Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 16

  • 38 609
  • 756
  •   1
Отговори
# 720
  • тук-там
  • Мнения: 5 848
А други позитивни ефекти от фемикур забелязали ли сте?
Тинтина, според мен и според всичко, което наблюдавам около себе си, ХЗТ се изписва в премено. Не знам за нито един случай, където дамата да е в диагностирана менопауза и едва тогава да е започнала ХЗТ.

# 721
  • София
  • Мнения: 7 162
А други позитивни ефекти от фемикур забелязали ли сте?
Липсата на болка в гърдите, но след втори месец прием. Както и по-оскъден цикъл.

# 722
  • Мнения: 20 238
Тарталета, иди на ортопед да ти направят една рентгенова снимка. И да има нещо, вероятно ще е в началото, а превенцията е важна - добавки, храни със желатин и колаген като варени крачета и тн. ✌️
А може и нищо да няма и ще си спокойна.

# 723
  • Бургас
  • Мнения: 6 233
buni в Нованайта има мелатонин.
Два дни спя по-добре, може и плацебо ефект да е.
АГ-тата, с които съм говорила в Бургас, не щат и да чуят за ХЗТ, докато жената има цикъл. Затова ми се ще с някой по-напредничав софийски да се консултирам.

# 724
  • София
  • Мнения: 13 236
Titina, аз лично не бих пила каквито и да било хормони, освен ако неразположенията са нетърпими. Като имаш цикъл за какво са ти тия терапии? Те хормоните са като през пуберетета, нестабилни. Сега така, утре иначе... какви хормони ще добавяш, като те са динамични? За мен лично без да ангажирам останалите с мнението си, е че ХЗТ е за жени, с операции, при които рязко изчезват хормоните лаишки казано. Тогава няма естествен преход към менопауза. Ако нещата си се движат естествено Природата се е погрижила това да се случи по някакъв механизъм. Естествено, придружено от дискомфорт, ама пък ако се търпи, защо да се бъркаме. И в пуберетета не е лесно, ама нищо не пием, чакаме да мине и да се стабилизират хормоните. Всичко това го казвам, защото ме е страх от всички последствия свързани с рака на гърдата, на матката и пр. Примерно, може да си мислиш, че естрогена ти е малко и да си добавяш, а да не е така и да си докараш бели на главата.

# 725
  • Мнения: 41 939
Точно така, хапчетата са за екстремни случаи. За тези, които са в нормата, да си гледат спокойствието и да не зарязват редовния секс до последно. Това, последното е полезно и за кръвообращението, и за нервите, и за хормоните и за мира вкъщи Simple Smile

# 726
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Оказа се, че бета блокерите също оказват кофти ефекти.

# 727
  • Мнения: 39 738
Перуника, какво точно визираш?

# 728
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Липса на либидо, нисък пулс и др.

# 729
  • Мнения: 39 738
Мерси. Чудих се дали в тази връзка пишеш или има нещо общо с хормоните, които Черна станция визира по- горе.

# 730
  • Бургас
  • Мнения: 6 233
Съгласна съм, че не е нужно човек да си товари организма излишно с каквото и да било, камо ли с хормони. Но пък може и да греша, да е измислила нещо ново медицината, та затуй влязох в темата да си сверявам часовника. Всичко е търпимо освен безсънието, ще продължа с добавките и ще докладвам.

# 731
  • Мнения: 310
А други позитивни ефекти от фемикур забелязали ли сте?
Липсата на болка в гърдите, но след втори месец прием. Както и по-оскъден цикъл.

А цикъла ти по принцип нормален ли е или обилен?

# 732
  • Мнения: 7 284
За болки в ставите - много омега 3, с преобладаващо ЕРА. Глюкозамин формули, комбинация МСМ + глюкозамин + хондроитин.

И аз забелязах последната година едно раздуване на червата и оттам по-подут корем. Мислех, че е гастропроблем, ама като ви чета, явно още една хубавиня на пременото...

# 733
  • Мнения: 23 407
За болки в ставите - много омега 3, с преобладаващо ЕРА. Глюкозамин формули, комбинация МСМ + глюкозамин + хондроитин.

И аз забелязах последната година едно раздуване на червата и оттам по-подут корем. Мислех, че е гастропроблем, ама като ви чета, явно още една хубавиня на пременото...
Почнах да пия Флекс код голд, че имам проблем с гръбнака , сухожилия и нерви на кръста.Да видим какво ще се случи.
Иначе за корема- и аз мислех така, докато не се оказа, че имам камъни в жлъчката при рутинен преглед.Ще я махам, събирам сили.

# 734
  • Мнения: 20 238
На мен Флекс кода не ми помогна за проблемите идващи от гръбнака, само за ставите, но няма лошо да пробваш.

Общи условия

Активация на акаунт