия още един. Не очаквам това тримесечно лечение както го нарече гинеколога ми да подобри нещата. Винаги съм била с обилен цикъл,но поне като започне да спре до 7-8 ден. На това се надявам. Това което ми направи впечатление и искам да ви споделя , че едва от вчера го започнах но се чувствам значително по-добре. До вчера имах постоянно главоболие, нерви, нестабилност, някаква меланхолия, плачливост. Днес съм нов човек. Дали е от примолута. Аз така си мисля. Това хормоналния дисбаланс е много гадна работа.
И аз така се чувствам с Примолута. Наместват ми се хормоните докато го пия Wink

Допълвам се:
А за болките в крака/коляното и връзката им с цикъла - при мен забелязвам от 2-3 месеца, че по време на цикъл, но след като премине силния теч, се появява нощем адска болка. Тогава се будя и не мога да заспя. Ставам правя масаж на коляното и ми олеква след няколко часа. Дали има връзка с прекаран ковид, не знам - изкарах го преди 3 месеца. Може и да има

Последна редакция: пн, 10 яну 2022, 11:43 от veti_d

# 709
  • Мнения: 1 375
Bur02, тези дни вечер преди лягане пия нимезил, иначе не спя добре. Въртя се и искам някакси да се наместя, но не се получава и точно така, кракът който е отдолу много боли в тазобедрената става. Май ще ходя и аз на ревматолог и ще видя тази добавка Оворон , благодаря ти. На периоди съм, не е постоянно, но зачестиха и явно има някакъв проблем. На мои познати, има и по-млади от мен, им сложиха изкуствени стави, та тези дни в този филм играя😀 за малко излязох от оня с високия холестерол и инфаркта😀 Ама то майтам, майтап, ама си е сериозно. Трябва да си обръщаме внимание.

Последна редакция: пн, 10 яну 2022, 17:44 от Salii

# 710
  • тук и там
  • Мнения: 11 741
На мен взе да ми прескача през месец. Преди имах цикъл три месеца-един прескочи, сега един месец имам, на другият нямам цикъл.Имам примолут нор в къщи,чудя се дали да не го пия един месец. Обадих се на АГ за час, не съм ходила от лятото в БГ. Избрах някакъв специалист по Менопауза .Дадоха ми час за края на февруари.Rolling Eyes
Лошото е че май започнах да имам горещи вълни..Това само в  периода ,когато трябва да ми съм в менструация(а не съм).Става ми горещо изведнъж,после се охлаждам..Започвам да кихам на всичкото отгоре,като се охладя..
.Аз съм чувствителна към темературни промени по принцип , примерно -кихам сутрин,веднага след събуждане-когато тялото ми е затоплено,а в стаята е по-хладно. В момента в който се адаптирам към стайната температура-спирам да кихам..
Та сега с тези вълни съм "картинка" направо..Става ми горещо,и след малко(като вземе да се охлажда тялото),започвам пък да кихам и не мога да спра.Grinning Вечер се  събуждам, отвивам и завивам по няколко пъти поне..
Вчера и днес съм добре.Поръчах си Ремифемин от БГ,мои близки ще ми го изпратят..

Леми, какви добавки пиеш? Мен ме боли кръста, ходя с един колан.Пия в момента Келтикан и мажа с волтарен,ама ми писна. Като инвалид съм направо заради този кръст.

Последна редакция: пн, 10 яну 2022, 22:46 от Kassia

# 711
  • тук-там
  • Мнения: 5 846
Кайсия, а колко време беше в периода 3 към 1? И от колко време си 1 къме 1?

# 712
  • Мнения: 1 979
Кайсия, и аз съм като теб, макар, че още имам Ц всеки месец. Но с тия вълни нощем е чудо. И червата ми се раздуват и постоянно газообразуват.... На всичко отгоре вчера като ми стана едно лошо, 5 часа мъки... Докато не повърнах, не миряса... И като ме почнаха едни жестоки вълни, без изпотяване, цяла нощ... Че и темп вдигнах до 37,5...Не можах да спя... Сутринта и разстройство имах... И понеже ми е 3 ден от цикъл, не знам вирус ли е или от дъртизма.. Ама май повече на вирус прилича, а и като споделих с познати потвърдиха, че и те имали такива симтоми за ден, два.... Бая се филмирах снощи дали не ме лепна Омикрона(нищо че съм го карала)...

# 713
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 603
Мен ме болят тазобедрените стави, когато съм с М, заради разширяването на ханша по това време. По цяла нощ място не мога да си намеря. А съм толкова наплашена от такива болки, че ако забележа да ме болят по друго време, несвързано с цикъла, бих си направила и някоя и друга снимка. ММ е със сменена става, страдаше 20 години от коксартроза. Никакви добавки, витамини и мазила не му помагаха, пари на вятъра и развален стомах от обезболяващите.

# 714
  • тук-там
  • Мнения: 5 846
Демон, залагам на вирус аз!

# 715
  • Мнения: 1 375
Ех момичета, не е лесно с тези премено и мено работи, както казва демон дъртешки работи. Затова като се яви някоя тук и почне да пише да си гледаме живота и по-оптимистично и стига сме се чудили какви добавки да пием...дрън-дрън-късметлийка, ми завиждам й😀

# 716
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
На мен ми закъсня. От 28.11. миналата година, чак сега ми дойде. Но предвид 47-те ми години, реших, че е нормално. Simple Smile
Кайсийке, много готино ново амплоа!

Може би ще ви писне от моите "моабети" за ниско въглехидратното хранене, но ако прекаля въглехидратите, започват да ме болят колената и дясната китка... Като ги намаля... болката спира. И стомахът ми е много по-спокоен без тях.

# 717
  • Бургас
  • Мнения: 6 233
Мога ли да се пльосна в тази тема с въпросче към Кайсия относно АГ - специалист по менопаузата? В моя град всичките ги знам и няма такъв, който да е фокусиран върху тези женски проблеми, повечето само от бременни се вълнуват. Може и в София някого да препоръчате. Чудя се относно ХЗТ, четох няколко научни статии за добри резултати при ранно започване, още преди навлизане в менопауза, а не след нея, както е било масово правено преди години. Та искам да се посъветвам.
Иначе в последните 2-3 месеца ме мъчи ужасно безсъние. Започнах да пия вечерна иглика, вчера взех и Нованайт. Цикъл си имам редовен, ама какво от това, като не мога да спя и през деня съм като зомби, от което и нервите хич не ме държат:(

# 718
  • тук и там
  • Мнения: 11 741
Ами на сайта на болницата ,на нейният профил- така пише.Не съм ходила още, ще видим.. Не съм в БГ.И със бременни  се занимава предполагам ,но  специализация има някаква за менопауза и проблемите свързани с нея.
За прескачането на цикъла-в началото беше на 5-6 месеца веднъж, после стана на 3, и сега през месец. Не мога да кажа точно,но някъде година и нагоре  поне откарах с прескачане на 3 месеца веднъж.

Последните 5 месеца съм така. Сега като се замисля,май съм ви подвела..ConfusedИмам спомен ,че като изкарах Ковид ми дойде два пъти за месец..А го карах октомври ..

Горещите вълни са новост за мен. За първи път този месец се появиха. Предполагам,че е това..Иначе не се зачервявам, не съм мокра от пот и т.н, но може и да се влошат нещата.Винаги съм била зиморничева, и понясям жеги..Да се препотя през зимата не се беше случвало .. До сега!  Аз за това си взех и час за АГ..

Последна редакция: пн, 10 яну 2022, 22:49 от Kassia

# 719
  • София
  • Мнения: 7 161
Tintina, ако ти е здрав стомаха, пробвай с мелатонин.
Аз сега пия фемикур (името е...трепач) и последния месец ми дойде на 25-ят ден, почти като под 45 годишна Grinning
Болката в ставите при мен е много обострена през зимата.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт